Srpska nacionalna strategija
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Srpska nacionalna strategija

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

Post Srpska nacionalna strategija

Ok ekonomija je bitna ali ... sta ce nam ekonomija ako nemamo narod i teritoriju ?? Sta su to jos srpski nacionalni interesi danas osim ekonomije ?

Evo ja cu pokusati da iznesem neka svoja vidjenja i ideje pa da razmenimo misljenja ..

Par vekova smo prolivali krv pod tudjim barjacima za taj uzviseni ideal da sami odlucujemo o svojoj sudbini a ne da nam tudjin komanduje koji se zove sloboda .. Na veliku pozornicu stupamo 1804 pa sve do 1999-e vodimo citav niz ratova za srpsku stvar .. Stradamo , dobijamo ali i gubimo bitke .. Svasta nesto se desava ... Jako buran period za srpski narod .. ali sve je to sad iza nas ... pitanje je sta cemo dalje .. Kako da sacuvamo ovo naroda i teritorije sto nam je ostalo ??? Da li smo kao narod i drzava dorasli situaciji .. Kako procenjujete da sadasnja vlast vodi brigu o srpskim nacionalnim interesima a sta mislite da li bi sadasnja opozicija bila bolja u tom smislu nego aktuelni rezim ???

Po mom misljenju Srbija treba ako vec nije da zacrta svoje ciljeve i da ulozi sve svoje resurse u njihovo ostvarenje .

- suzbiti vojvodjanski i sandzacki separatizam

- ZAMRZNUTI kosovski konflikt i ako treba cekati i 100 godina da se bondstil isprazni .. do tada uloziti sve napore da Kosovo ne udje u UN

- uciniti sve da Republika Srpska opstane pa makar i kao deo BiH samo da Srbi kao narod i teritorija opstanu preko Drine

- rovariti po Crnoj Gori , siriti srpstvo medju crnogorcima

Eto to je neki minimum o kom bi Srbija mogla da povede racuna a za nesto vise od toga se bojim da trenutno nemamo snage .. Sta vi mislite ???

Zaslužan član DeeLite (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3895

Podrazumevano Re: Srpska nacionalna strategija

koja crna strategija ? da izgubimo kosovo i da se prodaju resursi strancima ?
    ako nam je to strategija onda nam super ide
    mukami

Iskusan Perperius (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    93

Pa ekonomija, odnosno razvijena privreda jeste preduslov za demografiju u našim uslovima (osim ako ne misliš natalitet povećavati po uzoru na zatucana, primitivna i siromašna neka azijska i afrička društva?)

Što se tiče suzbijanja separatizma, najbolje je tu ništa ne dirati, "suzbijanjem" možeš samo povećati separatizam.
    Ne davati pažnju takvim temama.
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3895

srpska nacionalna strategija treba da bude poljoprivreda jer mi danas u svetu čak i da nam je privreda u cvetu, nemamo šanse
    znači radi ono što svi kažu da je kod tebe dobro...a to je voće, povrće, meso...hrana...zdrava hrana
    rusi imaju gas, nemci imaju mercedes, mi imamo hranu
    mukami

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

Citat Original postavio DeeLite Pogledaj poruku
    koja crna strategija ? da izgubimo kosovo i da se prodaju resursi strancima ?
    ako nam je to strategija onda nam super ide
    Vucic se po pitanju Kosova za sada lose pokazao .. medjutim oko te prodaje resursa strancima se ne bih bas slozio sa tobom ... ipak je Telekom posle svega ostao u vlasnistvu Srbije .. EPS takodje .. banje je mozda i bolje prodati Turcima sta kad nasi nemaju pare ?? Turci su zainteresovani i dici ce sve to na neki visi nivo .. ja se nadam .. Pa ovo oko prodaje zemlje strancima pa to je potpisala bivsa vlast .. Da li se to moze ukinuti ? Ne znam .

Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3895

što turcima banje ?
    i na koji će to nivo turci da dignu na koji mi sami ne možemo
    Poslednji put ažurirao/la DeeLite : 25.10.2017. u 21:25
    mukami

Buduća legenda Mystic+ (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1454

Srbija je imala što usvojenih, što na razmatranju 170 napisanih strategija do 2012.g.

Ja sam to pokušao da pratim i pročitao sam jedno10tak i onda sam morao prekinuti.

Počelo je da mi biva loše !

- - -
    Zaključio sam - Srbija nema strategiju, ali zato postoji strategija za Srbiju
    Poslednji put ažurirao/la Mystic+ : 25.10.2017. u 22:44

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    163

Citat Original postavio Perperius Pogledaj poruku
    Pa ekonomija, odnosno razvijena privreda jeste preduslov za demografiju u našim uslovima (osim ako ne misliš natalitet povećavati po uzoru na zatucana, primitivna i siromašna neka azijska i afrička društva?)

Što se tiče suzbijanja separatizma, najbolje je tu ništa ne dirati, "suzbijanjem" možeš samo povećati separatizam.
    Ne davati pažnju takvim temama.
    E ta mantra oko zivotnog standarda i nataliteta nema veze s vezom .. Sam kazes da u azijskim i africkim zemljama nemaju sta da jedu a sve puca od nataliteta .. O cemu onda pricamo ? Evo ti primer zapadne Evrope imaju standard a natalitet opada .. Jednostavno smo ogrezli u hedonizmu , zene hoce karijere nece da radjaju ... Pogotovo smo u kanalu mi , Bugari , Rumuni , Hrvati .. Znaci to je generalno problem cele Evrope pogotovo naseg regiona i tesko da tu moze nesto da se promeni .. Mozda kao Rusija da uvedemo politiku radjanja ili kao Kina koja je uvela nesto obrnuto ako me razumes ali mi nemamo para za tako nesto a ni snage ... Barem ja tako mislim ...

Vucic je u neku ruku suzbio separatizam u Vojvodini ... sta god mislili o njemu ta prica je izgubila na znacaju od kako su zuti izgubili vlast .. Vucic je sve to primirio .. Sto se tice Sandzaka i tu za sada lepo hendluje dao je funkcije njihovim liderima i zadovoljio im apetite .

Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3895

kakav hedonizam u srbiji....šta mlatiš životati
    mukami

Ističe se
    Učlanjen
    07.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

1. Осамостаљење Републике Српске од наметнуте им БиХ.

2. Реинтеграција Црне Горе у Србију, али без икакве аутономије и најмање, како нам се никад више брука не би поновила.

3. Ослобођење Косова и Метохије о дугачком штапу. Само то захтева посебну тему.

4. Шире интеграције са БиХ и Хрватском тек када тамо темељито измене своје србофобно држање.

5. Држати се пријатељских држава као што су Русија, Кина, Грчка, Румунија, Словачка на обострано добронамерним и равноправним основама.

Укратко би то било то у погледу спољне политике.

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2636

Nema toga u Srba.
    Ovde je zavladao stihijski model življenja !
    Dok političari razmišljaju na duže staze, kako da obezbede unuke i praunuke,
    narod se bori kako da dočeka sutrašnji dan !
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Iskusan Perperius (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    93

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    E ta mantra oko zivotnog standarda i nataliteta nema veze s vezom .. Sam kazes da u azijskim i africkim zemljama nemaju sta da jedu a sve puca od nataliteta .. O cemu onda pricamo ? Evo ti primer zapadne Evrope imaju standard a natalitet opada .. Jednostavno smo ogrezli u hedonizmu , zene hoce karijere nece da radjaju ... Pogotovo smo u kanalu mi , Bugari , Rumuni , Hrvati .. Znaci to je generalno problem cele Evrope pogotovo naseg regiona i tesko da tu moze nesto da se promeni .. Mozda kao Rusija da uvedemo politiku radjanja ili kao Kina koja je uvela nesto obrnuto ako me razumes ali mi nemamo para za tako nesto a ni snage ... Barem ja tako mislim ...

Vucic je u neku ruku suzbio separatizam u Vojvodini ... sta god mislili o njemu ta prica je izgubila na znacaju od kako su zuti izgubili vlast .. Vucic je sve to primirio .. Sto se tice Sandzaka i tu za sada lepo hendluje dao je funkcije njihovim liderima i zadovoljio im apetite .
    Što su siromašniji i primitivniji ljudi, natalitet je viši, ali mi smo makar taj stadijum valjda prešli, nema nazad (niti to iko želi, osim možda Miroljuba Petrovića i sličnih).
    Dakle ne trebamo kopirati druge nego napraviti plan koji će najbolje funkcionisati u našim uslovima.
    Mladi često zbog straha od siromaštva ne žele porodicu.
    Na zapadu bolji natalitet nego kod nas, u Češkoj (koja nema muslimane) je čak i pozitivan prirodni priraštaj (ako se ne varam).
    Pa baš zato što nemamo para i jeste bitna ekonomija.
    Sandžak nije realna pretnja, jer su to tri opštine, u slučaju terorizma, policija to lako rešava, najbolje je ništa tu ne raditi, ne davati Bošnjacima nijedan razlog za nekakvu pobunu, više ih integrisati i prihvatiti ih kao naše.
    Ima dosta muslimana tamo koji vole i poštuju Srbiju, lojalni su, što to kvariti, bolje onda da i ostatak muslimana takav bude, ili bar većina, jer naravno nemoguće je svakom promeniti mišljenje. Ljudi poput Ugljanina će uvek biti, njih je najbolje ignorisati.
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Elita GeorgeV (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    397

Srpska nacionalna strategija?

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1454

Citat Original postavio Obrad33 Pogledaj poruku
    1. Осамостаљење Републике Српске од наметнуте им БиХ.

2. Реинтеграција Црне Горе у Србију, али без икакве аутономије и најмање, како нам се никад више брука не би поновила.

3. Ослобођење Косова и Метохије о дугачком штапу. Само то захтева посебну тему.

4. Шире интеграције са БиХ и Хрватском тек када тамо темељито измене своје србофобно држање.

5. Држати се пријатељских држава као што су Русија, Кина, Грчка, Румунија, Словачка на обострано добронамерним и равноправним основама.

Укратко би то било то у погледу спољне политике.
    To bi zahtevalo rasnu politiku. Meku, kulturnu rasnu politiku. Biti najbolji i potpuno suveren svoj na svome u okruzenju da drugi pozeli to isto biti.
    (Najbolji ne znaci i najbogatiji)

Elita Mračak@ (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1148

ZAMRZNUTI kosovski konflikt i ako treba cekati i 100 godina da se bondstil isprazni .. do tada uloziti sve napore da Kosovo ne udje u UN
    Да ли би ико од Срба остао да живи доле под условима замрзнутог конфликта ако не би имао ни личну карту где да извади?

Domaćin КласичноЛибералан (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Национални интерес мимо економије не постоји.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    668

ne bih ovde o nasoj strategji, ide nekako

mozda je dobro da pospesimo hrvatske, alinijne i siptarske strahove o nama.

dobro znam da se boje, cak su se bojali i tadica kao srpskog nacionaliste!?

- - - - - - - - - -

ps zna se dobro kako mozemo da se resimo amera. valjda nije vreme
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Elita Mračak@ (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1148

Sve je to fiju fiju

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    668

nasa strategija, za sada, je otpor opstoj agresiji zapada i losih komsija

ali, postoji i ona druga, sustinska. bice i to

Ističe se
    Učlanjen
    07.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio КласичноЛибералан Pogledaj poruku
    Национални интерес мимо економије не постоји.
    Економија кад управља политиком хаотично је стање. Нормално је кад политика стоји изнад економије и њоме руководи, јер није реп тај што врти псом него пас врти репом.

Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    668

to me podseca na ds ideologiju

mozes da budes i picketina i izdajica srbije ako to sluzi natou i eu, a pride imas i neku korist, nema blama

Emihs nije na forumu
    Nikakva spoljašnja sloboda ne može se postići bez unutrašnjeg mira.
    Moderator Emihs (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Mystic+ Pogledaj poruku
    Srbija je imala što usvojenih, što na razmatranju 170 napisanih strategija do 2012.g.

Ja sam to pokušao da pratim i pročitao sam jedno10tak i onda sam morao prekinuti.

Počelo je da mi biva loše !

