Odakle potice mrznja prema Bosnjacima...?

HbVelid

Obećava
Poruka
70
Ova tema je moj posljednji pokusaj da pokusam razumijeti neke stvari. Ne znam koliko je forum liberalan i otvoren za diskusiju ili se mozda cenzurise svaka pomisao a kamo li rijec suprotna idealima prosjecnog Srbina, ali cu pokusati.

Zanima me nekoliko stvari, volio bih odgovor na ova pitanja koja ne moraju biti upitnog oblika ali se mozete osvrnuti na svaki dio moje recenice.

Prvo i osnovno, kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca, bez obzira da li je presudjeni ili mu se sudi, dakle bez izuzetka. Ponegdje ces cuti kako onako iz kurtoazije kazu da osudjuju svaki zlocin a u praksi ja ne vidim nijednog presudjenog zlocinca kojeg se srbi stide, odricu. Cak hocete da na fakultete dovodite ratne zlocince da drze predavanja omladini. Dokle ida ta pakost, mrznja, nije mi jasno. Kako je moguce, postoji hiljade svjedoka srba koji su svjedocili protiv tih ljudi i pricali sta su sve radili, cak ti ratni zlocinci su jedni protiv drugih svjedocili, isplivalo je sve na povrsinu. Da li je moguce da vi nemate ni trun empatije prema zrtvi, je li vi znate kakve su to zvijeri ustvari, pa samo onaj jedan snimak skorpiona kako ubijaju nevine mladice u sumi je dovoljan da se vidi o cemu se tu radi a to na snimku je nesto sto se desavalo gotovo svaki dan. Moja oba djeda koja nikad pusku nisu uzela su zaklana u Vlasenici i Srebrenici, nemate pojma kakve potresne price su se desavale, pred mojom nenom su uzeli dijete od jedne zene koje je stalno plakalo i zaklali su ga na ocigled svih i rekli cinicno "eto sad nece plakati"

Sta je problem sa vama, nije mi vise jasno, kako je moguce da postoji covjek sa tako malo emocija, pokusavate izmisliti neke paralelne price o tome kako su Bosnjaci klali nekakve srbe, pa samo sto niste rekli da smo veci zlocinci nego srbi, a postoje javne, sluzbene brojke koje je priznala i potpisala i Srbija i RS, broj srpskih zrtava civila iznosi nekoliko hiljada i veci broj su zrtve hrvatskih ratnih zlocinaca, to su sluzbene brojke. Vi pokusavate od stradalih vojnika napraviti neke brojke i tragedije ne bi li ste sami sebe opravdali i utjesili te mlade narastaje izmisljenim pricama mozda producirali u nove mrzitelje svega nesrpskog. Je li to stvanro tako? Ako nisam upravu demantuj te me.

Kako je moguce da toliko mrzite Bosnjake, kako je moguce da vam je toliko ispran mozak od svih tih velikosrpskih prica, od svih tih podvala da su Bosnjaci ustvari srbi, a cak i da jesu otkud vam pravo da vam to bude razlog za takvu mrznju. Kojeg to vi ratnog zlocinca osudjujete? Vi sve sto znate jeste stvaranje nekih mitova i pravljenjem vjestackih zlocinaca na drugoj strani, za vas je Naser Oric gori od Mladica 1000 puta, ustvari ne, za vas je Oric zlocinac a Mladic milostivi general. Pa ko je pobio tolike civile, ko je odgovoran za mog djeda zaklanog na 11.juli kad je Mladic usao u Srebrenicu i jos hiljade neduznih civila. Bilo je naravno i srpskih zrtava ali vi hocete da su to po nekom bosanskom modelu vlasti izjednaci krivica, najradije bi ste da bude osudjen za te zlocine jednak broj bosnjaka i srba. Pa ljudi nema mnogo zlocina nad srbima sta je vama, pa koliko je srpkinja recimo u ratu silovano? Gotovo nijedna, a broj silovanih muslimanki je izmedju 30-50hiljada, i to samo onih koje su smogle snage to javno reci. Znate li vi sta to znaci, pa ne mogu pojedinci silovati toliki broj zena. O tim silovanjima su govorili hiljade srpskih oficira, vojnika, pa i onih sa visim cinovima. Za vas je sve farsa, sve izmisljotina.

Zasto su za vas svi srbi koji govore o tim zlocinima izdajnici, za sto u komentarima po youtubu na svaki spomen nekog srbina o zlocinima koje su srbi cinili vi pisete fasisticke komentare i nazivate ga izdajicom. Cega su to oni ustvari izdajice?

Nadam se da ce tema ostati, jednostavno zelim znati jesu li youtube i forum komentari stvarna slika vecine Srba.
 
Poslednja izmena:
Ova tema je moj posljednji pokusaj da pokusam razumijeti neke stvari. Ne znam koliko je forum liberalan i otvoren za diskusiju ili se mozda cenzurise svaka pomisao a kamo li rijec suprotna idealima prosjecnog Srbina, ali cu pokusati.

Zanima me nekoliko stvari, volio bih odgovor na ova pitanja koja ne moraju biti upitnog oblika ali se mozete osvrnuti na svaki dio moje recenice.

Prvo i osnovno, kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca, bez obzira da li je presudjeni ili mu se sudi, dakle bez izuzetka. Ponegdje ces cuti kako onako iz kurtoazije kazu da osudjuju svaki zlocin a u praksi ja ne vidim nijednog presudjenog zlocinca kojeg se srbi stide, odricu. Cak hocete da na fakultete dovodite ratne zlocince da drze predavanja omladini. Dokle ida ta pakost, mrznja, nije mi jasno. Kako je moguce, postoji hiljade svjedoka srba koji su svjedocili protiv tih ljudi i pricali sta su sve radili, cak ti ratni zlocinci su jedni protiv drugih svjedocili, isplivalo je sve na povrsinu. Da li je moguce da vi nemate ni trun empatije prema zrtvi, je li vi znate kakve su to zvijeri ustvari, pa samo onaj jedan snimak skorpiona kako ubijaju nevine mladice u sumi je dovoljan da se vidi o cemu se tu radi a to na snimku je nesto sto se desavalo gotovo svaki dan. Moja oba djeda koja nikad pusku nisu uzela su zaklana u Vlasenici i Srebrenici, nemate pojma kakve potresne price su se desavale, pred mojom nenom su uzeli dijete od jedne zene koje je stalno plakalo i zaklali su ga na ocigled svih i rekli cinicno "eto sad nece plakati"

