Cena porodicnog zivota

Pa da li si ti nekada bio na moru npr u Grckoj?......po ovom citiranom postu,rekao bih da nisi......da si bio video bi bas onaj deo posta koji je boldovan.....znaci,A R M I J E Srba koje se baskare na svim mogucim i nemogucim plazama.....gde god se okrenes Srbi....Srbi se na sve strane dernjaju i svuda se cuje srpski (narocito onaj juznajcki sa juga Srbije gde NAVODNO ljudi nemaju leba da jedu).....

Sve u svemu,od 6,5 miliona Srba (koliko Srbija ima stanovnika) vise od milion ljudi je bilo prosle godine u Grckoj (sve sa gomilama i gomilama nejake decice).....ako dodamo i ostale turiste za druge destinacije,ta cifra se blizi broju od 2 miliona ljudi.....u zemlji od 6,5 miliona ljudi...(?!)

Hocu da kazem da standard u Srbiji i nije bas toliko danas los kao sto je bio 90tih ili pocetkom 2000tih......inace ne bi bas TOLIKO ljudi moglo da ide na more,jer bi imali vaznijih egzestencijalnih stvari na umu od trosenja po 1000 eura za letovanje....

Da li ti shvatas da Srbija nije bankrot zbog ljudi iz Srbije koji zive i rade u inostranstvu?
Obicne ljude u Srbiji nema pas za sta da ujede a ti sto se razbacuju parama neko finansira.Rodjak iz inostranstva?Neko na dobroj funkciji u Srbiji?Ili su to bas ti ljudi iz inostranstva koji idu na ta jeftina letovanja jer mogu da ih priuste?(Skupa su ona na egzoticnim destinacijama/hoteli sa pet zvezdica,ne pisem o tome.)
Imamo manjinu koja ima para.To sto vidis preko je bas to.
Nije prava slika Srbije.
Prava slika Srbije su ljudi koji nemaju a kojih ima na svakom koraku.Svakodnevno ih gledas ako zelis da vidis.
 
A sto se tice imanja/nemanja dece, ja bih rekao da nikada,ali nikada u svom zivotu nisam vidjao toliko male dece i mladih mama /trudnih zena kao u zadnjih godina......ovo se narocito odnosi na Beograd i druge vece gradove po Srbiji.....pa onda,ako je to tako,valjda cena porodicnog zivota i nije tako velika ili i ako je velika ljudi je svesno placaju....:)

Znaci,bukvalno gde god se okrenes (na ulici,u autobusu,parku,setalistu itd,itd) vidis neku trudnu zenu,mamu kako gura kolica ili vuce jedno,dvoje pa cak i troje dece.......eno,koliko cujem po Beogradu broj dece daleko nadmasuje potrebna mesta u beogradskim vrticima,pa su ljudi primorani da salju decu po nekim privatnim vrticima gde se boravak naplacuje papreno....

Mozda se tu radi o nejednakoj raspodeljenosti stanovnistva tj ovih beskonacnih mladih majki i dece.....tj svi se doselili u Beograd iz svojih sela i palaniki i tamo vise uopste nema mladih zena i dece,a zato u Beogradu je jedni drugima na "glavu penju"....
Pa to je u Beogradu i u većim gradovima Srbije,ali to je pogrešna slika.Kod mene u okruženju nema puno dece i više ima ljudi koji su preko 50-60 godina :( čak najmanje ima dece,a opet ne živim u nekom ruralnom selu gde su se ljudi iselili u gradove zbog posla.
 
Pa to je u Beogradu i u većim gradovima Srbije,ali to je pogrešna slika.Kod mene u okruženju nema puno dece i više ima ljudi koji su preko 50-60 godina :( čak najmanje ima dece,a opet ne živim u nekom ruralnom selu gde su se ljudi iselili u gradove zbog posla.

