odlučivanje

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.081
da li je potrebno ispuniti život čvrstim i moćnim odlukama, ili ne?
od čega to zavisi, da li ćemo istrajati u nekoj odluci?
da li od neke snage razumevanja, svesnosti da nešto možda nije dobro po nas, ili po nekog drugog?
ili... šta?
šta preovladava u tom istrajavanju?
jeste li doneli neke bitne odluke, i da li ih se pridržavate?

na pamet mi padaju neke izjave, npr. ova dr. protića:

neću da neću, neću da hoću.
Neću da odlučujem.
Hoću da sve dođe i ode i da onda odem.
Neka tako govori onaj koji bi da govori.

ili ošo:

Čovek je ojađen samo zbog mogućnosti izbora.

...

šta vi mislite?
 
da li je potrebno ispuniti život čvrstim i moćnim odlukama, ili ne?
od čega to zavisi, da li ćemo istrajati u nekoj odluci?
da li od neke snage razumevanja, svesnosti da nešto možda nije dobro po nas, ili po nekog drugog?
ili... šta?
šta preovladava u tom istrajavanju?
jeste li doneli neke bitne odluke, i da li ih se pridržavate?

na pamet mi padaju neke izjave, npr. ova dr. protića:

neću da neću, neću da hoću.
Neću da odlučujem.
Hoću da sve dođe i ode i da onda odem.
Neka tako govori onaj koji bi da govori.

ili ošo:

Čovek je ojađen samo zbog mogućnosti izbora.

...

šta vi mislite?
Pa covjek je onda u neraspolozenju: kada radi neke nade u prijatnosti koje se postizu neshodnim sebi ponasanjem ne bude shoadn sebi - i automatski JE sam sebi (autodeterminisano) izazvao neurozu, anksioznost, i sve najgore...jos ako bi vidio da bi da je spontan i sam svoj bitku i dobio, a da je bas zbog proracuna tu bitku izgubio...onda mu je tek neprijatno, jer onda se koleba -.-.- .- .- . - da li ce nadalje bit svoj ili nece ni nadalje... i onda ga to nadalje kad ne bi bio svoj skuplje i kosta valjda, po mozak koji tu pravi nekakva ponasanja sasim suprotna jedna drugima koja se pogadjaju i varnice i moze da bukvalno sam mozak tad izazove poptuni PAD SISTEMA organizma...nema tu nikakve druge logike, to duh sam sebi tako izdaje, uskrati prijatnost bas kad tezi prijatnosti a ne principu koji postuje. Ako tezi principu, on ce non stop biti bez neuroze, depresije, i icega...a nervna bolest i ne postoji, to svi imamo. Bas zato i bolesni ne postoje, jer bolesni su svi u mozak, ali nisu u dusu, tu niko nije bolestan, to je samo proracunatost, i od toga se pati. Od proracunatosti. To je moja refleksija na tu temu.
 
Poslednja izmena:
Znanje je moć a neznanje blagoslov.
Odluka koju donese znanje uvek obavezuje, postaje teška prepreka, katkad neprijatelj;
neznanje nikada ne donosi važne odluke, prepušta to srcu.
 
Znanje je moć a neznanje blagoslov.
Odluka koju donese znanje uvek obavezuje, postaje teška prepreka, katkad neprijatelj;
neznanje nikada ne donosi važne odluke, prepušta to srcu.
ja bi izmijenio pa reko ovako, kad me vec on prepravlja na drugoj temi, da ispadn kako sam ja filozof nekakvi, sto da ne: ciklicno
1. izabrati ne znati prije sebe samog nista drugo - to je auto--blagoslov...bica sposobnog sa suprotno, a to je: [sledi]
ko izabere da prije sebe upoznaje nesto drugo - to je ...korelirana utoliko tome koliko se to hoce... auto-redukcija na mrtve cestice INACE JOS zivog bica...i sposobnog za obnovu tj. br 1. i bukvalno i figurativno [i pise opet u ovim zagradama: i bukvalno i figurativno]

i sad bi i izrecitovao nesto:
PODIJUM ZA PLES
nacelo je pravde, istine i sloge: da u tvojoj dusi zive pravednicke mnoge
zasto vise nema tako postenih i mednih stvari kao sto je na primjer Podijum za ples
. . .stari nece da nam kazu, otkrijmo to sami Draga, pa tad ciste duse uzajamno ja tvoje a ti moje bice posijmo u sebi
jer kad vise nema takvih stvari kao sto je Podijum za ples, kako da ti pridjem, a da te rasplakao ne bi?
Podijum za ples je nesto sto bas htjele sve bi
htjela bi ga i ti Draga
al ti drugi da ponovo dodje takvo vreme priliku i dao ne bi
zato sam se usudio ja prici bas tebi...
Sve u vezi sve u vezi
postojanja plesa
i u vezi draga moja
mog i tvoga besa.
Na pun mjesec sto vidjesmo unistili sve bi
eto zasto postovanje dugujem bas tebi.
 
