Који је најбољи програмски језик ?

Књаз Милош

Ističe se
Poruka
2.065
Решио сам из хобија да научим неки програмски језик,
видим има лепих и не нарочито скупих курсева.

За тридесетак часова предавања
могу да савладам основе програмирања.

Кад већ то радим,
волео бих да то буде неки нов и што савршенији језик,
нешто што цео свет користи.

Јел' то Пи Ејч Пи ?
Или Пајтон ?
Или Јава ?

Не инетерсује ме програмирање игрица,
најпре прављење веб страница.
 
А за шта је овај Пи Ејч Пи ?
За Пајтона читам да је универзалан, не знам у ком смислу ?

А У Пиејчпију је као и Јутјуб и Фејс и други најјачи сајтови.
python je lak za nauciti i koristiti, to mozes da ucis iz zabave. A univerzalan je jer se koristi od igrica do izvlacenja, sortiranja i analiziranja podataka, pravljenja aplikacija a od nedavno ga koriste i za pravljenje vestacke inteligencije..
Za PHP ce ti neko reci da ga ne ucis jer ce uskoro biti prevazidjen a njegova sintaksa je uzas zivi.. drugi se pak kunu u njega i kazu da ce jos biti koristen. To je na tebi..
Uglavnom ne znam da li postoji nesto sto PHP moze a Phython ili Ruby ili nesto slicno ne mogu da urade :kafa:
 
Kao sto rece @Deki1987, ne postoji najbolji programski jezik - svaki jezik ima svoju namenu.
Kada razmisljas o nekom softverskom proizvodu koji zelis da napravis, treba da razmisljas najpre o samom proizvodu i o onome sto taj proizvod treba da radi, pa tek onda o tome kako ces ga implementirati.
Tvoj proizvod ce biti web sajt. Treba prvo da analiziras sta taj web sajt sve treba da radi, pa da onda odaberes nacin implementacije. Naravno, moras da poznajes kompletne web tehnologije, a to podrazumeva i bar elementarno poznavanje backend stvari, ne samo frontend. Frontend ce ti biti HTML/CSS/JS, u osnovi (naravno, uz odredjene framework-ove za JS i CSS, ukoliko zelis da tvoj sajt zaista izgleda dobro, da bure responsive, itd.)
Druga, mnogo vaznija stvar, je sta ce sve tvoj sajt raditi sa podacima: kako ce ih prikazivati, kako ce se ti podaci menjati, kako ce se kreirati nove i editovati postojece stranice i sadrzaji na njima, zatim koje su ti mogucnosti za hostovanje sajta, i tako dalje, i tako dalje. Onda ces, u skladu sa svim tim, da odaberes i takozvanu "backend tehnologiju", tj. nacin na koji ces implementirati backend deo, jer svaki sajt mora da ima i backend.
Nije iskljuceno da ce ti trebati CMS, jer danas svaki malo ozbiljniji sajt koji ima neku malo vecu dinamiku promene sadrzaja, trebao bi biti implementiran preko nekog CMS-a.
Za vecinu jednostavnih stvari, Wordpress je sasvin dovoljan CMS, cak ima i pluginove koji podrzavaju neku vrstu chat-a.

Iako problematika zvuci jednostavno, i u narodu kruzi ona da "komsijin mali moze da napravi to za 50 evra", izrada i najobicnijeg web sajta zahteva ozbiljan i strucan pristup.
 
Tvoji saveti su nepotrebni... ono sto se mora znati to je neizbezno ... nema tu hocu necu ...

Otvarac teme je rekao:

Не инетерсује ме програмирање игрица,
најпре прављење веб страница.

Da li smatras da je Java obavezna u Front-Endu i da svako ko se upusta u pravljenje web stranica mora nakon ucenja Html/Css-a da predje na Javu???
 
Pošto je postavljač teme napisao da ga interesuje pravljenje web stranica.
Ono što se mora naučiti pre svega i to sledećim redosledom je: Html,Css,Javascript.

Naravno da je znanje Java jezika više nego dobrodošlo kao i Php-a pa čak i ovih novih jezika poput Rust-a.Ustvari najbolje bi bilo kad bi čovek mogao sve jezike da zna.Mislim da bi imao odličnu platu a do posla bi dolazio lako.

Međutim tu je faktor vremena.Pa se tako mora suziti izbor na ono što je neophodno pre svega,a potom polako proširivati znanje shodno slobodnom vremenu.

Dakle za sve koje interesuje pravljenje web stranica,tri stvari koje morate znati bez obzira na pravac koji izaberete su html,css i javascript.

Čini mi se da ljudi i dalje mešaju javu sa javascriptom,mislio sam da smo tu boljku preležali.
 
Pošto je postavljač teme napisao da ga interesuje pravljenje web stranica.
Ono što se mora naučiti pre svega i to sledećim redosledom je: Html,Css,Javascript.

Naravno da je znanje Java jezika više nego dobrodošlo kao i Php-a pa čak i ovih novih jezika poput Rust-a.Ustvari najbolje bi bilo kad bi čovek mogao sve jezike da zna.Mislim da bi imao odličnu platu a do posla bi dolazio lako.

Međutim tu je faktor vremena.Pa se tako mora suziti izbor na ono što je neophodno pre svega,a potom polako proširivati znanje shodno slobodnom vremenu.

Dakle za sve koje interesuje pravljenje web stranica,tri stvari koje morate znati bez obzira na pravac koji izaberete su html,css i javascript.

Čini mi se da ljudi i dalje mešaju javu sa javascriptom,mislio sam da smo tu boljku preležali.

Recimo da je ovo dovoljno za pocetak, kasnije je lakse, ali smislenije....
 
Ne postoji najbolji programski jezik. Postoji samo onaj koji hoces da naucis i znas da koristis. Takodje sve zavisi sta hoces da pravis da li web ili desktop, android, itd. Za web moras da znas HTML, javascript i da izaberes php ili .net. PHP je vise u upotrebi jer je opensource i koriste ga gotovo svi CMS za pravljenje sajtova i web prodavnica. (wordpress, opencart, magento, prestashop, itd)
 
Ne postoji najbolji programski jezik. Postoji samo onaj koji hoces da naucis i znas da koristis. Takodje sve zavisi sta hoces da pravis da li web ili desktop, android, itd. Za web moras da znas HTML, javascript i da izaberes php ili .net. PHP je vise u upotrebi jer je opensource i koriste ga gotovo svi CMS za pravljenje sajtova i web prodavnica. (wordpress, opencart, magento, prestashop, itd)

Gde je tu CSS? :)
 

Back
Top