Pogrešno shvatanje Isusa
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Pogrešno shvatanje Isusa

Aktivan član markocheda (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Lightbulb Pogrešno shvatanje Isusa

Obesili čoveka na krst,na kraju života u 30oj godini,pa je celo hrišcanstvo taj dogadjaj stavilo kao ukras na zidu.
    To opravdali,kao,predstavljanje žrtve za ljudske grehe.
    Kakva tamna priča. Ta priča treba navodno da pokreće religiju. Možda kod slepca,ili slepo poslušnog.
    Pa pijenje vina,kao krv Isusove. Reprezentacija,fazon. Zašto bi se pretvarao da piješ ičiju krv,još manje Isusovu? Jesi li krvopija?
    Da li je nekom palo na pamet da je sve pogrešno protumačeno,ili IZGUBLJENO u vremenu,pa promenjeno? Ili JEDNOSTAVNO promenjeno?

Aktivan član
    Učlanjen
    30.03.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pogrešno shvatanje Isusa

treba biti mnogo lud pa verovati u sve te gluposti

Zoran Jov nije na forumu
    Noćna mora za sve separatiste, prevarante i šarlatane
    Veoma poznat Zoran Jov (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    373

Naravno da su vernici i kreacionisti u pravu. Pogledajmo činjenice koje idu u prilog njihovoj teoriji... Univerzum je stvorilo nevidljivo biće, ni iz čega, pre 6000 godina, onda stvorilo čoveka iz blata, usput odjednom stvorilo sve vrste životinja, uzelo mu rebro i od njega stvorilo ženu, koja ga je naterala da pojede jabuku punu znanja ubranu sa čarobnog drveta, jer ju je na to nagovorila zmija koja govori, što je uzrokovalo da bog postane čovek, umre, oživi, opet postane bog, ode na nebo i obeća da će opet doći da uništi svet koji je stvorio, što je već jednom uradio, a onda obećao da to više nikad neće uraditi. Zar nije logično?
    Svetom vladaju najveći kriminalci. Države su torovi u koje oni uteruju stoku.

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Zoran Jov Pogledaj poruku
    Naravno da su vernici i kreacionisti u pravu. Pogledajmo činjenice koje idu u prilog njihovoj teoriji... Univerzum je stvorilo nevidljivo biće, ni iz čega, pre 6000 godina, onda stvorilo čoveka iz blata, usput odjednom stvorilo sve vrste životinja, uzelo mu rebro i od njega stvorilo ženu, koja ga je naterala da pojede jabuku punu znanja ubranu sa čarobnog drveta, jer ju je na to nagovorila zmija koja govori, što je uzrokovalo da bog postane čovek, umre, oživi, opet postane bog, ode na nebo i obeća da će opet doći da uništi svet koji je stvorio, što je već jednom uradio, a onda obećao da to više nikad neće uraditi. Zar nije logično?
    Odličan sarkazam .

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    373

Citat Original postavio markocheda Pogledaj poruku
    Obesili čoveka na krst,na kraju života u 30oj godini,pa je celo hrišcanstvo taj dogadjaj stavilo kao ukras na zidu.
    To opravdali,kao,predstavljanje žrtve za ljudske grehe.
    Kakva tamna priča. Ta priča treba navodno da pokreće religiju. Možda kod slepca,ili slepo poslušnog.
    Pa pijenje vina,kao krv Isusove. Reprezentacija,fazon. Zašto bi se pretvarao da piješ ičiju krv,još manje Isusovu? Jesi li krvopija?
    Da li je nekom palo na pamet da je sve pogrešno protumačeno,ili IZGUBLJENO u vremenu,pa promenjeno? Ili JEDNOSTAVNO promenjeno?
    Čovek koji je bio bogoborno i bogohulno obrezan, i jeo meso, mleko i jaja, treba da bude uzor nekom veganu, koji nije obrezan, i koji jede samo sirovo voće i povrće.

Zatim on treba da se uzda u njegovu krv, koja je bila puna mesa, mleka i jaja, iako je njegova krv čista. Nema šanse.

