Zasto se broj clanova u svakoj verskoj zajednici smanjuje?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 86

Tema: Zasto se broj clanova u svakoj verskoj zajednici smanjuje?

Iskusan Pravedan (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano Zasto se broj clanova u svakoj verskoj zajednici smanjuje?

Evo ludi Pravedan se vratio posle 100 godina. Ako ste mislili da se necu vratiti ovde da vam silujem mozak, prevarili ste se. Dosao djavo po svoje!

Prvo da pozdravim sve na forumu, nadam se da su svi dobro.

E sada, bas me zanima ova tema. Zasto se broj clanova u svakoj verskoj zajednici smanjuje?

Ako cemo po bibliji, Isus kaze svojim ucenicima idite i ucinite sve narode mojim ucenicima. Koliko misionara po svetu, koliko ljudi koji idu od vrata do vrata, koliko mogucnosti za evangleizaciju (youtube, internet, televizija, itd..) pa opet nesto ne stima?

Zasto ljudi sve manje i manje idu u crkvu, i zasto se broj clanova verskih organizacija ne povecava?

Molim clanove verskih zajednica da pokusaju da mi objasne zasto je to tako. Ako nije, ja se izvinjavam ali jedino ako neki clan javno kaze da nije to slucaj u njegovoj crkvi i pritom dostavi dokument koji pokazuje da se broj clanova povecao.
    "Uništite moje želje, izbrišite moje ideale, pokažite mi nešto bolje i ja ću poći za vama.“

Poznat Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

Podrazumevano Re: Zasto se broj clanova u svakoj verskoj zajednici smanjuje?

Prvo, retko koja crkva i verska zajednica može da dokaže da joj se broj članova povećava ili smanjuje. Kao drugo ovde je reč tvoja reč (da se smanjuje) naspram njihove (da se povečao).
    E sada ja se iskreno slažem s tobom da se smanjila poseta crkvama. Razlog nalazimo u Svetom pismu
    "A ovo znaj, da će u poslednje dane nastati teška vremena. Ljudi će, naime, biti samoživi, srebroljubivi, hvalisavi, oholi, hulnici, roditeljima nepokorni, neblagodarni, bezbožni, bez ljubavi, nepomirljivi, opadači, neuzdržljivi surovi, bez ljubavi prema dobru, izdajnici, naprasiti, naduveni, koji više vole slasti nego Boga, koji imaju obličje pobožnosti, ali su se odrekli njene sile; i ovih se kloni." (2. Tim. 3,1-5). i
    "I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih." (Mt. 24,12).
    Jednostavno ljudima je lakše da službe prate online. Ljudi ne žele da se odriču komoditeta, da daju priloge, ustaju rano ili po kiši/snegu/suncu da bi išli u crkvu... Ovako ako im se ne dopada samo odu na drugi sajt. Jednostavno žeče da budu usluženi a ne da služe.

Iskusan Milan.E (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio Pravedan Pogledaj poruku
    E sada, bas me zanima ova tema. Zasto se broj clanova u svakoj verskoj zajednici smanjuje?

Ako cemo po bibliji, Isus kaze svojim ucenicima idite i ucinite sve narode mojim ucenicima. Koliko misionara po svetu, koliko ljudi koji idu od vrata do vrata, koliko mogucnosti za evangleizaciju (youtube, internet, televizija, itd..) pa opet nesto ne stima?
    Sve stima, ... po zaslugama, ...

Kao prvo, Isus nije imao "versku" zajednicu u danasnjem smislu reci,
    nego naucnu organizaciju sa "verifikovanim" rezultatima.

Dakle, kakv je izbor bio, takva je i prodja.

A kao drugo, ovaj se svet bar egzistencijalno morao okrenuti nauci hteo to ili ne.

Sto bi znacilo da Isus nije uspeo da u svoje vreme edukuje ljude kao je zeleo, kao sto nije ni Muhamed posle njega, Buda pre njega itd.

Ali, zna se cija ce biti poslednja!

Dakle, ni onih koji danas sebe zovu teistima,
    ni onih koji danas sebe zovu ateistima,
    nego onih koji su poslenici! - Koji rade!
    Poslednji put ažurirao/la Milan.E : 23.10.2017. u 09:00
    mooor-naaariii saaa-njaaa-ju mooo-re, ...

Ističe se cecalana (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    110

Evo ludi Pravedan se vratio posle 100 godina. Ako ste mislili da se necu vratiti ovde da vam silujem mozak, prevarili ste se. Dosao djavo po svoje!

Zasto ljudi sve manje i manje idu u crkvu, i zasto se broj clanova verskih organizacija ne povecava?

Molim clanove verskih zajednica da pokusaju da mi objasne zasto je to tako. Ako nije, ja se izvinjavam ali jedino ako neki clan javno kaze da nije to slucaj u njegovoj crkvi i pritom dostavi dokument koji pokazuje da se broj clanova povecao.
    Pozdrav "Pravedan", dobro nam se vratio.

Sto se tice teme, Padre ti je dobro odgovorio - niko ne moze da prebroji da li se u nekoj verskoj zajednici broj clanova smanjuje ili povecava, da ne govorimo o tome da u mnogim verskim zajednicama postoje i oni koji samo formalno pripadaju tu. Ali svakako Gospod je jos u ono vreme govorio da je malo onih koji se spasavaju, a da je vecina onih koji idu "sirokim putem" i ginu. U danasnje vreme generalno vlada otpadnistvo od vere, jer su ovo pretposlednja vremena. Dodacu samo:

"Али Син Човјечији када дође, хоће ли наћи вјеру на земљи?" (Luka 18;8)

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    780

Mogla bih se složiti sa tim da se uzrok može naći u negativnoj slici stvorenoj u Bibliji.
    Što više onih koji u to veruju i snagom svoje misli je stvaraju, to je veća mogućnost
    da se tako nešto i realizuje.

''Kakve su ti misli, takav ti je i život'' Otac Tadej

Te tako za bilo šta živo, što danas postoji na ovoj planeti, možemo zahvaliti onima koji
    su neku pozitivnu sliku stvorili i u nju veruju, a ne verskim organizacijama koje plasiraju
    negativne slike i vernicima koji tu sliku svojim mislima održavaju.

Samo kada bi se svako za sebe iskreno zapitao u šta veruje, kakvu budućnost vidi za
    sebe i svoju decu, jasno bi bilo kojoj veri pripada. Krst, polumesec i ostali simboli pod
    kojima stoje, etikete ''pravoslavac'', ''katolik'', ''budista'', koje su polepili, ničemu ne služe.
    Bitna je sama suština. U šta verujete? Kakve su vam misli?

Verske organizacije koje se an Boga Ljbav pozivaju, a istovremeno za budućnost
    kreiraju apokalipse, razaranja, duhovnu i materijalnu bedu, i treba da izgube članove.
    Po mogućnosti, sve.
    bogumil

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    780

Citat Original postavio Milan.E Pogledaj poruku
    Ali, zna se cija ce biti poslednja!

Dakle, ni onih koji danas sebe zovu teistima,
    ni onih koji danas sebe zovu ateistima,
    nego onih koji su poslenici! - Koji rade!
    Šta rade? šta su ti tvoji nauci okrenuti genijalci smislili, a da nije smešna kopija nečega što već u prirodi postoji? Ne znaju pre svega ni zbog čega oni sami postoje, a nešto rade.

Mogla bi njihova biti poslednja, da nije onih kojima su smešni.
    bogumil

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    780

Citat Original postavio cecalana Pogledaj poruku
    Pozdrav "Pravedan", dobro nam se vratio.

Sto se tice teme, Padre ti je dobro odgovorio - niko ne moze da prebroji da li se u nekoj verskoj zajednici broj clanova smanjuje ili povecava, da ne govorimo o tome da u mnogim verskim zajednicama postoje i oni koji samo formalno pripadaju tu. Ali svakako Gospod je jos u ono vreme govorio da je malo onih koji se spasavaju, a da je vecina onih koji idu "sirokim putem" i ginu. U danasnje vreme generalno vlada otpadnistvo od vere, jer su ovo pretposlednja vremena. Dodacu samo:

"Али Син Човјечији када дође, хоће ли наћи вјеру на земљи?" (Luka 18;8)
    Otpadništvo od vere ne postoji. Svi ljudi u nešto veruju.
    I sada porazmisli o tome, u kakvu se turubnu sliku misao Srpska Pravoslavna ujedinila? Koliko stotina, hiljada ljudi danas veruje u to da će za pod jednu šljivu srpskog naroda ostati?
    Da smo nekakav posebni Bogom izabrani narod koji od svog okolnog naroda strada?
    Na koji način se može razvijati nacija koja pred sobom ne vidi budućnost nego propast?

