Bjelogrlić: Elita se pomirila da je izgubila bitku od primitivaca
Strana 1 od 14 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 336

Tema: Bjelogrlić: Elita se pomirila da je izgubila bitku od primitivaca

Supermoderator Ljuta Tica (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1075

Podrazumevano Bjelogrlić: Elita se pomirila da je izgubila bitku od primitivaca

Bjelogrlić: Elita se pomirila da je izgubila bitku od primitivaca

O seriji koja je postala hit, nedovršenoj generaciji kojoj pripada, kompromisima koje je napravio, glumcima koji se troše na binama političara, ćerki koja demonstrira, ali i svojoj odluci kada će i kako da uđe u politiku...
    ČETVRTAK, 26.10.2017. | 13:13
    Podeli

Foto: Tanjug / Dimitrije Goll

"U tranziciji je nestala srednja klasa i građansko društvo. Sve te serije su se bavile srednjom klasom. Kako danas da zamisliš Gigu Moravca iz 'Boljeg života', koji kao činovnik u nekoj banci, sa ženom profesorkom latinskog, živi u salonskom stanu sa troje dece? Danas je to nezamislivo! Ta promena društva je jedan deo problema, a drugi je sveopšte zaseljačivanje. Ono traje godinama i kontinuirano bez obzira na to ko je na vlasti", kazao je u ekskluzivnom intervjuu za Nedeljnik režiser, glumac i producent Dragan Bjelogrlić.

"Mene najviše boli što smo mi jedna od retkih zemalja koje bi mogle da imaju odgovor na kulturnu kolonizaciju. Imamo autentičnu kulturu, veliko nasleđe u filmu i TV serijama. A mi se upravo tu predajemo", kazao je Bjelogrlić.

Devedesetih je, kazao je Bjelogrlić, postojao obračun sa pozicije profesije.

"Sada je nastao haos i neshvatanje pozicije sa koje treba da delujemo. Ja na primer mislim da su 'Senke nad Balkanom' najbolji odgovor na sveopštu primitivizaciju koja se dešava poslednjih godina. Ovako imamo situaciju u kojoj se elita pomirila da je na terenu izgubila bitku od primitivaca, po kafanama i intervjuima se zgražavaju nad primitivizmom, pričaju o genijalnim serijama koje su gledali na HBO-u, Netfliksu ili Amazonu, i valjda se nadaju da će neki novi političari to da promene. To je iluzija. Samo mi sami možemo to da promenimo i bijemo bitku", rekao je Bjelogrlić u velikom intervjuu u kojem je pričao o kompromisima koje je napravio, glumcima koji se troše na binama političara, ćerki koja demonstrira, ali i svojoj odluci kada će i kako da uđe u politiku.

"Kada bi sva esnafska udruženja - a mislim na: udruženje umetnika, advokatsku komoru, Srpsko lekarsko društvo itd. - zauzela jasan stav prema društvu u kome žive, pa kada se desi nešto kao Savamala, bilo bi drugačije", rekao je Bjelogrlić.

"Izađemo svi i kažemo: 'Ne želimo da živimo u društvu u kome se ovo dešava.' Nećemo da radimo. Glumimo. Šta će nam partije za to? Izađemo kao građani bez obzira na političku opciju, i kažemo da ne želimo da živimo u društvu u kojem neko izađe noću i sruši nešto. Zvuči kao bajka, ali tako stvari funkcionišu u mnogim civilizovanim i naprednim zemljama", rekao je Bjelogrlić u velikom intervjuu u kojem je pričao o kompromisima koje je napravio, glumcima koji se troše na binama političara, ćerki koja demonstrira, ali i svojoj odluci kada će i kako da uđe u politiku.

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=1087&yyyy=2017&mm=10&dd=26&nav_id=1318506

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Прозивка "елите" која је устукнула пред примитивизмом којег натура полусвет који је узурпирао власт је почела.

