Borko Stefanović: Đilas zna da uradi i unapredi

комшија

Stara legenda
Poruka
90.831
http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=360129&title=Borko+Stefanovi%C4%87%3A+%C4%90ilas+zna+da+uradi+i+unapredi

Lider Levice Srbije govori za Danas o izborima u Beogradu

Borko Stefanović: Đilas zna da uradi i unapredi

Levica Srbije razgovara sa svima iz istinske opozicije koji su spremni na saradnju i koji smatraju da i pored naših izrazitih programskih i ideoloških razlika, moramo pokušati da napravimo jednu zajedničku listu za beogradske izbore, sa jasnim programom za Beograd i sa jasnim ciljem da to bude početak velikih promena u Srbiji.

0401fonet_aleksandar_levajkovic.jpg



Imali smo razgovore sa Jeremićem. Sve je proteklo u atmosferi razumevanja i racionalnog pristupa u rešavanju najvećeg problema u Srbiji, a to je promena loše vlasti, ali i promena nakaradnog sistema. Postoje intenzivni kontakti i sa PSG, ali ne sa gospodinom Jankovićem lično, iako sam ja uvek spreman na razgovor i sa njim, kaže za Danas Borko Stefanović, lider Levice Srbije, odgovarajući na pitanje da li razgovara sa Vukom Jeremićem, predsednikom Narodne stranke, i Sašom Jankovićem, liderom Pokreta slobodnih građana, o koaliciji na beogradskim izborima.

Na pitanje zar ne bi bila čudna koalicija sa Jeremićem, s obzirom na to da je on na desnom političkom spektru, i lošim odnosima u prošlosti, on kaže da bi i njemu to bilo čudno.

- Čak mislim da je to "čudno" blaga reč. Ali, s druge strane, ne pregovaramo mi sa Jeremićem ili bilo kim od njih posebno, već o pravljenju dostojne i snažne alternative SNS na izborima u Beogradu, kao i o borbi za fer izborne uslove. Kada pogledate sve te stranke i pokrete nastale iz DS, niko sem nas nije napravio ideološki i programski drugačiju politiku. Ipak, građani sada ne žele programske razlike. Oni žele promenu i poboljšanje života u Beogradu. Što se tiče ličnih odnosa, mislim da sujete i nesporazume moramo ostaviti izvan svih budućih dogovora. Nije im tu mesto. To samo odgovara vlasti - objašnjava Stefanović.

Stefanović je u nedelju prisustvovao osnivačkoj skupštini Jeremićeve stranke, pa se to može videti i kao njegova pružena ruka za saradnju.

- Moj odlazak na osnivačku skupštinu Narodne stranke je kolegijalni i solidarni potez ka drugom opozicionom polu. Meni to deluje kao znak elementarne pristojnosti. Naravno da nemamo previše dodirnih tačaka sa onim za šta se Jeremić zalaže, niti verujem u besmislicu o pomirenju levice i desnice. Ipak, zajedničko nam je da želimo normalne izborne uslove, odlazak loše vlasti i vladavinu prava i pravde. Narodnjaci su svakako opozicija ovoj vlasti i nisu ekstremna desnica, tako da ne vidim problem što sam se odazvao pozivu. Uostalom, jednako kao i Saša Janković, Saša Radulović i predstavnici DS, SDS. Nema tu mesta nekoj skrivenoj simbolici - ukazuje on.

Upitan da li ga je možda DS kontaktirao oko koalicije, on kaže da nije i da to ne očekuje.

- DS bi svakako bila dobrodošla u najširu koaliciju za beogradske izbore i ne vidim zašto DS, kao ideološki i politički blizanac PSG, pa i Narodne stranke, ne bi pobedila sujetu i jasno pokazala da zaista jeste pravi protivnik SNS. Mislim da za njih to ne bi bio preveliki napor, kad bi hteli. Ali, izgleda da za sada neće da uđu u dogovor o jednoj listi, iako moraju znati da je to jedini put za pobedu nad SNS u Beogradu i za potpuno drugačijim funkcionisanjem glavnog grada. Zaista mi nije jasno šta se tu desilo - kaže on.

Kada je reč o tome ko mu je bliži za saradnju, DS ili Jeremić i Janković, on odgovara da su LS bliski svi koji su spremni da idu na jednu listu, pošto druge opcije rasipaju opozicione glasove i omogućavaju nastavak štete koju svaki dan čine "bahati Mali i Vesić".