Samo viču ''strašno, strašno''. Neki sve tako mašući ručicama u beli svet pobegoše. Ovi što su ostali u apatiju i depresiju upali. Zemlja u korov i šiblje zarasla. Nikoga na njoj nema.
    Vera?
    Vera u šta?
    Prošeta zemljom Srbijom, pogledaj polja, porazgovaraj sa ljudima i biće ti jasno u šta verujemo. Ono što se ovde danas dešava, jeste slika onoga u šta verujemo.

I da li nam treba verska organizacija koja će da kaže ''Da, da. To su pretposlednja vremena. Baš tako i treba da bude.'' ili neka koja će uliti ljudima ljubavi i snage da sebi i svojoj deci stvore život dostojan čoveku? Pa hajde, ako već želite da verujete da smo poseban, Bogom izabrani narod, dokažite to tako što ćete ostalim narodima pokazati kako se živi.

Ni na nivou pojedinca, ni na nivou društva, nikakav razvoj nije moguć ako se budućnost ne vidi. Može samo da se stane i da se umre.

Moderator Bole__Ser (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1183

Ne smanjuje se broj venrika u svim verskim zajednicama. Kod muslimana, budista, hindusa....itd. Broj vernika stalno raste. Dok kod hHrišćana broj vernika opada. Razlog je jednostavan, religiju, Boga, hrišćani su zamenuli novcem, dok je to izazvalo pad morala, koji je doveo do pada nartaliteta. Matematika je jednostavna. beli čovek kao hrišćanin će u dogledno vreme nestati ako se nešto ne promeni a preovladaće budisti, muslimani, hindusi...i dr.
    "Слобода се ниједном молбом добила није. Ни говором. Слобода се осваја." Цар Душан Силни

Poznat Guede (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    317

To ti je zbog vibracije, naime, covjecanstvo evoluira, i novim ljudima religija nece biti potrebna, ona ce ostati tek dio folklora koji su njihovi preci uprazanjavali
    "Nemoj men te vjere ba, ja vama ne vjerujem nista"

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    780

Citat Original postavio Bole__Ser Pogledaj poruku
    Ne smanjuje se broj venrika u svim verskim zajednicama. Kod muslimana, budista, hindusa....itd. Broj vernika stalno raste. Dok kod hHrišćana broj vernika opada. Razlog je jednostavan, religiju, Boga, hrišćani su zamenuli novcem, dok je to izazvalo pad morala, koji je doveo do pada nartaliteta. Matematika je jednostavna. beli čovek kao hrišćanin će u dogledno vreme nestati ako se nešto ne promeni a preovladaće budisti, muslimani, hindusi...i dr.
    Beli čoveče, neizmerno mi je žao što ćeš nestati. Jel baš moraš da nestaneš?
    Ko je tako odlučio? Ti?
    Mislim, nije da si mi baš mnogo simpatičan, nego eto, živo si biće pa mi je tužno.

Svi novac koriste. Muslimani koriste novac da bi se njihova vera širila. Oni veruju
    u neku budućnost i ka njoj idu. Kod njih natalitet ne opada.
    Budisti nikakve apokalipse niti neprijatelje vere ne prizivaju, te se tim ''čudom''
    budizam širi i bez nasilnog prevođenja ljudi drugih vera i bez misionarenja. Ali i
    tu je ugrađena negativna slika da će se učenje vremenom kvariti.
    Hinduisti kao i hrišćani jednak ponor pred sobom vide i ka njemu idu.
    I niko se ne pita zašto. Nemaju vremena jer se usput dele na frakcije i jedni
    drugima oči kopaju.

Eto, rekao si ''ako se nešto ne promeni''. Mogućnost si ostavio. Šta treba se
    promeni? Ko treba da promeni? Kada ta promena treba da se desi?
    bogumil

Moderator Bole__Ser (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1183

Citat Original postavio svesnaglista Pogledaj poruku
    Beli čoveče, neizmerno mi je žao što ćeš nestati. Jel baš moraš da nestaneš?
    Ko je tako odlučio? Ti?
    Mislim, nije da si mi baš mnogo simpatičan, nego eto, živo si biće pa mi je tužno.