Ali morate imati u vidu da Beograd zajedno sa ostalim vecim gradovima Srbije ima daaaleeeko vise stanovnika nego sela,palanke i manja mesta po Srbiji (gde mahom zive stariji ljudi)

Tj hocu da kazem da bi se dobila prava slika o ovoj temi treba gledati upravo one gradove gde zivi vecina mladjeg stanovnistva,a to su upravo Beograd i ostali veci gradovi po Srbiji....a ne sela i manja mesta gde uglavnom zive babe i dede (jer,logicno te babe i dede i ne mogu imati malu decu...:D)
 
Da li ti shvatas da Srbija nije bankrot zbog ljudi iz Srbije koji zive i rade u inostranstvu?
Obicne ljude u Srbiji nema pas za sta da ujede a ti sto se razbacuju parama neko finansira.Rodjak iz inostranstva?Neko na dobroj funkciji u Srbiji?Ili su to bas ti ljudi iz inostranstva koji idu na ta jeftina letovanja jer mogu da ih priuste?(Skupa su ona na egzoticnim destinacijama/hoteli sa pet zvezdica,ne pisem o tome.)
Imamo manjinu koja ima para.To sto vidis preko je bas to.
Nije prava slika Srbije.
Prava slika Srbije su ljudi koji nemaju a kojih ima na svakom koraku.Svakodnevno ih gledas ako zelis da vidis.

Ako zivis u Beogradu(a rekao bih i u svakom vecem gradu Srbije),takodje svakodnevno mozes da vidis i ljude koji imaju sasvim dovoljno para,neki cak i pocinju da se previse luksuziraju i bahate....

Inace,u svakoj zemlji na nasoj planeti MANJINA ima dosta vise para od one vecine.....mislis da npr u USA svi imaju puno para?...naravno da nemaju,jedno 10% stanovnistva (oko 25 miliona ljudi) ima jako puno para,a ostali (vise od 250 miliona ljudi) imaju mnogo manje para..........ispada da mu tako nesto dodje i u Srbiji.......imas ukupno nesto manje od 7 miliona stanovnika,a bar jedno milion ljudi zivi sasvim dobrostojece.....(od toga jedno 100.000 ljudi zive EXTREMNO bogato i imucno)

I za ove koje zive dobrostojece,nisu "odgovorni" rodjaci iz inostranstva....najcesce ti sami ljudi imaju dobre plate,ili ih obilato pomazu roditelji (tj babe i dede)......

Ja bih cak rekao da je gotovo "pravilo" po Srbiji,da je zena (tj mama) nezapolsena i kuci se brine o jednom,dvoje (pa cak i troje) dece,muz radi (neki i za prilicno dobre plate od po 70,80,100 hiljada din),a babe i dede penzioneri obilato pomazu decu,sto finasijski sto logisticki....

A sada,od kada je "puklo" prolece,najjace mi je kada vidim gomilu tih nezaposlenih mama koje kafenisu po Adi celo prepodne,dok su im deca u vrticu.......zene udesile zivot...:)
 
^Nije bitno gde zivim niti gde ti zivis za ovu diskusiju.

Plate u Srbiji su 20.000 dinara.Uslovi su jadni,ne moze nista da se otvori,ne moze da se zaradi.Moze da se prezivljava.
Zato ljudi odlaze,zato od srednje skole klinci uce strane jezike namenski,da sto pre odu.Od kad ljudi odlaze i nista se ne menja do danas.

Prezivljavati,boriti se za opstanak u nasoj zemlji je dovoljno da svako inteligentan kaze necu da pravim nove socijalne slucajeve.

Norveska npr.ima standard,pristojne poslove,plate,socijalnu zastitu za sve.Ljudi zive pristojno.Mogu da se imaju deca mirno,zive normalno,sele se ako zele.Imaju dobar sistem,sve funkcionise kako treba.Npr.Zato nasi ljudi idu tamo.Nema prestravljivanja dramaticnim vestima,drzanja ljudi u strahu,nema tolerancije na nasilje.Svi koji rade po zakonu imaju uslove za pristojan zivot.
 
Plate u Srbiji su 20.000 dinara.Uslovi su jadni,ne moze nista da se otvori,ne moze da se zaradi.Moze da se prezivljava.

A odakle ti ovaj podatak,tj kako si dosla do njega?.....(da su plate u Srbiji 20.000 din?)


Zato ljudi odlaze,zato od srednje skole klinci uce strane jezike namenski,da sto pre odu.Od kad ljudi odlaze i nista se ne menja do danas.

Prezivljavati,boriti se za opstanak u nasoj zemlji je dovoljno da svako inteligentan kaze necu da pravim nove socijalne slucajeve.

http://www.novimagazin.rs/vesti/mali-prosla-godina-rekordna-po-broju-rodjenih-beba-u-beogradu

Evo vidis,prosla 2017 godina je bila rekordna po broju rodjenih beba u Beogradu,rodjeno je vise od 25.000 beba,tj po tebi rodjeno je vise od 25.000 novih socijalnih slucajeva......a tu silnu decu su dobili neinteligentni ljudi,jer ovi inteligentni nece da prave decu...:rotf:
 
Neko je negde napisao da porodicu cine bar dvoje, a cena zivota u dvoje ne moze biti nije dva puta veca nego kada si sam,

razlika je mozda 30%. Znaci u dvoje je lakse i ko hoce da ima porodicu nece trositi na mnoge stvari na koje je trosio kao sam.

