Deklaracijom osuditi rehabilitacije okupatora

Французи кажу: ,,C'est la vie''! (,,И то је живот'').
Закони су на препад донесени а сада ће натенане да се клупко подвале полако одмотава.

a meho omerovic, koji je bio najglasniji u skupstini kada je cica draza rehabilitovan, se ponovo javlja iz neke rupe?
 
Е видиш, ја не бих у герилу, већ бих се притајио у шумици и чекао неко боље време. Ако кренеш у герилу против немачке војске, наебаћеш.

Са партизанима је била друга ситуација, јер су они уједно спроводили и револуцију.

Mirno bi u šumici gledao streljanje u Kragujevcu? Ja ne bih mogao.
 
Mirno bi u šumici gledao streljanje u Kragujevcu? Ja ne bih mogao.

Да су партизани били мирни у шумици, Крагујевца не би ни било.

не кажем да су комунисти одговорнији од Немаца, али какав значај локални покрети отпора могу да имају у светском рату добро нам је показано у серији "Ало, ало".
 
Пешадија нису били партијаши, али руководство јесте. Дакле, уз борбу против окупатора, сваки партизан је ратовао и за револуцију. Неко свесно, а неко несвесно.

Većina nije imala ništa protiv revolucije jer su u kraljevini živjeli kao golje .Mojh otac je
pričao da djeca uopšte nisu imala gaće nego su nosili SKUTARE ( neka vrsta dugačke košulje )
i to im je bila jedina garderoba .
Sjećam se kada je jedna starija žena pričala o tim vremenima a bila je iz bogataške
porodice a jedna njena rečenica mi se urezala u mozak - Bilo je to lijepo vrijeme
kad smo lijepo živjeli i mi i naše sluge .
 
Објасни нам, шта то нагони црвене да Југословенској војсци у отаџбини приписују фашизам и стављају их у исти кош са усташама, балијама и осталим издајницима?

Recimo milion slika sa švabama u veselom druženju,a nijedna između švaba i partizana...
Recimo i to,da je zajedno sa ustašama,švabama,balijama u koloni za Blajburg bilo i 2000 četnika,ČITAJ 2000,koji su dočekani zajedno sa svojim kolegama i ispraćeni kako i dolikuje ubicama,koljačima,i fašističkim saveznicima...
Čini mi se da u Srbiji sada toliko godina kasnije,vredi Gebelsova metoda po kojoj stotinu puta izrečena laž,prelazi u istinu...
Da smo inteligentniji narod,ne bi to prolazilo,ali ovako...
Pazi, kralj pobegne na samom početku rata sa bogatstvom ukradenim od svih naroda tadašnje kraljevine i sa komplet svojom familijom,uključujući i poslugu...
Narod izgine,država okupirana,uništena,nakon svega njegovim naslednicima se sve vraća i još se sve više pominje monarhija,što bi Rambo rekao...
...ovce tvoje,ne mogu bez tebe...
 
Poslednja izmena:
Recimo milion slika sa švabama u veselom druženju,a nijedna između švaba i partizana...
Recimo i to,da je zajedno sa ustašama,švabama,balijama u koloni za Blajburg bilo i 2000 četnika,ČITAJ 2000,koji su dočekani zajedno sa svojim kolegama i ispraćeni kako i dolikuje ubicama,koljačima,i fašističkim saveznicima...
Čini mi se da u Srbiji sada toliko godina kasnije,vredi Gebelsova metoda po kojoj stotinu puta izrečena laž,prelazi u istinu...
Da smo inteligentniji narod,ne bi to prolazilo,ali ovako...
Pazi kralj pobegne na samom početku rata sa bogatstvom ukrenim od svih naroda tadašnje kraljevine i sa komplet svojom familijom,uključujući i poslugu...
Narod izgine,država okupirana,uništena,nakon svega njegovim naslednicima se sve vraća i još se sve više pominje monarhija,što bi Rambo rekao...
...ovce tvoje,ne mogu bez tebe...