Prostodušni ljudi i ostali laici su oduvek verovali u boga neba i zemlje i u božju brigu za ljudski rod, u zadnjih dve hiljade i nešto godina izraženu kroz božjeg sina koga taj isti bog žrtvuje samome sebi kako bi kroz taj sadomazohistički izliv ljubavi spasao čovečanstvo. O bože dragi...

Priča puna rupa.

Tuga.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio L DJ S P N P Z 2 Pogledaj poruku
    treba biti mnogo lud pa verovati u sve te gluposti
    Apsolutno da.

- - - - - - - - - -

Odličan sarkazam .

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3881

33 godini

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio hirajgoagain Pogledaj poruku
    33 godini
    Preciznije,da. Ali gazio je 30e. Možda sam trebao da kažem 30im.

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    373

30-tim.

Nema nikakvih dokaza da je uopšte postojao. Nazaret je osnovan u IV veku naše ere. Prema tome...

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ja nemam protiv Isusa ništa,svaka njemu čast. Imam problem sa njegovim propovedanjem,koje je prepričavano. Jer to je radjeno. Prepričavano,pa uz put izgubljeno u značenju,verujem čak i izmenjeno,kako kome odgovara. Još mi nije jasno kako su ljudi prihvatili,stavljanje krsta sa njim na njemu u mukama, na svoj zid. To sam video još od detinjstva,taj problem, ali ljudi jednostavno to prihvataju. Meni taj dogadjaj više liči na slavljenje njegove smrti,pa guranje te slave u ljudsku svest, sa ugodnim izgovorom koji svest prihvata. Kao da ti ja kažem da okačiš na zid smrt svoje rodjene majke,ali pošto ti to nebi odgovaralo,smislim dobar izgovor,koji tvoja svest toleriše,i smatra odgovarajuće..posle glavešina na čelu,koji kažu da je u redu,stavljati smrt svoje majke na zid sobe, u kojoj ručaš, i posle mnogo osoba koje su to uradile, ti ćeš to uraditi takodje..jer je izgovor prihvativ, samo nisi želeo da budeš prvi u većini.

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3881

hm pa počeo je u 30. da propoveda i do 33.

Aktivan član
    Učlanjen
    30.03.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

meni je gospodar vremena veći bog od isusa hristosa

- - - - - - - - - -

isus hristos nije bio ni 5% od gospodara vremena

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3881

mislim da zoroastrijanci imaju neku sličnu priču kao hrišćanstvo samo drugačije tumačenje i tako, oko rađanja hm mesije

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio L DJ S P N P Z 2 Pogledaj poruku
    meni je gospodar vremena veći bog od isusa hristosa

- - - - - - - - - -

isus hristos nije bio ni 5% od gospodara vremena
    da da okrutnosti main streama, ovog svi znaju čitaju a gospodara vremena ceni manjina ; )

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

33 godini
    Možda jer se ne zna ni kada se tačno rodio a ne postoji ni jedan istorijski dokaz da je ikada postojao .
    Jevreji su najavljivali mesiju a on je navodno taj mesija mada je takvih kandidata u to vrijeme bilo tridesetak .

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    373

Ja nemam protiv Isusa ništa,svaka njemu čast. Imam problem sa njegovim propovedanjem,koje je prepričavano. Jer to je radjeno. Prepričavano,pa uz put izgubljeno u značenju,verujem čak i izmenjeno,kako kome odgovara. Još mi nije jasno kako su ljudi prihvatili,stavljanje krsta sa njim na njemu u mukama, na svoj zid. To sam video još od detinjstva,taj problem, ali ljudi jednostavno to prihvataju. Meni taj dogadjaj više liči na slavljenje njegove smrti,pa guranje te slave u ljudsku svest, sa ugodnim izgovorom koji svest prihvata. Kao da ti ja kažem da okačiš na zid smrt svoje rodjene majke,ali pošto ti to nebi odgovaralo,smislim dobar izgovor,koji tvoja svest toleriše,i smatra odgovarajuće..posle glavešina na čelu,koji kažu da je u redu,stavljati smrt svoje majke na zid sobe, u kojoj ručaš, i posle mnogo osoba koje su to uradile, ti ćeš to uraditi takodje..jer je izgovor prihvativ, samo nisi želeo da budeš prvi u većini.
    Ja nemam ništa protiv bilo koga, bez obzira da li je postojao ili ne. Ali ima protiv toga da me neko nagovara da se uzdam u spasenje preko njegove krvi, pune mesa, mleka i jaja. Zašto bih kad sam vegan i moja je krv čista? Ostale morbidnosti neću komentarisati. Sve piši i govori u svoje ime. Ojha. Ende.

