Film o gradonačelnici Barselone izbor gosta selektora "Slobodne zone"

Mrkalj

Buduća legenda
Poruka
32.429
250px-Teofil_Pancic-mc.rs.jpg


Srpski festival filma Slobodna zona, koji će od 1. do 6. novembra biti održan u šest bioskopskih dvorana u Beogradu, Novom Sadu i Nišu


Film o gradonačelnici Barselone izbor gosta selektora (Teofila gorerečenog)


Na predstojećem festivalu "Slobodna zona" koji će 1. do 6. novembra biti održan u šest bioskopskih dvorana u Beogradu, Novom Sadu i Nišu biće prikzani i filmovi "Ada za gradonačelnika", "Čavela" i "Ja nisam tvoj crnja" koje je odabrao gost selektor festivala Teofil Pančić.



Pančić ističe da je Slobodna zona specifičan festival po tome što prikazuje filmove koji se bave problemioma ljudi svuda po svetu, bilo da ti problemi proizilaze iz državne represije ili imaju neke istorijske, društvene ili kulturološke korene.

"Od svega što sam video odabrao sam tri filma za koje smatram da su zanimljivi u kontekstu u kojima i sami živimo. Tu pre svega mislim na odvarenje "Ada za gradonačelnika" jer govori o grdonačelnici Barselone,a i dvi znamo da i nama predstoje gradski izbori " kazao je Pančić.

On je skreće pažnju na to da je godišnji buddzet Barselone nekoliko milijardi evra, a da taj grad vodi žena koja nije pripadnica nikakvo establišmenta.

"Ada Kolau je bila predstavnica ljudi kojima su izvršitelji zaplenili imovinu. Ona je je iz tog procesa stigla do mesta gradonačelnice. Dokumentarac o njoj prati desetak meseci njene borbe da da postane gradonačelnica i ima srećan kraj. Njen pokret se izborio sa velikim etabliranim partijama. Ana Kolau deluje veoma obično ali je sigurna u borbu za vrednosti do kojih joj je stalo " kazao je Pančić.

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2017&mm=10&dd=26&nav_id=1318641
 
250px-Teofil_Pancic-mc.rs.jpg


Srpski festival filma Slobodna zona, koji će od 1. do 6. novembra biti održan u šest bioskopskih dvorana u Beogradu, Novom Sadu i Nišu

"Ada Kolau je bila predstavnica ljudi kojima su izvršitelji zaplenili imovinu. Ona je je iz tog procesa stigla do mesta gradonačelnice. Dokumentarac o njoj prati desetak meseci njene borbe da da postane gradonačelnica i ima srećan kraj. Njen pokret se izborio sa velikim etabliranim partijama. Ana Kolau deluje veoma obično ali je sigurna u borbu za vrednosti do kojih joj je stalo " kazao je Pančić.

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=268&yyyy=2017&mm=10&dd=26&nav_id=1318641


Još jedna komunistička zvezda u usponu. Pobedila na krilima demagogije da je pravda da se računi ne plaćaju i živi od socijalne pomoći.
 
Još jedna komunistička zvezda u usponu. Pobedila na krilima demagogije da je pravda da se računi ne plaćaju i živi od socijalne pomoći.

А најциничније у целој ствари је име промотера комуњаризма: ТЕОФИЛ --- то је грчко име које у преводу гласи БОГОЉУБ.......:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Никада Теофил Панчић није био комуниста, нити у смислу да је био члан СКЈ нити идеолошки. Лупаш по обичају.
И, одавно је прошло време Панчићевог "успона", јер је се његов "успон" десио још осамдесетих и раних девесетих. Тако да има већ више од два десетљећа од како је Теофил Панчић етабилирани писац, колумниста и књижевни и филмски критичар.
 
Poslednja izmena:
Никада Теофил Панчић није био комуниста, нити да је био члан СКЈ нити идеолошки. Лупаш по обичају.
И, одавно је прошло време Панчићевог "успона" - још осамдесетих и раних деведесетих. Сад је он етабилирани писац, колумниста и књижевни и филмски критичар.

Jedino ako je Teofil promenio pol pa postao Teofila :lol:

Kao po običaju...ispao si glup :)
 
А најциничније у целој ствари је име промотера комуњаризма: ТЕОФИЛ --- то је грчко име које у преводу гласи БОГОЉУБ.......:hahaha::hahaha::hahaha:

Он је сам из зезања променио име у Теофил. А кум га крстио као Богољуба.
И понављам, никада Теофил Панчић није био комуниста.

- - - - - - - - - -

(...)

Kao po običaju...ispao si glup :)

Ма како да не.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena od moderatora:
Он је сам из зезања променио име у Теофил. А кум га крстио као Богољуба.
И понављам, никада Теофил Панчић није био комуниста.

- - - - - - - - - -
.

А његови татица и мамица ??? :lol: он је СИН ВОЈНОГ ЛИЦА...............

цитат:
Vjerojatno bi u neko drugom kontekstu nemijenjanja toga glavnog konteksta, vaš život sina vojnog lica bio zapravo skup promijenjenih konteksta. Ali vi to ne navodite kao problematično; iako ste do 1991. mijenjali mjesta prebivališta prilično često, to ne doživljavate kao tektonske poremećaje.

– Zapravo doživljavam, ali radi se o tome da smo se mi dosta selili do moje 11. godine, a onda smo se doselili u Zagreb. Otada se nismo više selili. Ja sam vrlo bolno doživljavao i neke ranije selidbe, ali djeca to brzo prelaze. A onda smo se u Zagrebu usidrili. I onda prođe 15 godina, a te su godine ipak formativne, tako da je ta promjena konteksta bila ipak nešto drugo.
*******************

Теофил Панчић је рођен 6. јула 1965. године у Скопљу. Од треће до седме године живео је у Пироту, да би се касније преселио у Загреб у коме проводи више од 15 година
.Од 1999. године радио је као политички коментатор радија Слободна Европа.
 
Poslednja izmena od moderatora:
А његови татица и мамица ??? :lol: он је СИН ВОЈНОГ ЛИЦА...............

цитат:
Vjerojatno bi u neko drugom kontekstu nemijenjanja toga glavnog konteksta, vaš život sina vojnog lica bio zapravo skup promijenjenih konteksta. Ali vi to ne navodite kao problematično; iako ste do 1991. mijenjali mjesta prebivališta prilično često, to ne doživljavate kao tektonske poremećaje.

– Zapravo doživljavam, ali radi se o tome da smo se mi dosta selili do moje 11. godine, a onda smo se doselili u Zagreb. Otada se nismo više selili. Ja sam vrlo bolno doživljavao i neke ranije selidbe, ali djeca to brzo prelaze. A onda smo se u Zagrebu usidrili. I onda prođe 15 godina, a te su godine ipak formativne, tako da je ta promjena konteksta bila ipak nešto drugo.
*******************

Теофил Панчић је рођен 6. јула 1965. године у Скопљу. Од треће до седме године живео је у Пироту, да би се касније преселио у Загреб у коме проводи више од 15 година
.Од 1999. године радио је као политички коментатор радија Слободна Европа.
И шта сад као, деца војних лица су по аутоматизму били комунисти?
БУДАЛАШТИНА.

- - - - - - - - - -

А можда је за вас "комуниста" сваки онај ко није задрти антикомуниста четничке и (или) љотићевске провијенције?
 

Back
Top