mnogo toga je isparilo zajedno sa slikama fasista i partizana, ali recimo da bas taj njihov vodja the one and only broz je u prvom svetskom ratu ratovao protiv srba. eto na primer da krenemo odatle. posle je zarazio srbe komunizmom i idejom o utopiji i ravnopravnosti koja nikada ni u jednom segmentu brozove politike nije postojala. pa da dodjemo do ovih i ovakvih danas koji pricaju o nekim saveznicima, koji su bas tog istog drazu odlikovali onoliko puta koliko broz nije mogao da kresne jovanku.
i dolazimo do najbolnije tacke svakog bivseg komuniste sadasnjeg ngo lidera, a to je prestolonaslednik. jao pobegao, jao pokrao, jao tito ustani iz groba.
 
Nikakvi crveni ne stavljaju u isti koš ustaše i četnike . Četnici su se 1941 . borili zajedno sa partizanima protiv njemačke vojske
i čak neke gradove oslobodili zajedno . Ustaše i balije su od prvog dana bili na hitlerovoj strani . Četnici nisu imali logore itd .
Sa majčine strane su mi uglavnom bili četnici a sa očeve partizani tako da iz prve ruke znam dosta i o jednima i drugima .
Postavlja se pitanje zašto dio četnika nije htio pristupiti partizanima kad je to zatražio kralj kad im je on u suštini bio
vrhovni komandant .

Pitanje ti je bezveze, jer partizani se nisu samo borili protiv Nemaca vec i protiv kralja i za sprovodjenje komunisticke revolucije koju sigurno ne bi JVO podrzala.
Kralj je bio Cercilova lutka jbiga.

- - - - - - - - - -

Е видиш, ја не бих у герилу, већ бих се притајио у шумици и чекао неко боље време. Ако кренеш у герилу против немачке војске, наебаћеш.

Са партизанима је била друга ситуација, јер су они уједно спроводили и револуцију.
Ta prica ko se vise borio protiv Nemaca nije srpska prica i srpski interes vec iskljucivo engleski.

Njih ne bi bilo briga i da je 5 miliona Srba izginulo dok god je postojao neko ko se borio protiv Nemaca.

Zato su im odgovarali partizani koje takodje nije bilo briga koliko Srba izgine.

E zato ja imam obicaj da kazem da se JVO borila za SRPSKI NAROD dok su se partizanski banditi borili za svoj sebicni interes.

- - - - - - - - - -

Да су партизани били мирни у шумици, Крагујевца не би ни било.

не кажем да су комунисти одговорнији од Немаца, али какав значај локални покрети отпора могу да имају у светском рату добро нам је показано у серији "Ало, ало".

Bas tako. Bravo.:ok:
 
Poslednja izmena:
Većina nije imala ništa protiv revolucije jer su u kraljevini živjeli kao golje .Mojh otac je
pričao da djeca uopšte nisu imala gaće nego su nosili SKUTARE ( neka vrsta dugačke košulje )
i to im je bila jedina garderoba .
Sjećam se kada je jedna starija žena pričala o tim vremenima a bila je iz bogataške
porodice a jedna njena rečenica mi se urezala u mozak - Bilo je to lijepo vrijeme
kad smo lijepo živjeli i mi i naše sluge .

Slavonci su bili jako siromasni jer su stvarali neki veliki poljoprivredni posedi u Slavoniji gde su radili kao najamnici.
Svi su masovno podrzavali KPJ.
 
