sreća ili istina?

attachment.php
 
Апсолутна истина

Апсолутна истина је неуништива.
Пошто је неуништива, она је вечна.
Будући вечна, она постоји сама са собом.
Будући да постоји сама са собом, она је бескрајна.
Будући бескрајна она је пространа и дубока.
Будући пространа и дубока она је трансцедентална и интелигентна.
Зато што је пространа и дубока, она садржи целокупно постојање.
Зато што је бескрајна и вечна, она остварује или усавршава целокупно постојање.
По пространству и дубини, она је као земља.
По трансцеденталној, она је као Небо.
Бескрајна и вечнаона је сам Бескрај.
_____
 
šta vam je bitnije?

valjalo bi i da definišemo te pojmove?

sreća je za mene stanje manje više stalne prijatnosti.

a istina... šta je istina?

šta vi mislite?



Nisu svi ljudi stalno srećni, stoga ne osjećaju stalnu prijatnost. Nisu svi ljudi niti stalno nesrećni.
Sreća je zadovoljenje ubjeđenja.

Radost, u drugu ruku, je ostvarenost duše.

Istina može biti da si srećan, nesrećan ili pak radostan.
Sve to je u domenu relativne istine, relativno manifestujućem momentu i pozicijama iz kojih se doživljava manifestacija.

Međutim, kao što se i manifestcaija odvija kroz promjenu tako se i relativna istina mijenja promjenom pozicije, uslova (više preduslova, dimenzije, shvatanja).
Apsolutna istina je Svijest apsoluta. To je znanje-o-sebi koje je uvijek isto, u sebi, stoga nema referentnih tačaka (projektovanih pozicija) u odnosu na koje može biti relativno.


...

Odatle bi se moglo reći da se ne može načiniti poređenje sreće i istine po bitnosti, jer se one uzajamno ne isključuju.
Apsolutna istina sobom isključuje relativnu istinu, poništava je.
Relativna istina sobom isključuje apsolutnu istinu.

Stoga, moglo bi se pitati šta vam je važnije, apsolutna ili relativna istina?
ili
Sreća ili radost?
ili
Da li biste radije bili srećni u laži ili nesrećan u istini?

Istina može biti da si srećan ili nesrećan i u istini i u laži.
To je relativna istina, rlativna stanju tvog duha.
Apsolutna istina je pri tom da srećan il' nesrećan, već jesi, postojiš.
 
dobro pitanje.

prvo što mi pada na pamet je da je sreća vezana za emociju, a istina za misaonost?

možda se pojave još neka zanimljiva zapažanja.

Rekao bi da se istina sluti i osjeca, ona nastaje pri prvom dodiru srca i uma, tako da je ona spoj te cjeline kojoj svi mi tezimo. Mislim da sam pisao o tome ... kad dodje do tog spoja, cula prorade, taj sudar se cak i cuje u nama ... istina zvoni :D
 
Rekao bi da se istina sluti i osjeca, ona nastaje pri prvom dodiru srca i uma, tako da je ona spoj te cjeline kojoj svi mi tezimo. Mislim da sam pisao o tome ... kad dodje do tog spoja, cula prorade, taj sudar se cak i cuje u nama ... istina zvoni :D

Istina je moguća ljudska kontemplacija prednjeg režnja podkorteksa,a sreća stanje korteksa pod destvom
serotonina ili noradrenalina...Dupe i oko...:lol:

Nisu svi ljudi stalno srećni, stoga ne osjećaju stalnu prijatnost. Nisu svi ljudi niti stalno nesrećni.
Sreća je zadovoljenje ubjeđenja.

Radost, u drugu ruku, je ostvarenost duše.

Istina može biti da si srećan, nesrećan ili pak radostan.
Sve to je u domenu relativne istine, relativno manifestujućem momentu i pozicijama iz kojih se doživljava manifestacija.

