"Mi kao penzioneri izdržavamo svoju decu i unuke"

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.040
"Mi kao penzioneri izdržavamo svoju decu i unuke"


Ljiljana i Zoran Veljković u braku su već 42 godine. Oboje su u penziji. Kažu kako sada, kada imaju sve vreme ovog sveta jedno za drugo, nemaju dovoljno novca da uživaju kako bi želeli, ipak snalaze se.



U pomoć im priskaču popusti za penzionere. Njima je najvažniji popust na bus plus karticu za gradski prevoz. Ako ste se pitali zašto je najviše penzionera u gradskom prevozu, dobili ste odgovor. U gradski prevoz, pa pravac u pozorište. I tamo imaju popust.

"Kada je pozorište u pitanju nemamo mi ni za popust novac, jer mi danas u ovo vreme izdržavamo i svoje unuke i svoju decu. Mi dobijamo karte od nekih naših prijatelja", kaže Ljiljana

Veljkovićima godine ne mogu ništa, svoje vreme koriste i da putuju. Nedavno su bili u Hrvatskoj i obišli su i sve banje u Srbiji.

"Ključna stvar je što nam ti klubovi penzionera izlete daju maltene besplatno, ili po najboljim akcijama. Omogućavaju velikom broju penzionera da ode na njih".

Kao penzioneri na kupovinu imaju 10 posto popusta na kasi, u svim večim marketima.

"Deset posto nije dovoljno, jer onaj koji ima malu penziju ne može da kupi sve potrepštine. Žena je ministar finansija u našoj porodici ona to mućka i presipa iz šupljeg u prazno, snalazi se", kaže Zoran.

"Pravim neki raspored potrošnje penzije, recimo ja u prvom delu penzije vraćam kredit, a u drugom plaćam režije. Mi moramo da hranimo i sina jer on nema stalni posao ni stan, živi sa nama. Šta da radite", kaže Ljuljana.

Kao mađioničari i to sve sa osmehom na licu. Za nekim davnim vremenima kada su imali velike plate, ne tuguju.

"Kad pomislim kako sam nekada živeo, a kako sada, ja vidim veliku razliku, ali pošto je to išlo postepeno, a ne naglo, onda sam zadovoljan", zaključuje Zoran.


http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2017&mm=10&dd=24&nav_id=1317613


50% bi pocrkalo da im ne pomazu starci ili im nisu ostavili nekretninu a jos 30% da im ne salju doznake iz inostranstva :rtfm:
 
Пензионери које ја познајем исто издржавају породице, али нешто не видех да обилазе Хрватску и бање.

Нешто ми у овој причи не штима.

Или ови само нису одабрали добар пар за илустрацију.
 
Penzosi, ne rade a dobijaju redovna primanja :lol:

To je teret za ovu napacenu drzavu :hahaha:

Та редовна примања само формално добијају пензоси. У пракси, та редовна примања пензионера добјају целе породице.

тешка је то мука данас у породици кад им умре пензионер.

Знаш како један мој добар пријатељ, па породица његове жене, знаш ли како чувају дементну бабу од деведесет и кусур година.

Сваки месец педесет иљаде, а баба је нема триес кила. Не једе, не пије, не троши. Само да им поживи бар још мало јер кад рикне, нема више живота на високој нози на који су навикли.
 
Penzionerima svaki dinar uplate malobrojni zaposleni ove napaćene Srbije.

Tako da bi poštenije bilo reći da njih izdržavaju deca i unuci jerbo su njihove uplate u PIO fond raspičkali prvoborci spomeničari i generali potonule SFRJ lađe.

Danas se penzije isplaćuju iz budžeta tojes iz kredita koje će da vrću ti isti unučići koje penzosi navodno izdržavaju .

Zato penzije treba ukinuti i uvesti seniorski dodatak za svako lice starije od 60 godina i to tako da najniži iznos ne bude manji od minimalca, a najveći da ne bude veći od republičke prosečne plate.
 
Penzionerima svaki dinar uplate malobrojni zaposleni ove napaćene Srbije.

Tako da bi poštenije bilo reći da njih izdržavaju deca i unuci jerbo su njihove uplate u PIO fond raspičkali prvoborci spomeničari i generali potonule SFRJ lađe.

Danas se penzije isplaćuju iz budžeta tojes iz kredita koje će da vrću ti isti unučići koje penzosi navodno izdržavaju .

Zato penzije treba ukinuti i uvesti seniorski dodatak za svako lice starije od 60 godina i to tako da najniži iznos ne bude manji od minimalca, a najveći da ne bude veći od republičke prosečne plate.

Па, не знам, ал' ови моји пријатељи већ у паници. Баба им на самрти. Одоше педес иљаде месечно као да их никад није ни било. А навикли да купују све што им не треба. Да живе на високој нози.

Снајка почела да размишља о томе да нађе неки пос'о.
 
Penzionerima svaki dinar uplate malobrojni zaposleni ove napaćene Srbije.

Tako da bi poštenije bilo reći da njih izdržavaju deca i unuci jerbo su njihove uplate u PIO fond raspičkali prvoborci spomeničari i generali potonule SFRJ lađe.

Danas se penzije isplaćuju iz budžeta tojes iz kredita koje će da vrću ti isti unučići koje penzosi navodno izdržavaju .

Zato penzije treba ukinuti i uvesti seniorski dodatak za svako lice starije od 60 godina i to tako da najniži iznos ne bude manji od minimalca, a najveći da ne bude veći od republičke prosečne plate.

Vidis da pola mladjih forumasa ima potrebu za Socijalistickom Srbijom? To nema veze sa penzionerima.
 
Otkud da penzioneri nisu politika?

Ne radi se o penzionerima, nego o odnosu dece i onih koji ih izdrzavaju.

- - - - - - - - - -

Да, пензионери су очигледно најперспективнији кадрови данашње Србије.

To je njima njihova borba dala od 70 tih se bore da rde do smrti kako se ne bi kriminalni sistem raspao.

- - - - - - - - - -

Glavni gradjevinski inzenjer donjeg pickovca ima 70 godina i neophodan je kadar,

a njegova deca su privatnici koji sve rade za opstinu donji pickovci.
 
Nisu penzioneri problem nego sledece generacije.
Mogu da pretpostavim da je tu negde i vaspitanje dece... retko pomenuto a mozda najveci problem.

Mi imamo stanje da na cetvoro penzionera dodje samo 1 ili 2 unuka. Taj 1 ili 2 ne mogu da izdrze teret onih 4, ako govorimo o porezima i budzetu. Ili, ako budu mogli, penzije ce da lice na dzeparac.

Problem je dvojak: previse starih i premalo mladih, u istom trenutku.

Sta god da danas dobro uradimo (a ne vidim da radimo) rezultati ce da se pojave tek za 20 godina. Da li mi uopste planiramo? Da li smo svesni da bez plana ne moze da bude dobrog rezultata?
 

Back
Top