Sta je problem sa vama, nije mi vise jasno, kako je moguce da postoji covjek sa tako malo emocija, pokusavate izmisliti neke paralelne price o tome kako su Bosnjaci klali nekakve srbe, pa samo sto niste rekli da smo veci zlocinci nego srbi, a postoje javne, sluzbene brojke koje je priznala i potpisala i Srbija i RS, broj srpskih zrtava civila iznosi nekoliko hiljada i veci broj su zrtve hrvatskih ratnih zlocinaca, to su sluzbene brojke. Vi pokusavate od stradalih vojnika napraviti neke brojke i tragedije ne bi li ste sami sebe opravdali i utjesili te mlade narastaje izmisljenim pricama mozda producirali u nove mrzitelje svega nesrpskog. Je li to stvanro tako? Ako nisam upravu demantuj te me.

Kako je moguce da toliko mrzite Bosnjake, kako je moguce da vam je toliko ispran mozak od svih tih velikosrpskih prica, od svih tih podvala da su Bosnjaci ustvari srbi, a cak i da jesu otkud vam pravo da vam to bude razlog za takvu mrznju. Kojeg to vi ratnog zlocinca osudjujete? Vi sve sto znate jeste stvaranje nekih mitova i pravljenjem vjestackih zlocinaca na drugoj strani, za vas je Naser Oric gori od Mladica 1000 puta, ustvari ne, za vas je Oric zlocinac a Mladic milostivi general. Pa ko je pobio tolike civile, ko je odgovoran za mog djeda zaklanog na 11.juli kad je Mladic usao u Srebrenicu i jos hiljade neduznih civila.

Zasto su za vas svi srbi koji govore o tim zlocinima izdajnici, za sto u komentarima po youtubu na svaki spomen nekog srbina o zlocinima koje su srbi cinili vi pisete fasisticke komentare i nazivate ga izdajicom. Cega su to oni ustvari izdajice?

Nadam se da ce tema ostati, jednostavno zelim znati jesu li youtube i forum komentari stvarna slika vecine Srba.

Поштовани Велиде, људски је лако разумети свако твоје питање и сваку дилему, али да би разумео одговоре на сопствена
питања, неопходно је да догађаје, узроке и последице сагледаш другим очима и без било каквог, унапред наметнутог става.

Потребно је уздигнути се високо изнад дневнополитичких манипулатора и медијских превараната који доминирају
медијским небом Балкана, лажно се представљајући као заштитници "националних интереса", а заправо постоје и све време
свог трајања су радили на несрећи народа чије интересе "бране".

Погледај токове новца, бездушне интересе, бездушну пљачку од Ђевђелије до Јесеница и разумећеш како функционишу
обрасци који намећу лажне слике и међусбно супротстављају људе који се налазе у истом проблему и у истим балканским гоМнима!!!
 
Došao stranac u Crnu Goru, i treba mu neka ogromna selidba.

Dođe kod nekog matorog komše i kaže mu - Treba mi 18 jakih muškaraca, imam neke fizikalije.
Kaže komša - Biće u sredu.

Eto srede, dolazi kamion sa 22 muškarca.

Gleda stranac, kaže komši da je tražio 18 muškaraca a ne 22.
Komša kaže - 18 su Crnogorci, a 4 Bosanci.

Kaže stranac - Pa šta će mi Bosanci ?
Komša - Pa da snesu Crnogorce.
 
@Velid

Srbi mnogo vise osudjuju ratne zlocine nad Bosnjacima nego sto Bosnjaci osudjuju nad Srbima.

Tako je Naser Oric super megazvezda u Bosni, dok se Ratko Mladic itekako osudjuje ne samo u medijima nego i na privatnom planu medju obicnim ljudima.

Sa druge strane ne treba zaboraviti ni NDH i ulogu Bosnjaka u genocidu nad Srbima.

A ne treba zaboraviti i da ste se vi zapravo zvali Turcima i bili osvajaci i uzurpatori srpske zemlje i ta mrznja zazire duboko unazad.

Ako si ozbiljno postavio temu i nisi dosao da provociras konstatovacu samo da u tudjem oku vidis trn, a u sopstvenom ne vidis balvan.
 
Ja ih generalno ne mrzim, osim dokazanih zlikovaca !
Čak su mi bosanski Muslimani simpatični.
Mnogo više od ovih sandžaklijskih ljutih sirovina i nasilnika...

A upravo te Sandžaklije su najbolji dokaz koliko je ova država bila i ostala tolerantna prema muslimanima. Sa svoje strane ću dodati primer jedne muslimanske porodice koja je za vreme rata iz Doboja izbegla u Kruševac, a ovde i danas žive...
 
Ova tema je moj posljednji pokusaj da pokusam razumijeti neke stvari. Ne znam koliko je forum liberalan i otvoren za diskusiju ili se mozda cenzurise svaka pomisao a kamo li rijec suprotna idealima prosjecnog Srbina, ali cu pokusati.

Zanima me nekoliko stvari, volio bih odgovor na ova pitanja koja ne moraju biti upitnog oblika ali se mozete osvrnuti na svaki dio moje recenice.

