Smanjenje nameta na rad sa 64% na 62%

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
http://www.danas.rs/ekonomija.4.htm...=Smanjenje+nameta+na+rad+malo,+ali+dobrodošlo

Prema najavama premijerke Ane Brnabić izgleda da bi se to smanjenje konačno moglo i ostvariti od naredne godine. I mada je bilo obećanja kako to neće biti samo "jedan, dva odsto, već će se raditi o stimulativnim procentima, odnosno sumi novca koja će značiti svakom poslodavcu", izgleda da će ipak biti smanjenje za dva procentna poena, sa 64 na 62 odsto na prosečnu platu.

...

"Svako smanjenje opterećenja privrede je dobrodošlo, jer ne može biti poboljšanja ako privredi ne ostaje novca za investicije. Moglo je to smanjenje nameta biti i veće od tih dva odsto koje se spominje, ali ako se ostane pri tome da država nema rast prihoda od povećanja minimalca i ako se ukinu parafiskalni nameti i posebno izjednače cene komunalnih usluga preduzećima sa cenama za fizička lica možemo reći da je nešto urađeno za privredu u 2018. godini", ocenjuje Atanacković ističući primer Subotice koja je uvela taksu po kvadratu prostora za firme koje izlaze na saobraćajnicu.

A iste bi trebalo smanjiti ne za 2%, već pre za 20%.
 
http://ultraimg.com/images/ovde-zavrse-politicka.jpg

ovde-zavrse-politicka.jpg
 
U Srbiji
Kada primiš platu plaćaš porez. 64%
Kad kupis hleb, benzin, aspirin, kurtone, plaćaš porez 20% već oporezovanom platom.
Kvartalno plaćaš porez na imovinu plus godišnje na zaradu.

O čemu ti, ******?

I ovde se plaća porez na platu ili zaradu.Ukoliko ste rizikant i nije Vas strah od ejca kurtone izbacite iz upotrebe.Ukoliko imate kuću plaćate porez na dohodak od kirije
jer stanujete u toj kući a mogli bi izdati pod kiriju i tako ostvarujete dohodak.Da ne zaboravim na Vašoj kući ima krov a sa njega se sliva kišnica na ulicu.Dakle to
plaćate Vi neće valjda Sveti Petar da plati.
 
I ovde se plaća porez na platu ili zaradu.Ukoliko ste rizikant i nije Vas strah od ejca kurtone izbacite iz upotrebe.Ukoliko imate kuću plaćate porez na dohodak od kirije
jer stanujete u toj kući a mogli bi izdati pod kiriju i tako ostvarujete dohodak.Da ne zaboravim na Vašoj kući ima krov a sa njega se sliva kišnica na ulicu.Dakle to
plaćate Vi neće valjda Sveti Petar da plati.

Kolega Hakim tvrdi isto sto i ja - primarni izvor prihoda za vecinu gradjana je plata ili zarada, kako god je zvali. I svi mi na tu platu platimo porez i ostale dazbine (zovu se doprinosi, ili su se bar zvali).
Znaci zaradim toliko, i drzava mi odmah uzme procenat. Konkretno tih 64%, ili 62%, nije cak ni bitno.
E sad, od onoga sto mi ostane - znaci od moje prave zarade minus porez i ostalo, ja odem u prodavnicu i kupim nesto i OPET PLATIM POREZ!!! Shvatas? Ovo nije problem Srbije vec celog sveta, sve je syebano.
Onda ja kupim JEDNOM stan ili kola, i pri tom PLATIM POREZ, a oni mi SVAKE GODINE uzimaju na to isto PONOVO POREZ.

Zapravo kad covek pocne da razmislja i analizira malo, sistem je toliko parazitski i lopovski da je to na granici ludila.

Vidi postoji jedna stvar koja se uci u skoli, ali koju mi svi vrlo brzo nazalost zaboravimo. A to je cinjenica da je drzava nuzno zlo, koja je stvorena i treba da sluzi gradjanima, ali takodje treba da konstatno ODUMIRE. Sta to znaci? To znaci da svake godine treba da ima sve manje zaposlenih u administraciji, da konstantno smanjuje troskove sopstvenog postojanja i da sto manje komplikuje zivot svojim gradjanima.
To je definicija drzave. Jel' sada shvate gde je problem - u kom pravcu bi drzava trebalo da se krece, a u kom pravcu se krece (ova nasa, ali i vecina drugih, ako ne i sve)? Porez je tu samo jedna stavka.
 
Kolega Hakim tvrdi isto sto i ja - primarni izvor prihoda za vecinu gradjana je plata ili zarada, kako god je zvali. I svi mi na tu platu platimo porez i ostale dazbine (zovu se doprinosi, ili su se bar zvali).
Znaci zaradim toliko, i drzava mi odmah uzme procenat. Konkretno tih 64%, ili 62%, nije cak ni bitno.
E sad, od onoga sto mi ostane - znaci od moje prave zarade minus porez i ostalo, ja odem u prodavnicu i kupim nesto i OPET PLATIM POREZ!!! Shvatas? Ovo nije problem Srbije vec celog sveta, sve je syebano.
Onda ja kupim JEDNOM stan ili kola, i pri tom PLATIM POREZ, a oni mi SVAKE GODINE uzimaju na to isto PONOVO POREZ.

Zapravo kad covek pocne da razmislja i analizira malo, sistem je toliko parazitski i lopovski da je to na granici ludila.

Vidi postoji jedna stvar koja se uci u skoli, ali koju mi svi vrlo brzo nazalost zaboravimo. A to je cinjenica da je drzava nuzno zlo, koja je stvorena i treba da sluzi gradjanima, ali takodje treba da konstatno ODUMIRE. Sta to znaci? To znaci da svake godine treba da ima sve manje zaposlenih u administraciji, da konstantno smanjuje troskove sopstvenog postojanja i da sto manje komplikuje zivot svojim gradjanima.
To je definicija drzave. Jel' sada shvate gde je problem - u kom pravcu bi drzava trebalo da se krece, a u kom pravcu se krece (ova nasa, ali i vecina drugih, ako ne i sve)? Porez je tu samo jedna stavka.

Ovo je realno i slično se radi i ovde,mada ne odgovara mnogima.Kad god ugovarate platu možete dobiti samo bruto-u Srbiji neto .Dakle primite platu i takođe se odbije penziono
za nezaposlenost.Porez se plaća i zavisi od zarade na kraju godine.Sve što kupite ili Vam neko nešto napravi plaćate porez odmah to vidite na računu.Ukoliko kupite kuću ili stan
platite po pola porez sa prodavcem.Kada posle kratkog vremena prodajete tu kuću jer ste predvideli da imate dobru zaradu onda se plaća malo pošteniji porez na zaradu.Ukoliko
Vam ta kuća stoji prazna plaćate porez jer možete izdati pod kiriju.Ukoliko date kuću pod kiriju plaćate porez na kiriju jer od stanara dobijate kiriu.Ukoliko stanujete u toj kući
plaćate porez na dohodak jer da stanujete negde kao kirajđžija plaćali bi kiriju.To već određuje komesar koliko profitirate od te Vaše kuće.Ovo shvatam da bi država trebalo da štedi.Još nešto da dodam.Ukoliko je neko nezapapošljen pa nikako da pronađe poso pomaže mu se da nađe poso.Jedini problem je da može da se desi da Vam pronađe i
neki poso što Vam baš i ne odgovara.Dakle bolje Vam je da sami tražite poso kako bi nešto našli po svom ukusu.Jel Vama sada to jasno?
 

Back
Top