Kako saznati ovo? Pomoc

alexis91

Početnik
Poruka
3
Cao ekipa. Za pocetak ne bi voleo da me smatrate nekim klinjom ili moronom, samo se nalazim u malo cudnoj situaciji pa me interesuje misljenje drugih.

Situacija je da vec godinu dana imaim curu(ozbiljna veza), tek pre jedno 4 meseca sam saznao za jos jednog od njena dva bivsa(bojala se kao da mi kaze) e sad..Planiram je zeniti, a to nije mala stvar. Kada sam saznao to pre 4 meseca video sam da je u toku noci ''na mrezi'' na viberu pa sam posumnjao i normalno uzeo telefon i nasao ne dopisivanja od sada, ali stvari od pre godinu pa mi je ona tada priznala da je bila u vezi. i to je to. E sada se opet desilo nesto u bas tim danima kada je planiram iznenaditi. Opet noc gde je na mrezi na viberu oko 2 pa oko 3 i onda se gasi internet. Naravno odma sam joj to rekao i nastao je problem, ona govori da je spavala, place, pravi sranja jer joj ne verujem. *******, ja sam takav i oprezan sam i moram to isterati do kraja. Smislio sam da joj kazem da kao imam druga koji radi video nadzor i da joj kazem kao da cu zvati druga da mi da snimke od zgrade da proverim, naravno to sve blefiram. Ali mi treba nesto sto cu reci ili uraditi da kad to kazem tj. predstavim sto cu uraditi ona pokaze sama je li ili nije sta uradila. Ako me razumete. Ili ako imate neki drugi predlog kako i sta, onda slusam. Znam da zvuci skroz bolesno i klinacki, ali.....
 
Sacekaj sa zenidbom, ne davi curu I ne preti snimanjem jer mozes zbog toga otici u pritvor a tamo su neke nervozne cike koji hoce I da bijuckaju.
Imala je zivot I pre tebe, imao si I ti, ne preteruj sad glupostima koje su I onako proslost.
 
Ovaj, ja se ne bih udala za tipa kojem ne smem da kazem da sam imala dva decka pre njega, koji cita moje poruke drugim ljudima, i preti video nadzorom. Jbt. ako je to zabavljanje, na sta li ce tek brak da lici...

1024.tallman.ls.101912.jpg
 
Ja se za njeno dobro nadam da se neće udati za tebe.
Ne znam da li si čuo, ali postoji nešto što se zove poverenje, a to ne znači da je ispituješ i čitaš joj poruke i pretiš snimcima... Ja bih te "šutnula" tako da bi stigao na drugi kraj grada... Just saying... :whistling:
 
Zasto je problem sto je imala decka, covece? Pitanje je hoces li i naci neku koja nije imala. Ne vidim zasto je to problem. Ovo nije detinjasto, vec je ozbiljan, a potencijalno i opasan problem.
A ako joj pomenes to za video nadzor, racunaj da je ta veza gotova. Ne zbog toga sto ce se plasiti toga da ces videti nesto, vec zbog toga sto ce se plasiti tebe, osecace se ograniceno kada su njeno kretanje, sloboda i socijalni zivot u pitanju. I pritom ces je razocarati, jer ce shvatiti da nemas poverenja. Problem je u tebi jer sumnjas, to samo znaci da nemas dovoljno samopouzdanja, sumnjas i u sebe, pa kako onda da ne sumnjas i u nju? I ako se bojala da ti kaze to, to je iskljucivo zbog toga kako si se postavio prema tome od starta veze.

Toplo ti preporucujem da joj ne govoris to, ako planiras da je zadrzis. Ali ako cutis, i opet ti se vrte takve misli u glavi, zavrsavaj takvu vezu. Mucices i nju i sebe. To ce posle da preraste u patolosku ljubomoru, a tada covek moze da napravi svasta u trenutku ludosti, nisi ni svestan sta.
Problem je u tome sto ces se u svakoj vezi osecati tako ako ne radis na sebi. O zenidbi ni reci, to ce ti biti najveca greska u zivotu, to ne moze da uspe. Bar dok ne sredis svoje misli u glavi, i ne promenis se.

Uostalom, zasto bi bila sa tobom u vezi, ako ide okolo i svrlja? Zar joj ne bi bilo lakse da te odje.be?

Od nas neces dobiti pomoc sto se tice nadgledanja devojke, i oko toga kako saznati ne znam ni ja sta. Jedino sto mozes da ocekujes je dobar savet, i da ti pomognemo da se osecas bolje i da uvidis da je mozda problem i u tebi, a ne u njoj. Ja sa ovim ne tvrdim da mozda nisi u pravu, mozda i jesi, ali ne bih rekao. Ali i u jednom, i u drugom slucaju, ti imas problem sam sa sobom, prvo to resavaj, sredi misli.
 
Poslednja izmena:
Cao ekipa. Za pocetak ne bi voleo da me smatrate nekim klinjom ili moronom, samo se nalazim u malo cudnoj situaciji pa me interesuje misljenje drugih.

