Srpski plaćenici u Ukrajini: 'Pozdrav premijeru u Beogradu'

комшија

Stara legenda
Poruka
90.939
https://www.slobodnaevropa.org/a/srbija-placenici-ukrajina/28817004.html (VIDEO)

Srpski plaćenici u Ukrajini: 'Pozdrav premijeru u Beogradu'

26. oktobar/listopad, 2017.


0B11DF64-6158-4A9C-9B10-FD52D7FE8D80_w1023_r1_s.jpg


Blizu 300 Srba ratuje u Donbasu protiv Ukrajine, a put u Donjeck preko Moskve, plaća im ruska organizacija "Kosovski front". Služba bezbednosti Ukrajine je srpskim vlastima u dva navrata predala spiskove građana Srbije koji se bore u Donbasu, ali zvaničnih reakcija vlasti u Beogradu nije bilo. (Ukrajinski servis RFE/RL)
 
Наводно, да их има ,,око 300'' може бити и пропаганда јер о конкретним акцијама тих српских добровољаца скоро да нема ништа. Пре две године, вратила се једна група (њих 4-5) тих добровољаца који су на Криму и Донбасу ,,чинили чуда''. Регулисали су саобраћај и доносили храну про-руским борцима и друге послове логистике. О неким борбама - ништа!
Тако и овај ,,Косовски фронт'' само парадира појмом добровољаца и наноси политичку штету држави Србији. Па ,,Косовски фронт'' не сме у Нови Пазар да скине спомен-плочу Аћиф ефендији а камоли да се озбиљно туче по Украјини. Да су они стварно ангажовани као борци добровољци, ,,Украјински закон'' о забрани грађана Србије да ратују у страним државама већ би их процесуирао. Сигурно да имају другу причу за полицију и судске органе Србије.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ljudi cestito zaradjuju svoj novac. jedino po povratku treba videti da li su cinili zlocine protiv civilnog stanovnistva. ako nisu nek su zivi i zdravi
Овакав начин ратовања не може бити никако честит а новац прљав!
Чинили или нису чинили злочине, они су прекршили ,,Украјински закон'' о забрани српским грађанима да учествују на било који начин на ратиштима страних држава.
Према томе, одговорни су!
ПС: Треба их питати, јесу ли и 90-тих а нарочито 99-те били добровољци?
 
Овакав начин ратовања не може бити никако честит а новац прљав!
Чинили или нису чинили злочине, они су прекршили ,,Украјински закон'' о забрани српским грађанима да учествују на било који начин на ратиштима страних држава.
Према томе, одговорни су!
ПС: Треба их питати, јесу ли и 90-тих а нарочито 99-те били добровољци?

Rusi su dolazili 90-ih i 99-e da pomognu Srbiji. Ko god je otišao da pomogne rusima protiv nacista je u redu.
 
Rusi su dolazili 90-ih i 99-e da pomognu Srbiji. Ko god je otišao da pomogne rusima protiv nacista je u redu.
Па ваљда Закон о забрани српским грађанима да се мувају по страним ратиштима, има већи значај од враћања позајмице. Имали су прилику да искажу своју храброст као добровољци и у својој држави а изгледа нису. Тамо су слађе паре од ових које су исплаћиване војсци 90-тих у својој држави. Баш часно!
 
Па ваљда Закон о забрани српским грађанима да се мувају по страним ратиштима, има већи значај од враћања позајмице. Имали су прилику да искажу своју храброст као добровољци и у својој држави а изгледа нису. Тамо су слађе паре од ових које су исплаћиване војсци 90-тих у својој држави. Баш часно!

Pozajmicu, pogotovo moralnu ( kad ti stigne pojačanje iz daleke, prijateljske zemlje) treba vratiti. Neke naše tamo rusi drže kao malo vode na dlanu a to nije sigurno što su šetali i krali.
Mislim da grešiš po pitanju para ali, dobro ako imaš takav stav.

- - - - - - - - - -

od ovolikog naroda mi spadosmo na samo 300 poštenjih i hrabrih .

Nije ni 300 nego oko 60. A tu se računa i ona bradata spodoba sa fotografije.
 
Pozajmicu, pogotovo moralnu ( kad ti stigne pojačanje iz daleke, prijateljske zemlje) treba vratiti. Neke naše tamo rusi drže kao malo vode na dlanu a to nije sigurno što su šetali i krali.
Mislim da grešiš po pitanju para ali, dobro ako imaš takav stav.