Poslednja izmena:
jbga imaš da odlučuješ, nekad će biti dobro, a često ćeš se shebati... moguće da se ljudi dele na one koji odlučuju DOBRO i one koji se shebu
prihvati sebe i ne znam, možda se nekako sledeći put shebeš manje
a možda ćeš se baš uvek s...
neko valjda bolje oseća svoju granicu a neko ne, mislim da se o tome radi, prihvati svoj bol i patnju i nemoj smetati možda ljudima pa će te nekako prihvatiti... ali ćeš i na to svejedno zaboraviti

ali i onda nešto ostane

i kada ti duži period ide, ti si ovaj niži, i imaš dobre šanse da ćeš se sjebati i dalje i ne zaboravi to... svako skretanje vodi u problem

ali ne znam malo lupetam kao neobavezno
lupetam ne bih da me ovo baš mnogo obaveže a i opet kasnim na to spavanje :D :roll:

pa narodnjaci su puni tih grešaka u odlučivanju, jesu li?

treba se nakačiti na nešto što te drži, mene je mrzelo pa nisam
 
Poslednja izmena:
Pa covjek je onda u neraspolozenju: kada radi neke nade u prijatnosti koje se postizu neshodnim sebi ponasanjem ne bude shoadn sebi - i automatski JE sam sebi (autodeterminisano) izazvao neurozu, anksioznost, i sve najgore...jos ako bi vidio da bi da je spontan i sam svoj bitku i dobio, a da je bas zbog proracuna tu bitku izgubio...onda mu je tek neprijatno, jer onda se koleba -.-.- .- .- . - da li ce nadalje bit svoj ili nece ni nadalje... i onda ga to nadalje kad ne bi bio svoj skuplje i kosta valjda, po mozak koji tu pravi nekakva ponasanja sasim suprotna jedna drugima koja se pogadjaju i varnice i moze da bukvalno sam mozak tad izazove poptuni PAD SISTEMA organizma...nema tu nikakve druge logike, to duh sam sebi tako izdaje, uskrati prijatnost bas kad tezi prijatnosti a ne principu koji postuje. Ako tezi principu, on ce non stop biti bez neuroze, depresije, i icega...a nervna bolest i ne postoji, to svi imamo. Bas zato i bolesni ne postoje, jer bolesni su svi u mozak, ali nisu u dusu, tu niko nije bolestan, to je samo proracunatost, i od toga se pati. Od proracunatosti. To je moja refleksija na tu temu.

ok mi je ovo, onako kako sam shvatila, ali mislim da je i to neminovno da ti sistem pada. tu i tamo? možda oni koji su skloni tim padovima treba da posećuju neke psihijatre, terapije i slično jer bih rekla da su neki ljudi prilično operisani od padanja, što je dobro

kao život se uči i valjda treba izbegavati baš sebične odluke mada ja dozvolim to

- - - - - - - - - -

ali opet gde vode takva razmišljanja, nikuda
i ova pisanja, isto ne baš negde

pad se dešava kad si OK ali odjednom se setiš principa i hodaš unazad

zapravo nisi istreniran
e dobro, dosta od mene :D:D
 
Poslednja izmena:
Odluka da uspeš je jedina dobra čvrsta odluka!
Za uspeh je važno slediti dobitnički način! A to je već stvar i treninga i promišljaja.
A i ne smeta ljudima oko tebe,čak stiću veru u tebe...
 
da li je potrebno ispuniti život čvrstim i moćnim odlukama, ili ne?
od čega to zavisi, da li ćemo istrajati u nekoj odluci?
da li od neke snage razumevanja, svesnosti da nešto možda nije dobro po nas, ili po nekog drugog?
ili... šta?
šta preovladava u tom istrajavanju?
jeste li doneli neke bitne odluke, i da li ih se pridržavate?

na pamet mi padaju neke izjave, npr. ova dr. protića:

neću da neću, neću da hoću.
Neću da odlučujem.
Hoću da sve dođe i ode i da onda odem.
Neka tako govori onaj koji bi da govori.

ili ošo:

Čovek je ojađen samo zbog mogućnosti izbora.

...

šta vi mislite?

