Samoubistvo je poruka, zašto nismo razumeli predhodne poruke?

Ponore psihe upoznaju samo preživeli nervni slom ili psihozu koji nastaju nekad i u hipu! Verujem da je kod sina profesora Trebješanina baš takav slučaj,a ti
prijatelju treba da razlikuješ psihijatra i psihologa.Psihijatar bi možda i uočio ozbiljan psihićki poremečaj,dok psiholog iz ponašanja teško da može sa svojim znanjem
opservirati takav događaj u psihi...
Kod uzimanja psihoaktivnih supstanci nalik LSD,takav rizik je uvek prisutan,a znaci upozorenja izostaju...
 
ili je teorija netacna a on lupa gluposti

ili se nije interesovao

- - - - - - - - - -

a mozda je kvrcnulo preko noci

- - - - - - - - - -

samo lud covek moze da se samoubije

jer uvek postoji neki drugi izlaz

i da zivis izuzetno lose mozes imati zadovoljstva u zivotu

nemas posao i pare - putuj stopom , isprosi ili ukradi za jelo i pici dalje

nemas ljubav - nadji drugu

itd
 
Kako je moguće da neko ko se ceo svoj život bavi psihologijom, predaje na fakultetu, piše nebrojene knjige, feljtone, gostuje svaki dan na televiziji ili radiju ne primeti znake kod svog rođenog sina.Prof dr Žarko Trebješanin u godini kada odlazi u penziju ostaje bez svoga sina Nebojše koji je izvršio samoubistvo vešanjem u porodičnom stanu.



kako je moguće da od ćaleta pandura ispadne sin kriminalac

mislite o tome
 
Znači neko se u toj meri medijski eksponira, ima ga na TV, radiju, internetu, sajtovi, recenzije knjiga, tribine, predavanja na fakultetu, gostovanja, čime se neupućenim stvara slika osobe koja je super stručna za neka pitanja i stalno se od te osobe traži mišljenje o svemu i svačemu. Ta osoba je poznata, ali svojim prekomernim prisustvom u medijima stvara lažnu sliku o sebi i ujedno zauzima prostor stručnim ljudima koji ne mogu da se probiju, jer su iskreni i stručni. Za posledicu imamo katastrofalno lošu procenu pacijenta. Prenesimo ovo na nivo politike.
 
Kako je moguće da neko ko se ceo svoj život bavi psihologijom, predaje na fakultetu, piše nebrojene knjige, feljtone, gostuje svaki dan na televiziji ili radiju ne primeti znake kod svog rođenog sina.Prof dr Žarko Trebješanin u godini kada odlazi u penziju ostaje bez svoga sina Nebojše koji je izvršio samoubistvo vešanjem u porodičnom stanu.

Možda čovek nije mogao sina da izbavi. Postoje neke stvari koje roditelj ne može svojoj deci da objasni. Opet, možda je i pokušao, ali njegov sin nije hteo da sluša. Jer, ko neće sebi da pomogne, niko drugi mu ne može pomoći.
Ne verujem, da Žarko ništa nije primećivao.
 
Opet samo konstatacija - dijagnoza. Ko će da preduzme nešto?
pa ne moze se preduzimati nista dok dijagnoze postoje, dijagnoza je laz
jedno vrijeme je bilo da ako se dokaze da je ubitsvo bilo u AFEKTU onda ti ne mozes ni da osudis onoga ko je ubica tu...jer kao nema slobodne volje tad, nije imao duha u sebi kad je to radio...kao Bog je tu kriv. Kako da ne....
 
Opet samo konstatacija - dijagnoza. Ko će da preduzme nešto?

Ne može se tu puno uraditi . Moj najbolji prijatelj je pokušao samoubistvo . Znao sam i ranije da je kandidat za to .
Rekao sam mu da mi pošalje poruku ili da me nazove kada se bude loše osjećao . Par puta je to funkcionisalo
dok mi jednom nije napisao da mi šalje poruku iz ludnice . Pošto nije bio sklon neslanim šalama pozvao sam ga telefonom
i saznao da mi se javlja iz ustanove sličnoj Lazi Lazareviću . Popio je 100 tableta i isjekao vene ali ga je na sreću pronašla
žena prije nego što je iskrvario . Ima odličan brak , ima novi stan , motor i auto . Nema ozbiljnijih zdravstvenih problema .
Samoubistvo je pokušao i njegov brat blizanac ali ne u isto vrijeme . Nisam siguran da neće opet pokušati da se rokne
kad mu dođe žuta minuta .
 
A ako se u nekoj porodici, kao kod Slobodana Miloševića dešava da se nekoliko članova porodice samoubije i to se skriva od javnosti, a onda osoba koja genetski ima predispoziciju biva dovedena na visok položaj i ima ispoljene sklonosti, šta tu treba uraditi?
Takve kao Geda,porodićno na Moditen depo i polako kontrole bla,bla...Socijalizacija obavezna,štrikeraj,hekleraj...
Apostol Sutomorski da se ne samoubije treba mu svaki dan ,uz Moditen i Metadona 500 gr....Moramo dsa pazimo i na đetiće...kakvi su da su -naši su...:mrgreen::roll::lol:
 
samo lud covek moze da se samoubije

jer uvek postoji neki drugi izlaz

i da zivis izuzetno lose mozes imati zadovoljstva u zivotu

nemas posao i pare - putuj stopom , isprosi ili ukradi za jelo i pici dalje

nemas ljubav - nadji drugu

itd

Generalizacija,neistina.

Generalizacija,neistina.

Neverovatna samoobmana koju moze da napise samo neko ko ne zna sta znaci neverovatno los zivot.

Jednom kad nemas gde da spavas i prespavas na nekim stepenicama negde nikad ponovo ne ides nigde ako nemas obezbedjen smestaj.Danas su kamere svuda,obicnog coveka za kradju uhapse brzo da se pokaze kako nadlezni rade nesto.Dobijes dosije zbog kradje hrane,svi pocnu da zaziru od tebe jer si lopov.Tek tad te se odrekne i ono malo ljudi koji su mozda imali empatije da ti po nekad pomognu jer nemas srece u zivotu.

Ljudi su brutalni,gledaju interese.
 

Back
Top