Можда Бјела није прави човек за то, али спрам свеца и тропар. Или ће му се глас чути и покренуће друге да размишљају на исти начин или су разум и грађанска опција дефинитивно поражени, баш као што су били поражени и 1945 када је једна врста примитиваца ишчилела из својих забити добила моћ да уништава и потписује црвеном бојом све оно што није имала могућност да разуме.
    Слободан као ... ' тица

Aktivan član
    Učlanjen
    30.03.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Bjelogrlić: Elita se pomirila da je izgubila bitku od primitivaca

bitka je izgubljena još devedesetih kad je dotični glumio čika kureta

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Podrazumevano Re: Bjelogrlić: Elita se pomirila da je izgubila bitku od primitivaca

Bjelo HVALA ti za Rode i Montevideo .. 2 remek dela ... ali ove Senke mi se za sada i nisu nesto preterano svidele .. ok nisu ni lose ali mnogo vise sam ocekivao ... razmazio si me .. naviko si me na kvalitet ... ali kako god da bude ti ces ostati upamcen kao REDITELJ , SCENARISTA I PRODUCENT aa ne kao glumac .. !!! Jer kao glumac nisi nista posebno jedino si me odusevio u Crnom bombarderu . Ovo ostalo nista spec .
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Poznat црна брада (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    308

On je jedna ljiga i miš.Kad neko ima potrebu da sam sebe zove kobra, onda znajte kakav je.

Poznat sirmijum (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    216

Citat Original postavio Ljuta Tica Pogledaj poruku
    Прозивка "елите" која је устукнула пред примитивизмом којег натура полусвет који је узурпирао власт је почела.

Можда Бјела није прави човек за то, али спрам свеца и тропар. Или ће му се глас чути и покренуће друге да размишљају на исти начин или су разум и грађанска опција дефинитивно поражени, баш као што су били поражени и 1945 када је једна врста примитиваца ишчилела из својих забити добила моћ да уништава и потписује црвеном бојом све оно што није имала могућност да разуме.[/COLOR]
    Kao prvo , elita je ustuknula pred primitivizmom jer je počela da krade i kao takva je oterana sa vlasti .

Na žalost , došli su neki još gori od onih elitnih lopova .

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Šta bre ove junce ovoliko tera da lupaju

Gde on sebi umislio elitu- možda neku beduinsku

Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1075

Citat Original postavio sirmijum Pogledaj poruku
    Kao prvo , elita je ustuknula pred primitivizmom jer je počela da krade i kao takva je oterana sa vlasti .

Na žalost , došli su neki još gori od onih elitnih lopova .
    Можда ниси најбоље испратио које еснафе прозива и сврстава их у елиту: адвокате, уметнике, глумце, лекаре, све оне које примитивизам понижава сваког дана
    Слободан као ... ' тица

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Sto se tice njegovih politickih stavova ocigledno da se ne razlikuje previse od Branislava Lecica na primer .. Cim se on hvata za Savamalu ... msm DOKLE vise ta savamala .. ne branim Vucica daleko od toga ali ljudii ta savamala je NEBITNA ... Sta je sve Djindjic porusio pa niko rec nije reko ... Jel poginuo neko u Savamali ?? Jel neko povredjen ??

- - - - - - - - - -

Можда ниси најбоље испратио које еснафе прозива и сврстава их у елиту: адвокате, уметнике, глумце, лекаре, све оне које примитивизам понижава сваког дана
    A prosvetni radnici ???? Oni su po mom misljenju najvise ponizeni jos od 45 pa na ovamo .. u vreme kraljevine kad profesor prodje ulicom svi skidaju sesir ..
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    913

jel im bilo lakše dok ih je ponižavala dosovska kvazi elita?

Buduća legenda
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    382

smrduljak
    Smrt fašizmu i antifašizmu

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Citat Original postavio Microwave Pogledaj poruku
    Ovaj ljuta tica je neki umisljeni gradjanista

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    899

mi smo elitu dotuklu 1945.
    http://www.youtube.com/watch?v=K-usSnOb3kM

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    676

Tako nekako.
    Elita nikad nije imala pristup odlučivanju ako računamo modernu srpsku državu. Bez obzira na sistem.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Citat Original postavio sumnjivo lice Pogledaj poruku
    Da ..

