Cena porodicnog zivota

Bez obezbedjenih finansija ne prave se deca.
Kraj svake diskusije na tu temu.

Totalno pogrešan stav . Da su tako razmišljali oni iz Afrike i Azije do sada bi već izumrli .
Pošto nisu tako razmišljali dešava se totalno suprotno . Oni preplavljuju svijet a oni koji
čekaju financije polako prepuštaju svoj životni prostor a da ništa i ne mogu učiniti .
To čekanje financija će vjerovatno dovesti do toga da osim Kosova izgubimo i sve ostalo .
To već sada ne djeluje kao daleka budućnost .
 
Traume iz detinjstva su nešto za šta treba potražiti stručnu pomoć ukoliko postanu toliko opterećenje da stvaraju gađenje prema stvaranju porodice čak i komšijske.
Zaista verujem da je bolje da jedinke sa takvim psihološkim problemom ne stvaraju nove generacije, ne muče sebe, svoje supružnike i sutra tu svoju neželjenu decu.
Bolje je da taj samodovoljni život proteraju kroz guzicu u septičku jamu.

Sutra kad se osvrnu i pogledaju za sobom videće svoje životno delo i nadam se biti zadovoljni koliko neko ko pogleda unučad kad se okupe na slavljima ili sahranama.
Bas mi je mnogo vazno ko ce mi doci na sahranu, kad nista od toga necu da vidim :) A unucad ima da se rastrkaju kud koji i bole ce ih ona stvar za babu i dedu, kao sto uglavnom i jeste u 80% slucajeva.
 
Roditeljski nagon i okolnosti koji ti pomažu ili odmažu da se realizuje nemaju veze sa tom vrstom racionalnog rasuđivanja u smislu prostih kalkulacija da li je dete "dovoljno" materijalno obezbeđeno. Šta je uopšte mera? I hvala Bogu što je tako.
 
Totalno pogrešan stav . Da su tako razmišljali oni iz Afrike i Azije do sada bi već izumrli .
Pošto nisu tako razmišljali dešava se totalno suprotno . Oni preplavljuju svijet a oni koji
čekaju financije polako prepuštaju svoj životni prostor a da ništa i ne mogu učiniti .
To čekanje financija će vjerovatno dovesti do toga da osim Kosova izgubimo i sve ostalo .
To već sada ne djeluje kao daleka budućnost .

Za one iz Afrike je i bolje da su davno izumrli, nego sto zive vise gladni nego siti.A sto se siptara tice - samo nek se oni mnoze, bice ih puna klinika za radiologiju.

- - - - - - - - - -

I sta se ti brines sto ce neko da izumre?
Na ovom svetu i onako gamadi ima mnogo.
 
Некад се рађало у породици најмање петоро деце, њих неколико јели на смене због мањка тањира.. спавали ко сардине у једном кревету. Није био лак живот али због немаштине стасали су у јаке људе који су у животу постигли много, на породичном и пословном плану. Данашње доба многодетно је много тешко такође из разлога што је нестала скромност. Купују се панталоне а неколико старијих (као нове изгледају) одлично, леже на полици а прашина изнад . Дечије собе неколико кубика играчака, ормани одеће ко тржни центар.. мобилни у једној соби, таблет у другој, у трећој плазма тв... Неће за ручак кромпире и купус већ роштиљ, кременадле...Или ајмо у ресторан. Проблем данашњих родитеља а и деце што желимо да живимо луксузним животом а плате не дозвољавају, често у банке по кредите или улазак у дозвољни минус из ког никако изаћи. Ово модерно доба води и у духовно а не само материјално ропство.
Често види у Србији као да постоји трка ко ће већу кућу направити. Спратови деценијама зјапе празни и без прозора, а деце једно или ниједно.

Pretpostavljam da ne pises o zivotu u Srbiji.
 
Evo da dam podršku Vladimiru.
Dobro je da si već na početku odlučio da ne ulaziš u bračne vode, jer bi tek ulaskom u brak i dobijanjem dece shvatio koliko je to nezahvalan posao. Tako da uživaj koliko možeš u životu. Nećeš zažaliti.
 