Međutim, kao što se i manifestcaija odvija kroz promjenu tako se i relativna istina mijenja promjenom pozicije, uslova (više preduslova, dimenzije, shvatanja).
Apsolutna istina je Svijest apsoluta. To je znanje-o-sebi koje je uvijek isto, u sebi, stoga nema referentnih tačaka (projektovanih pozicija) u odnosu na koje može biti relativno.


...

Odatle bi se moglo reći da se ne može načiniti poređenje sreće i istine po bitnosti, jer se one uzajamno ne isključuju.
Apsolutna istina sobom isključuje relativnu istinu, poništava je.
Relativna istina sobom isključuje apsolutnu istinu.

Stoga, moglo bi se pitati šta vam je važnije, apsolutna ili relativna istina?
ili
Sreća ili radost?
ili
Da li biste radije bili srećni u laži ili nesrećan u istini?

Istina može biti da si srećan ili nesrećan i u istini i u laži.
To je relativna istina, rlativna stanju tvog duha.
Apsolutna istina je pri tom da srećan il' nesrećan, već jesi, postojiš.

istina

treba shvatiti i istino o svojoj sreci

neko je srecan ali nije zadovoljan jer nije prepoznao da je srecan

Čovek, kao Biće/Duša, u stalnoj je težnji / nastojanju da dosegne najviši stadijum sreće, a njega je moguće dosegnuti tek onda kada dosegne najviši stadijum istine.
Najviši stadijum istine i sreće nema mnogo, da ne kažem ništa, zajedničkog sa umom i svim onim što je u nižem polu kreacije iako je sve ono što je u negativnom polu kreacije neophodno za proces dosezanja onog najvišeg.
Nema veće sreće čoveku, Biću/Duši, od realizacije visokih stanja svesti (istine, sreće, ljubavi, mudrosti i toliko neophodne duhovne slobode). Stanja u kojem može imati, znati, biti sve ono što u humanoj svesti ne može ni zamisliti. Sve to se dobija u svetovima čiste svesti koje mnogi nazivaju nesaznajnim.
 
Poslednja izmena:
Čovek, kao Biće/Duša, u stalnoj je težnji / nastojanju da dosegne najviši stadijum sreće, a njega je moguće dosegnuti tek onda kada dosegne najviši stadijum istine.
Najviši stadijum istine i sreće nema mnogo, da ne kažem ništa, zajedničkog sa umom i svim onim što je u nižem polu kreacije iako je sve ono što je u negativnom polu kreacije neophodno za proces dosezanja onog najvišeg.
Nema veće sreće čoveku, Biću/Duši, od realizacije visokih stanja svesti (istine, sreće, ljubavi, mudrosti i toliko neophodne duhovne slobode). Stanja u kojem može imati, znati, biti sve ono što u humanoj svesti ne može ni zamisliti. Sve to se dobija u svetovima čiste svesti koje mnogi nazivaju nesaznajnim.

Sreca je cudna stvar, cini mi se da je mjenjamo za mnoge stvari, a i sama ima visestruko znacenje. Licno mi je najdrazi citat o sreci onaj koji kaze da sto ne prolazi nije sreca, jer ona zaista jeste to ushicenje ispunjeno radosti i ima svoj vrhunac koji mora proci, tako da sreca je fizicke prirode, kao orgazam npr.

Ovo o cemu pises je dublje od tog osjecaja, sta vise to je sa one strane osjecaja gdje sreca, tuga, radost, i drugi osjecaji se spajaju u jedno, ljepotu
 
Ne znam šta znači ''Istina će te osloboditi'', mada dobro zvuči.
I razumem da istini ne treba potvrda. Ona postoji takva kakva jeste. Laži je potrebna
potvrda. Nebrojeno potvrda, jer čim potvrda izostane nestane i laž.
Tragam za tim čemu potvrda ne treba i nekada naiđem na mrvicu. Onda je tu i
sreća. Ne zadovoljstvo, nego baš sreća.
I onda se opet zaboravim.
 

Back
Top