Recimo milion slika sa švabama u veselom druženju,a nijedna između švaba i partizana...
Recimo i to,da je zajedno sa ustašama,švabama,balijama u koloni za Blajburg bilo i 2000 četnika,ČITAJ 2000,koji su dočekani zajedno sa svojim kolegama i ispraćeni kako i dolikuje ubicama,koljačima,i fašističkim saveznicima...
Čini mi se da u Srbiji sada toliko godina kasnije,vredi Gebelsova metoda po kojoj stotinu puta izrečena laž,prelazi u istinu...
Da smo inteligentniji narod,ne bi to prolazilo,ali ovako...
Pazi kralj pobegne na samom početku rata sa bogatstvom ukrenim od svih naroda tadašnje kraljevine i sa komplet svojom familijom,uključujući i poslugu...
Narod izgine,država okupirana,uništena,nakon svega njegovim naslednicima se sve vraća i još se sve više pominje monarhija,što bi Rambo rekao...
...ovce tvoje,ne mogu bez tebe...

Ne lupetaj. Svaka saradnja četnika sa Nemcima ili Italijanima je iznuđene prirode i radi golog opstanka srpskog naroda, što komunisti nisu imali kao prioritet, pa im je to i davalo slobodu da udaraju Nemce sa leđa. Jer su znali da neće oni trpeti posledice, već običan narod. Takođe, povlačenje četnika prema severozapadu je isto bilo iznuđeno, da su mogli gliserima da se prebace za Italiju, sigurno bi to i učinili. Jedino što si u pravu je oko Gebelsovih metoda, ali one vrede za komunističku stoku toliko da je postalo izlizano dokazivati.
 
Recimo milion slika sa švabama u veselom druženju,a nijedna između švaba i partizana...
Recimo i to,da je zajedno sa ustašama,švabama,balijama u koloni za Blajburg bilo i 2000 četnika,ČITAJ 2000,koji su dočekani zajedno sa svojim kolegama i ispraćeni kako i dolikuje ubicama,koljačima,i fašističkim saveznicima...
Čini mi se da u Srbiji sada toliko godina kasnije,vredi Gebelsova metoda po kojoj stotinu puta izrečena laž,prelazi u istinu...
Da smo inteligentniji narod,ne bi to prolazilo,ali ovako...
Pazi kralj pobegne na samom početku rata sa bogatstvom ukrenim od svih naroda tadašnje kraljevine i sa komplet svojom familijom,uključujući i poslugu...
Narod izgine,država okupirana,uništena,nakon svega njegovim naslednicima se sve vraća i još se sve više pominje monarhija,što bi Rambo rekao...
...ovce tvoje,ne mogu bez tebe...

Ti si to preučio obri moj ljubota.
 
ČETVRTAK, 19. OKT 2017, 14:14 -> 14:17
Meho-Omerovic-s.jpg
Meho Omerović (a

Poslanik SDPS Meho Omerović rekao je na konferenciji za novinare u parlamentu da se ta stranka protivi rehabilitaciji onih ljudi koji su otvoreno i direktno bili na strani okupatora i učestvovali ili pomagali u izvršenju teških ratnih zločina.

Dodao je da je poslednji trenutak da se i kao društvo "uzememo u pamet" i da se vratimo istinskim antifašističkim vrednostima na kojima počiva civilizovani svet.
Omerović kaže da je ta stranka namerno odabrala da predlog deklaracije uputi parlamentu upravo kada je u toku obeležavanje i razne manifestacije povodom 73 godine od oslobođena Beograda.
"To je prilika da se još jedanput podsetimo ko je od početka do kraja Drugog svetskog rata bio na pravoj strani, na strani pobednika, a ko je bio na strani fašista", rekao je Omerović i istakao da zbog stotine hiljada mrtvih i porodica onih koji su nevino stradali "ne smemo zaboraviti ko je pobedio u Drugom svetskom ratu".

Naglašava da SDPS zato odlučno osuđuje sve pokušaje revizije istorije čiji smo, kaže, svedoci poslednjih nekoliko godina gde se oni koji su izgubili u Drugom svetskom ratu, koji su bili poraženi sada pokušavaju predstaviti kao pobednici.
"Mi iz SDPS to na ovaj način pokušavamo da sprečimo", dodao je.
Smatra da su zakoni o rehabilitaciji iz 2006. i 2011, a naročito njihova primena, dodatno produbili podele u našem društvu, a da su pojedine rehabilitacije nanele i ozbiljnu nepravdu porodicama nevinih žrtava tokom Drugog svetskog rata.

