Kako se izvuci iz depresije?

Sklanjanjem svega negativnog od sebe.Baci crne stvari recimo.Znam da ljudima koji ne razumeju depresiju to deluje "sumanuto" ali obicno pomaze.Ucenjem da dignes emotivnu distancu kad ti neko crpi energiju.Zavisi sta ti se desava u zivotu ali sustina je da se izboris za sebe.
Treba ti neka sitnica kojoj ces se okrenuti.Svakodnevni cilj.Danas hocu da uradim to i to.Sutra nesto drugo.Prekosutra trece.
To nije stanje koje prolazi preko noci ali od necega mora da se pocne.
 
Poljska drzava i poljsko drustvo ubijaju dusu . Ako si pametniji od prosecnog gradjanina Poljske,onda nema za Tebe vise nade,pojesce te svakakvi kreteni bez mozga. Svaki dan u ovoj drzavi mi je muka,jer svakodnevno gledam ovu k...u komsinicu ,koja iako je dobila titulu magistar pedagogikę je tupava,zna ukupno pet reci na engleskom a napise u CV,da joj je engleski na dobrom NIVOU,koja misli,da Konstantinopolj je deo Poljske ,a kad sam je pitao,da li veruje u Boga odgovorila je,da ne ,jer nije bila svedokinja stvaranja sveta. I ja nisam vernik,ali ove argumente su mene ubile. Ne zna nista,jedino sto zna je ovo,da treba imati seksualni odnos sa nekim Arapom iż Egipta ili Tunisa tokom putovanja u ove drzave. Nemogu da gledam vise i ostale bezmozdane budale iż okoline,koji imaju slican nivou inteligencije kao moja komsinica,svoju majku alkoholicarku i tome slicnih ljudi.Boli me srce kada sve to vidim. Tupavih ljudi,narkomane i devojke,koje nemaju postovanja prema sebi i vole da spavaju s Arapima i tome slicnim ,,ljudima'' .Najradije preselio bi se u Srbiju,ali nemam dosta novca i depresija mi to ne dozvoljava(prakticki nemam snagu za zivot) . Ova drzava i drustvo ubijaju osećajne ljude a promovisu nemoralne bezkicmenjake .U ovoj drzavi nema mesta za romantike.Nazalost.Ubio bi se da se ne plasim smrti.
 
ne zajebavaj. kakvo samoubistvo?

verovatno si mlad covek... kad se ja nisam ubio zbog smaraca na krsti ti ces da zivis 200 godina. opusti se mladicu...

i da te nisam cuo vise to. treba da zivis jer samo tako ces ispuniti sebe. zato olabavi.
toliko lepih stvari postoji u zivotu i uzivaj u zivotu... zivot je lep :)
 
...istim putem kako se u nju uslo
pobjeci od misli retrogradnih
emocije ne osvjezavati
odvojiti logiku od jucerasnjeg i trenutnog...
...misliti o dogadjima koji ti slijede
u sopstvenoj reziji
ne sretati
ne gledati
sto ste sretali ili moze Vas
'osvjezavati'...
...nije to bjezanje
to je nesto sto nije vise vase
jer i bukvalno
to je strano cijeloj vasoj bivstvenosti
jer Vas je i dovelo
do Trenutnog...
 
Poljska drzava i poljsko drustvo ubijaju dusu . Ako si pametniji od prosecnog gradjanina Poljske,onda nema za Tebe vise nade,pojesce te svakakvi kreteni bez mozga. Svaki dan u ovoj drzavi mi je muka,jer svakodnevno gledam ovu k...u komsinicu ,koja iako je dobila titulu magistar pedagogikę je tupava,zna ukupno pet reci na engleskom a napise u CV,da joj je engleski na dobrom NIVOU,koja misli,da Konstantinopolj je deo Poljske ,a kad sam je pitao,da li veruje u Boga odgovorila je,da ne ,jer nije bila svedokinja stvaranja sveta. I ja nisam vernik,ali ove argumente su mene ubile. Ne zna nista,jedino sto zna je ovo,da treba imati seksualni odnos sa nekim Arapom iż Egipta ili Tunisa tokom putovanja u ove drzave. Nemogu da gledam vise i ostale bezmozdane budale iż okoline,koji imaju slican nivou inteligencije kao moja komsinica,svoju majku alkoholicarku i tome slicnih ljudi.Boli me srce kada sve to vidim. Tupavih ljudi,narkomane i devojke,koje nemaju postovanja prema sebi i vole da spavaju s Arapima i tome slicnim ,,ljudima'' .Najradije preselio bi se u Srbiju,ali nemam dosta novca i depresija mi to ne dozvoljava(prakticki nemam snagu za zivot) . Ova drzava i drustvo ubijaju osećajne ljude a promovisu nemoralne bezkicmenjake .U ovoj drzavi nema mesta za romantike.Nazalost.Ubio bi se da se ne plasim smrti.

sta bi tek radio da zivis u srbiji

vise citaj , gledaj filmove , komedije posebno

samoubistvo nikad nije dobar odgovor


znam ljude koji su imali 2 sina , jedan je poginuo , drugi umro od leukemije.

kad je umro drugi razmisljao sam da bih se ja ubio na njihovom mestu

ali oni su smogli snage , zenu drugog sina ( prvi nije imao) gledaju kao cerku , ona se udala za drugog ali je i dalje tako gledaju

nasli su neki smisao , pomazu nekom na neki nacin.
 