- - -
    Zaključio sam - Srbija nema strategiju, ali zato postoji strategija za Srbiju
    Нажалост тачно!Задњи састанак свих водећих Срба региона и СПС је завршио неким чудним порукама.
    Ја нисам схватио шта је била поента сем поруке како смо као "сложни".Неког вишег циља баш и нема.
    Бојим се да имамо лоше вође...
    Robovi su postali slobodni a slobodni ljudi robovi!

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1454

U jednoj strategiji sam čitao , mislim iz 2005.g. koju je Vlada RS usvojila za 2006-2012.g. da će se u srbiji investirati 65milijardi US$, a kao posledica toga zaposliće se 750,000 ljudi !!!

Čoveku samo da pripadne muka....

Današnje strategije zvuče npr. ovako : Srbija će postati brend i lider u regionu, slušajući makromonetarno MMF i strukturalno Svetsku Banku. Ovo će je popeti na duing biznis listi što će privući strane investitore. Investitori će povećati BDP.

Ukratko da prenesem klimu: Šta reći - imbecilno !

Zato je strategija nad strategijama : "slušajmo zadatke MMF-a i SB"

- - - - - - - - - -

Kada se pisala jedna strategija mene su izbacili za čas ....

Iskusan
    Učlanjen
    03.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    Ok ekonomija je bitna ali ... sta ce nam ekonomija ako nemamo narod i teritoriju ?? Sta su to jos srpski nacionalni interesi danas osim ekonomije ?

Evo ja cu pokusati da iznesem neka svoja vidjenja i ideje pa da razmenimo misljenja ..

Par vekova smo prolivali krv pod tudjim barjacima za taj uzviseni ideal da sami odlucujemo o svojoj sudbini a ne da nam tudjin komanduje koji se zove sloboda .. Na veliku pozornicu stupamo 1804 pa sve do 1999-e vodimo citav niz ratova za srpsku stvar .. Stradamo , dobijamo ali i gubimo bitke .. Svasta nesto se desava ... Jako buran period za srpski narod .. ali sve je to sad iza nas ... pitanje je sta cemo dalje .. Kako da sacuvamo ovo naroda i teritorije sto nam je ostalo ??? Da li smo kao narod i drzava dorasli situaciji .. Kako procenjujete da sadasnja vlast vodi brigu o srpskim nacionalnim interesima a sta mislite da li bi sadasnja opozicija bila bolja u tom smislu nego aktuelni rezim ???

Po mom misljenju Srbija treba ako vec nije da zacrta svoje ciljeve i da ulozi sve svoje resurse u njihovo ostvarenje .

- suzbiti vojvodjanski i sandzacki separatizam

- ZAMRZNUTI kosovski konflikt i ako treba cekati i 100 godina da se bondstil isprazni .. do tada uloziti sve napore da Kosovo ne udje u UN

- uciniti sve da Republika Srpska opstane pa makar i kao deo BiH samo da Srbi kao narod i teritorija opstanu preko Drine

- rovariti po Crnoj Gori , siriti srpstvo medju crnogorcima

Eto to je neki minimum o kom bi Srbija mogla da povede racuna a za nesto vise od toga se bojim da trenutno nemamo snage .. Sta vi mislite ???
    Nije problem u strategiji to je svima jasno ko dan nego je pitanje ko u Srbiji ima muda da to sprovede.
    Evo tebe ce mo da izaberemo da to uradis posto si tako pametan.
    IZVINJAVAMO SE ZA POLITICKU NEKOREKTNOST

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1454

Ljudi to nije strategija, pa vi ne znate definiciju ni poreklo te reči ...

Slične teme

1. Srpska nacionalna drzava
    Autor dobrislav u forumu Politika
    Odgovora: 223
    Poslednja poruka: 28.02.2015., 21:43
  2. Srpska nacionalna boja!
    Autor Sreten Žujović u forumu Politika
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 14.09.2014., 12:46
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.11.2011., 04:11
  4. Srpska nacionalna manjina u CG slavi dan izdaje Crne Gore!
    Autor Stari Crnogorac u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 27.11.2010., 10:51
  5. Srpska nacionalna kuhinja
    Autor bezibre! u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.10.2010., 02:19

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku