Nasilnici po hitnom postupku u "Dr Laza Lazarević"

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
Beograd -- Nasilnici i osobe sa mentalnim smetnjama koje su sklone porodičnom nasilju od sada će po hitnom postupku biti smeštani u kliniku "Doktor Laza Lazarević".

Ova mera je predviđena Protokolom o saradnji koji su zaključili Prvo, Drugo i Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu sa klinikom "Doktor Laza Lazarević".

Primena Protokola će omogućićiti buduće koordinirano i hitno smeštanje lica sa mentalnim smetnjama koja usled tih smetnji ozbiljno i direktno ugrožavaju sopstveni život, zdravlje ili bezbednost i život drugog lica, navode u Tužilaštvu.

U cilju efikasnog postupanja uvedeni su i dežurni telefoni u klinici "Dr. Laza Lazarević" koji će 24 časa biti dostupni postupajućim tužiocima kao i policiji.

Pored ovoga, protokolom su definisane i usluge veštačenja takvih lica, žrtava nasilja.

Potpisnici Protokola su i izrazili obostranu volju za korišćenjem različitih terapeutskih modaliteta prema počiniocima nasilja kojima klinika raspolaže, sa ciljem podvrgavanja psiho-socijanom tretmanu učinilaca nasilja i njihovog praćenja kroz primenu psiho-socijanog tretmana .

Očekuje se da će ovaj vid saradnje policije, tužilaštva i klinike značajno poboljšati kavlitet saradnje, budući da je značajno ubrzan postupak smeštaja i veštačenja lica sa mentalnim smetnjama.

Takođe, i kroz stalno učešće predstavnika klinike u radu grupa za koordinaciju i saradnju koje su obrazovane u tužilaštvima u skladu sa Zakonom o sprečavanju nasilja u porodici i čiji rad se u dosadšnjoj primeni zakona pokazao kao najznačajniji u prevenciji nasilnog obrasca ponašanja, navodi tužilaštvo.

Protokol je rezultat zajedničkih predloga i konkretnih mera za hitno delovanje, koji su usaglašeni na ranije održanom sastanku u Ministarstvu pravde Srbije, napominje se u saopštenju.

Zakon o sprečavanju nasilja u porodici primenjuje se od 1. juna i predviđa niz hitnih mera za sprečanje izvršenja krivičnih dela.

Počinioci nasilja su mahom zavisnici od alkohola, ali i drugih oblika poremećaja ličnosti.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=20&nav_category=16&nav_id=1316321




mišljenja sam da muškarci i žene siledžije nisu siledžije samo u kući već i po firmi kad je neko na slabijoj poziciji
tako da sam mišljenja da bi trebalo da se ostavi mogućnost da se siledžije muškarci i žene mogu prijaviti i iz firme
tim pre jer mnogi nasilnici i nisu više u braku
 
Poslednja izmena:
Znam neke ljude koji su prsli i postali skloni "porodičnom nasilju" nakon godina i godina zvocanja i psihičkog zlostavljanja. Tako da ništa nije crno-belo i nisam za ovakve "ultimativno-reaktivne" poteze. Ja lično garantujem da kad bi se ozbiljno i potanko proučio profil bar pedeset posto (pa i više) takozvanih "porodičnih nasilnika", da bi se u svim tim slučajevima gotovo uvek kao uzrok otkrila zla krvopija u vidu žene, roditelja itd. Ljudi posmatraju samo posledicu bez otkrivanja uzroka, a upravo je uzrok neko ko pije krv tom mučeniku kom onda prekipi i pukne film pa uradi nešto što ne treba. Ne kažem da nema i suprotnih primera, ima naravno i to dosta, samo mislim da ovo područje nije dovoljno istraženo.
 