Znaci cena porodicnog zivota je samo opravdanje za samozivost...
 
A odakle ti ovaj podatak,tj kako si dosla do njega?.....(da su plate u Srbiji 20.000 din?)




http://www.novimagazin.rs/vesti/mali-prosla-godina-rekordna-po-broju-rodjenih-beba-u-beogradu

Evo vidis,prosla 2017 godina je bila rekordna po broju rodjenih beba u Beogradu,rodjeno je vise od 25.000 beba,tj po tebi rodjeno je vise od 25.000 novih socijalnih slucajeva......a tu silnu decu su dobili neinteligentni ljudi,jer ovi inteligentni nece da prave decu...:rotf:

Pogledaj kako prezivljavaju ljudi u Srbiji i sve je jasno.

Srbija nije samo BG vec cela zemlja.Sva sela,varosice,prigradska naselja i urbani centri gradova.Izvoli pomozi siromasnim majkama i ocevima,izvoli da te vidim na primeru kako si plemenita osoba.Jer samo ako zelis da vidis pravo stanje stvari videces ga a ako ne propaganda je tu da ususkano ne razmisljas jer nema razloga za to,servirano ti je sta treba da mislis.
 
Pogledaj kako prezivljavaju ljudi u Srbiji i sve je jasno.

Srbija nije samo BG vec cela zemlja.Sva sela,varosice,prigradska naselja i urbani centri gradova.Izvoli pomozi siromasnim majkama i ocevima,izvoli da te vidim na primeru kako si plemenita osoba.Jer samo ako zelis da vidis pravo stanje stvari videces ga a ako ne propaganda je tu da ususkano ne razmisljas jer nema razloga za to,servirano ti je sta treba da mislis.

Znaci,ti si zakljucila da je prosecna plata u Srbiji 20.000 din tako sto si obisla svakog stanovnika Srbije pojedinacno,pitala ga za platu i napravila neku tvoju statistiku?......ili si pogledala samo svoj komsiluk,rodjake i poznanike pa na osnovu toga donela takav zakljucak?........veruj mi da je prosecna plata u Srbiji daleko veca od tih 20.000 din......mislim da toliki nije cak ni minimalac.....a iskreno,ja ne mogu da se setim da li iko u Beogradu radi za 20.000 din....cak i radnice po trafikama i supermarketima mislim da imaju vise...

http://www.cekos.rs/prosečne-neto-zarade-plate-januar-2018-godine

Da je prosecna plata po Srbiji 20.000 din bilo bi nemoguce da od 6,9 miliona stanovnika Srbije skoro 2 miliona ide na letovanje (gde potrosi minimum 600,700 eura),da se bas tako skupi (i relativno skuplji i noviji) automobili vidjaju po srpskim gradovima i putevima,da vise od 50% stanovnistva ima po smartfon,itd,itd....

Inace,tacno da Srbija nije Beograd,ali Beograd (Bg i sira okolina gde se dnevno vrti 2-3 miliona ljudi) cini skoro 50% Srbije.....

Ja vidjam kakvo je stanje na "terenu" po Beogradu,Pancevu,Novom Sadu......i kako sam napisao,gde god se okrenes vidis bar jednu trudnicu i mamu koja gura dete u kolicima......kako je doslo lepse vreme,parkovi,igralista i setalista su PREPUNA (ali bukvalno) mladih mama i male dece.....ne moguce je ne primetiti tako nesto....

A po tim selima,varosocama i palankama uglavnom su ostali da zive stariji ljudi (da ne kazem babe i dede),vecina njihove dece (koja imaju ili ce imati malu decu) su pobegla (ili ce pobeci) u Beograd i druge vece gradove po Srbiji....
 
Poslednja izmena:
Znaci,ti si zakljucila da je prosecna plata u Srbiji 20.000 din tako sto si obisla svakog stanovnika Srbije pojedinacno,pitala ga za platu i napravila neku tvoju statistiku?......ili si pogledala samo svoj komsiluk,rodjake i poznanike pa na osnovu toga donela takav zakljucak?........veruj mi da je prosecna plata u Srbiji daleko veca od tih 20.000 din......mislim da toliki nije cak ni minimalac.....a iskreno,ja ne mogu da se setim da li iko u Beogradu radi za 20.000 din....cak i radnice po trafikama i supermarketima mislim da imaju vise...

http://www.cekos.rs/prosečne-neto-zarade-plate-januar-2018-godine

Da je prosecna plata po Srbiji 20.000 din bilo bi nemoguce da od 6,9 miliona stanovnika Srbije skoro 2 miliona ide na letovanje (gde potrosi minimum 600,700 eura),da se bas tako skupi (i relativno skuplji i noviji) automobili vidjaju po srpskim gradovima i putevima,da vise od 50% stanovnistva ima po smartfon,itd,itd....

Inace,tacno da Srbija nije Beograd,ali Beograd (Bg i sira okolina gde se dnevno vrti 2-3 miliona ljudi) cini skoro 50% Srbije.....

Ja vidjam kakvo je stanje na "terenu" po Beogradu,Pancevu,Novom Sadu......i kako sam napisao,gde god se okrenes vidis bar jednu trudnicu i mamu koja gura dete u kolicima......kako je doslo lepse vreme,parkovi,igralista i setalista su PREPUNA (ali bukvalno) mladih mama i male dece.....ne moguce je ne primetiti tako nesto....

A po tim selima,varosocama i palankama uglavnom su ostali da zive stariji ljudi (da ne kazem babe i dede),vecina njihove dece (koja imaju ili ce imati malu decu) su pobegla (ili ce pobeci) u Beograd i druge vece gradove po Srbiji....

moj buraz na selu ceka 5o dete,skoro se tek zaposlio,zena ne radi,zive dosta od poljoprivrede,celo selo retko ko da radi,taj % nezaposlenih izgleda ne ulazi u statistiku o zaradama
 
Meni nije jasno kako ljudi ne shvataju i ne vide da je neki zivotni standard u Srbiji ipak porastao u zadnjih 7-8 godina......naravno,to ne znaci da SVI ljudi u Srbiji zive sjajno i bajno,ali za jedan solidan procenat stanovnistva ovo kako danas oni zive bila je naucna fantastika tamo pre 15-20 godina.....

Npr ja se vrlo dobro secam,iako sam bio klinac,kako je bilo u Beogradu (ostatak Srbije i da ne spominjem) tokom 90tih godina i pocetkom 2000tih.....ovo sto se danas vidja po ulicama,tada je bilo aposlutno nemoguce.....znaci bas toliko mnostvo novih,novijih i skupih automobila,bas toliko punih kafica,trznih centara (u gotovo svako doba dana) itd,itd.....bas toliko montiranih i nabudzenih zena i devojaka (kao da su ispale iz neke americke serije) i bas toliko mladih mama sa malom decom bilo je aposlutno nemoguce videti 90tih i pocetkom 2000tih.....jer jednostavno,svega toga tada nije bilo(tj ocigledno tada ljudi nisu imali para za tako nesto).....a eto danas je sve to laganica...
 
U dvoje nema sanse da izadjemo iz radnje bez 500-600 din i to je neka lagana zakuska grickanje samo,isto toliko ja potrosim za sebe na voce i da imam nesto za dorucak,toliko treba i njoj,znaci 1500-2000 dnevno udvoje,kad sam sam mogu da provucem dan sa 3x manje para,nekad nista ne moram kupiti grickam sta imam gajbi,zamisli jos da idemo u kafice
 
Napravis dva rucka za 500-600 din? :eek:

Ako je tako,zivota ti,daj primer,tj recept kakvi su to ruckovi......i za koliko ljudi?

Нормални ручкови са месом и поврћем. За троје, четворо.

Ево - паковање смрзнутог грашка из Метроа - кило и по - 160 динара.

Месо - 600 грама свињетине - 250 динара.

Мало лука и шаргарепе - све у свему још педесет динара и то бахато заокружујем.

То су две препуне шерпе феноменалног грашка с месом. Цена - 460 динара. Са хлебом 500.
 
Има и јефтиније - сочиво за два ручка кошта 130 динара максимум. Плус месо - нека буде 250. То је пола киле пилећег филеа или 600 грама свињетине.

Дакле, укупно 380. Укључи салату и хлеб - 2х40+2х30=140

Укупно 520.
 

Back
Top