Pa ne sve te psihofilozofske odluke koje ukljucuju druge i njihove procene su sranje,ali odluka da ih odiebes i odes na planinu da gajis koze ima tezinu
 
ok mi je ovo, onako kako sam shvatila, ali mislim da je i to neminovno da ti sistem pada. tu i tamo? možda oni koji su skloni tim padovima treba da posećuju neke psihijatre, terapije i slično jer bih rekla da su neki ljudi prilično operisani od padanja, što je dobro

kao život se uči i valjda treba izbegavati baš sebične odluke mada ja dozvolim to

- - - - - - - - - -

ali opet gde vode takva razmišljanja, nikuda
i ova pisanja, isto ne baš negde

pad se dešava kad si OK ali odjednom se setiš principa i hodaš unazad

zapravo nisi istreniran
e dobro, dosta od mene :D:D
Nisam ja neki clan neke tvoje sekte...to si ti nekoga i mene pomijesala. Smijesno. To sto ja propagiram, doslednost principu, moze svako da provjeri i oproba...tako da nema potrebe da ti to nekome prevodis ili proglasavas za neku svoju "jeres"...nije to tvoje, to je originalno i to je moje
USTVARI nije ni originalno, to je ucenje bas Sigmunda Frojda, mada mnogi to nisu znali ni da procitaju.
 
Када сам ја сазревао и доносио кључни устав свога живота
( са 25 година ),
наравно да ми је одјекнула реч "одлучивање" у свести.
Ево како сам је ја схватио :

Одлучити значи разлучити, разликовати,
одвојити добро од лошега !

У теби већ постоје ставови шта је добро и потребно за твој живот,
само си, ето упао у збуњени период.

Ок.

Излазак из кризе је такав
да све важеш,
докле год то не постане рутина
и ти се не вратиш у брзо и неприметно одлучивање !

И дете које тек прохода одлучује о сваком свом кораку и потезу,
и то је баш очигледно
али касније се ухода - и све иде глатко.

Када једном исклизнеш из колосека
потребно је да све опције узимаш у разматрање, испочетка, као мало дете ...

Треба стрпљења, ко воли живот - није тешко !
 
ovo mi nekako deluje istinito:

Kada se odreknete nečega, ostajete zauvijek vezani za to. Kad se borite protiv nečega, zauvijek ste vezani za to. Sve dok se borimo s nečim, dajemo mu moć. Dajemo mu moć jednaku onoj koju utrošimo u toj borbi. Pokušajte da shvatite pravu vrijednost nečega I neće vam biti potrebno da se odričete – jednostavno samo će vam ispasti iz ruku.

Antoni de Melo
 
ovo mi nekako deluje istinito:

Kada se odreknete nečega, ostajete zauvijek vezani za to. Kad se borite protiv nečega, zauvijek ste vezani za to. Sve dok se borimo s nečim, dajemo mu moć. Dajemo mu moć jednaku onoj koju utrošimo u toj borbi. Pokušajte da shvatite pravu vrijednost nečega I neće vam biti potrebno da se odričete – jednostavno samo će vam ispasti iz ruku.

Antoni de Melo

A jel moze ovako neka misao da te prosvetli ,ono da ti sine nesto i opametis se?
 
da li je potrebno ispuniti život čvrstim i moćnim odlukama, ili ne?
od čega to zavisi, da li ćemo istrajati u nekoj odluci?
da li od neke snage razumevanja, svesnosti da nešto možda nije dobro po nas, ili po nekog drugog?
ili... šta?
šta preovladava u tom istrajavanju?
jeste li doneli neke bitne odluke, i da li ih se pridržavate?

na pamet mi padaju neke izjave, npr. ova dr. protića:

neću da neću, neću da hoću.
Neću da odlučujem.
Hoću da sve dođe i ode i da onda odem.
Neka tako govori onaj koji bi da govori.

ili ošo:

Čovek je ojađen samo zbog mogućnosti izbora.

...

šta vi mislite?

Odluči. A onda odluči da vidiš šta će sa tom odlukom biti.
Bolje od bioskopa.
 
A jel moze ovako neka misao da te prosvetli ,ono da ti sine nesto i opametis se?

pa mislim da može..