Znam neke ljude koji su prsli i postali skloni "porodičnom nasilju" nakon godina i godina zvocanja i psihičkog zlostavljanja. Tako da ništa nije crno-belo i nisam za ovakve "ultimativno-reaktivne" poteze. Ja lično garantujem da kad bi se ozbiljno i potanko proučio profil bar pedeset posto (pa i više) takozvanih "porodičnih nasilnika", da bi se u svim tim slučajevima gotovo uvek kao uzrok otkrila zla krvopija u vidu žene, roditelja itd. Ljudi posmatraju samo posledicu bez otkrivanja uzroka, a upravo je uzrok neko ko pije krv tom mučeniku kom onda prekipi i pukne film pa uradi nešto što ne treba. Ne kažem da nema i suprotnih primera, ima naravno i to dosta, samo mislim da ovo područje nije dovoljno istraženo.

tako je, ljudi umeju znatno da potcene psihičko nasilje i njegove posledice
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=20&nav_category=16&nav_id=1316321[/url]




mišljenja sam da muškarci i žene siledžije nisu siledžije samo u kući već i po firmi kad je neko na slabijo poziciji
tao da sam mišljenja da bi trebalo da se ostavi mogućnost da se siledžije muškarci i žene mogu prijaviti i iz firme
tim pre jer mnogi nasilnici i nisu više u braku

Očaj !
Rasplakah se....
 
Poslednja izmena:
Znam neke ljude koji su prsli i postali skloni "porodičnom nasilju" nakon godina i godina zvocanja i psihičkog zlostavljanja. Tako da ništa nije crno-belo i nisam za ovakve "ultimativno-reaktivne" poteze. Ja lično garantujem da kad bi se ozbiljno i potanko proučio profil bar pedeset posto (pa i više) takozvanih "porodičnih nasilnika", da bi se u svim tim slučajevima gotovo uvek kao uzrok otkrila zla krvopija u vidu žene, roditelja itd. Ljudi posmatraju samo posledicu bez otkrivanja uzroka, a upravo je uzrok neko ko pije krv tom mučeniku kom onda prekipi i pukne film pa uradi nešto što ne treba. Ne kažem da nema i suprotnih primera, ima naravno i to dosta, samo mislim da ovo područje nije dovoljno istraženo.

Ma nemoj ! Jos jednom - Zrtva je kriva, branimo nasilnike ! Pazi kako da nije, kako te nije sram da se frljas nekim procentima i to visokih 50%, kao zla krvopija je kriva.

Sta radis "muskarcino" godinama i godinama sa nekim koga karakterises "da ti zvoca" ? Mozda je u pravu sto ti zvoca jer si sero.nja ili jer cinis nepravdu a vrhunac nasilja koji moze da ti da je samo to "zvocanje" jer ti ne moze nista vise od toga, dok ti mozes lako da je ubijes ili osakatis sa par udaraca. Ja kada bih udario zenu najjace sto mogu, s obzirom da sam trenirao borilacke vestine, mogla bi i da umre, ako je pogodim u jetru, bubreg srce, vrat.
A ona mene da udari najjace sto moze, bilo bi kao da me ujeo komarac.

Dakle, nije ista raspodela moci.

Zasto bi cekao "Da ti pukne film" ? Dakle ti si kriv - em ces je ubiti ili izvrsiti fizicko nasilje, em si sonja kojim moze da manipulise zena, em si smota jer nisi znao da joj pokazes vrata i da odes i nadjes novu, bolju zenu.

Dakle - nema tu opravdanja - Godine i godine zvocanja, bla bla, ona je losa ja dobrica ali posle 20 godina sam pukao bla bla, JBT STA TRAZIS SA TAKVOM OSOBOM? 1-2-3 SITUACIJE, PONAVLJA PONASANJA, NE SLAZETE SE - CAOOO ZDRAVOOO - RASKID VEZE ODMAH ILI RAZVOD BRAKA.

Veoma prosto i pragmaticno i po tebe i po nju i po sve ostale oko vas.

Sta ces sa takvom zenom, je l si toliko nesposoban da nadjes drugu pa moras te da se drzis kao da je jedina na svetu koja ima onu stvar?
 
Znam neke ljude koji su prsli i postali skloni "porodičnom nasilju" nakon godina i godina zvocanja i psihičkog zlostavljanja. Tako da ništa nije crno-belo i nisam za ovakve "ultimativno-reaktivne" poteze. Ja lično garantujem da kad bi se ozbiljno i potanko proučio profil bar pedeset posto (pa i više) takozvanih "porodičnih nasilnika", da bi se u svim tim slučajevima gotovo uvek kao uzrok otkrila zla krvopija u vidu žene[, roditelja/B] itd. Ljudi posmatraju samo posledicu bez otkrivanja uzroka, a upravo je uzrok neko ko pije krv tom mučeniku kom onda prekipi i pukne film pa uradi nešto što ne treba. Ne kažem da nema i suprotnih primera, ima naravno i to dosta, samo mislim da ovo područje nije dovoljno istraženo.




Definitivno. Porodica je često pakao psihopatolologije(a). Ali, nema to ko da raspetljava, u Srbiji je sve na varvarskom i bandistskom nivou
 
Poslednja izmena:
Znam neke ljude koji su prsli i postali skloni "porodičnom nasilju" nakon godina i godina zvocanja i psihičkog zlostavljanja. Tako da ništa nije crno-belo i nisam za ovakve "ultimativno-reaktivne" poteze. Ja lično garantujem da kad bi se ozbiljno i potanko proučio profil bar pedeset posto (pa i više) takozvanih "porodičnih nasilnika", da bi se u svim tim slučajevima gotovo uvek kao uzrok otkrila zla krvopija u vidu žene, roditelja itd. Ljudi posmatraju samo posledicu bez otkrivanja uzroka, a upravo je uzrok neko ko pije krv tom mučeniku kom onda prekipi i pukne film pa uradi nešto što ne treba. Ne kažem da nema i suprotnih primera, ima naravno i to dosta, samo mislim da ovo područje nije dovoljno istraženo.

Nasilni moderator.Ko tebi dopusti da budes zelenko sa ovakvim stavom.

Zensko kad "zvoca" ponavlja ono sto treba uraditi jer musko ignorise.Sta ona moze da uradi tu?Nista.Samo da beskrajno ponavlja dok on ne zavrsi sta treba.

Kome ponasanje partnerke smeta neka je ostavi.Ako ima psihicke probleme zbog majke/oca/koga vec neka poseti strucnjake,vidi koja mu je terapija i da li je sposoban da funkcionise u zajednici uopste.Ne agresija.
 
Definitivno. Porodica je često pakao psihopatolologije(a). Ali, nema to ko da raspetljava, u Srbiji je sve na varvarskom i bandistskom nivou

Mnogi su napustili rodno mesto da bi kao raskinuli sa nepisanim ali važećim im seoskim istorijatom medjutarabskih odnosa.
Medjutim, nisu napustili formu tako da su ono što su naučili nastaviše da primenjuju po većim mestima jer drugačije ne umeju.

- - - - - - - - - -

sa tehnološkim napretkom interneta papazjanija je postala još veća
jer Bože moj, socijalne mreže su postale i validni dokaz u retardiranim glavama tj dodatni način življenja uz maloumnički kliše
 
Poslednja izmena:
Nasilni moderator.Ko tebi dopusti da budes zelenko sa ovakvim stavom.

Zensko kad "zvoca" ponavlja ono sto treba uraditi jer musko ignorise.Sta ona moze da uradi tu?Nista.Samo da beskrajno ponavlja dok on ne zavrsi sta treba.

Kome ponasanje partnerke smeta neka je ostavi.Ako ima psihicke probleme zbog majke/oca/koga vec neka poseti strucnjake,vidi koja mu je terapija i da li je sposoban da funkcionise u zajednici uopste.Ne agresija.

Zaboravila si i deo "...i psihičkog zlostavljanja...".
 

Back
Top