Kako se izvuci iz depresije?

Апсурдно је ово стање назвати болешћу, а не дати одговор на питање, који је орган ту оболео?
....................................................................
Медусе је у извесној мери у праву, момак је несвесно покренуо програм по ком није требало да чепрка.
Упао је у лавиринт из ког не уме да се извуче.
Добро је да је свестан тога, да осећа опасност и да је овде потражио помоћ.
То је знак да није још дошао до тачке иза које нема повратка, и да нема разлога за панику.
Не треба га одмах накљукати дрогама, већ му помоћи да се извуче из ситуације.
Мора се сам присетити пута. Пута којим је ушао у лавиринт. И полако, корак по корак назад, истим путем.
Уз помоћ психотерапеута наравно.
 
ma ne seri,jel svaki klinac istripovan da je u depri odma da se leci a,svaka klinka koja 6x dnevno kaze da ce da se ubije odma pod nadzor i lekove,jel da saljemo na lecenje i takve poput tebe koji ne misle da su u depresiji a svi vidimo da su nepodobni za drustvo,pajser

Glupane, pise da se javi psihijatru. Sta skaces i ritas se kao zaklan pevac kada sam lepo napisao da se JAVI PSIHIJATRU. Psihijatar ce proceniti i dijagnostikovati pravo stanje. Neces sigurno ti. Ti nemas pojma ko je "u depri 6x dnevno" a ko je zaista pod depresijom.

Da nisi tako glup i neobrazovan, funkcionalno nepismen, znao bi mozda da se depresija moze svakojako iskazati, pogotovo kod mladih, kod kojih se moze iskazati i kao agresivnost, promene u ponasanju itd.

A i ti sto pricaju iz zezanja da " su u depri" i izgleda neozbiljno, moze biti zaista veoma ozbiljno. Njihova "zajebancija" je samo vapaj za pomoc, a neuvidjanje takvih mediokriteta i malogradjana kao sto si ti, koji relativizuju njihovo stanje ih gura dalje u ponor, jer unutar sebe se osecaju neshvaceno, jos ludje, jos gore, i plus osecaju grizu savesti.

Jos jednom ti kazem, to da li ima depresiju, distimiju, granicni poremecaj licnosti - manicno-depresivnu psihozu - bipolarni afektivni poremecaj, utvrdice PSIHIJATAR, ako treba i uz pomoc kolege KLINICKOG PSIHOLOGA, a osoba treba da se JAVI PSIHIJATRU - KAO STO SAM I NAPISAO. A ne da slusa nepismene ljude, poput tebe, koji ne umeju da ukapiraju da posle zareza ide razmak pa nova rec. Da se pise odmah a ne odma. Da nauci kada se stavlja JER a kada je l'. Da nauci da na kraju upitne recenice ide znak pitanja.

Prvo to naucis, pa se onda tek bravis slozenijim stvarima.

A to da li je neko "istripovani klinac ili u "depri"" " zna se ko strucno procenjuje. Ti sigurno ne. I da li ce da se leci i kako da se leci, koji modaliteti, takodje ce odluciti psihijatar a ne ti.

Jer ti nemas pojma o zivotu. Nisi pismen, a kamoli nesto vise.
 
ti se javljaj cesce psihijatru,ne znam sto druge saljes kad sam ne ides

Ti to iz iskustva? Pa te pustaju malo i na forum, prate kako se sada uklapas u socijalnu zajednicu, mada tesko ti ide... Redovno ti pisu svi pametni ljudi da si bilmez.

Ja bih dao predlog i da ti posalju jednog socijalnog radnika da odeljenju gde te drze, kako bi preko njega dobio i defektologe i speicjalne ucitelje da te nauce pravopisu u tim godinama. Dodao bih ti i jos jednog psihijatra i komunikologa da te nauce kaiko da se obracas drugim ljudima i izrazavas neslaganje, koje je opet proizvod - tvojih ogranicenih mentalnih kapaciteta koji ti ne dozvoljavaju da rasaznas i zakljucis sta je ko rekao.

