Patrijarhalni muškarci

Patrijarhalan - onaj koji poštuje patrijarhat.

Patrijarhat, kao i matrijarhat su krajnosti. A krajnost nikada nije dobra.

Žena i muškarac su danas bića svesna svojih sposobnosti, ravnopravnosti, i to u braku mora doći do izražaja, inače će biti ugušeni.

Stoga sam protiv i patrijarhata i matrijarhata - ne počivaju na ravnopravnosti, na prirodi, već na dominaciji.

Kada dominiraš - druga strana je nesrećna. Kada slušaš samo sebe, niko ne sme da kritikuje ili preispituje tvoje odluke - ne razvijaš se kao čovek, bio muško ili žensko.

Kakva je to onda zajednica u kojoj drugom nanosiš štetu, a sebe ograničavaš? Štetna za oboje. I za decu.

Što se tiče toga da li ih vole ili ne - ima onih koji ih vole, ima onih koji ih ne vole.Zavisi od vaspitanja, od uloge oca u životu žene.
 
Ja mislim da one izmilsljaju da vole neke stvari koje niko normalan ne voli :lol: Samo da bi muskarcu bilo nemoguce ili da osustane od zena i da ih ne zeli :aha:

Ili je iza z nika neki lik koji to namerno radi pise sve suprtono od onoga sto prave zene zaista vole :heart: i nikada se ne slazu sa M koji je siguran da zena voli te stvari :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kako to da na SL ni jedna ne trazi tako nesto vec samo seks ? Sinoc sam 4h bio sa jednom :per: promenili smo 100 poza :lol: samo se predala meni da uzivam u njoj <3 Ali to je zena koja zaista hoce voli zeli sex a ne mozak bla bla i rasprave sa m poklapanje neko :mrgreen:

Ne razumem vas forumshice cemu sve to :aha:
 
Ali mene zanima ta njegova savršena, koja je virtuelna, kakva je na dodir, kako miriše, ma to tako nešto....
:fdlan: A da, pa ne zna, možda je i neki lik od 200 kg, masan i sa debelim naočarima...

Nista od toga ne osecam nego vizuelno pali i ono sta radi :zper: imala je plavu dugu kosu usne crvene. Fishnet na sebi a telo uhm kao boginja. sexy sva i voli sex 4h nije otisla uzivala, ja sam prvi otisao kada sam se zadovoljio do bola :mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Turci Osmalije jos su nam doneli patrijarhat.Islamski stil zivota "zena je robinja muskarcu" .To je ostalo do danas sustinski.Jedan od primera je nasilno nametanje da zena mora uzeti muzevljevo prezime.Odbij i on nece da se potpise u 99% slucajeva.

Zato danas imamo forumasice koje ne veruju da zensko moze da se zastiti od nasilnika koji je napadne negde.Nece da nose tejzer,"sta ako sebe drmnu".Nece sprej ni jedan ni drugi,"sta ako sebe isprskaju".Nece jer smatraju sebe nesposobnim za samoodbranu,treba im zastitnik.To je patrijarhat,jedan od oblika - nabedi zensko da je nemocna,nesposobna,samo musko moze da je odbrani.Ne bi se fizicki branile od nasilnika "ne mogu mu nista"- to je vrhunac gde vidis da je patrijarhat uspeo.
Zato imamo zenu u hronici kojoj je muz zaboo noz vise puta u telo.Drugu jurio sekirom.Trecu lesio od batina.Cetvrtu izbacivao napolje kad pozeli.Primeri za ekstremnu stopu nasilja.
Mnogo je psiholoskog a ono se ne belezi na zalost.
Stopa nasilja bi bila mnogo manja kao i smrtnih slucajeva da nismo vecinski patrijarhalno drustvo koje zenama ispira mozak kako su "nesposobne" od detinjstva.Da se od malena uce zastiti od nasilnika,da se uce kako je bilo kakav napad na njih momentalna samoodbrana,nema prava niko da ih maltretira.

Ali neeeee....Devojcice se uce da budu lepe,praznoglave i pokorne a muski kako im je sve dozvoljeno jer su muski,zensko treba da sluzi.Vecinski je tako a to jeste patrijarhat.

Danas sve vise ima hvala Bogu izuzetaka.Zenska deca uce da se cuvaju,paze,ne daju na sebe,budu svoja.Muska kapiraju kako ne mogu da se izivljavaju.Izuzetak po izuzetak i zlo zvano patrijarhat svesce se na minimum.
 
Poslednja izmena:
...o , dokle cemo s Turcima...Madjarima...Albancima...Hrvatima...e, sto nijesam ja neki Moderator tj. terminator _Moderator...
Patrijarhat...Patrija je Otadzbina a patrijarhat je muskarenje...boze , kako nam se 'slabiji pol' smije i to u saku
da nas ne ofiraju pred sobom...
...dobro je sto sto sam ciganin pa me ne zapada carstvo...
 

Back
Top