Svi novac koriste. Muslimani koriste novac da bi se njihova vera širila. Oni veruju
    u neku budućnost i ka njoj idu. Kod njih natalitet ne opada.
    Budisti nikakve apokalipse niti neprijatelje vere ne prizivaju, te se tim ''čudom''
    budizam širi i bez nasilnog prevođenja ljudi drugih vera i bez misionarenja. Ali i
    tu je ugrađena negativna slika da će se učenje vremenom kvariti.
    Hinduisti kao i hrišćani jednak ponor pred sobom vide i ka njemu idu.
    I niko se ne pita zašto. Nemaju vremena jer se usput dele na frakcije i jedni
    drugima oči kopaju.

Eto, rekao si ''ako se nešto ne promeni''. Mogućnost si ostavio. Šta treba se
    promeni? Ko treba da promeni? Kada ta promena treba da se desi?
    Naravno da svi koriste novac. I ranije su ga koristili hrišćani. Samo nisu ga koristili za vlastito dobro u sebične svrhe. Već su ga koristili u plemenite svrhe i razvitak života u porodicu. Kinezi na primer imaju zabranu da radjaju decu, medjutim, ako mogu da plate porez na još jedno dete oni ga plate i imaju više dece. Dok na prmimer kod nas radije odu u manikirnicu da imaju lepe nokte, cipelice, šminka, frizura, sve to godišnje košta kao školovanje i hrana jednog deteta. Eto u tome je razlika, sebičnost i plemenitost.

Dok čovek bele puti je jedini koji na planeti zemlji izumire, dok se ostali razvijaju i radjaju. Samo Kineza i Inidjaca ima skoro pa tri milijarde na planeti zemlji, dok muslimana ima preko 1.5 milijardi. Više od polovine čovečanstva je religiozno, čak sve više ima religioznih. Tako da je smanjivanje broja članova u veskoj zajednici totalna zabluda, nije, sve više i više je religioznih i sve veći broj.
    "Слобода се ниједном молбом добила није. Ни говором. Слобода се осваја." Цар Душан Силни

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    780

Citat Original postavio Bole__Ser Pogledaj poruku
    Naravno da svi koriste novac. I ranije su ga koristili hrišćani. Samo nisu ga koristili za vlastito dobro u sebične svrhe. Već su ga koristili u plemenite svrhe i razvitak života u porodicu. Kinezi na primer imaju zabranu da radjaju decu, medjutim, ako mogu da plate porez na još jedno dete oni ga plate i imaju više dece. Dok na prmimer kod nas radije odu u manikirnicu da imaju lepe nokte, cipelice, šminka, frizura, sve to godišnje košta kao školovanje i hrana jednog deteta. Eto u tome je razlika, sebičnost i plemenitost.
    Čekaj Bole, polako. Razmisli.
    Uzrok pada nataliteta vidiš u sebičnosti. A odakle se sebičnost rodila?
    To što ti navodiš kao primer sebičnosti, ja vidim kao dezorijentisanost.
    Nema cilja pa ljudi nemaju ka čemu da se usmere i onda rade nešto
    blesavo.
    Zamisli da neko pita ''bele ljude''
    Šta radite?
    Eto, čekamo da izumremo. Da nas ostane za pod jednu šljivu.
    U tom slučaju je glupo ljude i pitati ''Zašto vam natalitet opada?''
    Zar ne?

I ako pričamo o tome da nešto treba da se promeni, onda opet ne treba
    od nataliteta krenuti. Nešto drugo treba da se promeni, pa će onda i
    deca da se rađaju. Šta bi ti promenio?
    Konkretno, možeš li u mašti da stvoriš neki pozitivan scenario za
    razvoj Srbije?
    bogumil

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    780

Evo da ti pomognem malo

Političari lažu da bi dobili glasove. Ništa od obećanog ne ispune i mi više i ne očekujemo od njih neku kreativnu ideju.
    Duhovne vođe nas savetuju da budemo skromni i strpljivi, da sve to izdržimo, pa će nam na onome svetu biti lepo. Njima verujemo.