Osoba se zali na mentalne probleme. Najpreciznije je, najhumanije i najtacnije, uputiti je kod 2 najstrucnija moguca lica (lekara koji se bavi samo i samo lecenjem psihopatologije, kao i kod klinickog psihologa koji pomaze ) . Sta ce biti sa tom osobom, sta ce pisati u njenom zdravstvenom kartonu, koja dijagnoza, koja terapija, koliko dugo, - TO JE VEC NA NJIMA.

Dakle - Osoba se javila da ima mentalnih problema, biva upucena da se JAVI psihijatru. Ti paranoidno pises kao da sam uzeo i silom joj ja trpam, lekove u usta, bez ikakvog pitanja, jer sam inace farmakomafijas neki koji mora da ljudima uvalja toliko i toliko lekova na mesecnom nivou. To sto mislis i kasnije projektujes kroz neobrazovanje, nekulturu u vredjanje su opasne deluzije i sumanutosti.

Samo sam uputio osobu kod strucnih lica. Samo to. E ti sad sto se ne javljas kod psihijatra i imas LEKofobiju ti je dodatni sekundarni i tercirajni problem.

Mnogi se ovako jave, pozale u drustvu - Bivaju relativizovani, njihovo stanje se shvati kao "ma tripujes se malo", a onda posle citamo po novinama - Ju sta mu/joj bi, sto da skoci, obesi se, sece se ziletima, pa bio/la je sve ok, smejao/la se, sve super bilo, OTKUD TO "IZNENADA".

E pa nista nije "iznenada" i "odjednom".

Ne relativuzuj vise. I ti se javi psihijatru, malo malo pa umisljas neke "pajsere"... Ili jednostavno imas Turetov sindrom m ?
 
nisi ti samo to uradio,nego si pod 1 pacijent koji svaku temu na forumu shvata ozbiljno,mislim mi koji ga koristimo od 90ih malo imamo kefalo da se opustimo,procenimo kad se neko zajebava i da li se mi trebamo zajebavati,takodje nemoj da glumis moderatora,to nikad neces postati,i to je neki poremecaj m
 
dusko radovic.jpg
 
nisi ti samo to uradio,nego si pod 1 pacijent koji svaku temu na forumu shvata ozbiljno,mislim mi koji ga koristimo od 90ih malo imamo kefalo da se opustimo,procenimo kad se neko zajebava i da li se mi trebamo zajebavati,takodje nemoj da glumis moderatora,to nikad neces postati,i to je neki poremecaj m

Ne. Ti nemas kefalo. Ispisao si 137 623 porukica tj 39 dnevno i i dalje nemas to kefalo. Takodje nikada i ne mozes proceniti da li se neko zajebava ili ne zbog Poovog zakona na internetu. Cak i kada se ne zajebava moze se ultra-mega giga zjebavati, a cak i kada ti lici da je toliko ocigledna zajebancija, moze biti zaista ozbiljno i iskreno, i bas upravo zbog toga sakriveno kroz "zajebanciju". Reaktivna formacija.

Znam ja mnoge koji su se "zajebavali" salili, smejali i "glumili" da ce se ubiti - i na kraju pokusali suicid i ubili se. Neki preziveli. Neki se nisu zajebavali bili mrtvi ozbiljni pa pokusali suicid. Neki uspeli neki ne.
Bilo je i onih koji su mrtvo-ozibljni najavljivali suicide. Kad tad su pokusali. Neki su izvrsili samoubistvo drugi pak spreceni ili odustali u poslednjem trenutku, ali im je ukazana ipak pomoc. Ili pak resenje problema.

Ovakve teme i TREBA SHVATITI OZBILJNO i tu je razlika izmedju mene, koji ZNAM i koji sam zreo i TEBE koji ne znas nista, nemas uvidjanje, i ocigledno nisi zreo a "koristis internet jos od 90ih".

Dakle, mator konj koji pise maloletnim licima ovde "Je l bio neki sexic mmm aj kazi, " i slicno.

Ja ne glumim moderatora, niti sta drugo, i ne zanima me ni da postajem, niti bih to pozeleo da budem, jer bih morao da moderisem neopevane budale kakva si ti a da mu ne smes reci da je budala i da ne zna, da ne ume i da pise totalne kontraproduktivne gluposti. Tako da je pre poremecaj tvoja projekcija "sta neko zeli biti", nego taj neko o kome mastas. Jer tvoja masta "sta ja zelim" je samo to - TVOJA MASTA, a ne moja zelja.

Sta, mozda sam napisao javno da zelim biti moderator? Ha ha, i ti si to uzeo kao ozbiljno? Voala, ko je sada bese neuvidjajan da "shvata stvari pravilno i ozbiljno", ti sa iskustvom jos od 90ih ili ja sa poslatih 2 poruke dnevno prosecno?

Kazem ti ja, to je Poov zakon i tu nema pametovanja, sve moze a i ne mora da bude.

Tvoje pisanje je lose na ovoj temi, moje je dobro, precizno i svrsishodno, NE MOZE SE NIKAKO OPOVRGNUTI.

Osoba postavlja pitanje KAKO SE IZVUCI IZ DEPRESIJE i o tome treba da prica sa strucnim licima, a ne sa Georgejune-om koji lupa gluposti na forumu i jedino nesto mozda zna koji menjac staviti na bicikli, bez uvrede.

Ne znam zasto su ljudi protiv toga da neko, kada mu nesto treba - da se obrati strucnjaku. Kada se pravi kuca obracas se strucnjaku, kad kazes kako izvuci karijes iz zuba ides kod STOMATOLOGA a ne kod pekara, bicikliste ili krojaca.

Kada zelis da napravis neko jelo, savetujes se sa vrhunskim kuvarima a ne auto-limarima. Kada ti se pokvari auto, pozeljno je da ides u ovlascene servise, gde rade strucni ljudi koji se non stop usavrsavaju po celom svetu a ne kod lokalnih nepismenih likova (Pogledati na YT "Prvi servis" humoristicki serijal) a kamoli da odes za pokvaren auto kod npr frizera. Takodje kada zelis da promenis frizuru ides tada kod frizera a ne kod lekara.

Tako da, stvari su veoma jasne. Mentalni problemi - pravac psihijatar, psihoterapeut, psiholog, klinicki psiholog.

Sve ostalo je "cackanje mecke" i "put za pakao je poplocan dobrim namerama".

Hipoteticki ako se NEKA OSOBA UBIJE, A JAVILA SE POSLEDNJI PUT NA OVOM FORUMU, SVI VI STE RELATIVIZOVALI I MINIMIZIRALI NJENO STANJE I BICETE INDIREKTNO ODGOVORNI ZA NJEN SUICID, I NOSICETE GRIZU SAVESTI DO KRAJA ZIVOTA. E sad posto ste mnogi psihopatski sklop licnosti, naravno, necete osetiti empatiju i odgovornost za to delo osobe, jos cete je post humno napraviti jos i vise "ludom", i cuditi se.

A samo 1 recenica je mogla da je spasi - Javi se strucnom licu, obavezno. Posle toga znas da si uradio bar nesto pametno i jedino ispravno.

I to je to o ovoj diskusiji. Sah-mat.

Skoro na psihologiji osoba je otvorila temu da joj se daju predlozi kako da se najlakse izvrsi samoubistvo. Moderatorka je bila pametna pa je zakljucala temu na vreme. A takvi kao ti su pisali nebuloze sto "kroz salu" sto zato sto su kompletni idioti.

Niko se nije setio 1 najprostije stvari - tu temu ne cita samo postavljac teme, vec i svi oni na internetu koji guglaju "kako najlakse izvrsiti samoubistvo", a Forum Krstarice je veoma popularan i citan.

Misli o tome, kada sledeci put pises gluposti o bilo cemu, posebno o ovako osetljivim temama.