- Naravno, važno nam je da imamo zajednički program za Beograd u kojem vidimo potrebu za dubinskim promenama funkcionisanja grada, ali i Republike. Nismo skloni da podržimo ideju popravke nakaradnog sistema, niti glancanja nečijih bista i spomenika. Ideja vladavine prava koja proističe iz ovakvog vladajućeg sistema je za nas kontinuitet Vučićeve politike u sedefastom obliku. To nije prihvatljivo - navodi Stefanović.

A na pitanje da li je spreman da podrži Dragana Đilasa kao kandidata za gradonačelnika i da li je s njim razgovarao o tome, on navodi da to nije njegova odluka.

- Niko umesto njega (Đilasa) ne može da odluči da li će se izložiti progonu, napadima i blatu koje ga čeka. Više puta smo razgovarali, ali ne direktno o tome, pošto poštujem potrebu lične odluke. Svakako mislim da je Đilas bio najbolji gradonačelnik Beograda od Branka Pešića i da je čovek koji zna da uradi i unapredi. O greškama ne bih, zna to i on. Iskreno, kada pomislim na Đilasa s jedne strane, a Malog i Vesića s druge, nemam baš dilema - zaključuje Borko Stefanović.
 
Е, да га ебем више, скупите се и направите ту јебену једну листу, а остали нека иду ван те листе а престаните да серете о јебеној једној листи.

И овај Борко се свима нуди, а имао је 1 % кад је основао странку и странка му била у налету. Сад има довољно за статистичку грешку.
 
Не зна се више где је истина - али једно је сигурно а то је да ЂИЛАС НИЈЕ РЕШЕЊЕ !!!

Крадула је решеније, али је врло антипатичан, а и народ мисли да је боље да буде сигуран у сиромашству, него богат у неолиберализму тако да ћемо заувек остати без решења.
 
Djilas da nam sredi saobracajnu guzvu,javni prevoz ,metro kako je rekao treba da bude gde ima najvise ljudi a ne da ide u nenaseljeno Makisko polje. Od njega dosta ,dva mosta ,raselio Cigane,sredio Bulevar ,Uz Branka Pesica najbolji gradonacelnik.

Moze se reci da je imao dobre rezultate, ali taj metro ... da li ce neko doziveti metro u Bgu .... dokle bre... cekamo
 
A gde bi ti njih stavio , na sred Slavije ili na sred Kalemegdana u bungalove ? :roll:

Pa npr. korisnik zemunski kej smatra da je raseljavanje Roma super potez. Zanima me šta bi mislio da su u njegovom komšiluku.
Ne znam odakle si (veliki je Banat), ali šta bi mislio da su u tvom komšiluku? Kako to da su smetali NBG, a smatrate da ne smetaju u Rakovici?:think:
 
Pa npr. korisnik zemunski kej smatra da je raseljavanje Roma super potez. Zanima me šta bi mislio da su u njegovom komšiluku.
Ne znam odakle si (veliki je Banat), ali šta bi mislio da su u tvom komšiluku? Kako to da su smetali NBG, a smatrate da ne smetaju u Rakovici?:think:

U Pancevu sam, imamo u blizini od moje kuce nekih 1km Romsko naselje i sta sad ... da placem, kukam ili da se molim za njihovo materialno stanje?

Mali rit ili Mali "London"

veliki-rit-ns,-poplave-2_660x330.jpg


https://en.wikipedia.org/wiki/Mali_London

Ruglo i krs su na periferiji a ne u centru a drzava je duzna da obezbedi minimalne uslove za normalan zivot... struju, vodu, hranu ... sirotinji i bolesnima.

Mali London dobio put


https://013info.rs/vesti/drustvo/mali-london-dobio-put

A nedeljom na starom buvljaku mogu i da zarade... vecina te robe sa buvljaka je sa kante ili pored kante bacena , stara nepotrebna a opet nekome potrebna roba... a zarada moze biti i par crvenih ...

Stari-buvljak-sajt.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa slično je bilo kod Gazele, znači mogli su da ostanu...
Znaš, zanimljivo je što su nakon raseljavanja onih kod Belvila krenule reklame za prodaju stanova u Belvilu... E to je razlog zašto je Đilas to uradio, a zašto je i njih i one sa gazele poslao u Rakovicu? Valjda i na tom NBG ima neko ćoše pogodno za postavljanje kontejnera.
 

Back
Top