Кога бисте одавде са форума свом детету за професора филозофије ?

Jedini koji bi mogao biti pravi profesor filozofije je Nerej. Čovek zna sve što jedan profesor filozofije treba da zna.
Ostali su, ili usmereni na nekog filozofa kao oziman npr, ili su lokalni zadružni mudroseri koji pokušavaju da budu pametni među rajom uz pivo, kao Dragče npr.

Australijske učesnike na ovom pdf-u ne računam u filozofe, kao ni Luisa jer su više okrenuti duhovnim stvarima nego filozofskim.

Kreptoman je takođe zanimljiv jer prati liniju moderne političke filozofije, ali ta filozofija nije ona koju bih preporučio mom detetu...politika nije za decu.
 
Jedini koji bi mogao biti pravi profesor filozofije je Nerej. Čovek zna sve što jedan profesor filozofije treba da zna.
Ostali su, ili usmereni na nekog filozofa kao oziman npr, ili su lokalni zadružni mudroseri koji pokušavaju da budu pametni među rajom uz pivo, kao Dragče npr.

Australijske učesnike na ovom pdf-u ne računam u filozofe, kao ni Luisa jer su više okrenuti duhovnim stvarima nego filozofskim.

Kreptoman je takođe zanimljiv jer prati liniju moderne političke filozofije, ali ta filozofija nije ona koju bih preporučio mom detetu...politika nije za decu.

Sedi ti malo u kafe Tehnološkog u NS s profama i studentima da viš ša je filozofija!:hahaha:
 
Drakče - rektor, Oziman - profa

Ovaj drugi tvrdi da je Zemlja ravna ploča. :thumbdown: O obliku i dimenzijama Zemlje se ne može filozofirati, jer je to odavno izmereno i dokazano. :dash: A on tamo na nekim glupim temama filozofirao o obliku i dimenzijama Zemlje. O tempora. O mores. Inače ne sporim da je dobar filozof. Ali "ravnozemljaš". :cepanje:
 
Ne tvrdi nego postavlja pitanje. Sumnja.
Zameriti nekome sto postavlja pitanje moze samo neko ko nije spreman da se menja.
Ne postoje pogresna pitanja. Ali odgovori su po pravilu pogresni.

- - - - - - - - - -

Pogresni su svi odgovori koji nemaju sirinu. A to su svi ljudski odgovori.
Odgovori su, bas kao i ljudi, ogradjeni, ograniceni naucenim, opkoljeni strahom.
 
Ne tvrdi nego postavlja pitanje. Sumnja.
Zameriti nekome sto postavlja pitanje moze samo neko ko nije spreman da se menja.
Ne postoje pogresna pitanja. Ali odgovori su po pravilu pogresni.

- - - - - - - - - -

Pogresni su svi odgovori koji nemaju sirinu. A to su svi ljudski odgovori.
Odgovori su, bas kao i ljudi, ogradjeni, ograniceni naucenim, opkoljeni strahom.

Tvrdi. I otvorio je temu o tome da je Zemlja ravna ploča. :hahaha1: I još nas izvređao kad smo ga pitali zašto je u Evropi proleće kad je u Australiji jesen, i obrnuto, a za sve to vreme na ekvatoru dan i noć traju skoro tačno po 12 sati u toku cele godine. To može da bude samo na lopti. Sve planete su lopte. Ko ne veruje može da pogleda kroz teleskop u Mars i Veneru. Naravno, pod uslovom da se ne plaši teleskopa. Čovek filozofira o obliku i dimenzijama Zemlje i pominje mi Platonovu pećinu. :hahaha: Kakve veze ima filozofija sa oblikom i dimenzijama Zemlje? :cepanje: To je odavno izračunato i izmereno. Završena priča.

Jesi ti njegov advokat? Ako jesi, zna li on uopšte da si mu advokat? :rotf:
 
Kakve veze imaju Mars i Venera?
- - - - - - - - - -
Mozes li tim teleskopom videti Zemlju?
Da li si video, da li si izracunao, izmerio,
ili si samo poverovao indirektnim zakljucivanjem? :think:

Filozof ne veruje, filozof sumnja.

Ja ću da postanem glavni ravnozemljaš na svetu ako budem video sazvežđe Južni Krst iz Evrope. Da smo na ploči, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa. Dajem ti priliku da me preobratiš... i zaradiš na tome...

Dakle...

Kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, dok na ekvatoru u toku cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. To je nemoguće na ravnoj ploči, već je moguće samo na lopti. Tačka.

Kad mi budeš pokazao tačku iz Evrope sa koje se može videti sazvežđe Južni Krst, em što ću ti dati 5000 €, em što ćeš me ubediti da je Zemlja ravna ploča, jer da jeste, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa, ne bismo imali polove, ekvator i godišnja doba. Dakle? Ti si na potezu.

U čemu je problem? Đe ba zapelo?

Pošto je ovde od strane protivnika zdravog razuma i logike pomenuta logika...

Svi vrlo dobro znamo da Sunce ovako zalazi...

sunset10.jpg


Ako bismo bili na ploči - kad jednom zađe Sunce cela “ploča” bila bi u mraku. :hahaha:

Svi vrlo dobro znamo da nije tako, već da imamo časovne zone. Čista logika.

- - - - - - - - - -

Jadni ravnozemljaši (ali “ravnozemljaši, aha ha ha ha ha ha ha, kako neko sam sebe može tako da nazove), izmislili su kako je profesor i doktor fizike Božidar Nikolić ravnozemljaš... pa kad je jadni profa saznao za to morao je da ih demantuje...


Ravnozemljaši. :rida: Ali "ravnozemljaši". :cepanje:

- - - - - - - - - -

I filozof koji "filozofira" o obliku i dimenzijama Zemlje. Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta. :D :D :D
 
Nije tema, zao mi je. Tebi je lopta, njemu je disk. PA ŠTA?!? :dontunderstand: Zemlji je svejedno.

- - - - - - - - - -

I filozof koji "filozofira" o obliku i dimenzijama Zemlje. Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta. :D :D :D

Ovde se sasvim legitimno sumnja i u postojanje stvarnosti, i o tome filozofira; ovo je podforum filozofija. :hvala:

- - - - - - - - - -

Platonova pecina (danas bioskopska sala) je odlican prikaz stvarnosti.
 
Nije tema, zao mi je. Tebi je lopta, njemu je disk. PA ŠTA?!? :dontunderstand: Zemlji je svejedno.

- - - - - - - - - -



Ovde se sasvim legitimno sumnja i u postojanje stvarnosti, i o tome filozofira; ovo je podforum filozofija. :hvala:

- - - - - - - - - -

Platonova pecina (danas bioskopska sala) je odlican prikaz stvarnosti.

Apsolutno netačno. On je vređao sve nas koji znamo da je Zemlja lopta. Nije umeo, kao ni ti, niti bilo ko, da objasni kako je sada, recimo, u Australiji proleće, a kod nas jesen, i obrnuto, a za sve to vreme na ekvatoru dan i noć traju skoro tačno po 12 sati u toku cele godine. Podmetao je video klip o predavanju profesora Božidara Nikolića, gde fali kraj snimka, ne bi li ispalo da profesor zastupa srednjovekovne nebuloze o "ravnoj Zemlji", koja ne postoji. Sve smo dokazali kao gluposti i on se poražen povukao. Jedino ga ti braniš, kao njegov advokat. Zna li on da si mu advokat? E, žalosti. Nego, ne može da bude za njega ovako a za mene onako. Sve planete u svemiru su lopte. Nema nikakvih ploča. Čemu "Caps Lock" slova? Ko se dere? Onaj ko nije u pravu.

Ne može se filozofirati o obliku i dimenzijama Zemlje, jer je to odavno izmereno i utvrđeno, kao što se ne može filozofirati o tome da li je 1+1=2. I tačka.

Platonova pećina nema ama baš nikakve veze sa oblikom i dimenzijama Zemlje. Ako neko namerno širi dezinformacije, kao "tvoj filozof", koji čak ni ne zna da si mu ti forumski advokat, onda znamo sa kim imamo posla. Već sam pisao o prevari sa profesorom Božidarom Nikolićem u prethodnom postu. Ko god se upecao na tu prevaru je glup, a ko god ju je namerno širio je zlonameran. Dakle, nema nikakve veze sa ljubavlju prema mudrosti, što bi trebalo da bude filozofija. Ovo je totalna ludost. Dno dna.
 
I proleće i noć i lopta i Australija su u skladu sa "teorijom ili usvojenim modelom". Platon govori da je "model" predstava. Ali slika na bioskopskom platnu nije stvarnost.
Stvarnost nije ni film sa koga se projektuje na platno.
Stvarnost je izvan bioskopa.

Reko Platon, nemoj mene. :)

- - - - - - - - - -

Postoji razlika između ljudi koji veruju i ljudi koji sumnjaju. To su dva sveta koja se ne preklapaju.
 
