Kako vratiti izbrisane podatke , kad je izmenjen operativni sistem?
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Kako vratiti izbrisane podatke , kad je izmenjen operativni sistem?

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako vratiti izbrisane podatke , kad je izmenjen operativni sistem?

Pozdrav, od 2012 godine do marta 2017 sam imala operativni sistem Windows 7. Eh sad, bilo mi se nakupilo dosta virusa, trebalo je da ga odnesem na čišćenje, i kako to obično biva da prebacim sve što mi treba na disk D... Za nešto nažalost nije bilo mesta, pa sam obrisala u nadi da ću posle to lepo skinuti sa neta. Ali trt Milojka , toga što sam izbrisala nema - pazi sad : APSOLUTNO NIGDE! Pretražila sam i nebo i zemlju i ništa. I još kao šlag na tortu, ovaj iz servisa mi je instalirao Windows 10, ubeđujući me da je to jelte nešto najbolje što postoji, jer je i najnoviji, bla, bla... Skinula sam neke programe : Pandora recovery i neki Disk Drill - ako se ne varam. I opet ne pomaže, pronalaze mi samo ono što sam skoro obrisala... I to vrlo malo! Mesecima se oko ovog mučim... Pa mi recite, ako bih vratila na sistem Windows 7, ili ti - opet ga instalirala, da l' bi onda postojala mogućnost za vraćanje tih obrisanih podataka? Ili da li postoji neki program koji bi mogao da vrati sve obrisane podatke od kad imam laptop, čak bez obzira na menjan sistem... Nadam se da sam bila jasna i da sam temu postavila u dobru sekciju... Pomagajte drugovi, ovo je stvarno vrlo važno... Molim za bilo kakav odgovor, jer sam zaista očajna... Unapred hvala. :-)

Legenda pura moca (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    79
    Reputaciona moć
    1561

Podrazumevano Re: Kako vratiti izbrisane podatke , kad je izmenjen operativni sistem?

ima program Get Data Back, radi odlično

- - - - - - - - - -

vraća sve što nije pregaženo novim podacima
    ne moram, dakle postojim

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

Podrazumevano Re: Kako vratiti izbrisane podatke , kad je izmenjen operativni sistem?

Citat Original postavio Ljubav u četrnaestoj Pogledaj poruku
    Pozdrav, od 2012 godine do marta 2017 sam imala operativni sistem Windows 7. Eh sad, bilo mi se nakupilo dosta virusa, trebalo je da ga odnesem na čišćenje, i kako to obično biva da prebacim sve što mi treba na disk D... Za nešto nažalost nije bilo mesta, pa sam obrisala u nadi da ću posle to lepo skinuti sa neta. Ali trt Milojka , toga što sam izbrisala nema - pazi sad : APSOLUTNO NIGDE! Pretražila sam i nebo i zemlju i ništa. I još kao šlag na tortu, ovaj iz servisa mi je instalirao Windows 10, ubeđujući me da je to jelte nešto najbolje što postoji, jer je i najnoviji, bla, bla... Skinula sam neke programe : Pandora recovery i neki Disk Drill - ako se ne varam. I opet ne pomaže, pronalaze mi samo ono što sam skoro obrisala... I to vrlo malo! Mesecima se oko ovog mučim... Pa mi recite, ako bih vratila na sistem Windows 7, ili ti - opet ga instalirala, da l' bi onda postojala mogućnost za vraćanje tih obrisanih podataka? Ili da li postoji neki program koji bi mogao da vrati sve obrisane podatke od kad imam laptop, čak bez obzira na menjan sistem... Nadam se da sam bila jasna i da sam temu postavila u dobru sekciju... Pomagajte drugovi, ovo je stvarno vrlo važno... Molim za bilo kakav odgovor, jer sam zaista očajna... Unapred hvala. :-)
    Tesko da mozes sta uraditi,jer je HDD formatiran pre nego sto si instalirala,Win.10.Tako da ako budes instalirala ponovo Win.7.opet ce se u postupku formatirati HDD.Zato su sanse skoro nikakve.Mozes probati ovaj program sto ti je ponudio pura moca,ali nisam siguran da ce sta uspeti.Postoje servisi za te povracaje podataka sa brisanog HDD-a,ali je to veoma skupo.

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pura Moca - I taj program sam imala instaliran, samo sam zaboravila da napišem... Reći ću samo da sam čekala pola dana dok je pretraživao i na kraju mi se nije vratilo ono što ja tražim. Našao mi je sa ove Windows 10-ke i to vrlo sitbo nešto, tipa slike i neki dokumenti iz notepada... Nisam te razumela u vezi druge rečenice?
    JoleMisa- Au bre, tek sam se sad ubedačila,al ovo se moglo i očekivati. Da ne znaš slučajno, otprilike, koja je to cifra?

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

Kao što je već rečeno - bez obzira koji je tip particije HDD nije "nulovan" tako da postoji mogućnost da se deo stvari nadje.
    Mada ima mali milion besplatnih programčića ovaj mi se pokazao kao jedan od zahvalnijih

http://www.wisecleaner.com/wise-data-recovery.html

Jako je jednostavan i brz
    Srećno!
    I ♥ Ceca

Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

DOPUNA:
    skini portable verziju pa snimi na USB flash
    odatle pokreni "na živo", čisto da se instalaciona verzija programa "ne namesti" ko u inat gde je bio fajl
    I ♥ Ceca

miki208 nije na forumu
    Ponekad ljudi za koje to niko ne bi pomislio, mogu da urade nesto sto niko ne moze da zamisli.
    Moderator miki208 (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Posto je proslo vec nekoliko meseci, sumnjam da nesto od podataka nije vec pregazeno u medjuvremenu.
    Uvek budi ono sto zaista jesi, pa cak iako odstupas od ostalih. Lepota je razlikovati se.