- - - - - - - - - -

mislim da zoroastrijanci imaju neku sličnu priču kao hrišćanstvo samo drugačije tumačenje i tako, oko rađanja hm mesije

- - - - - - - - - -

da da okrutnosti main streama, ovog svi znaju čitaju a gospodara vremena ceni manjina ; )
    Teško da iko zna ko je bio Isus (pa čak ni da li je uopšte postojao), koga su Grci nazvali Hristos. Ali, ipak, sve mi se nešto čini da ja koji sam pročitao i neka od onih 60-tak takozvanih nekanonskih jevanđelja, koja govore o tome da je Isus živeo u Indiji onih 17 problematičnih godina (rupe u zvaničnim jevanđeljima), gde je učio sve one fakirske gluposti (“podizanje mrtvih” i ostala izlečenja, “hodanje po vodi”, “pretvaranje vode u vino” i ostale fakirske nebuloze) od svoje 12-te do svoje 29-te godine, dakle sve mi se čini da znam više od tebe i svih vas koji, pretpostavljam, niste čitali ta jevanđelja, koja govore o Isusovom braku i potomstvu sa Marijom Magdalenom, i još mnoge druge “nepoznate” detalje. Problem sa Isusom je u par stvari. Ne zna se da li je postojao. Ne zna se tačan datum rođenja. Izmislili su da se povampirio, pardon, da je uskrsnuo, a ne znaju datum, pa ga pomeraju (mislim na datum „uskrsnuća“) od kraja marta do početka maja; svake godine „uskrsnuće“ pada na drugi datum, što je dokaz da se ne radi o istorijskom, već o mitološkom događaju. Dalje, lažu da se nije ženio i imao decu, jer ko bi u drevnoj Palestini sledio neoženjenog čoveka, a i ne bi mogao postati rabin, što je bio, da je bio neoženjen. Ne razumem šta hrišćanstvo dobija time što laže da nije bio oženjen, niti šta bi izgubilo ako bi priznalo da je bio oženjen i imao potomstvo? Zatim, bio je bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezan, pa nije mogao doživeti prosvetljenje. Zatim, ukrao je biografiju od Sidarte Gotame (Bude) i još nekoliko starijih solarnih mesija. Isus Hrist je, dakle, samo bleda kopija Bude; ali i još nekoliko starijih „solarnih mesija:

Film je snimljen na osnovu starih zapisa; nisu stari zapisi napisani na osnovu ovog filma.

Da li je dovoljno da mu se ne veruje? Da. A ljudi, u principu, ne vole prepisivače i plagijatore.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Sarvaš Pogledaj poruku
    Možda jer se ne zna ni kada se tačno rodio a ne postoji ni jedan istorijski dokaz da je ikada postojao .
    Jevreji su najavljivali mesiju a on je navodno taj mesija mada je takvih kandidata u to vrijeme bilo tridesetak .
    Pa čekaju ga i danas.

Kad bi samo znali da ne postoje nikakve mesije...

Slične teme

1. Tolstojevo shvatanje istorije
    Autor Truman u forumu Istorija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.08.2005., 19:47
  2. Laicko shvatanje psihologije
    Autor slobaz u forumu Jezik
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.11.2004., 18:23
  3. Relativna ISTINA-filozofsko i narodno shvatanje iste...
    Autor gost 4554 u forumu Filozofija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 23.07.2004., 20:14
  4. shvatanje reci *****
    Autor ivana srdanov 85(NS) u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 10.11.2003., 23:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku