КРОАТИЗАЦИЈА СРБИЈЕ

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Данас је Београд освануо преплављен билбордима које је поставила усташка држава Хрватска, на којима стоји да у тој творевини има «мјеста за све», и путем тих билборда се протерани Срби позивају да се врате. То тако изгледа на први поглед. Међутим, ако мало загребете по површини, видећете да тај први слој зна да завара, и да су праве намере потпуно другачије.

Пре десет година усташе су протерале преко 250.000 Срба из Републике Српске Крајине и Хрватске, да би их данас позивали да се врате. Нема смисла, осим ако се нису покајали за своја злодела, у шта не верујем. То јавно истицање усташких прогласа има пре свега психолошки циљ, а то је да људима уђе у подсвест, и да се овде на Хрватску гледа као на пријатељску земљу. Није случајно што се у нашој јавности на сва звона велича ова усташка држава, и што маса Срба просто хрли да извади усташки пасош. Заиста, дошло је време када се Српство продаје за џак брашна. Овај народ има озбиљних проблема са памћењем, јер изгледа да је потпуно заборавио шта му је усташка рука донела 1941. као и педесет година касније.

Усташе се више не служе истом стратегијом. Наиме, пошто су окупирали Републику Српску Крајину, и Хрватску потпуно очистили од Срба, дошли су у Србију да овде наставе геноцид над Србима, али овога пута културни геноцид. У Србији се данас пише писмом које користе усташе, а то је латиница. Ћирилица се НАМЕРНО потискује. Велича се Ватикан, у посету се позива папа, и тугује се за нацистичким злотвором Јованом Павлом II. Усташе купују српске фирме, њихове рекламе су на сваком кораку, а наивни Срби чак поново почињу да посећују тзв. хрватско приморје. Многи медији скрнаве српски језик, па тако осим усташке латинице почињу и да страна имена пишу у оригиналу, баш као што то раде њихови идоли који су побили преко милион Срба. Све у свему, постоји један општи тренд кроатизације Србије. У Црној Гори је тај процес одавно спроведен, а сад је на мети Србија.

Ако се овако настави, усташе ће заиста остварити свој циљ и доћи до границе са Бугарском. Зато би сви истински Срби требало да призову памети, да се освесте, и да не дозволе да им деца постану некакви Хрвати.
 
još jedan biser...

pozivaju ih bilbordima da se vrate zato što ih na to primorava eu

srbi gledaju hrt zato što brat bratu ima kvalitetniji program,plus ne prekida ga beskonačnim reklamama...hrt gledanost može da zahvali isključivo domaćim televizijama

što se tiče pisma ja sam prvi za ćirilicu,kao i svi koje poznajem,čak bih i na krsti pisao ćirilicom,samo da je omogućeno kucanje smajlija ćirilicom

tako da kad otkucam latinicom :lol:,dobijem ovo
a ćirilicom :лол: оvо...mogli bismo da se požalimo upravi...
 
to je razlog zasto ja koristim englesku tastaturu i ovu - za nju - uobicajenu transkripciju srpskog jezika.
I zalio sam se upravi. To je segregacija i naprad na moje ustavom zagarantovano ljudsko pravo na cirilicu.
Samo, posto im se moze, niko ne reaguje.
A srbija je kroatizovana odavno.
Ми смо народ који је ДУБОКО посрнуо по питању идентитета.
Комунизам нас је УНИШТИО.
На Славама и рођенданима сам се наслушао старијих како им никако није јасно зашто више нису југословени, и зашто ја мрзим југославију.

Зато ја и кажем да ово без рата неће ићи.
Док сви Срби не постану Православни, као што Бог заповеда.
Значи, поновићу онима који су тврди на ушима
СРБИ СУ (као и Руси, као и Белоруси, као и Грци) САМО ПРАВОСЛАВНИ.

Е, кад ту, прву коску оглођемо, онда ћемо лако са усташким билбордима.
Једноставно, ако је савладана прва препрека и ако смо научили ко смо и шта смо, онда
усташе могу само да попуше Живана (аутор изузетни и велечасни г. Амбасадор Вексла)
и да знају да их Срби чекају на првој кривини. Да их кољу, јашта, неће ваљда да их понуде ћевапима...
Али полако... научићемо и оне који то не виде... само полако...
 
