Kako vratiti izbrisane podatke , kad je izmenjen operativni sistem?

Poruka
17
Pozdrav, od 2012 godine do marta 2017 sam imala operativni sistem Windows 7. Eh sad, bilo mi se nakupilo dosta virusa, trebalo je da ga odnesem na čišćenje, i kako to obično biva da prebacim sve što mi treba na disk D... Za nešto nažalost nije bilo mesta, pa sam obrisala u nadi da ću posle to lepo skinuti sa neta. Ali trt Milojka :D, toga što sam izbrisala nema - pazi sad : APSOLUTNO NIGDE! Pretražila sam i nebo i zemlju i ništa. I još kao šlag na tortu, ovaj iz servisa mi je instalirao Windows 10, ubeđujući me da je to jelte nešto najbolje što postoji, jer je i najnoviji, bla, bla... Skinula sam neke programe : Pandora recovery i neki Disk Drill - ako se ne varam. I opet ne pomaže, pronalaze mi samo ono što sam skoro obrisala... I to vrlo malo! Mesecima se oko ovog mučim... Pa mi recite, ako bih vratila na sistem Windows 7, ili ti - opet ga instalirala, da l' bi onda postojala mogućnost za vraćanje tih obrisanih podataka? Ili da li postoji neki program koji bi mogao da vrati sve obrisane podatke od kad imam laptop, čak bez obzira na menjan sistem... Nadam se da sam bila jasna i da sam temu postavila u dobru sekciju... Pomagajte drugovi, ovo je stvarno vrlo važno... Molim za bilo kakav odgovor, jer sam zaista očajna... Unapred hvala. :-)
 
Pozdrav, od 2012 godine do marta 2017 sam imala operativni sistem Windows 7. Eh sad, bilo mi se nakupilo dosta virusa, trebalo je da ga odnesem na čišćenje, i kako to obično biva da prebacim sve što mi treba na disk D... Za nešto nažalost nije bilo mesta, pa sam obrisala u nadi da ću posle to lepo skinuti sa neta. Ali trt Milojka :D, toga što sam izbrisala nema - pazi sad : APSOLUTNO NIGDE! Pretražila sam i nebo i zemlju i ništa. I još kao šlag na tortu, ovaj iz servisa mi je instalirao Windows 10, ubeđujući me da je to jelte nešto najbolje što postoji, jer je i najnoviji, bla, bla... Skinula sam neke programe : Pandora recovery i neki Disk Drill - ako se ne varam. I opet ne pomaže, pronalaze mi samo ono što sam skoro obrisala... I to vrlo malo! Mesecima se oko ovog mučim... Pa mi recite, ako bih vratila na sistem Windows 7, ili ti - opet ga instalirala, da l' bi onda postojala mogućnost za vraćanje tih obrisanih podataka? Ili da li postoji neki program koji bi mogao da vrati sve obrisane podatke od kad imam laptop, čak bez obzira na menjan sistem... Nadam se da sam bila jasna i da sam temu postavila u dobru sekciju... Pomagajte drugovi, ovo je stvarno vrlo važno... Molim za bilo kakav odgovor, jer sam zaista očajna... Unapred hvala. :-)
Tesko da mozes sta uraditi,jer je HDD formatiran pre nego sto si instalirala,Win.10.Tako da ako budes instalirala ponovo Win.7.opet ce se u postupku formatirati HDD.Zato su sanse skoro nikakve.Mozes probati ovaj program sto ti je ponudio pura moca,ali nisam siguran da ce sta uspeti.Postoje servisi za te povracaje podataka sa brisanog HDD-a,ali je to veoma skupo.
 
Pura Moca - I taj program sam imala instaliran, samo sam zaboravila da napišem... Reći ću samo da sam čekala pola dana dok je pretraživao i na kraju mi se nije vratilo ono što ja tražim. Našao mi je sa ove Windows 10-ke i to vrlo sitbo nešto, tipa slike i neki dokumenti iz notepada... Nisam te razumela u vezi druge rečenice?
JoleMisa- Au bre, tek sam se sad ubedačila,al ovo se moglo i očekivati. Da ne znaš slučajno, otprilike, koja je to cifra?
 
Posto je proslo vec nekoliko meseci, sumnjam da nesto od podataka nije vec pregazeno u medjuvremenu.

Zavisi koliki je HDD kolike su particije...
Samo vi grabite terabajte...
da se oteliš sa nulovanjem pred prodaju

- - - - - - - - - -

Ne moze da se vrati ako su stari podaci "pregazeni" novima.
Ako nisu, ima nekoliko dobrih programa za to

Naime, kad date naredbu za brisanje, on ne brise stvarno, samo
umesto provog slova stavi indikator (svaki OS ima neki svoj).

A jel, ajd se zezamo malo - particija bila BITLOCKER-ovana
 
Pura Moca - I taj program sam imala instaliran, samo sam zaboravila da napišem... Reći ću samo da sam čekala pola dana dok je pretraživao i na kraju mi se nije vratilo ono što ja tražim. Našao mi je sa ove Windows 10-ke i to vrlo sitbo nešto, tipa slike i neki dokumenti iz notepada... Nisam te razumela u vezi druge rečenice?
JoleMisa- Au bre, tek sam se sad ubedačila,al ovo se moglo i očekivati. Da ne znaš slučajno, otprilike, koja je to cifra?
Dvadesetak do 30.000,zavisi od firme.Ima ih i skupljih.Mislim da ti se to nikako ne isplati,sem,ako su neki bas vazni podatci.Ima i program koji mogu da se kupe,ali mnogo sam citao o njima i niko nije 100% vratio podatke,tako da ti ne bi prporucio ni to da kupujes,jer nema se para za bacanje.Probaj ove programe sto su ljudi predlozili,ne mozes nista izgubiti,ali da ti ne dajem nade,cim je to dva OS-a uradjeno,tesko je da to uspes.Zao mi je,ali tako se dosada pokazalo.
 
Pozdrav, od 2012 godine do marta 2017 sam imala operativni sistem Windows 7. Eh sad, bilo mi se nakupilo dosta virusa, trebalo je da ga odnesem na čišćenje, i kako to obično biva da prebacim sve što mi treba na disk D... Za nešto nažalost nije bilo mesta, pa sam obrisala u nadi da ću posle to lepo skinuti sa neta. Ali trt Milojka :D, toga što sam izbrisala nema - pazi sad : APSOLUTNO NIGDE! Pretražila sam i nebo i zemlju i ništa. I još kao šlag na tortu, ovaj iz servisa mi je instalirao Windows 10, ubeđujući me da je to jelte nešto najbolje što postoji, jer je i najnoviji, bla, bla... Skinula sam neke programe : Pandora recovery i neki Disk Drill - ako se ne varam. I opet ne pomaže, pronalaze mi samo ono što sam skoro obrisala... I to vrlo malo! Mesecima se oko ovog mučim... Pa mi recite, ako bih vratila na sistem Windows 7, ili ti - opet ga instalirala, da l' bi onda postojala mogućnost za vraćanje tih obrisanih podataka? Ili da li postoji neki program koji bi mogao da vrati sve obrisane podatke od kad imam laptop, čak bez obzira na menjan sistem... Nadam se da sam bila jasna i da sam temu postavila u dobru sekciju... Pomagajte drugovi, ovo je stvarno vrlo važno... Molim za bilo kakav odgovor, jer sam zaista očajna... Unapred hvala. :-)

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=...m.com/recuva&usg=AOvVaw2VjPXs1i8W5XjwEoCNG6kA
 
Pozdrav svima, i hvala što ste odgovorili i trudili se da mi pomognete, ali nažalost ništa ali baš ništa nije urodilo plodom... Čak mi je nekim čudom dok se pretraživalo pronašlo neke recimo serije koje sam bila oduvek čuvala na tom disku D, apsolutno nikad ih nisam brisala!? I to sam dugo čekala, ali bezuspešno... I radila sve po uputstvima ( a ruku na srce i nema tu nekog teškog "posla" i pametovanja, prelako je... ) . I opet ništa. Još jednom hvala mnogo svima što ste mi izašli u susret - sa posebnim akcentom na Rasejanog proroka! :-D
 
Pa, koliko-toliko mi je lakše... :-D Sigurno je da posle ovakve lekcije i baš izgubljenih vrlo bitnih podataka, više u životu neću napraviti ovako katastrofalnu grešku... :P Jbg, ne mogu sebi oprostiti što nisam na vreme proverila da li tako nešto još postoji, nego kao brzopleti idiot u startu izbrisala... Još jednom, hvala ipak na pomoći i svako dobro! :-))
 
Pa, koliko-toliko mi je lakše... :-D Sigurno je da posle ovakve lekcije i baš izgubljenih vrlo bitnih podataka, više u životu neću napraviti ovako katastrofalnu grešku... :P Jbg, ne mogu sebi oprostiti što nisam na vreme proverila da li tako nešto još postoji, nego kao brzopleti idiot u startu izbrisala... Još jednom, hvala ipak na pomoći i svako dobro! :-))
Ako ti je Lap,onda treba kupiti,normalno ako se moze,veci HDD,bar od 1TB,a ako je komp,bar dva HDD-a od po 500GB,gde ti drugi moze sluziti kao ostava,a nije na odmet podeliti ga na dve particije i instalirati OS i na njega,odvojiti oko 50GB,mada ne treba toliko za OS,ali kad skidas nesto da ima mesta,dok ne prebacis na drugu particiju.A ima i prednosti ako ima jos jedan os,sa nejga nekada moze da se popravi nesto na prvom HDDu.Sve je nas to marilo.jedino neke slike ako se izgube,a druge stvari mogu opet da se nadju i skinu,samo treba vremena.
 
ima program Get Data Back, radi odlično

- - - - - - - - - -

vraća sve što nije pregaženo novim podacima
Pomoć! Nova sam na forumu. "Stručnjak" za računare da bi mi instalirao par programa izbrisao mi je fabrički Vindousa 10 i instalirao neki divlji, koji je mogao gori od fabričkog. Postoji li neka mogućnost da vratim predinstaliran fabrički Windows 10?
 
Pomoć! Nova sam na forumu. "Stručnjak" za računare da bi mi instalirao par programa izbrisao mi je fabrički Vindousa 10 i instalirao neki divlji, koji je mogao gori od fabričkog. Postoji li neka mogućnost da vratim predinstaliran fabrički Windows 10?
Мораш да инстапираш оригинални преко тог. Уколико имаш кључ од оригиналног, није проблем, скинеш са микрософтовог сајта,
па региструјеш са тим кључем…
 
Мораш да инстапираш оригинални преко тог. Уколико имаш кључ од оригиналног, није проблем, скинеш са микрософтовог сајта,
па региструјеш са тим кључем…
Vindouz 10 je fabrički instaliran. Ne znam gde BiH mogla naći taj ključ. Čuvam dokumentaciju od laptop-a jer sam ga kupila pre pola godine, a garancija mu je 5 godina.
Za ovo sam totalno nestručna. Bila bih srećna da mi u nekom servisu mogu vratiti izbrisani fabrički Windows.
U svakom slučaju hvala na brzom odgovoru.
 
Vindouz 10 je fabrički instaliran. Ne znam gde BiH mogla naći taj ključ. Čuvam dokumentaciju od laptop-a jer sam ga kupila pre pola godine, a garancija mu je 5 godina.
Za ovo sam totalno nestručna. Bila bih srećna da mi u nekom servisu mogu vratiti izbrisani fabrički Windows.
U svakom slučaju hvala na brzom odgovoru.
Ako nemaш иснталациони медиј, и ако ти је обрисао партицију за враћање фабричког, можеш једино да купиш оригинални,
или да се задовољиш пиратом… evo ti kako da vratis fabricki ukoliko imas restore partition https://www.tenforums.com/backup-restore/187486-how-restore-windows-10-recovery-partition.html
 
Pomoć! Nova sam na forumu. "Stručnjak" za računare da bi mi instalirao par programa izbrisao mi je fabrički Vindousa 10 i instalirao neki divlji, koji je mogao gori od fabričkog. Postoji li neka mogućnost da vratim predinstaliran fabrički Windows 10?
Не постоји фабрички win него неки од оригиналних (win home, win prof....).
Ако ти није форматиран цео диск него само патриција С, онда имаш restore psrtition.
Отвори disk managment и види шта све имаш од партиција.
 

Back
Top