Koji operativni sistem da instaliram na ovom lap topu?

Ozbiljan rad i Linux se ne mirisu.
Ako covek hove da se baci na web dizajn i development onda ce mu u svakom trenutku zatrebati Illustrator i Photoshop pa makar da samo izvuce boje,fontove i velicine iz template-a i u toj prici Linux nema sta da trazi,da ne spominjem ostale manje programe i pluginove koje ne sljakaju na Linuxu.

Verovatno cu ovim uvrediti tonu Linux fanova ali Linux je samo za hobiste,prave hakere (kojih je 0,0001%) i one koji imaju 512mb rama pa im zakucava Windows.Bilo kakav ozbiljan rade sto se tice dizajna,programiranja i slicno zahteva Windows.Moguce je sljakati i na Linuxu ali to nije to.
 
Ozbiljan rad i Linux se ne mirisu.
Ako covek hove da se baci na web dizajn i development onda ce mu u svakom trenutku zatrebati Illustrator i Photoshop pa makar da samo izvuce boje,fontove i velicine iz template-a i u toj prici Linux nema sta da trazi,da ne spominjem ostale manje programe i pluginove koje ne sljakaju na Linuxu.

Verovatno cu ovim uvrediti tonu Linux fanova ali Linux je samo za hobiste,prave hakere (kojih je 0,0001%) i one koji imaju 512mb rama pa im zakucava Windows.Bilo kakav ozbiljan rade sto se tice dizajna,programiranja i slicno zahteva Windows.Moguce je sljakati i na Linuxu ali to nije to.

ko ima para za ilustrator i photoshop taj kupi mac book... pa ubaci emulaciju...

a ne tu sirotinja sa falš licencama i generisanim ključevima...

prvo nemaš pojma koje aplikacije ima Linux a drugo izem ti web dizajn...
i jedan i drugi sistem se rade u c++

sve web stranice koje rade naši lenjguzi šmokljani su ko sa kraja prošlog milenijuma...
valjda da sačuvaju kompatibilnost sa Win 98?
 
Poslednja izmena:
prvo moraš da naučiš kako da ti se stranica otvara i u Internet exploreru i u Firefox-u i u Chrome based i u Safariju...
a ne odmah slike i mazanje očiju kako ima svašta...

Gimp i Inkscape su dovoljne za totalne početnike (srednješkolci, studenti, hobisti) ali za naprednije te za profesionalce.
Pa ovde imamo čoveka koji se više od 15 godina bavi profi fotografijom, ja mu poslao neki pdf oko korišćenja
čovek se nasemjao i zahvalio - sve to drži u malom prstu...

a ako se "razumeš" u web programirane onda će ti svaki editor dobro doći vim ili emacs ili... pun ih kufer...
Ko je super-profi taj će da kupi super-profi stvari I DA IH PLATI KAKO BI POSLE NAPLAĆIVAO
A ne da vozi Lambordžini po srpskim putevima...

eno ti državni sajtovi... ko da su ih stručni forumaši od Krstarice pravili...

- - - - - - - - - -

tebi treba zapravo neki web based editor koji automatski detektuje grešku u code-u
i ispravlja umesto tebe pa ti pritisneš OK i ono radi, jel tako?

- - - - - - - - - -

e to bi i u Microsoftu voleli da imaju... pa da jednom izbace stabilan sistem

- - - - - - - - - -

ja ne znam zašto su ukidali XP SP2 i XP SP3?

- - - - - - - - - -


jel si ti nekad nekome nešto platio? :dash:
nije valjda da vikendom ne hvališ Windows pošto ne jašiš komp u pošti?
nije te bilo ni prošli vikend ni pretprošli
el smeš da se javiš sa IP-om od kuće?

- - - - - - - - - -

ZA SIROTINJU KOJA BI DA KRADE I AKTIVACIJOM UKRADENOG SEBE UBEDI OKO UŠTEDE - Windows
vodite računa o rootkitovima a dalje sa ostalim hakersko-špijunskim tehnikama posle upotrebe patcheva ili zamena *.dll fajlova

ZA SIROTINJU KOJA BI DA NE SE NE ZAMLAĆUJE SA LICENCAMA - Linux
vodite računa da je to isto UNIX sistem sa svojim boljkama i da postoje ljudi koji i ovo razvaljuju sa daljine,
ali ih je manje i znamo kako se zovu :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
ko ima para za ilustrator i photoshop taj kupi mac book... pa ubaci emulaciju...

Mac-Book mi je bas profi alat za graficki i web dizajn sa sve svojom 13.3-inch dijagonalom :neutral: Ajd da si rekao iMac onda je to druga prica...Ali uprkos odlicnom iMac-u,ipak ima nas koji se drzimo Windows-a opet zbog nekih nekompatibilnosti software-a

prvo nemaš pojma koje aplikacije ima Linux

Nemam pojma,ali zato znam koje nema.Bilo kakav profesionalan rad na Linux-u bi zahtevao trazenje alternativa i gubljenje vremena na ispravke gresaka zbog nekompatibilnosti.

a drugo izem ti web dizajn...

Ja sam pricao o profesionalnom radu a u tu kategoriju spada i web dizajn.

i jedan i drugi sistem se rade u c++

Kakve to veze ima sa icim?

sve web stranice koje rade naši lenjguzi šmokljani su ko sa kraja prošlog milenijuma...
valjda da sačuvaju kompatibilnost sa Win 98?


Onda ocigledno nisi video sve web stranice koje rade naši lenjguzi šmokljani...Koliko sam upoznat imamo dosta web developera koji prodaju na ThemeForest-u dalje ne treba puno da se prica...

inace kada se cuva kompatibilnosot onda Win 98 u toj prici nema veze,ono na sta ti mislis je Internet Explorer kao glavna "kocnica" za razvoj i kompletan prelazak na Html 5 i Css 3
 
Poslednja izmena:
čovek pita za ozbiljan rad a ne tu neke nestabilne verzije...

Vidi da kupiš neki MacBook ili eto laptop bez sistema zbog niže cene i zvekneš Linux

Ovi iz Banata da znaju nešto prvo bi onaj Banat sredili...

Jesi li ti toliko zaostao ?

Prijavis se na insajder i aktiviraju ti win preko digitalnog potpisa ... posle i ne moras insajder da koristis ... Ajde citaj malo po netu .. jbt ko pecinac se ponasas...

Jednostavno je , dele free da bi sto vise njih koristilo w10 a ne zastareli w7 ... koji je manje bezbedan i osiromasen za 2017 godinu ...
 
Poslednja izmena:
A šta tebi reći a da ti to shvatiš ali i prihvatiš?
na primer Nintendo DS Lite ima 4Mb RAM-a i nikad ne koči a ne može ni da se sjebe ko taj tvoj vista kompatiblni system

- - - - - - - - - -

Jesi li ti toliko zaostao ?

Prijavis se na insajder i aktiviraju ti win preko digitalnog potpisa ... posle i ne moras insajder da koristis ... Ajde citaj malo po netu .. jbt ko pecinac se ponasas...

Jednostavno je , dele free da bi sto vise njih koristilo w10 a ne zastareli w7 ... koji je manje bezbedan i osiromasen za 2017 godinu ...

šta će mi to kad Linux završava isti posao plus ono što važi za Linux ako se koristi kako treba

- - - - - - - - - -

a i preko WINE-a sam instalirao moje omiljene Windows sigrice
 

Back
Top