Pobunjenik:
Данас је Београд освануо преплављен билбордима које је поставила усташка држава Хрватска, на којима стоји да у тој творевини има «мјеста за све», и путем тих билборда се протерани Срби позивају да се врате. То тако изгледа на први поглед. Међутим, ако мало загребете по површини, видећете да тај први слој зна да завара, и да су праве намере потпуно другачије.

Ако се овако настави, усташе ће заиста остварити свој циљ и доћи до границе са Бугарском. Зато би сви истински Срби требало да призову памети, да се освесте, и да не дозволе да им деца постану некакви Хрвати.

dobro si uočio neke stvari:
1- Nije pametno vraćati se u RH dok god Hrvati smatraju da je bila agresija, tj, da su Srbi, a ne i Hrvati krivi za ovaj rat
2- s druge strane, ako je Srbija dobro zbrinula te 'Prečane' naravno da im neće padati na pamet vraćati se na razoreno i nekakav 'novi' suživot sa ukusom žući, a med je samo u obećanjima belosvetskih budalaša....
 
@ елвин ефендија

Како кеве ти да одвојим Ћирицу и Православље?
Ајде ти мени то обијасни, јер ми никако не допире до свести...
Која то (западноевропска) теорија одваја ћирилицу од Православља?
Да је чујем?
 
2 commodore


ma nemam ja ništa protiv pravoslavlja,imam protiv dela crkve....nemoj da misliš da ne verujem u boga,samo ne verujem uvek u crkvu kao instituciju...
mene zabole za zapadnoevropske teorije...
misliš da je vuk imao na umu pravoslavlje kad je smišljao pismo...to mu je bilo najmanje bitno


samo da dodam

nikad se u rl nisam potpisao latinicom,samo ћирилица,a nisam uzorni pravoslavac,više jeretik...eto ti moj slučaj
 
Вук је био под утицајем оног копитара. А радио је ДИРЕКТНО СУПРОТНО ОД онога што је Црква Радила.
Преузео је раније написану Мркаљеву азбуку (коју је такође финансирала аустрија) и додао једно латинично а једно турско слово. У питању су ј и х за неупућене.
Црква се огорчено борила против ове "реформе" али је аустрија утерала опасну кинту у екипу која је лобирала да се ово усвоји...
...
Дакле елвине, океј си ти дечко, али седи 1 из националне историје.
 
Tražeći_ljubav:
I dalje ne kužim, daj Gospe ti, objasni to kako valja! :-D

mulberrytree.jpg



kužiš?
 
commodore:
Вук је био под утицајем оног копитара. А радио је ДИРЕКТНО СУПРОТНО ОД онога што је Црква Радила.
Преузео је раније написану Мркаљеву азбуку (коју је такође финансирала аустрија) и додао једно латинично а једно турско слово. У питању су ј и х за неупућене.
Црква се огорчено борила против ове "реформе" али је аустрија утерала опасну кинту у екипу која је лобирала да се ово усвоји...
...
Дакле елвине, океј си ти дечко, али седи 1 из националне историје.


znam ja šta pričam,crkva još uvek ne želi da se skroz odrekne slaveno-serpskog,što je po meni žešća glupost...
mada zbog vukove reforme imamo veliki broj pozajmljenica...
 
Ма океј бре, сешћемо ти и ја на пиво па ћемо блабла... чекај бре ова будала се уватила за дуд, не пушта...
Ало, љуботраг, акате кум, курафте те кум акате уста!

За дуд спремни! :lol: :lol: :lol: :lol:

megdanu1ur.gif
 
commodore:
@ аналитичар

нешто си ми познат тако с`дуда, србољубе?


Srboljub, :razz: :razz: baš lijepo ime! :razz: :razz:
Tako ću nazvat svoga sina! Hvala na ideji! ;-)

BDW. Mnogo si nazadovao u poslednje vrijeme, od kada si iz avatara izbacio onaj prelijepi srednjovijekovni grb i uključio se u galaktičku misiju, nažalost.... :roll:
 

Back
Top