I imaj u vidu kome odgovaras, jer si prosli put MALOLETNICI TAKO pisao o SEXULNIM TEMAMA I PITAO JE ZA SEX, a to je zapravo PEDOFILNO PONASANJE koje se sankcionise.
 
Da, Greba i Bruz Li su potpuno u pravu. Depresiju neozbiljno shvataju samo oni koji ne znaju dovoljno o njoj. E sad postoji klinička depresija i postoji "depresija" ili ti bedak. Ako postavljač teme nije još uvek reagovao, na internetu imaš toliko toga napisanog o depresiji, pa bar pogledaj da li imaš neke simptome koji je karakterišu i ako da, stvarno bi trebalo da se javiš psihijatru. Lečenje depresije je zahtevno i dugotrajno, jer depresivne epizode znaju često da se vraćaju.
 
Da, Greba i Bruz Li su potpuno u pravu. Depresiju neozbiljno shvataju samo oni koji ne znaju dovoljno o njoj. E sad postoji klinička depresija i postoji "depresija" ili ti bedak. Ako postavljač teme nije još uvek reagovao, na internetu imaš toliko toga napisanog o depresiji, pa bar pogledaj da li imaš neke simptome koji je karakterišu i ako da, stvarno bi trebalo da se javiš psihijatru. Lečenje depresije je zahtevno i dugotrajno, jer depresivne epizode znaju često da se vraćaju.

Cak ne mora da bude ni depresija. Moze ga moriti izbegavajuci poremecaj licnosti recimo, koji ce "nakalemiti" socijalnu fobiju, pa agorafobiju odn panicni poremecaj sa agorafobijom. Jos ako tu mozda bila umesana i distimija (hronicnost).

Nije samo problem - "Ima depresiju nece da ustane iz kreveta odjednom i nece vise da zivi". Postoje i mnoge faze i pokazatelji i pre toga.

Ne mora nuzno da ode kod psihijatra niko. Nema prvo ode kod recimo nekog psihologa obicnog (skolski psiholog npr, ne mora biti klinicki), ili kod nekog psihoterapeuta, npr moze cak i kod terapeuta sistemske porodicne terapije (ako misli da je izvor nezadovoljstva u porodici i da se odatle vuku problemi).

Evo npr kako jedan strucnjak ( Prim. dr sci med Vojislav Ćurčić, upravnik bolnice za psihijatriju KBC "Dr Dragiša Mišović ) objasnjava depresivnost kod MLADIH, i to je ono sto sam hteo reci kada sam rekao da TO ima "100 lica i nalicja".

P.s. Hvala na reputaciji.

Veoma lep video ! Pogledati obavezno, a posebno ko je roditelj ili planira da bude isti !

 
moja preporuka je da probaš prvo bez toga. probaj da nekako organizuješ život i da prihvatiš da nije uvek super, i da je uglavnom nekako dosadan
ja ne znam da kažem ali i psihijatrija ima svoje hm ...
mada znam ljude koji nemaju problem s tim
smanji neko opterećenje i tako
nije to lečenje kao aspirin i sl. najveći tamo plus je što vidiš još takvih ljudi koji su imali slične ideje kao ti i da nisi jedini i tako
mada ok, ima i raznih čudnih koji negiraju skroz to (psihijatriju), nije ni to nešto

al probaj neko vreme da sebi pomogneš pa ako ne uspe idi tamo... šta je tebi pomoć? to samo ti znaš
ne znam možda pričam nekako napamet, ok su oni i sve ali ipak je to...
ne znam, neku osnovnu bol ne reše, to opet ti sam treba

hm možda i lupetam... a probaj štagod, valjda treba donekle razlikovati šta je dobro a šta nije pa je lakše
ja volim da pišem lupetajuće

mada ima baš ok tih ljudi tamo i doktora... a onda mora da ima i onih što nisu ok
 
Poslednja izmena:
"Uzroci depresije
Depresivno stanje se može javiti usled samoće, teške bolesti, nakon gubitka drage osobe, teških uslova života, smanjenog kretanja, a takođe može biti posledica genetskog nasleđa. Kako tačno nastaje nauka do danas nije uspela da objasni. Prema najnovijim teorijama smatra se da je pojava depresije povezana sa smanjenjem aktivnosti nekih neurotransmitera, serotonina, noradrenalina i dopamina koji imaju prirodnu antidepresivnu funkciju. Drugi bitan faktor za nastanak depresije je prekomerno lučenje stresnih hormona, poput kortizola. Izloženost hroničnom stresu menja funkciju mozga, tako da se mnoge depresije mogu objasniti akumulacijom štetnog delovanja stresa. "




"Depresija – pandemija XXI veka

Autor: prof.dr Miroslava Jašović Gašić
depresija-–-pandemija-xxi-veka
Depresija će prema podacima Svetske zdravstvene organizacije do 2020. godine postati vodeći uzrok smrti i onesposobljenosti u ženskoj populaciji, a posle kardiovaskularnih oboljenja drugi uzrok smrti u celokupnoj populaciji. Oko 450 miliona ljudi u svetu boluje od depresije, a više od dve trećine samoubistava izvrše osobe osobe koje se nalaze u teškoj depresiji. U Srbiji minimum 250.000 ljudi ima neki od s imptoma depresije: neraspoloženje koje traje nedeljama i mesecima, nemogućnost odlaska na posao i obavljanje osnovnih dnevnih aktivnosti, nedostatak sna, povremeni ili stalni strah."


Док не пронађеш узрок, ништа нећеш излечити.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Апсурдно је ово стање назвати болешћу, а не дати одговор на питање, који је орган ту оболео?
....................................................................
Медусе је у извесној мери у праву, момак је несвесно покренуо програм по ком није требало да чепрка.
Упао је у лавиринт из ког не уме да се извуче.
Добро је да је свестан тога, да осећа опасност и да је овде потражио помоћ.
То је знак да није још дошао до тачке иза које нема повратка, и да нема разлога за панику.
Не треба га одмах накљукати дрогама, већ му помоћи да се извуче из ситуације.
Мора се сам присетити пута. Пута којим је ушао у лавиринт. И полако, корак по корак назад, истим путем.
Уз помоћ психотерапеута наравно.

Izvini, nisi me razumeo. Ja sam rekla da je upravo dobro što čeprka po sebi, jer očigledno postoje stvari kod čoveka, koje je predugo poništavao, i potiskivao. Te stvari su se gomilale duboko. Od detinjstva.

Depresija je znak da previše lažemo, da previše nismo ono što smo zapravo. I da živimo život koji je totalno suprotan potrebama našeg bića, zbog čega umiremo polako iznutra. Zbog čega je naša unutrašnjost u konfliktu sa našom spoljašnjošću.

Pošto je kod depre mozak taj koji je oboleo, ne može se od mozga, koji ne funkcioniše kako treba, tj. ne razmišlja kako treba i podstiče lučenje pogrešnih hormona, zbog pogrešnog rada, očekivati da sam preokrene tu matricu misli.

Zato se u lečenju prvo daju lekovi, kako bi se blokirali ti hormoni i onda u takvoj atmosferi posejalo seme za novi način razmišljanja.

Od stepena poremećenosti rada mozga, zavisi i to da li možeš samo snagom svojih misli (koje su u depri uglavnom tvoj najveći neprijatelj, jer mozak ne radi kako treba), da preokreneš stvari.

To je jako teško sam.

A od dubine laži u kojoj živiš, i intenziteta laži, količine vremena koje je uloženo u sabijanje svojih istina što dublje, zavisi koliko je ozbiljna situacija.

Dok ne iscuri gnoj najpre, pa dođeš bar na neke neutralne hormonske tokove, i neutralne dane... Pa, tek posle dugo vremena kreće ono pravo preispitivanje, i pravo prečišćavanje podzemnih tunela.
Jer je sada iznad njih zakoreo gnoj... Depra kada počne, to je tek vrh ledenog brega. A dobro ti je tek kad raspraviš zaista sa sobom, i izmiriš se sa sobom i svojom istinom...