45e smo je dokrajcili jer je vecina vec izginula u Velikom ratu

Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1075

Citat Original postavio sumnjivo lice Pogledaj poruku
    То и рекох на самом почетку. Остало је нешто мало и таман када је почела да се ствара нова опет погром.
    Овој земљи памет није потребна
    Слободан као ... ' тица

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    672

malo para i lakse su podneli, kod bjele mnogo para

- - - - - - - - - -

rode i mnotevideo nisam ni gledao.

ne gledam b92, a prvi program retko kada.

- - - - - - - - - -

svaki `umetnik` koji pocne da jede govna odrice se vise od pola publike.

posle odricanja nema kajanja
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    899

То и рекох на самом почетку. Остало је нешто мало и таман када је почела да се ствара нова опет погром.
    elita se stvara generacijama,u tome ucestvuju porodice koje izbacuju pokoljenja koja ce imati zapazenu ulogu u drustvu.Ne bih se usudio da za elitu proglasim drugu ili trecu generaciju onih ciji su ocevi "oslobodili" Srbiju.Genetika je neumoljiva

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    672

ako pricamo o eliti naucnoj i poitickoj, prava elita ne ide internetom i vice `ja sam elita`

ne treba im

ako se prica o malogradjanskoj, tajkunskoj, eliti, stavri stoje malo drugacije. tu ulogu imaju pare, sve je na prodaju

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Koja je to elita pocela da se stvara ? Srbijanka Turajlic , Petar Lukovic i Natasa Kandic ? Jel to tvoja elita ?

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    malo para i lakse su podneli, kod bjele mnogo para

- - - - - - - - - -

rode i mnotevideo nisam ni gledao.

ne gledam b92, a prvi program retko kada.

- - - - - - - - - -

svaki `umetnik` koji pocne da jede govna odrice se vise od pola publike.

posle odricanja nema kajanja
    Rode su prosle godine emitovane na RTS 1 .. Otkupili su ih od u92 ... Montevideo je takodje na RTS-u .. Moras da odgledas i jednu i drugu jer su uz Mog rodjaka sa sela nesto najbolje ikada snimljeno ..

Veoma poznat zemunski kej (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    278

Radi se o tome da nema para za kulturu.Srbija izdvaja 0,6% budzeta za kulturu a jedna Crna gora 6%, 10 puta vise, Ne znam za ostale bivse Jugoslovenske republike ali verovatno niko tako malo ne polaze na kulturu kao Naprednjaci a i sta ce nam kultura?

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ако је овај згужвани елита, није нам много преостало.

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    672

veruj mi da mi je rodjak sa sela odbojan zbopg prejakog glumatanja onog cupavca

moguce je da gresim, ali sta ces

upravo sam odgledao novu epiozdu start trek. odlican sf. a pogledao sam i oni dansko svedsku most 1. sezona. i narovno kvin of d saut, americko/meksicki vito korleone

Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1075

Citat Original postavio електрика Pogledaj poruku
    Ако је овај згужвани елита, није нам много преостало.
    Спрам свеца и тропар, тако се каже
    Слободан као ... ' тица

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Кикирез. Одбијам да га схватим озбиљно.

Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    899

Glumci nikada nisu bili elita,glumci su u najvecem broju slucajeva moralne qrve.Veoma je mali broj onih iz tog miljea koji su cvrsto stajali iza svojih principa.Glumci u Srbiji ne zavise od uspeha filma i zarade koji ce isti ostvariti,zato su prinudjeni da lezu u krevet sa politicarima.
    Vrhunska glumica poput Mire Banjac valjala se u kaljuzi, kada je na konvenciji DS prisutne pozdravila recima : "Dobro vece, gradjani prvog reda".To je ta nas murceva elita sa pozornice i prisutnih .Sreca pa i prezivljavamo pored takvih
    Poslednji put ažurirao/la sumnjivo lice : 26.10.2017. u 22:35

Slične teme

1. Španska banka izgubila bitku oko boje
    Autor Vesti Krstarice u forumu Vesti za opuštanje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.07.2016., 19:01
  2. Izgubila sam veru...
    Autor Natashica u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 06.11.2010., 13:34
  3. Odgovora: 7