Situacija je da vec godinu dana imaim curu(ozbiljna veza), tek pre jedno 4 meseca sam saznao za jos jednog od njena dva bivsa(bojala se kao da mi kaze) e sad..Planiram je zeniti, a to nije mala stvar. Kada sam saznao to pre 4 meseca video sam da je u toku noci ''na mrezi'' na viberu pa sam posumnjao i normalno uzeo telefon i nasao ne dopisivanja od sada, ali stvari od pre godinu pa mi je ona tada priznala da je bila u vezi. i to je to. E sada se opet desilo nesto u bas tim danima kada je planiram iznenaditi. Opet noc gde je na mrezi na viberu oko 2 pa oko 3 i onda se gasi internet. Naravno odma sam joj to rekao i nastao je problem, ona govori da je spavala, place, pravi sranja jer joj ne verujem. *******, ja sam takav i oprezan sam i moram to isterati do kraja. Smislio sam da joj kazem da kao imam druga koji radi video nadzor i da joj kazem kao da cu zvati druga da mi da snimke od zgrade da proverim, naravno to sve blefiram. Ali mi treba nesto sto cu reci ili uraditi da kad to kazem tj. predstavim sto cu uraditi ona pokaze sama je li ili nije sta uradila. Ako me razumete. Ili ako imate neki drugi predlog kako i sta, onda slusam. Znam da zvuci skroz bolesno i klinacki, ali.....

Taktika plašenja činjenicama koje su lažne uvek dovede do poraza onoga ko takvim činjenicama pokušava da uplaši. Bolje porazgovaraj sa devojkom dok nije kasno. Ako nikako ne pristaje na razgovor ili te laže, odmah prekidaj vezu. Kakva crna ženidba, daleko si ti od toga.
 
Taktika plašenja činjenicama koje su lažne uvek dovede do poraza onoga ko takvim činjenicama pokušava da uplaši. Bolje porazgovaraj sa devojkom dok nije kasno. Ako nikako ne pristaje na razgovor ili te laže, odmah prekidaj vezu. Kakva crna ženidba, daleko si ti od toga.

Ljudima koji sumnjaju, razgovor nece biti od velike pomoci. Pomoci ce mu da zamaze takve misli na dan ili dva, i posle ce opet krenuti sa istom pricom i sumnjama.
Za pocetak, neka prestane da je stalkuje, i neka radi na svom samopouzdanju. Ako ne moze sam, neka potrazi profesionalnu pomoc, to nije nikakva sramota, pomoci ce mu (pod uslovom da ima zelju da pomogne sebi, i da mu je bar u malom mozgu cinjenica da je mozda problem u njemu). I da svrlja okolo, njoj ide na obraz, ne ide njemu. Ali je najverovatnije jedini problem to sto nije siguran u sebe.
 
Poslednja izmena:
@alexis91 I nemoj sad da nestanes jer smo te "napali", vec se prikljuci diskusiji kako bismo pokusali da ti pomognemo. Samo pokusavamo da uvidis gde je zapravo problem.
Ako te je sramota da javno pises o tome, slobodno mi se javi preko privatnih poruka, nije nikakav problem, nije kao da cu da prenosim okolo tudje probleme.
Voleo bih da cujem tvoje misljenje, uprkos mom misljenju da je problem u tebi. To je dobra polazna tacka, razumeti zasto se tako osecas, i kako je doslo do toga. Da bi radio na problemu, moras da znas sta je srz tog problema, odnosno otkud toliko nepoverenje, i nedostatak samopouzdanja.
 
Poslednja izmena:
Predlog: nemoj. Kako nećeš poslušati, bar uradi to ko čovek, lepo razgovaraj, ne da napadaš već joj uđi pod kožu da misli kako sme da ti se otvori.
Ma kakav ti je to savet?!?! Da je uljuljka da mu veruje i šta onda?
Nema sreće ako nema poverenja. Još sad mu je devojka, a kad bi mu bila žena, šta bi onda bilo? Ovo što Sarvaš kaže, da je mlati dok ne prizna....

Prijatelju, ako je voliš, misliš da je voliš ili bilo kakva osećanja gajiš, pusti je da ide dalje. Ljubomora se ne leči, pogotovo ne u tom stepenu....
 
Ma kakav ti je to savet?!?! Da je uljuljka da mu veruje i šta onda?

A jbg, trazio je pomoc, neka ispituje ako misli da ce mu to pomoci da se bolje oseca. Ionako ce svakako pitati, ne zavisi od nas. Ovde je dosao da bi nasao opravdanje za svoj postupak, da bi stvorio lazni osecaj da radi ono sto je ispravno. Podrsku za to nece dobiti. Pretpostavljam da je sledeci korak da sazna da li je spavala sa njima, i da li trenutno spava sa njima dok je sa njim u vezi.

Ljubomora se ne leči, pogotovo ne u tom stepenu....

Nemoj da dajes toliko pesimisticnu prognozu, sve se moze ako se hoce. Mora da uvidi da gresi, da ima jaku volju da se menja, i da zapravo radi nesto povodom toga.
Doduse, najbolje bi mu bilo da kroz to prolazi van veze, da zavrsi to.
 