Kraj toga je pozitivan, oslobađajući, jer više ne živiš u laži, i dani su lepi i veseli, jer voliš sebe i svoj život. A svoj život ne možeš da voliš dok ne voliš svoju istinu, ili si bar u miru sa njom.

Onaj ko prođe depru i iščisti se skroz od laži, posle bude srećan, ali istinski, srećniji nego svako ko se nije bavio sobom koliko je on. Čistiji, i iskreniji prema sebi nego većina onih oko njega koji ceo život samo plutaju na površini, ne zalazeći u svoje podrume, pune aždaja i čudovišta, koje drže pod bravama...
 
Poslednja izmena:
Pa, ne, nije odgovor u novcu. Apsolutno to nema veze sa time šta se tebi zaista unutra u duši sviđa.

Novac može samo da zamazuje stvari, ali nikada nije odgovor na emotivne probleme. Na psihičke muke. Nikada... Jer su to dva različita univerzuma, i jednostavno to niti je uzrok, niti je rešenje.

Emocije i misli se leče samo emocijama i mislima. A to se menja dugo, promenom navika u načinu razmišljanja.

Ja ovo ne pišem zbog tebe, već generalno. Jer se iz tvojih reči vidi da plutaš na površini, i da nemaš nameru da raščišćavaš zaista svoj emotivni haos... Tako da ne verujem ni da sebe i svoju depresivnu "epizodu" shvataš ozbiljno.
 
Немој да брлбљаш нешто о некоме ,кога заправо ни не знаш .Знаш да ми јe на руци рана 10 цм широка (била је дубокa 1 цм пре две година током студентске журке све ово сам направио ).

- - - - - - - - - -

https://forum.krstarica.com/showthread.php/784060-Scenario-za-film Procitaj ovu temu i posle eventuelno mozes da kazes nesto konkretno.
 

Eto...I ti nesto tacno da napises. Mada ce ti reci sada ovaj da to nije tacno...

A zapravo depresija se ne desava jer je obolela jetra, slepo crevo ili pak Ileum - deo tankong creva. Vec upravo taj mozak. To je toliko prosto i ocigledno da niko i ne zeli da mu odgovori, jer misle ljudi da troluje.

A i ovo sto bolest stavlja pod navodnike, govori o tome koliko je neozbiljan, i ne shvata realnost kakvu jeste, vec je razradio citav svoj iracionalan poseban svet gde "depresija ne postoji", cim to za njega NIJE BOLEST.

Naravno Radovane da odgovor nije komplikovan, KOMPLIKOVANO JE TVOJE OPAZANJE STVARNOSTI.
Eto kad i Georgije razume a ti ne razumes, sta da ti kazem.

No zna se zasto ti ne razumes - nije da si neinformisan (jer guglas PubMed studije, ali ih ne razumes tumaciti), nego si razradio citav neki koncept oko "programer, programa, gasenja i paljenja nekih tvojih prekidaca", ti covece kao da si u nekom religizono pseudonaucnog kultu ili gnostickoj sekti.

Jer tvoja pisanja upucuju na razmisljanja ljudi koji su zavedeni u razne gnosticke sekte (gnozis = saznanje, znanje u filozofiji) i mislis da si "saznao neke stvari koje svi naucnici sveta nisu", "te depresija nije bolest, a ti znas sta je tacno ona i kako za nedelju dana coveka i izbvaditi iz depresije ali i kako kod coveka napraviti depresiju za nedelju dana".

Jos malo pa kada ti uznapreduje takva deluzija, ide MESIJANSKI SINDROM I SINDROM GRANDIOZNOSTI. :mrgreen:

Bolje me poslusaj na vreme i iskuliraj sa tim "depresija, tvorac, kreator, programer, dat nam program" iracionalnim uverenjima. Depresija je ozbiljna, vrlo ozbiljna bolest, sa smrtnim ishodima, i velikom mukom po ljude, pa se trako i treba tretirati i gledati.
 

Back
Top