Počni se baviti nekim sportom kojim se do sada nisi bavio pa ćeš tu upoznati nove ljude .
Ribolov je odličan u borbi protiv depresije . Najbitnije je izaći iz kuće jer buljenje u
plafon ubija . U suštini je bitno unijeti nešto novo u život i tome se što više posvetiti .
Ako se počneš zaljubljivati to ti je siguran znak da izlaziš iz crne rupe .
 
Srbija je još veće smeće kapitalističke postmoderne sa moralne strane plus beda i nemaština


Suviše si senzibilan. Gde god da okreneš večina ljudi su loši, pokvareni, glupi. Zemlja nema s tim veze. Sa materijalne tačke, Poljska je ekonomska sila za Srbiju. Bilo, bi dobro, da dođeš i vidiš kako se živi u Srbiji. Odma bi najjače zavoleo Poljsku
 
Poslednja izmena:
Pisao sam ti da što više izlaziš iz kuće . Gledanje filmova i čitanje nije nikakvo rješenje .
Znam šta je depresija jer sam prošao kroz to . Kod mene je uzrok bio ratna iskustva kroz koja
sam prošao -zarobljavanje , ranjavanje itd .Nebitan je uzrok nego stanje jer se u depresiju može
upasti i bez jasno vidljivog razloga .
 
Nikako se želja za životom i lična sreća ne treba vezivati za drugu osobu. Znači u takvim stanjima, baš nikako ne pokušavati da zamažeš problem vezivanjem za drugu osobu. Jer to stvara samo novi problem, zavisnosti od iste.

Rad, rad, i samo rad. Fizički, umni, kretanje i bavljenje nečim što je samo tebi, lično i intimno zabavno. Naći aktivnosti koje možeš da radiš intimno, sam sa sobom.
Upoznati sebe, naučiti se da se družiš sa samim sobom... Da uživaš u društvu nikog drugog osim sebe. A to ide preko tih aktivnosti koje se rade samostalno...

Znači učenje, i fizička aktivnost... Čitanje, filmovi serije i sl. Nešto gde ti ne trebaju drugi ljudi...

Rekreacija svaki dan, što intenzivniji treninzi...

U početku se to sve radi na silu, tj. nije lako, ali sticanje bilo koje životne navike nije lako... I to što si sad naviknut nije se desilo preko noći, zato polako, treba imati strpljenja dok se nove navike usade u mozak, i dok preoblikuju naš način razmišljanja...

U prvo vreme sve te aktivnosti će smanjiti lučenje hormona stresa, a izazvati lučenje endorfina, serotonina i dopamina, što će ti odmah poboljšati raspoloženje i pogled na život... Zatim treba da radiš na održavanju te dobre atmosfere... I polako će mračne misli biti sve ređe...

Normalno je da inteligentna osoba padne u depresiju... Depresija treba da se iskoristi da se iz nje nauči nešto o sebi... Posle toga bićeš preobražen... I nikada više ti neke stvari neće biti bitne koje su ti bile do tad... Postaćeš mnogo mudriji i zreliji. Depresija samo znači da si mnogo duboko začeprkao po sebi... Pa si se malo izgubio u tim podzemnim tunelima svoje duše... Ali kako je lepo znati šta je u dubini samog sebe. Zar nije to lepše nego plutati na površini u obamrlosti od nesvesnosti.

Tako da, čim te je zanimao taj mrak, znači da treba da prihvatiš to kao deo sebe, i da se ne praviš kao da nisi promenjen posle toga... Jer nikad više nećeš biti isti, jer nikad ni nisi, samo si živeo laž... Zato i puknemo, jer prvi deo života živimo nešto što nam je rečeno, a ako je to previše različito od onoga što je u nama, onda se taloži gnev u podzemnim tunelima bića, jer sabijamo nezadovoljstvo u sebe... Na kraju puknemo od tog konflikta... I moramo da se suočimo sa samim sobom... Jer nezadovoljstvo je preplavilo podzemne hodnike... Više ne možemo da izdržimo... Više ne možemo da idemo protiv sebe, više ne možemo da živimo u laži...

Ako čovek uspe da shvati koje su to laži koje je živeo do sada... I ako uspe da shvati koje je to istine potiskivao... Depresija će biti prekretnica u njegov bolji, istiniti, iskren i srećan život.

Ako ne, onda će ga te potisnute laži na kraju dokusuriti. Jer ne možemo biti ono što nismo. Ne možemo ignorisati svoje emocije. One postoje. Ignorisanjem istih one postaju izvor našeg konflikta sa samim sobom. Jer njih ne možemo eliminisati ignorisanjem, one neće nestati dok se ne pozabavimo njima. Jer one i postoje jer mi sami sebi time nešto želimo da kažemo.