I proleće i noć i lopta i Australija su u skladu sa "teorijom ili usvojenim modelom". Platon govori da je "model" predstava. Ali slika na bioskopskom platnu nije stvarnost.
Stvarnost nije ni film sa koga se projektuje na platno.
Stvarnost je izvan bioskopa.

Reko Platon, nemoj mene. :)

- - - - - - - - - -

Postoji razlika između ljudi koji veruju i ljudi koji sumnjaju. To su dva sveta koja se ne preklapaju.

Nije tačno. Kad je u Evropi proleće u Australiji je jesen, i obrnuto, a sada je obrnuto, kod njih je proleće a kod nas u Evropi jesen, a za sve to vreme na ekvatoru dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. U Evropi se vide sazvežđa Veliki i Mali Medved, a ne vidi se sazvežđe Južni Krst, dok se u Australiji vidi sazvežđe Južni Krst, a ne vide se sazvežđa Veliki i Mali Medved, zato što dve polulopte naše loptaste planete imaju totalno drugačije karte neba. To je moguće samo na lopti. I tu se priča završava. Ovo nema nikakve veze sa filozofijom, sa bilo kakvim jarugama i bilo kakvim pećinama. Po N-ti put, drvena glavo, o obliku i dimenzijama Zemlje se ne može, da ponovim, ne može filozofirati, kao što se ne može filozofirati o tome da li je 1+1=2 ili je 1+1=3. Zna li taj tvoj zlonamerni filozof, koji je namerno proturao priču o profesoru Božidaru Nikoliću kao „ravnozemljašu“, što je profesor na kraju demantovao objasnivši da su isekli kraj njegovog video klipa, i pokazao o kakvom se ljudskom ološu radi (mislim na ravnozemljaše, ali „ravnozemljaše“, aha ha ha ha ha ha ha, koliko grama mozga mora imati neko ko sam sebe nazove ovako u XXI veku) da si ti njegov forumski advokat? E, tugo.

Takođe, upravo mi je pao na pamet i elementarno jednostavan način za dokazivanje da je Zemlja lopta, preko koordinata, geografske širine i dužine, i fizičke udaljenosti dve tačke izrađene u stepenima LAT i LON. Razmisli kako bi se kretala vrednost fizičke udaljenosti (u metrima) između dve tačke ugaonog rastojanja od recimo jednog stepena?

Na loptastoj Zemlji je ta vrednost najveća na ekvatoru, a severno i južno se smanjuje, dok bi se na “palačinka-Zemlji” povećavao konstantno od severnog pola do ruba. Svako ko ima GPS i dva grama mozga u glavi bi to lako mogao proveriti upoređivanjem sa mapom i fizičkim merenjem rastojanja. Geometri na južnoj hemisferi bi imali mnoogo više posla. Piloti ne bi mogli da lete, i ceo sistem koordinata bi bio neodrživ.

Prevara bi, naravno, odmah bila primećena od strane geodeta, pilota, geografa, i običnih ljudi koji imaju GPS i kalkulator.

Kako to da su sva nebeska tela, sve zvezde i sve planete u svemiru, loptastog oblika? Zato što se sva materija u svemiru zbija u gomilu, formira loptu i stvara gravitaciju. Ista ona nauka koju ravnozemljaši mrze, pošto je ne razumeju. Ista ona nauka uz pomoć koje je danski fizičar i astronom Ole Kristensen Remer 1692. godine, dakle krajem XVII veka (možda bi oni videvši ovu godinu rekli krajem XVI veka, ha ha ha) izmerio brzinu svetlosti uz pomoć 9 sveća i 9 ogledala, i njegovo merenje se malo razlikuje od merenja brzine svetlosti koja se obavljaju laserima u naše vreme. Sve sam rekao. Pametnom dosta.

Dakle, nauka je egzaktna stvar, a nebuloze koje ravnozemljaši skidaju sa YouTube ne vrede ni pet para i treba im se rugati. I kada kuvate ručak, u šerpi se kuvani sadržaj skupi na dnu šerpe u pravilan krug - dvodimenzionalno telo, a u svemiru bi se skupio u loptu. Dakle, nijedno nebesko telo ne može da postane ploča.

Dalje, objasnite vi nama kako je sada, dok je kod nas jesen, u Južnoj Americi, Južnoj Africi i Australiji proleće, ako je Zemlja ravna ploča? Aha ha ha ha ha ha ha. Da je ravna ploča svi bismo imali istu klimu, odnosno samo jedno godišnje doba. Dalje, objasnite vi nama kako to da mi na severnoj hemisferi ne vidimo sazvežđe Južni Krst, dok ljudi na južnoj hemisferi ne vide sazvežđa Veliki i Mali Medved, kao ni Zvezdu Severnjaču. Aha ha ha ha ha ha ha. Da je Zemlja ravna ploča svi bismo videli isto nebo nad nama, odnosno ne bismo imali takozvane karte severnog i južnog neba. Dalje, objasnite nam kako niko ko je išao avionom ili brodom na put oko sveta nije udario avionom ili brodom ni u kakav “zid”, niti došao do “kraja ploče”, već se vratio na istu tačku sa koje je pošao. Aha ha ha ha ha ha ha. Možda ne možete zato što se nikada u životu niste vozili brodom i avionom. Štaš. Dalje, objasnite nam kako to da imamo časovne zone, jer da je Zemlja ravna ploča svi bismo imali jednu časovnu zonu. Aha ha ha ha ha ha ha. Ali objasnite svojim rečima, bez postavljanja besmislenih video klipova sa YouTube.

Ne znam kome terate inat ovim pričama. Samo nastavite da se ponižavate i da pravite budale od sebe.

Da je Zemlja ravna ploča ne bismo imali solsticije...

Ko ne zna šta je Solsticij, evo mu objasnila WIKIpedia:

http://sr.wikipedia.org/wiki/Solsticij

Da je Zemlja ravna ploča, kako veli odvratna sekta “Flat Earth”, ne bismo imali Letnji solsticij 22. juna, kao ni Zimski solsticij 22. decembra. Pametnom dosta.

Evo ja predlažem sledeći eksperiment.

Uzeti tri krompira, da budu približno iste veličine. Jedan iseći ravno, drugi u oliku lopte i treći u obliku kocke. Snimiti ovo pre eksperimenta.

Zatim uzeti jedan ravan tiganj (vrlo bitno), staviti malo ulja i početi pržiti ove krompire. Povremeno dodati vegetu (bitno za eksperiment). E sada drmnuti tiganj tri puta udesno. Ako se onaj krompir koji je lopta pokrene - Zemlja je okrugla, ako se pokrene onaj ravno isečen - Zemlja je ravna, a ako se pokrene onaj kockast - onda je loša vegeta.

To treba sve snimiti i objaviti.

Prosto mi dođe neprijatno kako sve te svetske kompanije iz oblasti avio-transporta još uvek nisu upoznate sa dostignućima ravnozemljaške sekte, već lete po modelu sferične Zemlje... i brodovi se kreću po mapama projekcija sferične Zemlje... i artiljerija obračunava putanje granata uračunavajući uticaj Koriolisove sile, koja se javlja usled rotacije Zemlje, a za koju oni nisu ni čuli... a ne znaju kakvi su genijalci u sekti ravna Zemlja...

Znam šta je stvarnost, šta je platno, šta je slika, šta je Platonova pećina, ko je Platon, ali i daje ne vidim kakve to veze ima sa činjenicom da je 1+1=2 a ne 1+1=3.

Isto tako, sve planete u svemiru su lopte. Nema niakvih ravnih ploča, niti će ih ikada biti.

Ne može Platon da mi govori da je možda 1+1=3.

I oni koji veruju i oni koji sumnjaju ne mogu da tvrde da je 1+1=3, pa samim tim ne mogu da tvrde ni da je Zemlja jedina ravna ploča u svemiru, a pri tom ima karte severnog i južnog neba, polove i različita godišnja doba na poluloptama, zatim ekvator sa skoro istim trajanjem dužine dana i noći u toku godine... itd. Itd. Pametnom dosta. Isponižavao si se samo tako. Nina nana, samo ovako nastavi. Ne znam zašto radiš sve ovo samom sebi. Ojha.

- - - - - - - - - -

Ničije dete ne zaslužuje tekvu sudbinu. :zcepanje:

I ja kažem. Vidiš kakvog su neznalicu i ravnozemljašpa (ali "ravnozemljaša", aha ha ha ha ha ha ha) predložili za profesora. :rida:
 
Kladim se da bi Marie najradije s Borkom,ali se srami da rekne...:hahaha::rotf:

:rumenko: ako promenim tim, Borka definitivno ulazi u najuzi izbor
a jos bi neki rado s Borkom da raznorazne vece i cece nisu bile brze, a ima i ovaj spartanski rukavac sa neiskvarenim mladicima
ali na prvom mestu na ovom forumu, uzevsi u obzir kolicinu narcizma bi bilo kloniranje i samooplodnja
 

Back
Top