Prvo i osnovno, kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca, bez obzira da li je presudjeni ili mu se sudi, dakle bez izuzetka. Ponegdje ces cuti kako onako iz kurtoazije kazu da osudjuju svaki zlocin a u praksi ja ne vidim nijednog presudjenog zlocinca kojeg se srbi stide, odricu. Cak hocete da na fakultete dovodite ratne zlocince da drze predavanja omladini. Dokle ida ta pakost, mrznja, nije mi jasno. Kako je moguce, postoji hiljade svjedoka srba koji su svjedocili protiv tih ljudi i pricali sta su sve radili, cak ti ratni zlocinci su jedni protiv drugih svjedocili, isplivalo je sve na povrsinu. Da li je moguce da vi nemate ni trun empatije prema zrtvi, je li vi znate kakve su to zvijeri ustvari, pa samo onaj jedan snimak skorpiona kako ubijaju nevine mladice u sumi je dovoljan da se vidi o cemu se tu radi a to na snimku je nesto sto se desavalo gotovo svaki dan. Moja oba djeda koja nikad pusku nisu uzela su zaklana u Vlasenici i Srebrenici, nemate pojma kakve potresne price su se desavale, pred mojom nenom su uzeli dijete od jedne zene koje je stalno plakalo i zaklali su ga na ocigled svih i rekli cinicno "eto sad nece plakati"

Sta je problem sa vama, nije mi vise jasno, kako je moguce da postoji covjek sa tako malo emocija, pokusavate izmisliti neke paralelne price o tome kako su Bosnjaci klali nekakve srbe, pa samo sto niste rekli da smo veci zlocinci nego srbi, a postoje javne, sluzbene brojke koje je priznala i potpisala i Srbija i RS, broj srpskih zrtava civila iznosi nekoliko hiljada i veci broj su zrtve hrvatskih ratnih zlocinaca, to su sluzbene brojke. Vi pokusavate od stradalih vojnika napraviti neke brojke i tragedije ne bi li ste sami sebe opravdali i utjesili te mlade narastaje izmisljenim pricama mozda producirali u nove mrzitelje svega nesrpskog. Je li to stvanro tako? Ako nisam upravu demantuj te me.

Kako je moguce da toliko mrzite Bosnjake, kako je moguce da vam je toliko ispran mozak od svih tih velikosrpskih prica, od svih tih podvala da su Bosnjaci ustvari srbi, a cak i da jesu otkud vam pravo da vam to bude razlog za takvu mrznju. Kojeg to vi ratnog zlocinca osudjujete? Vi sve sto znate jeste stvaranje nekih mitova i pravljenjem vjestackih zlocinaca na drugoj strani, za vas je Naser Oric gori od Mladica 1000 puta, ustvari ne, za vas je Oric zlocinac a Mladic milostivi general. Pa ko je pobio tolike civile, ko je odgovoran za mog djeda zaklanog na 11.juli kad je Mladic usao u Srebrenicu i jos hiljade neduznih civila. Bilo je naravno i srpskih zrtava ali vi hocete da su to po nekom bosanskom modelu vlasti izjednaci krivica, najradije bi ste da bude osudjen za te zlocine jednak broj bosnjaka i srba. Pa ljudi nema mnogo zlocina nad srbima sta je vama, pa koliko je srpkinja recimo u ratu silovano? Gotovo nijedna, a broj silovanih muslimanki je izmedju 30-50hiljada, i to samo onih koje su smogle snage to javno reci. Znate li vi sta to znaci, pa ne mogu pojedinci silovati toliki broj zena. O tim silovanjima su govorili hiljade srpskih oficira, vojnika, pa i onih sa visim cinovima. Za vas je sve farsa, sve izmisljotina.

Zasto su za vas svi srbi koji govore o tim zlocinima izdajnici, za sto u komentarima po youtubu na svaki spomen nekog srbina o zlocinima koje su srbi cinili vi pisete fasisticke komentare i nazivate ga izdajicom. Cega su to oni ustvari izdajice?

Nadam se da ce tema ostati, jednostavno zelim znati jesu li youtube i forum komentari stvarna slika vecine Srba.

to sto ti pitas je problem tvoje pogresne percepcije

Vas su u bosnjakistanu ubedili kako su Srbi genocidni zlikovci koji zele sve da vas pobiju no istina je bitnod rugacija

Tvoje politicko rukovodstvo na celu sa Alijom Izetbegovicem je htelo da pobije i protera sve Srbe iz BIH i od iste napravi islamski kalifat sa serijatom , po osnovama ideja Alije Izetbegovica iz njegove Islamske Deklaracije zbog koje je i robijao u SFRJ

Srbi u BIH su zeleli opstanak u Jugoslaviji i otuda uzroci svih nasih sukoba.

Kada je postalo jasno da muslimani ne zele ostati u istoj drzavi sa Srbima , i da zele da ih zatru, Srbi su promenili plan i od ostanka cele BIH u Jugoslaviji zalagali su se za odvajanje teritorija sa srpskom vecinom formiranih kao republika srpska i njihovim ujedinjenjem sa maticom.

Da ste se zaista zalagali za multi kulti BIH ne bi vam glavnu rec u ARBIH vodili najgori islamisti i ne bi ste dovodili islamske teroriste iz celog sveta da se bore an vasoj strani.

to uostalom dokazuje i ovaj snimak


Karakter vase vojske je bio cisto islamski i vi ste se borili za vladavinu islama u BIH po serijatu i proterivanje i ubijanje svih onih koji se toj politici protive.

Stoga su za nas heroji svi oni koji su se na nasoj strani borili za opstanak naseg naroda na tim prostorima i poraz vase opasne ISIL-ovske ideologije

I da dodam na kraju - mi vas uopste ne mrzimo. Mi vas zalimo , kao i sve druge muslimane na svetu jer vam djavolja ideologija koju sledite donosi samo propast.

Da bi se spasili neophodno je da odbacite islam, da se vratite u veru svojih predaka, da budete opet hriscani, i samim tim cinom vise necete biti u sukobu ni sa kim i zivecete u kakvoj takvoj harmoniji sa svima.

Sve dok budete istrajavali na toj ideologiji koju sledite bicete sa nama u sukobu i ratovima koje cemo voditi jedni protiv drugih - do istrebljenja
 
Poslednja izmena:
nek moderatori brisu ovo,ovo je neprijateljska propaganda
ne znam zasto ovo dozvoljavate
probajte otici na neki hrvatski ili turski forum i postaviti temu odakle potice mrznja prema srbima
zasto koljete i mrzite srbe,zasto ste imali konc logore za srpsku djecu pa cete vidjeti da cete biti ekspresno banovani a tema obrisana
 
Ova tema je moj posljednji pokusaj da pokusam razumijeti neke stvari. Ne znam koliko je forum liberalan i otvoren za diskusiju ili se mozda cenzurise svaka pomisao a kamo li rijec suprotna idealima prosjecnog Srbina, ali cu pokusati.

Zanima me nekoliko stvari, volio bih odgovor na ova pitanja koja ne moraju biti upitnog oblika ali se mozete osvrnuti na svaki dio moje recenice.

Prvo i osnovno, kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca, bez obzira da li je presudjeni ili mu se sudi, dakle bez izuzetka. Ponegdje ces cuti kako onako iz kurtoazije kazu da osudjuju svaki zlocin a u praksi ja ne vidim nijednog presudjenog zlocinca kojeg se srbi stide, odricu. Cak hocete da na fakultete dovodite ratne zlocince da drze predavanja omladini. Dokle ida ta pakost, mrznja, nije mi jasno. Kako je moguce, postoji hiljade svjedoka srba koji su svjedocili protiv tih ljudi i pricali sta su sve radili, cak ti ratni zlocinci su jedni protiv drugih svjedocili, isplivalo je sve na povrsinu. Da li je moguce da vi nemate ni trun empatije prema zrtvi, je li vi znate kakve su to zvijeri ustvari, pa samo onaj jedan snimak skorpiona kako ubijaju nevine mladice u sumi je dovoljan da se vidi o cemu se tu radi a to na snimku je nesto sto se desavalo gotovo svaki dan. Moja oba djeda koja nikad pusku nisu uzela su zaklana u Vlasenici i Srebrenici, nemate pojma kakve potresne price su se desavale, pred mojom nenom su uzeli dijete od jedne zene koje je stalno plakalo i zaklali su ga na ocigled svih i rekli cinicno "eto sad nece plakati"

Sta je problem sa vama, nije mi vise jasno, kako je moguce da postoji covjek sa tako malo emocija, pokusavate izmisliti neke paralelne price o tome kako su Bosnjaci klali nekakve srbe, pa samo sto niste rekli da smo veci zlocinci nego srbi, a postoje javne, sluzbene brojke koje je priznala i potpisala i Srbija i RS, broj srpskih zrtava civila iznosi nekoliko hiljada i veci broj su zrtve hrvatskih ratnih zlocinaca, to su sluzbene brojke. Vi pokusavate od stradalih vojnika napraviti neke brojke i tragedije ne bi li ste sami sebe opravdali i utjesili te mlade narastaje izmisljenim pricama mozda producirali u nove mrzitelje svega nesrpskog. Je li to stvanro tako? Ako nisam upravu demantuj te me.

Kako je moguce da toliko mrzite Bosnjake, kako je moguce da vam je toliko ispran mozak od svih tih velikosrpskih prica, od svih tih podvala da su Bosnjaci ustvari srbi, a cak i da jesu otkud vam pravo da vam to bude razlog za takvu mrznju. Kojeg to vi ratnog zlocinca osudjujete? Vi sve sto znate jeste stvaranje nekih mitova i pravljenjem vjestackih zlocinaca na drugoj strani, za vas je Naser Oric gori od Mladica 1000 puta, ustvari ne, za vas je Oric zlocinac a Mladic milostivi general. Pa ko je pobio tolike civile, ko je odgovoran za mog djeda zaklanog na 11.juli kad je Mladic usao u Srebrenicu i jos hiljade neduznih civila. Bilo je naravno i srpskih zrtava ali vi hocete da su to po nekom bosanskom modelu vlasti izjednaci krivica, najradije bi ste da bude osudjen za te zlocine jednak broj bosnjaka i srba. Pa ljudi nema mnogo zlocina nad srbima sta je vama, pa koliko je srpkinja recimo u ratu silovano? Gotovo nijedna, a broj silovanih muslimanki je izmedju 30-50hiljada, i to samo onih koje su smogle snage to javno reci. Znate li vi sta to znaci, pa ne mogu pojedinci silovati toliki broj zena. O tim silovanjima su govorili hiljade srpskih oficira, vojnika, pa i onih sa visim cinovima. Za vas je sve farsa, sve izmisljotina.

Zasto su za vas svi srbi koji govore o tim zlocinima izdajnici, za sto u komentarima po youtubu na svaki spomen nekog srbina o zlocinima koje su srbi cinili vi pisete fasisticke komentare i nazivate ga izdajicom. Cega su to oni ustvari izdajice?

Nadam se da ce tema ostati, jednostavno zelim znati jesu li youtube i forum komentari stvarna slika vecine Srba.
za tebe problematican odnos Srbi vs.Srbi muslimani pocinje 1991. ?
Problem lezi u vama.Prihvatili ste Islam i nasli se izmedju dve dominantne etnicke grupe Srba i Hrvata,ta vasa samoizolacija vas je dovela do toga da se drugi sa vama potkusuravaju,tu mislim na Hrvate.Vi ste cvijece koje koriste u obracunu sa pravoslavcima. Imali ste povlascen status u odnosu na druge sve do kraja 19.veka,odlaskom Turaka postali ste gradjani drugog reda.Pogledaj malo sredinu u kojima su muslimani u BiH Srbiji KiM Makedoniji dominatni,sve su to u svakom smislu veoma nazadne sredine . U predvecerje 1.Sv.rata poceli ste kao angazovani fizikalci sa progonom Srba,identicna situacije sa dogadja dve decenije kasnije.Istina,bilo je casnih muslimana koji su se otvoreno protivili progonu i zlocinima nad Srbima,deo njih prisao je pokretu D.Mihajlovica i borio sa na istoj strani sa Srbima,ali manjina.Hrvatski nacional komunisti su vam ugradili fikciju vestacke nacije,da ste se pametno drzalo po strani 1991. i odbili da ratujete za interese Hrvata koji nisu vasi interesi,zlocina devedesetih na svim stranama ne bi bilo.Hrvati su vas gurnuli u rat sa Srbima,bilo ih je manje nego Srba i ocajnicki im je trebalo topovsko meso,voila, eto Bosnjaka.Lukaov nema sta,neka se moji neprijatelji medjusobno istrebljuju . Sami ste sebe doveli u situaciju da vas drugi izmanipulisu (SAD i Hrvatska) i to uvek na stetu Srba a ,mogli ste lepo bez rata ostati dominantni u BiH .Danas , em sto nemate drzavu, nego vas i Srbi i Hrvati preziru.Nije to prava mrznja,vise je onako zgrazavanje i gadljivost
 