E sad, kada bi ti kojima verujemo posavetovali kako da se ovde i sada stvore uslovi za život dostojan čoveka, to bi bilo nešto što
    bi ljude privuklo Crkvi. Ne samo da poljube ikonu, prekrste se i ostave koju paricu, nego da dođu da bi čuli nešto što mogu u svom
    životu da primene, na svoju i opštu korist.
    Ja bih svake nedelje išla da slušam takve govore. Ideje za život korisne.

Ima u tome na šta duhovni oci pozivaju i dobrog, al fali motiv. Fali ''Zašto''. Zašto rađati, zašto voditi računa o moralu,
    zašto živeti?
    bogumil

Aktivan član mnemozina (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    101

Gdje je tvoj 'dokument' da se broj smanjio.
    Sta reci kako je religija odreagovala pojavom kojekakvih reformi, revolucija i komunizma? Oscilacija i prelivanja je oduvek bilo pa i sada se, vjerovatno slicno desava.

Natalitite nije problem samo belog coveka vec generalno 'modernog' coveka, sto je standard visi to covek vise razmislja da mora sve obezbediti detetu,i razne igraceke/gadzete, provode, putovanja, skolarine.
    A u medjuvremenu bioloski sat otkucava.
    Svako pravilo dopusta svoje izuzetke

Poznat Guede (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    317

Da li iko moze vidjeti svijet sutrasnjice i religiju u njemu, a da je taj svijet bude bolje mjesto ? Novac i religija su zadnja dva bedema koja su ostala da se preskoce, tj da se ostave na smetlistu istorije

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    780

Citat Original postavio Guede Pogledaj poruku
    Da li iko moze vidjeti svijet sutrasnjice i religiju u njemu, a da je taj svijet bude bolje mjesto ? Novac i religija su zadnja dva bedema koja su ostala da se preskoce, tj da se ostave na smetlistu istorije
    Kako? Konkretno

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio mnemozina Pogledaj poruku
    Gdje je tvoj 'dokument' da se broj smanjio.
    Sta reci kako je religija odreagovala pojavom kojekakvih reformi, revolucija i komunizma? Oscilacija i prelivanja je oduvek bilo pa i sada se, vjerovatno slicno desava.

Natalitite nije problem samo belog coveka vec generalno 'modernog' coveka, sto je standard visi to covek vise razmislja da mora sve obezbediti detetu,i razne igraceke/gadzete, provode, putovanja, skolarine.
    A u medjuvremenu bioloski sat otkucava.
    Kada bi barem razmišljao, umesto da usvaja ono što mu reklame savetuju
    bez da promisli.

Šta je kompenzacija za sve to što dete zapravo i ne čini srećnim?
    bogumil

Poznat Guede (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    317

Citat Original postavio svesnaglista Pogledaj poruku
    Kako? Konkretno
    Tako sto ce hrana i energija biti besplatne, a svi strojevi ce biti ekoloski u punom smislu. Danasnja nauka je sposbna za takav neprofitabilni koncept, tako da vjerujem da ono sto nas koci u ovom trenutku, nije nemogucnost ostvarivanja tako neceg, vec samo izbor onih koji upravljaju nama.

Neminovno je da ce taj svijet jednom zazivjeti, a da li ce nakon najavljenih religijski apokalipsa koje trebaju da pokopaju i nju samu, ili nakon nemogucnosti drugog izbora zbog velikog tehnoloskog napretka u vidu epohalnog otkrica,, ostaje da se vidi

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    780

Citat Original postavio Guede Pogledaj poruku
    Tako sto ce hrana i energija biti besplatne, a svi strojevi ce biti ekoloski u punom smislu. Danasnja nauka je sposbna za takav neprofitabilni koncept, tako da vjerujem da ono sto nas koci u ovom trenutku, nije nemogucnost ostvarivanja tako neceg, vec samo izbor onih koji upravljaju nama.

Neminovno je da ce taj svijet jednom zazivjeti, a da li ce nakon najavljenih religijski apokalipsa koje trebaju da pokopaju i nju samu, ili nakon nemogucnosti drugog izbora zbog velikog tehnoloskog napretka u vidu epohalnog otkrica,, ostaje da se vidi
    Samo izbor onih koji upravljaju nama?
    Trebali bi da odluče da robovima daju slobodu? Zašto bi uradili tako nešto?
    bogumil

Elita stnco (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    291

Pitao si i sam dao odgovor, a to je ono boldovano.
    Voljeni nikada ne umiru.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    336

ljudi su obrazovaniji

umesto straha okrenuti su znanju

zato se smanjuje na zapadu i u normalnijim zemljama , tamo trebas biti bas poseban pa da verujes u bajke

opadace jos

dok se kod divljaka povecava , oni nisu bili u kontaktu sa svetom a sada im nasilno ubacuju veru

dok tehnika jos nije stigla kod njih

ni znanje
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

to su sve manipulacije gomilom a osoba je jedinka koja ima svoje vizije.

Zoran Jov nije na forumu
    Noćna mora za sve separatiste, prevarante i šarlatane
    Veoma poznat Zoran Jov (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Muslimani se ne smanjuju. Zatrpaše celu zapadnu Evropu.
    Svetom vladaju najveći kriminalci. Države su torovi u koje oni uteruju stoku.

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    336

Citat Original postavio Dragoljub69 Pogledaj poruku
    ah ti teleci pogledi

nije ni obrazovanje presudno , ovca ostaje ovca
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

to su sve manipulacije gomilom a osoba je jedinka koja ima svoje vizije.

Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    780

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    ljudi su obrazovaniji

umesto straha okrenuti su znanju

zato se smanjuje na zapadu i u normalnijim zemljama , tamo trebas biti bas poseban pa da verujes u bajke

opadace jos

dok se kod divljaka povecava , oni nisu bili u kontaktu sa svetom a sada im nasilno ubacuju veru

dok tehnika jos nije stigla kod njih

ni znanje
    jaoj... jadni divljaci.. prosto ne znam šta je gore..

Koje su to normalnije zemlje?
    bogumil

Iskusan Pravedan (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Citat Original postavio Padre Pogledaj poruku
    Prvo, retko koja crkva i verska zajednica može da dokaže da joj se broj članova povećava ili smanjuje. Kao drugo ovde je reč tvoja reč (da se smanjuje) naspram njihove (da se povečao).
    E sada ja se iskreno slažem s tobom da se smanjila poseta crkvama. Razlog nalazimo u Svetom pismu
    "A ovo znaj, da će u poslednje dane nastati teška vremena. Ljudi će, naime, biti samoživi, srebroljubivi, hvalisavi, oholi, hulnici, roditeljima nepokorni, neblagodarni, bezbožni, bez ljubavi, nepomirljivi, opadači, neuzdržljivi surovi, bez ljubavi prema dobru, izdajnici, naprasiti, naduveni, koji više vole slasti nego Boga, koji imaju obličje pobožnosti, ali su se odrekli njene sile; i ovih se kloni." (2. Tim. 3,1-5). i
    "I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih." (Mt. 24,12).
    Jednostavno ljudima je lakše da službe prate online. Ljudi ne žele da se odriču komoditeta, da daju priloge, ustaju rano ili po kiši/snegu/suncu da bi išli u crkvu... Ovako ako im se ne dopada samo odu na drugi sajt. Jednostavno žeče da budu usluženi a ne da služe.
    Poslednja vremena su bila oduvek. Apostoli su svog ucitelja Isusa razumeli da ce doci tokom njihovih zivota, znaci u tom kontekstu je nastao termin "poslednja vremena".

Svaka generacija smatra da su poslednja vremena, a ljudi su oduvek bili bez ljubavi prema dobrom, izdajnici, naprasiti, naduveni koji vise vole vlast nego boga. Shodno tome su poceli manipulisati sa onom grupom ljudi koja je suprotna.

Moje misljenje jeste da je danas mnogo lakse doci do informacija i uvideti da religije imaju greske a upravo te greske odbijaju mnoge clanove a i mnoge ljude koji smatraju da je religija primitivna.
    "Uništite moje želje, izbrišite moje ideale, pokažite mi nešto bolje i ja ću poći za vama.“

Slične teme

1. Prodajte 064 broj
    Autor randomizer u forumu Internet
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.05.2015., 20:30
  2. Broj clanova FOruma Krstarice
    Autor Truman u forumu Arhiva
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 10.10.2005., 00:47
  3. Broj clanova FOruma Krstarice
    Autor Truman u forumu Svaštara i zanimljivosti
    Odgovora: 52