Izbeglice ovde npr.godinama nisu NIKAKVE komunalije placali drzavi niti POREZE.
N I S T A .
Vodu,struju,poreze su placali Srbi (domace stanovnistvo) izbeglicama.
Izbeglice su imale pomoc sa svake strane a pare cuvali ili kupovali novo novcijato sto Srbi nisu mogli sebi da priuste jer su placali dadzbine nadleznima plus dadzbine za izbeglice.
Izbeglice trose Srbi placaju.

Izbeglice su uvezbane bile da kukaju kako su "jadni,bedni,tesko njima" a para imali,novo imali jer nisu placali nadleznima nista.Kad su presli u nove stanove uneli sve novo tamo ili kupili jer su imali posto nadleznima nista nisu placali i kad su poceli da nabijaju na nos kukumavcenje "jadni oni" razbesneli su ljude.Placas im sve sto potrose,oni sve na poklon fakticki dobiju i kukaju???!
Kuce koje su izbeglice gradile -materijal je POKLONJEN.

Srbi su morali da placaju ono sto izbeglice potrose.Sta sa tim?Nista jer izbeglice zabole,oni se uvalili bogovski ali...

Stize ih nesto drugo.Gradili su kao u svojim krajevima na sprat "da ima za decu". Sad je tu ogromni problem jer plemenska zajednica u 21.veku je pakao.To ne funkcionise i unistava im zivote.
Ljudi ih ne podnose jer su na konto "jadne izbeglice" uzimali poslove domacem stanovnistvu.Ne jer su sposobni,bolji ili tako nesto vec zato sto su po necijoj direktivi morali da budu zaposleni.
Ima drugacijih primera ali su ektremna manjina.
 
Totalno pogrešan stav . Da su tako razmišljali oni iz Afrike i Azije do sada bi već izumrli .
Pošto nisu tako razmišljali dešava se totalno suprotno . Oni preplavljuju svijet a oni koji
čekaju financije polako prepuštaju svoj životni prostor a da ništa i ne mogu učiniti .
To čekanje financija će vjerovatno dovesti do toga da osim Kosova izgubimo i sve ostalo .
To već sada ne djeluje kao daleka budućnost .

Ne brini se ti ništa za Kosovo. Što se nataliteta tiče, ni ostale zemlje u okruženju nisu bolje od Srbije. Tako da je svaka priča o opstanku besmislena, jer ne znamo sve.
 
S kim god sam pricao, svi se zale na decu.
Jednima su deca postala probisveti i narkomani, dok su drugima otisla da rade u beli svet.I kad pogledamo, koja vajda od svega toga?Skoro pricam s kolegom,covek samo sto nije zaplakao,kaze "Eto...napravio sam sinu i cerki najvecu kucu u naselju, po 200 kvadrata stana svakom.Imali su plate 90 hiljada,a oni jedno za drugim odose na Novi Zeland."
I...?Osta covek sam u 500 kvadrata.Za sta se mucio, izdvajao od usta i dan danas vozi nekog raspalog stojadina...Da bi fakticki tu decu sahranio.Izvin'te, al kad neko ode toliko daleko, taj se vise ne vraca - to je isto kao da ste ga sahranili.
 
Bas mi je mnogo vazno ko ce mi doci na sahranu, kad nista od toga necu da vidim :) A unucad ima da se rastrkaju kud koji i bole ce ih ona stvar za babu i dedu, kao sto uglavnom i jeste u 80% slucajeva.

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku Vladimir983.

- - - - - - - - - -

S kim god sam pricao, svi se zale na decu.
Jednima su deca postala probisveti i narkomani, dok su drugima otisla da rade u beli svet.I kad pogledamo, koja vajda od svega toga?Skoro pricam s kolegom,covek samo sto nije zaplakao,kaze "Eto...napravio sam sinu i cerki najvecu kucu u naselju, po 200 kvadrata stana svakom.Imali su plate 90 hiljada,a oni jedno za drugim odose na Novi Zeland."
I...?Osta covek sam u 500 kvadrata.Za sta se mucio, izdvajao od usta i dan danas vozi nekog raspalog stojadina...Da bi fakticki tu decu sahranio.Izvin'te, al kad neko ode toliko daleko, taj se vise ne vraca - to je isto kao da ste ga sahranili.

Kaži mu da je blago njemu. Ja bih bio prezadovoljan da moja deca odu na Novi Zeland, kada ja već nisam otišao zbog naivnosti. Taj tvoj kolega treba da proda kuću i sve pare utroši na putovanja, žene i ostale životne pogodnosti. Blago njemu. Otarasio se bede.
 
I život će mu proći radeći i neće proživeti ni on niti će imati vremena da se posveti deci... I pnda je kao uspeo?
Znaš kako je... Što više imaš više ti treba.
Ja spadam u samce. Imam 3 stana i 4 grobnice (znam da zvuči smešno ali na Novom groblju grobnice idu i po 35.000 - znači kao manji stančić). Realno ne treba mi sve to jer mogu da živim samo u 1 stanu i kad sklopim oči sigurno me neće razdeliti na 4 lokacije... Neko je za sve to radio, mučio se... Moj stav je da je bolje da su neki među njima proživeli... A komšije (a ni rodbina) se o svega toga neće ovajditi. Inače ne žalim što se nisam oženio i što nemam svoju decu. Kad pogledam kako su prošle neke koje kolege i prijatelji...
Ne uzimaš u obzir činjenicu da neki ljudi uživaju u radu .Kuću sam pokrio za vrijeme NATO bombardovanja . Nije bila omalterisana ,
i nije bila uvedena struja i voda . Dođe mi taj komšija i kaže - hajde da ti nešto radim jer ću popizditi od nervoze i dosade .
Kažem mu da moram još uvoditi struju i vodu a ostalo mi u kući još 2000 maraka .Nema veze ( kaže on ) radiću ti džabe .
Jel znaš da malterišeš - pitam ga ? Malterisao sam starčevu kuću i to mi je jedino malterisanje . Odemo tamo da pogledam da li to na
nešto liči . Pokažem mu jedan dio zida i pitam ga da li može kod mene tako a ne mora da žuri nego da radi tempom koji mu odgovara
i ponudim mu dnevnicu od 25 maraka .On pristane presretan jer ta familija u to vrijeme nije imala nikakvih prihoda .
Taj komšija je najvrednija osoba koju sam upoznao u životu . Znam da nije lakom za novac nego voli da stvara svojim rukama .
Tu ljubav prema radu sam i ja otkrio kod sebe ali tek poslije rata kada sam shvatio da mi svaki posao ide od ruke . Do rata
sam bio momak koji nije izlazio iz kafića . Sada za kafiće i ne marim mada imam dva kafića 100 metara od kuće . Unaprijed uživam
što ću uskoro raditi struju na potkrovlju a kompletan plan mreže već sada imam u glavi .Elektrotehničar sam po struci pa to i neće
biti baš neki problem . Biće mi zanimljivije raditi dovod i odvod u kupatilu jer to do sada još nisam radio .
 
Evo da dam podršku Vladimiru.
Dobro je da si već na početku odlučio da ne ulaziš u bračne vode, jer bi tek ulaskom u brak i dobijanjem dece shvatio koliko je to nezahvalan posao. Tako da uživaj koliko možeš u životu. Nećeš zažaliti.

Nezahvalan je zato sto smo u ovoj banana drzavi!Ne kazem da ne bi zeleo da imam porodicu,ali se prilagodjavam situaciji.Znas ko moze da se nada boljem sutra - onaj sto nema ni 20, a ima babu od 90 godina na Vracaru sa kucom od 100 kvadrata,pa moze da se nada necemu,makar sutra da ima gde da zivi,ako nista drugo.

- - - - - - - - - -

Najveci problem vecine nas iz Beograda je bukvalno - stambeni problem.Jer sa ovom prosecnom radnickom platom od 30-ak hiljada, jos ako ne radi jedan od supruznika, pa jos i ako placaju stan, a imaju dete...Takvi ljudi mogu da prezive, ali samo ako jedu splacine.
 
Totalno pogrešan stav . Da su tako razmišljali oni iz Afrike i Azije do sada bi već izumrli .
Pošto nisu tako razmišljali dešava se totalno suprotno . Oni preplavljuju svijet a oni koji
čekaju financije polako prepuštaju svoj životni prostor a da ništa i ne mogu učiniti .
To čekanje financija će vjerovatno dovesti do toga da osim Kosova izgubimo i sve ostalo .
To već sada ne djeluje kao daleka budućnost .

Moj stav je ispravan.Pisem o Srbiji.KiM nisu tema diskusije ovde jer Srbi dole jedva prezivljavaju u enklavama i ostali su samo oni koji nemaju gde da se odsele ili zele da umru gde su rodjeni.Dole nema zivota za Srbe,jedva prezivljavaju preostali u strahu svakog dana.

Nemas pare u Srbiji,nemas krov nad glavom,ne zivis u vecem mestu,imas potomstvo - upropastis im zivote.Nema se para za skolovanje.Ostaju sa nekim zanatom ili srednjom ako su imali srece da postoji u njihovom mestu.Iz malih mesta mladi beze tamo gde ima zivota (veca mesta ili inostranstvo) - mladi koji ostanu nemaju drustvo.Mala mesta nemaju sadrzaje.Po neki vasar leti (crkveni kalendar,postoji spisak vasara),eventualno neka svirka ako se desi(bilo u Vranju npr.) ,turnir u necemu (postoje stranice na netu sportske,liga bez briga). Mala mesta "zive" samo leti.Deset meseci nema nicega.Mladi koji su prisiljeni da tu budu mogu da se zaposle tamo gde imaju vezu a obicno je nemaju.Ucili bi jezike,trenirali nesto ali nemaju gde ni sta.Da putuju nema se para.Nemaju nista u malom mrtvom mestu odakle svaki dan sve vise ljudi odlazi,sve vise kuca i lokala je na prodaju.Prezivljava se nekako ali za mladog coveka to nije zivot.

Jesi bio nekad u Boru?Kursumliji?Svi koji mogu pobegli su ka necem pristojnom,tamo nema nicega.Mala mrtva mesta.
 
Komšija Tarzan ima devetero i za svakog prima po 25000 mesečno zato što ih je usvojio kao decu samohrane majke, inače njegove nevenčane žene .

Ko hoće taj pronađe način, a ko neće pronađe izgovor.

Naravno da karikiram, ali suština je da porodični život jeste bio i ostaje najekonomičnija varijanta.

Kad se kuva kad se pere , kad se greje......
Uvek je ekonomičnije da ti košulju pegla baka penzionerka nego da je nosiš na pranje i peglanje u neki vešeraj ili da čuva unučad i štrika džemperčiće umesto da plaćaš vrtić.
 
E pa lako je vama izbeglicama u Busijama, da gradite kuce, kad ste placeve od Seselja dobijali za dzabe,a materijal sa 50% popusta.Ja takve privilegije ovde nisam imao.

Opet pišeš bez veze . Nisam ja izbjeglica a nisam ni iz Busija nego navodim izbjeglice iz Busija kao primjer . Reći ću ti i potpunu istinu
i o placevima u Busijama jer je meni nuđen jedan od tih placeva ali po duploj cijeni . Nisam htio da ga kupim jer je bio problematičan prepis
pa sam kupio plac od starosjedioca po četverostrukoj cijeni . Nije bilo nikakve infrastrukture pa smo sami financirali i vodovodnu i
električnu mrežu . Samo bandere i trafostanica su nas koštale 5.000 maraka po kući .
Da se vratim izbjeglicama iz Busija pa da ti napišem istinu jer je znam . Plac od pet ari su plaćali 1500 maraka ( kad se preračunaju dinari )
a jedan takav kupoprodajni ugovor sam držao u ruci kada sam pitao u opštini da li taj plac mogu prepisati na sebe .
Izbjeglice su po ugovoru morale u roku od tri godine izgraditi temelje inače im opština oduzima plac . Građevinski materijal su kupovali na
stovarištima po regularnim cijenama . Tri godine su bili bez struje a struju su dobili kada je norveška vlada isfinancirala izgradnju el . mreže .
Šešelj im je prodao isparcelisanu golu livadu mada mu treba skinuti kapu i zbog toga jer su izbjeglice došle do prilično jeftinih placeva .
Posebno su me fascinirale izbjeglice iz Bosne koje su se koncentrisale u jednom dijelu Busija . Oni zidare nisu ni plaćali jer je svaki znao
nešto da radi i pomagali su jedni drugima . Niko nikome nije ništa plaćao . Jedni su zidali , drugi uvodili struju ( kućna mreža ) a treći
radili kupatila . Oni koji nisu znali ni jedan zanat su štemali i radili na mješalicama .U to vrijeme je zidarski posao koštao po kući oko
5.000 maraka . Eto , oni su sami sebi zaradili svaki po 5000 maraka ( samo za zidanje ).
I još jedan detalj jer sam vidio da novinari lupaju gluposti oko imena Busije . Taj teren se vodi u katastru pod imenom " Businska bara "
pa otuda to ime naselja .
 
Poslednja izmena:
Moj stav je ispravan.Pisem o Srbiji.KiM nisu tema diskusije ovde jer Srbi dole jedva prezivljavaju u enklavama i ostali su samo oni koji nemaju gde da se odsele ili zele da umru gde su rodjeni.Dole nema zivota za Srbe,jedva prezivljavaju preostali u strahu svakog dana.

Nemas pare u Srbiji,nemas krov nad glavom,ne zivis u vecem mestu,imas potomstvo - upropastis im zivote.Nema se para za skolovanje.Ostaju sa nekim zanatom ili srednjom ako su imali srece da postoji u njihovom mestu.Iz malih mesta mladi beze tamo gde ima zivota (veca mesta ili inostranstvo) - mladi koji ostanu nemaju drustvo.Mala mesta nemaju sadrzaje.Po neki vasar leti (crkveni kalendar,postoji spisak vasara),eventualno neka svirka ako se desi(bilo u Vranju npr.) ,turnir u necemu (postoje stranice na netu sportske,liga bez briga). Mala mesta "zive" samo leti.Deset meseci nema nicega.Mladi koji su prisiljeni da tu budu mogu da se zaposle tamo gde imaju vezu a obicno je nemaju.Ucili bi jezike,trenirali nesto ali nemaju gde ni sta.Da putuju nema se para.Nemaju nista u malom mrtvom mestu odakle svaki dan sve vise ljudi odlazi,sve vise kuca i lokala je na prodaju.Prezivljava se nekako ali za mladog coveka to nije zivot.

Jesi bio nekad u Boru?Kursumliji?Svi koji mogu pobegli su ka necem pristojnom,tamo nema nicega.Mala mrtva mesta.

Sve to može da se promijeni kad bi vlast razmišljala drugačije . Vlast je dužna da u takvim mjestima izgradi infrastrukturu ( ceste , struja , internet ... )
a onda da našim sadašnjim gastarbajterima ponude maksimalne beneficije da grade industrijske i druge objekte u tim mjestima . Oni imaju i znanje
i novac ali nemaju volje da građevinsku dozvolu čekaju pet godina a dozvolu dobiju tek kada lokalnim lopovima napune džepove .
Srbija bi procvjetala za deset godina a mnogi iz gradova bi se vraćali na djedovinu jer bi tu imali bolje uslove za napredak . Kad se ta mjesta napune
stanovništvom lako je za zabavu jer će i ti koji se bave zabavom dotrčati da i oni uzmu dio kolača .
Popizdio sam kad je jedna bivša vlast izbjeglicama koji su se vraćali u Hrvatsku kupila 30 novih traktora i još se tim poklonjenim traktorima hvalila ispred
Skupštine . Tim izbjeglicama su mogli kupiti ovdje napuštena imanja i pokloniti im te traktore pa bi se njive orale ovdje a ne po Hrvatskoj .
 
Poslednja izmena:
Opet pišeš bez veze . Nisam ja izbjeglica a nisam ni iz Busija nego navodim izbjeglice iz Busija kao primjer . Reći ću ti i potpunu istinu
i o placevima u Busijama jer je meni nuđen jedan od tih placeva ali po duploj cijeni . Nisam htio da ga kupim jer je bio problematičan prepis
pa sam kupio plac od starosjedioca po četverostrukoj cijeni . Nije bilo nikakve infrastrukture pa smo sami financirali i vodovodnu i
električnu mrežu . Samo bandere i trafostanica su nas koštale 5.000 maraka po kući .
Da se vratim izbjeglicama iz Busija pa da ti napišem istinu jer je znam . Plac od pet ari su plaćali 1500 maraka ( kad se preračunaju dinari )
a jedan takav kupoprodajni ugovor sam držao u ruci kada sam pitao u opštini da li taj plac mogu prepisati na sebe .
Izbjeglice su po ugovoru morale u roku od tri godine izgraditi temelje inače im opština oduzima plac . Građevinski materijal su kupovali na
stovarištima po regularnim cijenama . Tri godine su bili bez struje a struju su dobili kada je norveška vlada isfinancirala izgradnju el . mreže .
Šešelj im je prodao isparcelisanu golu livadu mada mu treba skinuti kapu i zbog toga jer su izbjeglice došle do prilično jeftinih placeva .
Posebno su me fascinirale izbjeglice iz Bosne koje su se koncentrisale u jednom dijelu Busija . Oni zidare nisu ni plaćali jer je svaki znao
nešto da radi i pomagali su jedni drugima . Niko nikome nije ništa plaćao . Jedni su zidali , drugi uvodili struju ( kućna mreža ) a treći
radili kupatila . Oni koji nisu znali ni jedan zanat su štemali i radili na mješalicama .U to vrijeme je zidarski posao koštao po kući oko
5.000 maraka . Eto , oni su sami sebi zaradili svaki po 5000 maraka ( samo za zidanje ).
I još jedan detalj jer sam vidio da novinari lupaju gluposti oko imena Busije . Taj teren se vodi u katastru pod imenom " Businska bara "
pa otuda to ime naselja .

I ja sam kupio golu livadu, al za 20 hiljada evra.Da je meni neko poklonio onaj plac, vise od pola kuce bi vec zavrsio.
 
Sve to može da se promijeni kad bi vlast razmišljala drugačije . Vlast je dužna da u takvim mjestima izgradi infrastrukturu ( ceste , struja , internet ... )
a onda da našim sadašnjim gastarbajterima ponude maksimalne beneficije da grade industrijske i druge objekte u tim mjestima . Oni imaju i znanje
i novac ali nemaju volje da građevinsku dozvolu čekaju pet godina a dozvolu dobiju tek kada lokalnim lopovima napune džepove .
Srbija bi procvjetala za deset godina a mnogi iz gradova bi se vraćali na djedovinu jer bi tu imali bolje uslove za napredak . Kad se ta mjesta napune
stanovništvom lako je za zabavu jer će i ti koji se bave zabavom dotrčati da i oni uzmu dio kolača .
Popizdio sam kad je jedna bivša vlast izbjeglicama koji su se vraćali u Hrvatsku kupila 30 novih traktora i još se tim poklonjenim traktorima hvalila ispred
Skupštine . Tim izbjeglicama su mogli kupiti ovdje napuštena imanja i pokloniti im te traktore pa bi se njive orale ovdje a ne po Hrvatskoj .

Ali vlast ne zeli da razmislja drugacije.Njima odgovara da se zivi ovako, da se mucimo i natezemo,da nas ucenjuju za posao, da bi morali da radimo i za male pare, jer u pitanju je prezivljavanje vlastite porodice.Zar ne vidis i da u reklamama raznih banaka stalno pominju 'porodica,pa porodica..".E pa onaj sto nema porodicu, svome poslodavcu moze da kaze - sipu tuki, sad necu da radim jedno mesec dana, jer me bole dupe sto necu da primim platu za taj mesec.Porodicni covek to ne moze ni da pomisli,jer deca ne smeju da gladuju.Ovaj narod je kvaran - kad te vide u opstini da trazis dozvolu za izgradnju, u ruku treba da te poljube, jer si resio da skucis sebe i da zasnivas porodicu.Zar nisu rekli "mnozite se, da nas bude vise..da ne izumremo"?Ali ne - oni bas tada gledaju da ti sto vise onemoguce tu gradnju, da te sputaju na sve moguce nacine zagorcaju zivot i oderu ti kozu kojekakvim porezima i dozvolama.Ova vlast mrzi srbe, zato sto uglavnom medju njima srba i nema.Ko zna kakvi siptari vladaju ovom zemljom.
 
Poslednja izmena:
Некад се рађало у породици најмање петоро деце, њих неколико јели на смене због мањка тањира.. спавали ко сардине у једном кревету. Није био лак живот али због немаштине стасали су у јаке људе који су у животу постигли много, на породичном и пословном плану. Данашње доба многодетно је много тешко такође из разлога што је нестала скромност. Купују се панталоне а неколико старијих (као нове изгледају) одлично, леже на полици а прашина изнад . Дечије собе неколико кубика играчака, ормани одеће ко тржни центар.. мобилни у једној соби, таблет у другој, у трећој плазма тв... Неће за ручак кромпире и купус већ роштиљ, кременадле...Или ајмо у ресторан. Проблем данашњих родитеља а и деце што желимо да живимо луксузним животом а плате не дозвољавају, често у банке по кредите или улазак у дозвољни минус из ког никако изаћи. Ово модерно доба води и у духовно а не само материјално ропство.
Често види у Србији као да постоји трка ко ће већу кућу направити. Спратови деценијама зјапе празни и без прозора, а деце једно или ниједно.

:lol:
To sto ti nazivas luksuzom je sasvim normalan i prosecan zivot u normalnim drzavama...
Toliko smo propali, a ako radjas decu da bi jeli na smene i spavali u jednom krevetu, u zatvor bi te bacio :kafa:

- - - - - - - - - -

Vladimire, imam utisak da tebi treba izgovor i za te izgovore tražiš podršku...ako nemaš motiv za formiranje porodice, ne traži izgovore u tuđim životima, onako, iskrena preporuka...time ne braniš svoj stav, već više pokazuješ očaj..
Ako nemaš motiv, ne znači da ga nećeš imati... ako si rešio da ne forimiraš porodicu, a na to gledaš samo kroz materijalno, onda si promašio celu loptu.

Ni za šta nemaš garanciju...
Deca ne mogu da jedu i da se obuku nematerijalnim :roll:
Pre ce biti da roditelji traze izgovor za ocajan zivot koji su pruzili svojoj deci... kao nisi ziveo kao covek ali ne trebas biti materijalista...
 
Ali vlast ne zeli da razmislja drugacije.Njima odgovara da se zivi ovako, da se mucimo i natezemo,da nas ucenjuju za posao, da bi morali da radimo i za male pare, jer u pitanju je prezivljavanje vlastite porodice.Zar ne vidis i da u reklamama raznih banaka stalno pominju 'porodica,pa porodica..".E pa onaj sto nema porodicu, svome poslodavcu moze da kaze - sipu tuki, sad necu da radim jedno mesec dana, jer me bole dupe sto necu da primim platu za taj mesec.Porodicni covek to ne moze ni da pomisli,jer deca ne smeju da gladuju.Ovaj narod je kvaran - kad te vide u opstini da trazis dozvolu za izgradnju, u ruku treba da te poljube, jer si resio da skucis sebe i da zasnivas porodicu.Zar nisu rekli "mnozite se, da nas bude vise..da ne izumremo"?Ali ne - oni bas tada gledaju da ti sto vise onemoguce tu gradnju, da te sputaju na sve moguce nacine zagorcaju zivot i oderu ti kozu kojekakvim porezima i dozvolama.Ova vlast mrzi srbe, zato sto uglavnom medju njima srba i nema.Ko zna kakvi siptari vladaju ovom zemljom.

........a na sve to još i ti rešio da se samokastriraš.

Ok je to, radi kako hoćeš, al nemoj da se pravdaš jer te niko nije ni pitao nit te tera da se razmnožavaš.

Razmnožavanje je za survajvere, a mlitavci su predviđeni da izumru ko dinosaurusi na ladnoći il ona tica dodo što ne bega kad joj kolju pilad.
 
Onda je i Tesla bio mlitavac.

Tesla, nije.
Monasi, raznih religija koji se odriču svetovnog života, nisu.
Ljudi koji poginu pre nego što ostave potomstvo, nisu.

Samo oni koji svoje dupe stave na najvažnije mesto u svojim bednim životima.

- - - - - - - - - -

I onih u Bangladesu ima kao mrava,pa kako zive?Ajde vi "survajveri" sto ne pravite jos dece, sto ne izrodite 16-oro, ko oni Ljubisavljevici iz Vranja?Kad pricate da je to tako super.

Super je naći meru i pružiti deci ono što im treba pružiti.
Kod nekog je to jedno dete, kod nekog 16.
Važno da ne bude bez dece.
 

Back
Top