Zasto ovakva tema nije obrisana ili bar zakljucana? Covek iznosi gnusne lazi, nijedna Srpkinja nije silovana a Bosnjakinja od 30-60 000, nije bilo klanja Srba, Srbi su pocinili najvece zlocine a muslimani nikakve, vise je bilo hrvatskih zrtava i da vise ne navodim gadosti koje je ovaj provokator naveo.
Vi muslimani ste prevrtljivi, ne mislite nam dobro, lazete, pocinili ste najgore zlocine a onda ih negirate i glumite zrtve, ne mrzimo vas ali sa narodom sa karakterom sline ne zelimo nista da imamo.
 
Поштовани Велиде, људски је лако разумети свако твоје питање и сваку дилему, али да би разумео одговоре на сопствена
питања, неопходно је да догађаје, узроке и последице сагледаш другим очима и без било каквог, унапред наметнутог става.

Потребно је уздигнути се високо изнад дневнополитичких манипулатора и медијских превараната који доминирају
медијским небом Балкана, лажно се представљајући као заштитници "националних интереса", а заправо постоје и све време
свог трајања су радили на несрећи народа чије интересе "бране".

Погледај токове новца, бездушне интересе, бездушну пљачку од Ђевђелије до Јесеница и разумећеш како функционишу
обрасци који намећу лажне слике и међусбно супротстављају људе који се налазе у истом проблему и у истим балканским гоМнима!!!
Iskreno bih volio da stvari nisu bas tako crne kako izgledaju i da je sve posljedica politickih zlikovaca koji na zavadi naroda opstaju na vlasti. No neko je te na vlasti birao, neko im daje podrsku i nazalost po pitanju onoga o cemu sam pisao ne cujem glas ni manjine a kamo li neke vecine. Dok god Srbima svaki stav solidarnosti i empatije pojedinih politicara iz Srbije bude izdajnicki cin ja ne vidim kako takav narod moze ikad ocekivati bilo kakvo dobro i od Boga i od komsijskih odnosa.
 
A upravo te Sandžaklije su najbolji dokaz koliko je ova država bila i ostala tolerantna prema muslimanima. Sa svoje strane ću dodati primer jedne muslimanske porodice koja je za vreme rata iz Doboja izbegla u Kruševac, a ovde i danas žive...

Свака генерализација је опасна, те зато НЕ ПОСТОЈЕ никакве "санџаклије". Постоје неки малоумни скотови,
јалови и неостварени, примитивни... који се само тако представљају. Наспрам њих, живе и раде хиљаде
сасвим нормалних и пристојних људи, по рођењу исламске веросповести, које ТЕРОРИШУ управо ти скотови,
затуцани, промашени и неостварени, а који су своје прибежиште нашли у пацовском служењу политичкој багри
која званично "заступа" интересе оних који ничим нису угрожени. Измисле или испровоцирају проблем,
а затим "решавање" проблема дебело наплате за своје интересе и свог политички-криминалног клана!

КО СУ ЖРТВЕ???
Увек су то сународници које "бране"! :confused:

- - - - - - - - - -
 
@Velid

Srbi mnogo vise osudjuju ratne zlocine nad Bosnjacima nego sto Bosnjaci osudjuju nad Srbima.

Tako je Naser Oric super megazvezda u Bosni, dok se Ratko Mladic itekako osudjuje ne samo u medijima nego i na privatnom planu medju obicnim ljudima.

Sa druge strane ne treba zaboraviti ni NDH i ulogu Bosnjaka u genocidu nad Srbima.

A ne treba zaboraviti i da ste se vi zapravo zvali Turcima i bili osvajaci i uzurpatori srpske zemlje i ta mrznja zazire duboko unazad.

Ako si ozbiljno postavio temu i nisi dosao da provociras konstatovacu samo da u tudjem oku vidis trn, a u sopstvenom ne vidis balvan.

Kojeg srspkog zlocinca osudjuju Srbi? Priredili ste im docek nakon povratka iz Haga, finansirate odbranu tih zlocinaca a nakon presude preuzimate brigu nad njihovom porodicom. Pratim komentare po forumima, sajtovima, youtubu, na svaki clanak o nekom ratnom zlocincu su komentari "Zivio Generale" i slicno. Meni je to bolesno. recimo nasa komanda je u toku rata u Sarajevu usla u oruzani obracun sa generalima koji su krenuli ciniti zlocine nad srbima, u vremenu dok se boris u opkoljenom gradu i dok te gadjaju sa brda ti ratujes protiv svojih.

Bosnjaci kao narod nisu ucestvovali u genocidu nad Srbima, mozes govoriti samo o pojedincima, a dobro znamo sta je muslimana pobijeno u drugom svjetskom ratu od strane Cetnika.

Mi se nikad nismo zvali Turcima niti nosimo njihovu genetiku.
 
tihi nisi u pravu
uzroci svih nasih sukoba sa turcima su mnogo dublji i oni ne datiraju od 1992 vec od turske okupacije
nekoliko vijekova zuluma u kojem su najkrvavije ruke imale poturice
neprestane bune i ustanci porobljene srpske raje u bih protiv turaka
sve do treceg srpskog ustanaka u BIH 1875 1878 kada smo konacno uspjeli da protjeramo turke sa vecine teritorija nase zemlje bosne ali zbog velikih sila posao oslobadnja bosne od turaka nije do kraja zavrsen
treci srpski ustanak u bosni i hercegovini 1875-1878
https://forum.krstarica.com/showthread.php/752631-Устанак-у-Босни-и-Херцеговини-1875-1878
 
nek moderatori brisu ovo,ovo je neprijateljska propaganda
ne znam zasto ovo dozvoljavate
probajte otici na neki hrvatski ili turski forum i postaviti temu odakle potice mrznja prema srbima
zasto koljete i mrzite srbe,zasto ste imali konc logore za srpsku djecu pa cete vidjeti da cete biti ekspresno banovani a tema obrisana

ma daaa, Amerika me poslala, cijeli svijet protiv Srba, koljite neprijatelja. Je li tako mislite do kraja ovog svijeta se ponasati? Ko nije prepoznao moju iskrenu zelju da mi neko razjasni odakle potice ono sto mi Bosnjaci dozivljavamo kao fakt, a to je mrznja prema nama, onda si vrlo ogranicen.
 
