Lokalni specijaliteti

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.018
Gde god da putujemo uvek neko lokalno jelo ostane u sećanju...dobrom ili lošem...nešto što je imalo takav utisak na vaša nepca da vas uvek asocira na neku zemlju,regiju, grad...bilo da je varijacija karađorđeve šnicle po Srbiji, ili škampi na buzaru na Jadranu ili jagnjeći kleftiko uz uzo na Egeju...ili škorpije na štapiću i vino od kobre po azijskim džunglama :)

Dakle koje vas je to jelo sa vaših putovanja toliko dojmilo da biste ga preporučili svima koji putuju u to mesto ili obrnuto...šta vas je toliko zgadilo da bi drugima dali savet da tu "poslasticu" zaobiđu


DSC_0087.jpg


Tajlandska lagana večera, vonton supa sa svinjskim pečenjem i mango with sticky rice i kremom od kokosovog mleka
 
Sad me podseti.... ima u Nemačkoj neki božićni hleb ili kolač, onako hlebast ali punjen marcipanom i suvim grožđem i posut šećerom u prahu...u stvari testo podseća malo na štrudlu...weinachtsbrot ili tako nešto
 
Poslednja izmena:
Sad me podseti.... ima u Nemačkoj neki božićni hleb ili kolač, onako hlebast ali punjen marcipanom i suvim grožđem i posut šećerom u prahu...u stvari testo podseća malo na štrudlu...weinachtsbrot ili tako nešto

Mislim da se radi o ovom kolacu/kruhu:

c476f2cebf7c1077d5af71cdce2812a8.jpg


Stollen :)

Ne zivim u Njemackoj, ali se oko Bozica moze naci i ovdje gdje zivim. : )

Ni u Svedskoj ne zivim, ali ovaj njihov specijalitet uvijek jedem kada sam tamo. :)

IMG_2948.jpg


Kanelbullar, sa puuuno cimeta, najvise sto moze. : )) Prilicno sam sigurna da jos neko na ovoj temi voli cimet. : )
 

Prilozi

  • kolacici.jpg
    kolacici.jpg
    95,8 KB · Pregleda: 5
  • IMG_2948.jpg
    IMG_2948.jpg
    81 KB · Pregleda: 4
  • IMG_2948.jpg
    IMG_2948.jpg
    81 KB · Pregleda: 5
  • IMG_2948.jpg
    IMG_2948.jpg
    79 KB · Pregleda: 4
Mislim da se radi o ovom kolacu/kruhu:

c476f2cebf7c1077d5af71cdce2812a8.jpg


Stollen :)

Ne zivim u Njemackoj, ali se oko Bozica moze naci i ovdje gdje zivim. : )

Ni u Svedskoj ne zivim, ali ovaj njihov specijalitet uvijek jedem kada sam tamo. :)

Pogledajte prilog 461270

Kanelbullar, sa puuuno cimeta, najvise sto moze. : )) Prilicno sam sigurna da jos neko na ovoj temi voli cimet. : )

Taj je...tj slično :)

Ovo drugo deluje jako dobro skoro da poželim do Stolkholma za doručak da skoknem...:lol:
 
Evo i jedan Taipi dish for tofu lovers, mmm... : ))

Pogledajte prilog 461407

Nisam baš lud za tofuom ali čim je azijska kuhinja...zainteresovan.

Osim deep fried insekata, škorpija ili sačuvaj me bože pauka :lol:

DSC_0337.jpg

ali zato...

DSC_0749.jpg


Tom Yum supa...pileća verzija i sa kokosovim mlekom koju sam ja naručio...inače najčešće idu škampi
dominira kiseli ukus i prilično ljuta
 
Nažalost slike nemam, ali pre mnogo godina bila sam na ručku u hotelu u Bagdadu. Pošto sam dosta probirljiva i gadljiva za hranu preporučili su mi jaretinu pečenu u blatu. Kada su mi doneli želudac mi se prevrnuo kada sam na komadima jaretine videla dlake. Naravno da nisam jela ali pošto su imali sedam vrsta maslaca ja sam mazala maslac na hleb i to mi je bio ručak. Od tada ne jedem ni jaretinu a ni maslac.
 
Nažalost slike nemam, ali pre mnogo godina bila sam na ručku u hotelu u Bagdadu. Pošto sam dosta probirljiva i gadljiva za hranu preporučili su mi jaretinu pečenu u blatu. Kada su mi doneli želudac mi se prevrnuo kada sam na komadima jaretine videla dlake. Naravno da nisam jela ali pošto su imali sedam vrsta maslaca ja sam mazala maslac na hleb i to mi je bio ručak. Od tada ne jedem ni jaretinu a ni maslac.

horor priča :lol:
 
Meni je recimo odvratno kada vidim Indijce,Arape i sl. kada rukama jedu iz zajedničke posude...to mi je ono baš....ma n i u ludilu...šta god jeli.

Na sam izgled hrane u principu nisam nešto mnogo gadljiv osim (paukova i sl. delikatesa) ali definitivno bi mi smetalo da vidim to što si ti videla...doduše verovatno bih samo bacio taj deo i nastavio :D...ali da je prijatno videti nije.
 
Nažalost meni prvo hrana vizuelno mora da bude primamljiva da bi je probala, tu sam se zeznula sa kolačima koje obožavam...isto tako u jednoj Afričkoj zemlji sam zagrizla veći komad kolača koji je izgledao fantastično... ali to je sve puter :sad2: .. njihovi kremovi su ustvari umućen puter ...

ali zato baklave od pistaća su vrh :D
 
20170527_150228.jpg


Som Tam salata( ljuta salata od zelene papaje), pohovani škampi sa slatko ljutim čili sosom i nezaobilazni mango with sticky rice...i ovaj put Singha pivo u nedostatku Changa...

Inače ovaj klasični thai piknik je bio u Berlinu u Preußenpark-u :mrgreen:

Lepota jednostavnosti :aha:
 
Poslednja izmena:
Nažalost slike nemam, ali pre mnogo godina bila sam na ručku u hotelu u Bagdadu. Pošto sam dosta probirljiva i gadljiva za hranu preporučili su mi jaretinu pečenu u blatu. Kada su mi doneli želudac mi se prevrnuo kada sam na komadima jaretine videla dlake. Naravno da nisam jela ali pošto su imali sedam vrsta maslaca ja sam mazala maslac na hleb i to mi je bio ručak. Od tada ne jedem ni jaretinu a ni maslac.

Nemoj vise :fdlan::lol:
 
Nažalost slike nemam, ali pre mnogo godina bila sam na ručku u hotelu u Bagdadu. Pošto sam dosta probirljiva i gadljiva za hranu preporučili su mi jaretinu pečenu u blatu. Kada su mi doneli želudac mi se prevrnuo kada sam na komadima jaretine videla dlake. Naravno da nisam jela ali pošto su imali sedam vrsta maslaca ja sam mazala maslac nami je bio ručak. hleb i to Od tada ne jedem ni jaretinu a ni maslac.

Ne zelis da znas kako prave maslac isti ti ljudi koji spremaju jaretinu u blatu ...
 

Back
Top