Zakon, ističe, nije donet da bi se rehabilitovali oni koji su pomagali da se nevini građani Srbije deportuju u logore smrti, od Jajinaca i Banjice do Starog sajmišta, kao ni da bi se rehabilitovao vojni i upravni aparat Srbije koji je napravio okupator i kvislinška vlada na čelu sa Milanom Nedićem.
Postupci i praksa rehabilitacija u poslednjih nekoliko godina, kaže Omerović, stvorili su utisak u najvećem delu javnosti da te rehabilitacije nemaju bukvalno nikakvih granica.
"I onda je to ohrabrilo i dodatno motivisalo ne samo sledbenike i potomke onih koji su otvoreno sarađivali sa okupatorom nego koji su mu ideološki pripadali. Setite se samo Ljotića i Nedića, ljudi koji su flagrantno i direktno zagovarali ideologiju fašizma", navodi Omerović.
Važno je, kaže, što smo se mi kao država Srbija obavezali da nema zastarevanja kada je ratni zločin u pitanju i posebno da nema poništavanja sudskih presuda zbog nekih proceduralnih razloga.

Podsetio je da je SDPS prošle godine podneo sličnu deklaraciju, ali da je povučena zbog izbora.
"Očekujemo da će pre svega one političke partije koje u svom programu imaju socijademokratske i socijalističke i antifašističke vrednosti podržati deklaraciju i one su nam to nagovestile", kaže Omerović.
Dodaje da se podrška može očekivati od SPS-a, PS-a, PUPS-a, LSV-a i još nekih drugih partija i iz opozicije koje u svom programu imaju antifašizam kao ugrađen vrednosni sistem.
Uveren je da bi usvajanje te deklaracije bilo ogroman dug prema žrtvama i onima koji su nam doneli slobodu.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...racijom-osuditi-rehabilitacije-okupatora.html
***********************************
Клима у Европи је таква да се већ увелико зазире од бујања националиста који могу да произведу већу катастрофу од II Св.рата.
Зато је Србији веома је важно да се ова декларација усвоји у Скупштини и створе се услови за ревизију донетих Закона о рехабилитацијама а стављање ван снаге свих рехабилитација које је Закон произвео.
Ови донешени Закони о рехабилитацији и Закон о изједначавању партизана и четника, требало је да помири завађену Србију.
Међутим, десило се обрнуто. Не само да су четници изједначени са партизанима већ траже да буду признати као и једини антифашисти на овим просторима.
Значи, Закони су донети са злом намером а не потребом.









Tekst je idiotizam. JVO je jedina prosrpska antifasticka formacija tokom WW2 dok su partizani bili banditska formacija koja je sprovodila zlocinacku komunisticku revoluciju.

Znaci osim antifasizma kao vrednosti bitan je antikomunizam, cak jako bitniji jer je komunizam sam po sebi zlocinacki rezim i cak vise fasisticki i antidemokratski od samog fasizma.

Istorija pokazala.:aha:

Neko ko je komunista nikad ne moze biti antifasista, jer komunizam i fasizam su ista stvar u srzi.
 
mnogo toga je isparilo zajedno sa slikama fasista i partizana, ali recimo da bas taj njihov vodja the one and only broz je u prvom svetskom ratu ratovao protiv srba. eto na primer da krenemo odatle. posle je zarazio srbe komunizmom i idejom o utopiji i ravnopravnosti koja nikada ni u jednom segmentu brozove politike nije postojala. pa da dodjemo do ovih i ovakvih danas koji pricaju o nekim saveznicima, koji su bas tog istog drazu odlikovali onoliko puta koliko broz nije mogao da kresne jovanku.
i dolazimo do najbolnije tacke svakog bivseg komuniste sadasnjeg ngo lidera, a to je prestolonaslednik. jao pobegao, jao pokrao, jao tito ustani iz groba.
:klap: :D :bye:
 