Poslednja izmena:
Savet kakav je da je, rešiće mu nedoumice. Pa posle nek sam reši šta i kako dalje ako mu saznanje nije po volji. Bolje neg da izmišlja priču koju treba biti baš glup pa progutati ili pak to neka je pušta da 'ide dalje' a od svega imamo da joj bio uključen viber jednom u dva ujutru, to je, (zasad) nemamo ništa sem njegove paranoje.
 
Savet kakav je da je, rešiće mu nedoumice. Pa posle nek sam reši šta i kako dalje ako mu saznanje nije po volji. Bolje neg da izmišlja priču koju treba biti baš glup pa progutati ili pak to neka je pušta da 'ide dalje' a od svega imamo da joj bio uključen viber jednom u dva ujutru, to je, (zasad) nemamo ništa sem njegove paranoje.

Ta paranoja lako preraste u nesto ozbiljno. Pogledaj samo naslovne strane u novinama svaki dan.
 
Ako je otvorio temu i interesuje ga tuđe mišljenje onda i on treba da učestvuje na temi inače je
sve ovo sviranje kercu .Biće mu korisno bez obzira na naše različite stavove . Polemika i
podrazumijeva različite stavove .
 
Cao ekipa. Za pocetak ne bi voleo da me smatrate nekim klinjom ili moronom, samo se nalazim u malo cudnoj situaciji pa me interesuje misljenje drugih.

Situacija je da vec godinu dana imaim curu(ozbiljna veza), tek pre jedno 4 meseca sam saznao za jos jednog od njena dva bivsa(bojala se kao da mi kaze) e sad..Planiram je zeniti, a to nije mala stvar. Kada sam saznao to pre 4 meseca video sam da je u toku noci ''na mrezi'' na viberu pa sam posumnjao i normalno uzeo telefon i nasao ne dopisivanja od sada, ali stvari od pre godinu pa mi je ona tada priznala da je bila u vezi. i to je to. E sada se opet desilo nesto u bas tim danima kada je planiram iznenaditi. Opet noc gde je na mrezi na viberu oko 2 pa oko 3 i onda se gasi internet. Naravno odma sam joj to rekao i nastao je problem, ona govori da je spavala, place, pravi sranja jer joj ne verujem. *******, ja sam takav i oprezan sam i moram to isterati do kraja. Smislio sam da joj kazem da kao imam druga koji radi video nadzor i da joj kazem kao da cu zvati druga da mi da snimke od zgrade da proverim, naravno to sve blefiram. Ali mi treba nesto sto cu reci ili uraditi da kad to kazem tj. predstavim sto cu uraditi ona pokaze sama je li ili nije sta uradila. Ako me razumete. Ili ako imate neki drugi predlog kako i sta, onda slusam. Znam da zvuci skroz bolesno i klinacki, ali.....

a što si pomarandžast ?
 
Ta paranoja lako preraste u nesto ozbiljno. Pogledaj samo naslovne strane u novinama svaki dan.
Upravo o tome se radi. Takva veza može da odvede samo u propast.
~~~~~

Savet kakav je da je, rešiće mu nedoumice. Pa posle nek sam reši šta i kako dalje ako mu saznanje nije po volji. Bolje neg da izmišlja priču koju treba biti baš glup pa progutati ili pak to neka je pušta da 'ide dalje' a od svega imamo da joj bio uključen viber jednom u dva ujutru, to je, (zasad) nemamo ništa sem njegove paranoje.
To i jeste najveći problem. On paranoiše, i tako stvara problem. Ako mu je upaljen viber toliki problem, šta će biti ako je još vidi da piše nekom u 2h. Meni je viber upaljen non-stop, pa zar bi moj dečko/ muž, zbog toga trebalo da mi kuću prevrne na glavu?
~~~~~~

A jbg, trazio je pomoc, neka ispituje ako misli da ce mu to pomoci da se bolje oseca. Ionako ce svakako pitati, ne zavisi od nas. Ovde je dosao da bi nasao opravdanje za svoj postupak, da bi stvorio lazni osecaj da radi ono sto je ispravno. Podrsku za to nece dobiti. Pretpostavljam da je sledeci korak da sazna da li je spavala sa njima, i da li trenutno spava sa njima dok je sa njim u vezi.



Nemoj da dajes toliko pesimisticnu prognozu, sve se moze ako se hoce. Mora da uvidi da gresi, da ima jaku volju da se menja, i da zapravo radi nesto povodom toga.
Doduse, najbolje bi mu bilo da kroz to prolazi van veze, da zavrsi to.
Sve se može, ali pitanje je da li želi, zaista želi. Mada, ja ipak ne verujem da se tolika ljubomora može rešiti, možda sam pesimista, ali tako mislim vođena primerima oko sebe....
~~~~~~

Poverenje, deco, poverenje, za svaki odnos je neophodno poverenje! :deda2:
 

Back
Top