Moderator skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    15136

Ne moze da se vrati ako su stari podaci "pregazeni" novima.
    Ako nisu, ima nekoliko dobrih programa za to

Naime, kad date naredbu za brisanje, on ne brise stvarno, samo
    umesto provog slova stavi indikator (svaki OS ima neki svoj).
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

Citat Original postavio miki208 Pogledaj poruku
    Posto je proslo vec nekoliko meseci, sumnjam da nesto od podataka nije vec pregazeno u medjuvremenu.
    Zavisi koliki je HDD kolike su particije...
    Samo vi grabite terabajte...
    da se oteliš sa nulovanjem pred prodaju

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio skura58 Pogledaj poruku
    Ne moze da se vrati ako su stari podaci "pregazeni" novima.
    Ako nisu, ima nekoliko dobrih programa za to

Naime, kad date naredbu za brisanje, on ne brise stvarno, samo
    umesto provog slova stavi indikator (svaki OS ima neki svoj).
    A jel, ajd se zezamo malo - particija bila BITLOCKER-ovana
    I ♥ Ceca

Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

Pura Moca - I taj program sam imala instaliran, samo sam zaboravila da napišem... Reći ću samo da sam čekala pola dana dok je pretraživao i na kraju mi se nije vratilo ono što ja tražim. Našao mi je sa ove Windows 10-ke i to vrlo sitbo nešto, tipa slike i neki dokumenti iz notepada... Nisam te razumela u vezi druge rečenice?
    JoleMisa- Au bre, tek sam se sad ubedačila,al ovo se moglo i očekivati. Da ne znaš slučajno, otprilike, koja je to cifra?
    Dvadesetak do 30.000,zavisi od firme.Ima ih i skupljih.Mislim da ti se to nikako ne isplati,sem,ako su neki bas vazni podatci.Ima i program koji mogu da se kupe,ali mnogo sam citao o njima i niko nije 100% vratio podatke,tako da ti ne bi prporucio ni to da kupujes,jer nema se para za bacanje.Probaj ove programe sto su ljudi predlozili,ne mozes nista izgubiti,ali da ti ne dajem nade,cim je to dva OS-a uradjeno,tesko je da to uspes.Zao mi je,ali tako se dosada pokazalo.

Legenda pura moca (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    79
    Reputaciona moć
    1561

jole ja mislim da nema potrebe plaćati tim tipovima par stotina evra ako nije pokvaren disk

sve što nije pregaženo upisivanjem novih podataka Get Data Back sigurno vraća

šanse su bolje što je disk bio manje fragmentiran
    ne moram, dakle postojim

Buduća legenda Miller (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    841

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j...8W5XjwEoCNG6kA

Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

Šta pomaže kod BITLOCKER particije?
    Fala iskusnima za odgovor
    I ♥ Ceca

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav svima, i hvala što ste odgovorili i trudili se da mi pomognete, ali nažalost ništa ali baš ništa nije urodilo plodom... Čak mi je nekim čudom dok se pretraživalo pronašlo neke recimo serije koje sam bila oduvek čuvala na tom disku D, apsolutno nikad ih nisam brisala!? I to sam dugo čekala, ali bezuspešno... I radila sve po uputstvima ( a ruku na srce i nema tu nekog teškog "posla" i pametovanja, prelako je... ) . I opet ništa. Još jednom hvala mnogo svima što ste mi izašli u susret - sa posebnim akcentom na Rasejanog proroka! :-D

Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

ako je za utehu - svi smo bar jednom to iskusili
    ali spada u "odličnu školu" jer posle budemo - malo oprezniji
    I ♥ Ceca

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa, koliko-toliko mi je lakše... :-D Sigurno je da posle ovakve lekcije i baš izgubljenih vrlo bitnih podataka, više u životu neću napraviti ovako katastrofalnu grešku... Jbg, ne mogu sebi oprostiti što nisam na vreme proverila da li tako nešto još postoji, nego kao brzopleti idiot u startu izbrisala... Još jednom, hvala ipak na pomoći i svako dobro! :-))

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1064

Talking Re: Kako vratiti izbrisane podatke , kad je izmenjen operativni sistem?

Kazu neki ljudi da im je od pomoci bio izvesni "Erd commander"...
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

Pa, koliko-toliko mi je lakše... :-D Sigurno je da posle ovakve lekcije i baš izgubljenih vrlo bitnih podataka, više u životu neću napraviti ovako katastrofalnu grešku... Jbg, ne mogu sebi oprostiti što nisam na vreme proverila da li tako nešto još postoji, nego kao brzopleti idiot u startu izbrisala... Još jednom, hvala ipak na pomoći i svako dobro! :-))
    Ako ti je Lap,onda treba kupiti,normalno ako se moze,veci HDD,bar od 1TB,a ako je komp,bar dva HDD-a od po 500GB,gde ti drugi moze sluziti kao ostava,a nije na odmet podeliti ga na dve particije i instalirati OS i na njega,odvojiti oko 50GB,mada ne treba toliko za OS,ali kad skidas nesto da ima mesta,dok ne prebacis na drugu particiju.A ima i prednosti ako ima jos jedan os,sa nejga nekada moze da se popravi nesto na prvom HDDu.Sve je nas to marilo.jedino neke slike ako se izgube,a druge stvari mogu opet da se nadju i skinu,samo treba vremena.

Slične teme

1. Srpski operativni sistem
    Autor koki u forumu Programiranje
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 05.07.2011., 01:17
  2. operativni sistem na vasem novom racunaru
    Autor fotograf u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 24.01.2008., 22:42
  3. Vratiti izbrisane fajlove
    Autor intimo band u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1