- - - - - - - - - -



Nije ni 300 nego oko 60. A tu se računa i ona bradata spodoba sa fotografije.

Strah je to prijatelju , vide jednog a pričinjava im se petorica .

Inače ta spodoba je odradila posao kada je bilo najgušće .....došao je , stao je u red i slikao se ......i ušao u istoriju ....mislim , nisam pristalica tih bradatih , ali ako rade u moju korist , onda ne pravim velike probleme :)
 
Strah je to prijatelju , vide jednog a pričinjava im se petorica .

Inače ta spodoba je odradila posao kada je bilo najgušće .....došao je , stao je u red i slikao se ......i ušao u istoriju ....mislim , nisam pristalica tih bradatih , ali ako rade u moju korist , onda ne pravim velike probleme :)

Odradio je posao i dao na primer komšiji, Vučiću i Slobodnoj evropi materijal da ispljuju i one poštene tamo.
Odmah se vidi da je pozer. Ne stavlja se ništa metalno spolja jer privlači svetlost a zbog ove kokarde bi ga pljusnuo neko posred čela sa velike daljine. Ali, on to sigurno ne zna i ne zanima ga.
 
Odradio je posao i dao na primer komšiji, Vučiću i Slobodnoj evropi materijal da ispljuju i one poštene tamo.
Odmah se vidi da je pozer. Ne stavlja se ništa metalno spolja jer privlači svetlost a zbog ove kokarde bi ga pljusnuo neko posred čela sa velike daljine. Ali, on to sigurno ne zna i ne zanima ga.

ceniš da oni to ne bi radili i da njega nije bilo :mrgreen:

Pazi , u momentu kada se svi sakrivaju iza fantomki , lik sa kokardom i bradom lepo stane na crtu i slika se ......pa štos je i bio u tome da se vidi ko je i da se to objavi .

Pozer .......hiljade malih i velikih ljudi radi u ratu velike stvari i nikada ne stanu pred kameru .....njegov posao je bio da pokaže bratsku saradnju ....pa nisi očekivao valda da će da dođu rumuni , bugari ameri i nemci na tu stranu i na to mesto .
 
ceniš da oni to ne bi radili i da njega nije bilo :mrgreen:

Pazi , u momentu kada se svi sakrivaju iza fantomki , lik sa kokardom i bradom lepo stane na crtu i slika se ......pa štos je i bio u tome da se vidi ko je i da se to objavi .

Pozer .......hiljade malih i velikih ljudi radi u ratu velike stvari i nikada ne stanu pred kameru .....njegov posao je bio da pokaže bratsku saradnju ....pa nisi očekivao valda da će da dođu rumuni , bugari ameri i nemci na tu stranu i na to mesto .


Verovatno si u pravu mada sam ja više za varijantu da se odradi posao a ko treba da zna, znaće i bez medija.
 
Verovatno si u pravu mada sam ja više za varijantu da se odradi posao a ko treba da zna, znaće i bez medija.

znaš zašto sam u pravu .....pa zato što je naša saradnja sa Rusijom , praktično na nekom vrlo vrlo malom nivou i veliki deo se odvija na imaginarnom planu koji postoji samo u glavama i nigde drugde .

I sada zamisli da nas optužuju za i tako mali i beznačajan nivo saradnje / u odnosu na druge / sa Rusijom , kao da mi samo njih gledamo i nikog drugog ne vidimo . Kao da naše fabrike drže rusi , da drže naše medije , politiku i sve ostalo a ne oni .

Daleko je opasniji nivo saradnje koji ti predlažeš , da država tajno pomaže pa da se to otkrije ......ovako , pojavio se baja sa šubarom kokardom i bradom i slikao se za naslovne stranice . I svi znaju odakle je došao , samo što je naša interna stvar jel imao kokardu ili petokraku ili nešto drugo .
 
Овакав начин ратовања не може бити никако честит а новац прљав!
Чинили или нису чинили злочине, они су прекршили ,,Украјински закон'' о забрани српским грађанима да учествују на било који начин на ратиштима страних држава.
Према томе, одговорни су!
ПС: Треба их питати, јесу ли и 90-тих а нарочито 99-те били добровољци?

rat sigurno nije normalno stanje. ali da je srbija postovala zakone turske sigurno nikad ne bi bila nezavisna. za tursku su i karadjordje i milos razbojnici.
 

Back
Top