Ta saradnja je iznuđena bar kad je reč o Nediću pa i Ljotiću kao i saradnja sa Italijinama od strane naše slavne Dinarske divizije.Ustvari su paradokslano patriote u periodu 1941-1945 bili oni koji sarađivali sa okupatorom a ne oni koji su se borili protiv okupatora jer je ta borba protiv okupatora ustvari bila samo privid i zapravo je bila borba da Jugoslavija kakva je postojala do aprila 1941 ne bude obnovljenja ili da ne dođe do stvaranja srpkse države na srpskom etnografskom području.To je bio cilj velikohrvatse KPJ i u tome su uspeli najviše zahvaljujući upravo Srbima iz onih krajeva čiji je životni interes bio da dođe do obnove KJ ili do stvaranja proširene Srbije a što je i pokušano 40 i nekoliko godina kasnije.


koje ludilo :hahaha:

- - - - - - - - - -

mnogo toga je isparilo zajedno sa slikama fasista i partizana, ali recimo da bas taj njihov vodja the one and only broz je u prvom svetskom ratu ratovao protiv srba. eto na primer da krenemo odatle. posle je zarazio srbe komunizmom i idejom o utopiji i ravnopravnosti koja nikada ni u jednom segmentu brozove politike nije postojala. pa da dodjemo do ovih i ovakvih danas koji pricaju o nekim saveznicima, koji su bas tog istog drazu odlikovali onoliko puta koliko broz nije mogao da kresne jovanku.
i dolazimo do najbolnije tacke svakog bivseg komuniste sadasnjeg ngo lidera, a to je prestolonaslednik. jao pobegao, jao pokrao, jao tito ustani iz groba.

i sve da je tako, a nije, apsolutno je nebitno............

- - - - - - - - - -

pa ako te sluge hitlera i nacista treba da rehabilitujemo mogli bi onda i hitlera i naciste da rehabilitujemo...ne znam sta su ti cetnici radili po sumama ali nijednog nemca nisu ubili

to je po njima sledeći korak :hahaha:

- - - - - - - - - -

zipa...

- - - - - - - - - -

ceo svet se borio protiv jednog protivnika, nacističke nemačke i njenih slugu

i sad u njihovom iskrivljenom ogledalu, proturaju nebuloze da su nacisti spasavali srbe zajedno sa četnicima duž cele juge, da je saradnja sa okupatorom nešto tako dobro i normalno koju su eto pokvarili partizani :hahaha::zcepanje::hahaha:

- - - - - - - - - -

jadni oni svi zajedno u istom stroju na blajburgu

- - - - - - - - - -

Zarobljeni_Nijemci,_usta%C5%A1e,_%C4%8Detnici,_domobrani.jpg


- - - - - - - - - -

evo na jednoj livadi svi oni "ISPRAVNI" ZAJEDNO :mrgreen:
 
Ne znaš ti ni srpski čestito.
A ovaj Meho je iz stranke SDP,to je stranka beogradskih turaka odnsosno poturica.Kakve njihove rezolucje i gluposti.Oni mogu da usvajaju rezolucije o tome kako postati poturica i tako to.
Признајем, можда не стојим најбоље са српским језиком кад' сам рођен у Бангладешу!
И ти ниси нешто бољи од мене, када реченицу са Мехом не одвајаш у нови ред. А овамо, хвалиш се, како пишеш књиге. Мо да су то неке смешне књиге.
 
Објасни нам, шта то нагони црвене да Југословенској војсци у отаџбини приписују фашизам и стављају их у исти кош са усташама, балијама и осталим издајницима?

Kroatokomunistička propagandna mantra .

Nabiflalo to još u obdaništu i sad samo vrti.
 

Back
Top