Iskreno bih volio da stvari nisu bas tako crne kako izgledaju i da je sve posljedica politickih zlikovaca koji na zavadi naroda opstaju na vlasti. No neko je te na vlasti birao, neko im daje podrsku i nazalost po pitanju onoga o cemu sam pisao ne cujem glas ni manjine a kamo li neke vecine. Dok god Srbima svaki stav solidarnosti i empatije pojedinih politicara iz Srbije bude izdajnicki cin ja ne vidim kako takav narod moze ikad ocekivati bilo kakvo dobro i od Boga i od komsijskih odnosa.

O svemu tome trebalo je da razmišljate mnogo ranije, onda kada ste prvi put počeli da koljete dojučerašnje sunarodnike zarad sitnih privilegija. Čak i ako ostavimo po strani period od pre nekoliko vekova, sigurno nećemo zaboraviti vaše zločine u Prvom i Drugom svetskom ratu. Ubijali ste bez razloga, baš kao i Orić koji je pod zaštitom UN klao i palio po srpskim selima. Čak ste i sa Hrvatima zaratili zarad vaše bolesne interpretacije religije, kakvu bre ti empatiju očekuješ?!

- - - - - - - - - -

ma daaa, Amerika me poslala, cijeli svijet protiv Srba, koljite neprijatelja. Je li tako mislite do kraja ovog svijeta se ponasati? Ko nije prepoznao moju iskrenu zelju da mi neko razjasni odakle potice ono sto mi Bosnjaci dozivljavamo kao fakt, a to je mrznja prema nama, onda si vrlo ogranicen.

To nije nikakva iskrena želja, jer si u svom postu ponovio sve moguće propagandne laži koje ispucavate od '91 do danas, a onda se pitaš zašto? I mislimo tako da se ponašamo dokle god od vas ne budemo odvojeni zidom.
 
to sto ti pitas je problem tvoje pogresne percepcije

Vas su u bosnjakistanu ubedili kako su Srbi genocidni zlikovci koji zele sve da vas pobiju no istina je bitnod rugacija

Tvoje politicko rukovodstvo na celu sa Alijom Izetbegovicem je htelo da pobije i protera sve Srbe iz BIH i od iste napravi islamski kalifat sa serijatom , po osnovama ideja Alije Izetbegovica iz njegove Islamske Deklaracije zbog koje je i robijao u SFRJ

Srbi u BIH su zeleli opstanak u Jugoslaviji i otuda uzroci svih nasih sukoba.

Kada je postalo jasno da muslimani ne zele ostati u istoj drzavi sa Srbima , i da zele da ih zatru, Srbi su promenili plan i od ostanka cele BIH u Jugoslaviji zalagali su se za odvajanje teritorija sa srpskom vecinom formiranih kao republika srpska i njihovim ujedinjenjem sa maticom.

Da ste se zaista zalagali za multi kulti BIH ne bi vam glavnu rec u ARBIH vodili najgori islamisti i ne bi ste dovodili islamske teroriste iz celog sveta da se bore an vasoj strani.

Karakter vase vojske je bio cisto islamski i vi ste se borili za vladavinu islama u BIH po serijatu i proterivanje i ubijanje svih onih koji se toj politici protive.

Stoga su za nas heroji svi oni koji su se na nasoj strani borili za opstanak naseg naroda na tim prostorima i poraz vase opasne ISIL-ovske ideologije

Ne znam da je iko vise izjava o multietnickoj demokratskoj BiH dao od Alije Izetbegovica. Niko od nasih generala nikad nije nijednu izjavu dao ni privatno ni javno o serijatskoj BiH niti je takva BiH moguca. To sto su vecina muslimana u vojsci bila pa kao muslimani se religijski i duhovno organizovali te izvrsavali neke obrede ne znaci da su htjeli serijatsku BiH, jer i Srbi su prije svake velike bitke posjecivali crkvu ili su im popovi dolazili na noge gdje su pravoslavnim obredima podizali moral.

Mislim da ta prica o zelji za opstankom Jugoslaviije nije realna, jer da jeste kazi mi zasto ste se samo na BiH i Hrvatsku okomili? Ocito je bio plan Velika Srbija a ne Jugoslavija. Pa zar nije BiH posljednja koja se odvojila? Zasto ste pustili tako olahko Sloveniju da se otcijepi i tako zapocne sa rusenjem Jugoslavije? Pa zato sto vam nije bila bitna jer tamo nema Srba.
 
Prvo i osnovno, kako je moguce da apsolutna vecina Srba podrzava i velica svakog ratnog zlocinca, bez obzira da li je presudjeni ili mu se sudi, dakle bez izuzetka. Ponegdje ces cuti kako onako iz kurtoazije kazu da osudjuju svaki zlocin a u praksi ja ne vidim nijednog presudjenog zlocinca kojeg se srbi stide, odricu. Cak hocete da na fakultete dovodite ratne zlocince da drze predavanja omladini. Dokle ida ta pakost, mrznja, nije mi jasno. Kako je moguce, postoji hiljade svjedoka srba koji su svjedocili protiv tih ljudi i pricali sta su sve radili, cak ti ratni zlocinci su jedni protiv drugih svjedocili, isplivalo je sve na povrsinu. Da li je moguce da vi nemate ni trun empatije prema zrtvi, je li vi znate kakve su to zvijeri ustvari, pa samo onaj jedan snimak skorpiona kako ubijaju nevine mladice u sumi je dovoljan da se vidi o cemu se tu radi a to na snimku je nesto sto se desavalo gotovo svaki dan. Moja oba djeda koja nikad pusku nisu uzela su zaklana u Vlasenici i Srebrenici, nemate pojma kakve potresne price su se desavale, pred mojom nenom su uzeli dijete od jedne zene koje je stalno plakalo i zaklali su ga na ocigled svih i rekli cinicno "eto sad nece plakati"
Govoris o mrznji a onda napises da svi srbi slave zlocince :roll:
Haag je politicki sud, njegove presude ne znace u sustini nista... Neki od tih "zlocinaca" su samo ljudi koji su branili svoj narod od bosnjackih dzihadista.
Ironicno je da ti pises o srpskom slavljenju zlocinca kada je vas najveci heroj Naser Oric.. U sustini propaganda protiv srba kod bosnjaka je takva da vi ni ne znate kakve uzase su radili vasi dzihadisti nad srpskim stanovnistvom. Kukas o srebrenici a ne znas kako je do toga doslo i sta je prethodilo godinama tome :kafa:

Sta je problem sa vama, nije mi vise jasno, kako je moguce da postoji covjek sa tako malo emocija, pokusavate izmisliti neke paralelne price o tome kako su Bosnjaci klali nekakve srbe, pa samo sto niste rekli da smo veci zlocinci nego srbi, a postoje javne, sluzbene brojke koje je priznala i potpisala i Srbija i RS, broj srpskih zrtava civila iznosi nekoliko hiljada i veci broj su zrtve hrvatskih ratnih zlocinaca, to su sluzbene brojke. Vi pokusavate od stradalih vojnika napraviti neke brojke i tragedije ne bi li ste sami sebe opravdali i utjesili te mlade narastaje izmisljenim pricama mozda producirali u nove mrzitelje svega nesrpskog. Je li to stvanro tako? Ako nisam upravu demantuj te me.
Eto odmah si dokazao ono sto rekoh iznad, toliko su vas naucili da mrzite srbe da, ironicno, ni ne znate koliko ste srba vi preklali... Ne govorim o vojnicima, mada srebrenica su vecinom bili bosnjacki militanti pa od toga pravite nekakve genocide :roll:, govorim o srpskim civilima koje ste klali kao stoku.
Ali to neces cuti od svojih bosnjackih lidera ;)
Kako je moguce da toliko mrzite Bosnjake, kako je moguce da vam je toliko ispran mozak od svih tih velikosrpskih prica, od svih tih podvala da su Bosnjaci ustvari srbi, a cak i da jesu otkud vam pravo da vam to bude razlog za takvu mrznju. Kojeg to vi ratnog zlocinca osudjujete? Vi sve sto znate jeste stvaranje nekih mitova i pravljenjem vjestackih zlocinaca na drugoj strani, za vas je Naser Oric gori od Mladica 1000 puta, ustvari ne, za vas je Oric zlocinac a Mladic milostivi general. Pa ko je pobio tolike civile, ko je odgovoran za mog djeda zaklanog na 11.juli kad je Mladic usao u Srebrenicu i jos hiljade neduznih civila. Bilo je naravno i srpskih zrtava ali vi hocete da su to po nekom bosanskom modelu vlasti izjednaci krivica, najradije bi ste da bude osudjen za te zlocine jednak broj bosnjaka i srba. Pa ljudi nema mnogo zlocina nad srbima sta je vama, pa koliko je srpkinja recimo u ratu silovano? Gotovo nijedna, a broj silovanih muslimanki je izmedju 30-50hiljada, i to samo onih koje su smogle snage to javno reci. Znate li vi sta to znaci, pa ne mogu pojedinci silovati toliki broj zena. O tim silovanjima su govorili hiljade srpskih oficira, vojnika, pa i onih sa visim cinovima. Za vas je sve farsa, sve izmisljotina.
Opet ironicno pises o ispranom mozgu a onda napises da nema toliko preklanih srba i silovanih srpkinja.
Za srebrenicu zahvali se Oricu koji je klao po okolnim srpskim selima.. Pobio je 3200 srba oko srebrenice do 95. (ali to nekako nije genocid) pa je usledio masakr od 4000 (pre nego sto ste dovukli jos "zrtava" sa strane) bosnjaka..
Vecina tih silovanih su lazne optuzbe, pre 10-tak godina je to provaljeno.. Silovanja je bilo, ali 50 hiljada je zesca glupost.. pa za taj broj bi trebali srbi da imaju posebne odrede za silovanje pobogu :lol:
A bosnjaci su takodje silovali, samo sto su mete bile male devojcice, kako to vec ide kod muslimana :kafa:

Istorijski ste miks srba i hrvata, ne postoje bosnjaci kao istorijski narod, postoji kao poturcen, vestacko napravljen narod. Slazem se da to nije bitno za nista, ali eto cisto da smo u realnosti.

Zasto su za vas svi srbi koji govore o tim zlocinima izdajnici, za sto u komentarima po youtubu na svaki spomen nekog srbina o zlocinima koje su srbi cinili vi pisete fasisticke komentare i nazivate ga izdajicom. Cega su to oni ustvari izdajice?

Nadam se da ce tema ostati, jednostavno zelim znati jesu li youtube i forum komentari stvarna slika vecine Srba.
:rotf:
Ovo sam primetio i ja! Na svaki pomen srba na internetu nadje se neki bosnjak (ponekad i albanac) i napise "SERBS ARE EVIL " iako tema nema veze sa ratovanjem :hahaha:


Slusaj mali bosnjo, niko ziv u srbiji se ne bavi vama.. Zabole nas testisi za vas. Mi ne ucimo, kao sto neko uci za srbe, da su bosnjaci "primitivci sisli sa planine da kolju" ;)
Slicno kao i u Hrvatskoj, mada na mnogo zescem nivou, vas uce da mrzite srbe.. Srbi su vam nesto najgore. A u realnosti sami ste otpoceli sranje, dobili ste par samara od jace drzave i naroda i jos niste prestali da kukate.
Neka ti to bude nauk kada te lideri pozovu opet na dzihad protiv srba ako RS odluci da se odcepi jednog dana, seti se kako je tvoj deda prosao kada je on vodio dzihad i zapamti da ces i ti tako proci ako krenes na srbe :)
Ajd uzdravlje!
 
O svemu tome trebalo je da razmišljate mnogo ranije, onda kada ste prvi put počeli da koljete dojučerašnje sunarodnike zarad sitnih privilegija. Čak i ako ostavimo po strani period od pre nekoliko vekova, sigurno nećemo zaboraviti vaše zločine u Prvom i Drugom svetskom ratu. Ubijali ste bez razloga, baš kao i Orić koji je pod zaštitom UN klao i palio po srpskim selima. Čak ste i sa Hrvatima zaratili zarad vaše bolesne interpretacije religije, kakvu bre ti empatiju očekuješ?!

- - - - - - - - - -



To nije nikakva iskrena želja, jer si u svom postu ponovio sve moguće propagandne laži koje ispucavate od '91 do danas, a onda se pitaš zašto? I mislimo tako da se ponašamo dokle god od vas ne budemo odvojeni zidom.

Kakav li je osjecaj zivjeti u takvoj propagandi, srbi su ustvari zrtve je li, nisu oni nikoga klali vec im noz sam poletio pod vrat desetinama hiljada Bosnjaka. Ti si zaludjen covjek kad pricas o zlocinima Bosnjaka nad srbima u prvom i drugom svjetskom ratu a u isto vrijeme ti je Drazo Mihajlovic uzor koji je hiljade civila muslimana sa svojim hordama poklao, narocito u Sandzaku.

Ne ocekujem ja nikakvu empatiju od vas, ogromna vecina ste pokazali da je nemate, cisto pokusavam saznati uzroke odakle potice sve to, nama vasa empatija ne treba, niste je imali u ratu ne treba nam ni sad.
 
Kakav li je osjecaj zivjeti u takvoj propagandi, srbi su ustvari zrtve je li, nisu oni nikoga klali vec im noz sam poletio pod vrat desetinama hiljada Bosnjaka. Ti si zaludjen covjek kad pricas o zlocinima Bosnjaka nad srbima u prvom i drugom svjetskom ratu a u isto vrijeme ti je Drazo Mihajlovic uzor koji je hiljade civila muslimana sa svojim hordama poklao, narocito u Sandzaku.

Ne ocekujem ja nikakvu empatiju od vas, ogromna vecina ste pokazali da je nemate, cisto pokusavam saznati uzroke odakle potice sve to, nama vasa empatija ne treba, niste je imali u ratu ne treba nam ni sad.
:rotf:
Presmesno je kada pricas o propagandi :D
Pobogu Draza je klao bosnjake jer su oni bili uz jebenog HITLERA !!!
Niko vas nije terao da se priklonite hitleru i da ubijate srbe, jevreje i rome... Sami ste izabrali bas kao i dzihad 90' godina..
Sta da vam radimo, uporno napadate srbe, uporno dobijate samare i uporno kukate kako su srbi ovakvi i onakvi..
 
Iskreno bih volio da stvari nisu bas tako crne kako izgledaju i da je sve posljedica politickih zlikovaca koji na zavadi naroda opstaju na vlasti. No neko je te na vlasti birao, neko im daje podrsku i nazalost po pitanju onoga o cemu sam pisao ne cujem glas ni manjine a kamo li neke vecine. Dok god Srbima svaki stav solidarnosti i empatije pojedinih politicara iz Srbije bude izdajnicki cin ja ne vidim kako takav narod moze ikad ocekivati bilo kakvo dobro i od Boga i od komsijskih odnosa.

НА "ЗАВАДИ" је све почело! Знаш ли ко је био Душан Радовић? "Београде добро јутро"?
"СТУДИО Б"?

Препознајући СТОКУ, а нема ништа ново у историографији, све је већ виђено, ујутру у 7 сати,
са својим гласом изнесеним изнад просечности балканске стоке, ноншалантно је изговорио:
"На небу се посвађаше три Бога, католички, муслимански и православни. Будалама на Земљи, то је био довољан знак"!
-------------------------
Да би се темељно и без недоумица одговорило на сва твоја питања, требало би исписати приличан број страница.
 
Ova tema je moj posljednji pokusaj da pokusam razumijeti neke stvari.....

pocetnik iz 2013.sa 47 poruka! a poslednji pokusaj

lepo, onda zbogom. pokusao si.

mrznja ce ipak biti kod vas, kod alijinih. a niej za ocekivati da se opasuljis. kaze mi jedan `prva srpska granata je pala na moj krov`, da bi posle par godina rekao da mi je komsija bio centar veze alijinih. sto znaci da su gadjali alijine i radio stanicu, a ne njegov krov. eto gde je mrznja u gluposti alije i njiegovih
 
Kakav li je osjecaj zivjeti u takvoj propagandi, srbi su ustvari zrtve je li, nisu oni nikoga klali vec im noz sam poletio pod vrat desetinama hiljada Bosnjaka. Ti si zaludjen covjek kad pricas o zlocinima Bosnjaka nad srbima u prvom i drugom svjetskom ratu a u isto vrijeme ti je Drazo Mihajlovic uzor koji je hiljade civila muslimana sa svojim hordama poklao, narocito u Sandzaku.

Ne ocekujem ja nikakvu empatiju od vas, ogromna vecina ste pokazali da je nemate, cisto pokusavam saznati uzroke odakle potice sve to, nama vasa empatija ne treba, niste je imali u ratu ne treba nam ni sad.

Jok, ja ti samo pričam da smo vas ubijali sa razlogom, ne kao vi nas bez razloga. Kapiraš, ovde niko ne negira da ste pobijeni, samo mislimo da ste zaslužili. A zbog čega ste zaslužili, objašnjeno ti je kroz viševekovni odnos muslimana prema Srbima, kada su oni bili na poziciji moći.
 

Back
Top