Možemo samo naučiti da ih prihvatimo, i naučiti kako da se usaglasimo sa istima, da živimo sa njima, da razgovaramo sa njima jer one su poziv na naš unutrašnji dijalog. Kao što je bol signal da nešto sa telom nije u redu, tako je emocija signal da na nešto treba da se obrati pažnja. Bolom nam se telo obraća, a emocijama duša.

Moramo biti svesni istih. Jer neslušanjem emocija, nismo saslušali sebe. Ignorisanjem sebe, vređamo sami sebe, tj. nipodaštavamo sopstveno biće, sopstevo postojanje i svrhu svog života. I pravimo od sebe kompleks nižeg reda, sami smo sebe ponizili.

Moramo ih saslušati... Inače one odoše iza leđa, i zakopane, nabujale, kao nezadovoljstvo nekog obespravljenog, nesaslušanog, neutešenog,tamo su najopasnije... Jer tamo nema svesti, ni kontrole, tamo dobijaju potpunu slobodu da tajno i iza leđa sprovedu svoje...

Onda počinjemo da radimo neke stvari kojih nismo svesni, a koje se totalno razlikuju od naših svesnih planova (koji nisu u startu bili u skladu sa našim bićem, odakle i potiče emotivno nezadovoljstvo).

Tako da, hteli ne hteli, mi ćemo uvek uraditi kako naše emocije hoće, samo je pitanje, da li ćemo biti svesni toga što radimo, ili ne...

Emocije su opasne i mogu da nas unište ako ih ne shvatimo ozbiljno. I mogu da nam rade iza leđa ako ih ignorišemo. Depresija je pravi dokaz toga koliko je naše emotivno biće jako i koliko je bitno. A koliko ume da želi sebi smrt ako je nezadovoljno... Tj. koliko ume da bude atuodestruktivno.

(Nisam čitala temu, smao naslov, i poslednju poruku... Pišem generalno svoje razmišljanje o obmanama i samoobmanama koje nas dovode u probleme. O nepoznavanju sebe itd.)
 
Poslednja izmena:
Ako si generalno nezadovoljan svojim životom, okolinom i svetom u kom živiš, jedino što pomaže je da se potpuno odsečeš od tog sveta i odeš negde drugo. Ako se to ne desi, depresija i suicidnost ostaju zauvek sa tobom.

..ovo treba prabaciti na Zdravlje, a inace mislim da osoba koja ima ovakav problem mora sto hitnije da se javi lekaru psihijatru da dobije terapiju koja je adekvatna...
 
Kako pobediti depresiju i mislenje o samoubistvu ,kako pobediti zelju da se ubijem?

Javiti se psihijatru sto pre.

- - - - - - - - - -

depresija je jedna vrlo, vrlo ozbiljna bolest koju treba na vreme leciti

Tako je. Svaki savet van ovog je gubljenje vremena i guranje pacijenta iz nehata u smrt, tj odlaganje pravog lecenja.

Depresija nije "smorio sam se malo, malo sam neraspolozen, imam lose misli, nesto sam skenjan" i slicno.

Depresija je veoma ozbiljna bolest i mora se tako i tretirati.
 
Nemoj da uranjas u crne misli niti da dozvoljavas da te obuzimaju.

radije misli o vrednim ,perspektivnim stvarima.Pokreni se.
Misli o vedrim stvarima.
Posveti se vedrini,optimizmu...Ulazi na to.
Zivot je borba.Trpljenje je sastavni deo borbe.
Pobeda ce ti donositi radost.

Oslobodi se ogorcenosti i shvati da nismo na ovom svetu da bi uzivali ,nego da bi nasli smisao zivota koji je u ljubavi;

Nemoj da dozvolis da te savlada ocaj.Savladaj ti njega.Nadom, verom,optimizmom,strpljenjem...trudi se da budes hrabar,odlucan,istrajan...
Tako ces ti postajati sve jaci a on sve slabiji.

Hriscanska vera i psihijatrija su nacin koji moze pomoci depresivnim ljudima...

Vera putem pokajanja i ociscenja savesti...
Bori se za svoje dobro raspolozenje.
Svako od nas ima sansu da zivi zivot koji nije besmislen.
On se ne sastoji u materijalnom nego duhovnom bogatstvu.

Smisao je nadgradnja.Prevazilaziti svoje probleme...Razvijati se u snazi vrlina.Ziveti za dobro.Ocistiti se od zla(pokajanjem).
 
Poslednja izmena:
Javiti se psihijatru sto pre.

- - - - - - - - - -



Tako je. Svaki savet van ovog je gubljenje vremena i guranje pacijenta iz nehata u smrt, tj odlaganje pravog lecenja.

Depresija nije "smorio sam se malo, malo sam neraspolozen, imam lose misli, nesto sam skenjan" i slicno.

Depresija je veoma ozbiljna bolest i mora se tako i tretirati.

ma ne seri,jel svaki klinac istripovan da je u depri odma da se leci a,svaka klinka koja 6x dnevno kaze da ce da se ubije odma pod nadzor i lekove,jel da saljemo na lecenje i takve poput tebe koji ne misle da su u depresiji a svi vidimo da su nepodobni za drustvo,pajser
 

Back
Top