Lokalni specijaliteti

Samo sam u komsiluku znaci BiH tacnije RS sada i to na raspustima kod babe i dede jela slatko od ruza, ima ta neka sitna mirisna, bas bas roza nit je zbun nit je puzavica, uglavnom je svi imaju negde oko cesme, ruza od cijih se latica to sprema. Nigde to nisam videla u Srbiji a lepo je isto i med od borica, ima posebna vrsta to oni tamo znaju i beru te vrhove sa grana i to kuvaju, nije retko ko sirup a nije ni gusto mnog tacno poput meda al boje cokolade, pa gde je slatko od borovnica pa od sumskih jagoda, specificano je i jelo papula iliti pire od pasulja za taj oko Visegrada kao i nesto sto oni tamo lokalno zovu pilav. Ne ne radi se o pirincu nego se od testa za pitu razvije tanka kora koja se susi na plotni od sporeta, sece se na deblje rezance i kuva se u mleku sa sve kajmakom, ja ne mogu da vam opisem koliko je to dobro, ovako standardno jagnjetina se podrazumeva kao i prsut, meso bre mirisno, socno, znas sta jedes a rakija cista bez secera domaca, uglavnom sljiva ili kruska, prava a ima i one ostavljene tacnije zakopane za posebne prilike tipa zenidba udaja stare bar po 25god, na sve to cist vazduh, suma, blizu Drina, Rzav, Lim, Uvac i za setnju, kampovanje, kupanje i takooo...
 
20181202_120647.jpg


Ramen...japanski, doduše konzumiran u jednom tc u Bangkoku
 
Papadam, "trouglasti čips", izgleda kao načos, pročitah da se pravi od brašna sočiva, sa garlic pickle, jela sam ga na Maldivima, ali izgleda da je zastupljen u južnoj Aziji.
 
Poslednja izmena:

Back
Top