Независна Баскија? Шкотска? Ирска? Ломбардија? Баварска?

Шта мислите. ко је следећи, после каталоније, и да ли ће реакција ЕУ и Шпаније бити ефикасна и сврсисходна, или ће се насзавити низ захтева за независност?
Изволите...

После Каталоније?



Мислиш, после Косова, Крима и Каталоније?
 
Шта мислите. ко је следећи, после каталоније, и да ли ће реакција ЕУ и Шпаније бити ефикасна и сврсисходна, или ће се насзавити низ захтева за независност?
Изволите...

Мислим да је небитно 'ко је следећи', следећи су сви они који су своје проблеме гурнули под тепих зарад неког 'тренутног решења'. Са Косовом је отворена 'пандорина кутија' и то смо знали још ономад. Оно што ће бити интересантно је реакција 'водећих светских играча' од случаја до случаја, док не постане свима очигледно да је све то фарса, и да се ту, заправо, ради о 'праву јачег'. Тек онда, када и осталима 'мечка заигра пред вратима', можемо да очекујемо неку промену на глобалном нивоу.

Радујем се томе унапред. :ceka:
 
После Каталоније?



Мислиш, после Косова, Крима и Каталоније?
Мислим.

- - - - - - - - - -

realno ako kosovo ima pravo na nezavisnost ima pravo svako. takodje i republika severno kosovo moze da se odvoji od kosova.
Нешто нисам приметио да је Хојт Ји то помињао...:roll:

- - - - - - - - - -

istra

miroljubiv vredan plodonosan narod dijmetralno suprotan ncistickom supku peceriji...
Да, њих нисам поменуо, а таквих регија колико хоћеш....

- - - - - - - - - -

Grudva se zakotrljala - EU puce ! :D
Мислиш да ће да настане лавина или ће да зауставе грудву?

- - - - - - - - - -

Мислим да је небитно 'ко је следећи', следећи су сви они који су своје проблеме гурнули под тепих зарад неког 'тренутног решења'. Са Косовом је отворена 'пандорина кутија' и то смо знали још ономад. Оно што ће бити интересантно је реакција 'водећих светских играча' од случаја до случаја, док не постане свима очигледно да је све то фарса, и да се ту, заправо, ради о 'праву јачег'. Тек онда, када и осталима 'мечка заигра пред вратима', можемо да очекујемо неку промену на глобалном нивоу.

Радујем се томе унапред. :ceka:
Потпуно сам сигуран да је Космет отет због новца.
Шиптари су потплатили подмитљиве политичке бандите на западу, нарко- новац се ту вртео, а рудни ресурси и све друго што је на Космету у рукама странаца- само говори у прилог томе.
Да ли ће се слично десити и у неким другим случајевима, то ме мене интересује ме...:lol:
 
Мислим.

- - - - - - - - - -


Нешто нисам приметио да је Хојт Ји то помињао...:roll:

- - - - - - - - - -


Да, њих нисам поменуо, а таквих регија колико хоћеш....

- - - - - - - - - -


Мислиш да ће да настане лавина или ће да зауставе грудву?

- - - - - - - - - -


Потпуно сам сигуран да је Космет отет због новца.
Шиптари су потплатили подмитљиве политичке бандите на западу, нарко- новац се ту вртео, а рудни ресурси и све друго што је на Космету у рукама странаца- само говори у прилог томе.
Да ли ће се слично десити и у неким другим случајевима, то ме мене интересује ме...:lol:


Ајде!? :mrgreen:

А мислиш да ове остале области (што сепаратисти, што они који би да спрече сепаратизам) немају шта да понуде 'страним инвеститорима'?
Све се и врти око новца, па ко понуди више. Али тако ће једном неки 'већи играч' бити оштећен, па два, три, десет... 'игра' неумитно води ка таквом крају.
 
Шта мислите. ко је следећи, после каталоније, и да ли ће реакција ЕУ и Шпаније бити ефикасна и сврсисходна, или ће се насзавити низ захтева за независност?
Изволите...

Trebao si da Skotsku izbacis iz naslova jer je u slucaju pozitivnog referenduma njena nezavisnost neupitna.
Sa druge strane trebao si da ubacis bar jednu od ovih: Kalifornija, Texas, Mejn, Kvebek ....

Necemo valjda da se ogranicimo samo na jadnu, napacenu eu?
Inace, reputacija za temu :klap:
 
Шта мислите. ко је следећи, после каталоније, и да ли ће реакција ЕУ и Шпаније бити ефикасна и сврсисходна, или ће се насзавити низ захтева за независност?
Изволите...

Браћа Ирци. :D

Међ првима су признали КиМ.
 
А мислиш да ове остале области (што сепаратисти, што они који би да спрече сепаратизам) немају шта да понуде 'страним инвеститорима'?
Шта то има у Каталонији? Фузбалери?:lol:

- - - - - - - - - -

Sa druge strane trebao si da ubacis bar jednu od ovih: Kalifornija, Texas, Mejn, Kvebek ....
Моје срце устрептало је од наде...:mrgreen:
Ту кад крене- е, то ће да буде забавно!
 
Браћа Ирци. :D

Међ првима су признали КиМ.
Ух, ту би могло гадно да се закува, видећемо...:roll:

- - - - - - - - - -

Свако има право да свој новац држи у свом буђелару. А не тамо у неком Мадриду, Риму, Лондону...
Нешто сумњам у тај принцип, али, ако ти кажеш...:roll:
 
Trebao si da Skotsku izbacis iz naslova jer je u slucaju pozitivnog referenduma njena nezavisnost neupitna.
Sa druge strane trebao si da ubacis bar jednu od ovih: Kalifornija, Texas, Mejn, Kvebek ....

Necemo valjda da se ogranicimo samo na jadnu, napacenu eu?
Inace, reputacija za temu :klap:

Него, мене сад занима оће ли Шпанија бити заједно са Каталонијом у (јадној и напаћеној) ЕУ? :mrgreen:

(као нама што говоре како ће Србија бити заједно са Косовом у ЕУ :twisted: )

- - - - - - - - - -

Шта то има у Каталонији? Фузбалери?:lol:

- - - - - - - - - -


А у Шпанији? :manikir:

А у ЕУ? :per:
 
Него, мене сад занима оће ли Шпанија бити заједно са Каталонијом у (јадној и напаћеној) ЕУ? :mrgreen:

(као нама што говоре како ће Србија бити заједно са Косовом у ЕУ :twisted: )

Naravno, ta floskula se treba maksimalno forsirati.
 
realno ako kosovo ima pravo na nezavisnost ima pravo svako. takodje i republika severno kosovo moze da se odvoji od kosova.

nema "sledeceg".Pravo ili ne na nezavisnost imaju samo oni u interesu Vasingtona i Brisela.Eto, Katalonci proglasise "nezavisnost",gde su granice te nezavisne Katalonije?
 

Back
Top