Где видите Србију за пет година?

како ће изгледати Србија за пет година?

  • Србија ће бити врло успешна

  • Србија ће бити успешна

  • Србија ће бити неуспешна

  • Србија ће бити мизерна

  • не знам


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.765
Једно од класичних питања приликом интервјуа за посао на Западу је "где видите себе за пет/десет година?"

Има много лоших одговора на ово питање - "не знам", "нисам размишљао", "у бољој фирми од ове", "на вашој позицији" - и сл. Има и пар добрих одговора, али о томе другом приликом. У разговору са Радио Слободном Европом, новинар је професору Ерику Гордију, стручњаку за источну Европу UCL, поставио питање које вуче јасну инспирацију из ове менаџерске технике: где видите Србију за пет година? После мало врдања, одговор је био бруталан.

"За пет година видим Србију на нивоу тридесетих година прошлог века," рекао је професор Горди. "Биће то мала, покорна земља која ће мизерно зависити од страних инвеститора."

http://serbianmonitor.com/en/opinio...as-small-country-dependent-foreign-investors/

Да ли је професор Горди у праву? Иде ли Србија путем регресије, у све већу зависност, депопулацију, ирелеванцију, сиромаштво и мизерију?

Греши ли проф Горди? Хоће ли снажне реформе и врсно вођство режима СНС извести Србију на пут поноса, секса, битности, богатства и славе?

Ви одлучите.
 
Скренуо бих пажњу да ово није званична линија.

Тако, на пример, премијерка Србије, А. Брнабић, каже да је "tokom 100 dana rada Vlada pokazala da Srbija može hrabro da ide napred i da se modernizuje."

http://beta.rs/vesti/politika-vesti...da-srbija-moze-da-ide-napred-i-modernizuje-se

Председник Вучић је имао још и много више изјава у којима тврди да Србија хита напред корацима од седам миља, да економија узлеће попут конкорда на париском аеродрому 2000. године, да је војска Србије титан пред којим наши непријатељи узмичу, и да само злобници говоре другачије.

Коме поверовати?
 
Волим када чујем иновативне, бруталне или "аут оф д бокс" одговоре на отрцана питања, баш као што је и овај одговор професора Гордија, као мачем пресечен, кратак, јасан и непогрешив.

Јер, шта друго и очекивати да се догоди када српски брлог већ дуго времена напуштају сви они који нису научени да живе као примитивни полусвет који ће на крају остати усамљен заједно са свима онима које старост или физичка снага буду препрека за одлазак.
 
lepo mišljenje o sugrađanima
samo što ovde nije ostao samo primitivni polusvet

- - - - - - - - - -

Zasto bih se salila ako kazem da ce joj biti bolje blize Rusiji?

Vec 17 godina smo "na korak od Evrope" i evo kako nam je, pa ima osnova da verujem da ce sve drugo biti bolje. A danas se u toku jedne godine izdesava sto je nekada u 5 pa nije nerealno pretpostaviti ovakav obrt.

bliže Rusiji neće da bude jer EU dirigovana od strane Amerike neće to da dozvoli....vlasti su otvoreno neoliberalne, što znači pod komandom Brisela i MMF-a
takođe pominješ srednje uspešna, što mi je smešno
 
Ja Srbiju vidim za 5 godina kao srednje uspesnu (nema takvog ponudjenog odgovora) jer ona je vec sada takva kakvom je opisuje ovaj profesor, a za 5 godina samo moze da bude bolja i vidim je pre svega blize Rusiji, mnogo blize.

Srbija se potiskuje sa Zapada od strane dugoročne anglosaksonske geopolitike.

Jednostavno su nas davno ispustili i oni su svesni te izuzetno teško popravljive činjenice.

Ovo je samo završnica Iranske konferencije iz 1943.g. i Jalte 1944.g.
 
Волим када чујем иновативне, бруталне или "аут оф д бокс" одговоре на отрцана питања, баш као што је и овај одговор професора Гордија, као мачем пресечен, кратак, јасан и непогрешив.

Јер, шта друго и очекивати да се догоди када српски брлог већ дуго времена напуштају сви они који нису научени да живе као примитивни полусвет који ће на крају остати усамљен заједно са свима онима које старост или физичка снага буду препрека за одлазак.

Govori o sebi i u svoje ime.

lepo mišljenje o sugrađanima
samo što ovde nije ostao samo primitivni polusvet

- - - - - - - - - -



bliže Rusiji neće da bude jer EU dirigovana od strane Amerike neće to da dozvoli....vlasti su otvoreno neoliberalne, što znači pod komandom Brisela i MMF-a
takođe pominješ srednje uspešna, što mi je smešno

Pa meni je smesan taj nedostatak rezona da ce jos dugo biti ovako narocito kad se uzmu u obzir svetska kretanja. Mi smo tu samo na vetrometini koja se moze okrenuti malo drugacije, da ne kazem u nasu korist.

Srbija se potiskuje sa Zapada od strane dugoročne anglosaksonske geopolitike.

Jednostavno su nas davno ispustili i oni su svesni te izuzetno teško popravljive činjenice.

Ovo je samo završnica Iranske konferencije iz 1943.g. i Jalte 1944.g.

Sta je da je,jasno je da nas ne zele, kao ni mi njih.
 

Back
Top