- - - - - - - - - -

Odluči. A onda odluči da vidiš šta će sa tom odlukom biti.
Bolje od bioskopa.

tvoj odgovor mi je zanimljiv, moguće da si u pravu.

setih se ovoga:

„Kad ne bismo imali tu svoju veštinu preterivanja, rekao sam Gambetiju, bili bismo osuđeni na neki užasno dosadan život, na neku egzistenciju koja ne bi više bila vredna egzistiranja. A ja sam svoju veštinu preterivanja razvio do neslućenih razmera, rekao sam Gambetiju. Da bismo nešto učinili shvatljivim, moramo preterivati, rekao sam mu, samo preterivanje čini nešto očiglednim, ne smeta nam čak ni opasnost da će nas u zrelijim godinama proglasiti za ludu. Nema ničeg boljeg nego da te u zrelijim godinama proglase za ludu. Najveća sreća za koju znam, rekao sam Gambetiju, jeste sreća stare lude koja može sasvim nezavisno da svoju ludost isteruje do krajnjih granica. Ako za to imamo mogućnosti, trebalo bi da nas najkasnije u četrdesetoj proglase za staru ludu, i da pokušamo da tu svoju ludost isteramo do kraja. Ludost je ono što nas čini srećnim, rekao sam Gambetiju.“

„Brisanje“, Tomas Bernhard
 
imam ja tako bivseg druga peru i sve sto mu ponovim 1000x prostim razumljivim recima ne kapira,a ode kod psihologa koji mu kaze neku tako satro zivotnu teoriju i mudrost i on sav euforican,ponavlja je godinama,kao sav srecan,a raspada se
 
a, onda je to valjda ono...
kako se kaže...
ne mogu da se setim, ali mislim da može da pomogne i ta "fejk it til ju mejk it" filozofija...
nekima mislim da može, a neki možda samo bezveze mažu sebi oči, ne prima im se, ne znam.
 
Doneta odluka te obavezuje, sputava, ograničava.
Kada doneseš odluku više nisi slobodan. Postaješ njen rob.
Prestaješ da budeš ti i postaješ svoja odluka.
Tužno je što nam to niko ne govori dok smo mladi.
 
Doneta odluka te obavezuje, sputava, ograničava.
Kada doneseš odluku više nisi slobodan. Postaješ njen rob.
Prestaješ da budeš ti i postaješ svoja odluka.
Tužno je što nam to niko ne govori dok smo mladi.

Хакиме, да ниси ти мува ?
Она без главе ??

Ово како си ти испричао је крајње песнички,
значи ослобођено сваке реалности.

Ево прочитај шта сам ја написао :

Када сам ја сазревао и доносио кључни устав свога живота
( са 25 година ),
наравно да ми је одјекнула реч "одлучивање" у свести.
Ево како сам је ја схватио :

Одлучити значи разлучити, разликовати,
одвојити добро од лошега !

У теби већ постоје ставови шта је добро и потребно за твој живот,
само си, ето упао у збуњени период.

Ок.

Излазак из кризе је такав
да све важеш,
докле год то не постане рутина
и ти се не вратиш у брзо и неприметно одлучивање !

И дете које тек прохода одлучује о сваком свом кораку и потезу,
и то је баш очигледно
али касније се ухода - и све иде глатко.

Када једном исклизнеш из колосека
потребно је да све опције узимаш у разматрање, испочетка, као мало дете ...

Треба стрпљења, ко воли живот - није тешко !
 
Doneta odluka te obavezuje, sputava, ograničava.
Kada doneseš odluku više nisi slobodan. Postaješ njen rob.
Prestaješ da budeš ti i postaješ svoja odluka.
Tužno je što nam to niko ne govori dok smo mladi.

Uverljivo zvuči, zaista. Dobro opravdanje.
Ako jednu odluku ne možeš da sprovedeš u delo, od koga ili čega onda
treba da budeš slobodan?

Nikako ne mogu da postanem moja odluka. Već u sledećem momentu
zaboravim šta sam odlučila. Pažnju mi odvuče nešto drugo. Onda se setim
odluke, pa pokušam da je sprovedem u delo. Neko vreme se time bavim, pa
mi opet pažnju odvuče nešto drugo. Što više vremena prolazi, sve se ređe
odluke setim i sve manje snage imam za njeno sprovođene. Onda sine
spasonosna misao ''Dođavola odluka. Neću da budem sputana odlukama.
Živela sloboda.''
 
...
''Dođavola odluka. Neću da budem sputana odlukama.
Živela sloboda.''

Да !
Нећеш да будеш спутана погрешним одлукама !
Ово ти је исправна одлука.

Кажеш када си донела ову исправну одлуку - осетила си слободу ?
Па наравно !

Свака исправна одлука је олакшавајућа,
тако је и препознајемо - осећамо се добро од ње ! ;)
 
Poslednja izmena:
Recimo:krene urušavanje monetarnih sistema! Valja doneti niz odluka za opstanak!
Neophodne su mudre odluke u svakoj kriznoj situaciji.
A biti mudar uplašenom nije ni malo lako!
Prvo je da se ne treba uplašiti i pristupiti racionalnom vaganju i proračunavanju,proverama s tim da to
ima svoje optimalno vreme-pravovremenost.Ko zakasni ili porani-pfff!;)
 

Back
Top