Како ће изгледати Северна Кореја кад јој дође слобода?

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.358
Баш се нешто размишљам, гледам неку слику на некој од тема у којој дебела веприна са лошом фризуром ништа не ради, а око њега неки адмирали са блокчићима 'ватају белешке.

Па се мислим, дебела веприна има да цркне од гојазности. А и нема неку генетику. И чале му млад умро, мада су правили посебне клинике како би му продужавали живот. А синови му били разочарење, па морали овог да ставе, а ни он никакав. Ускоро ће да му литну краци. Било зато што ће Трампара да га елиминира, било Соутх Кореа, било народ било да сам умре од притиска или преране старости.


Да његово дете наследи Кореју, биће чудно, јер и он сам није неки репрезентативан примерак људске врсте, а како је за размножавање одабрао певаљку, ко зна на шта има да му личе деца наследници.

Јасно је, пре или касније у С. Кореји ће доћи слобода (да не кажем демократија, алергични сте на тај израз). Како ће народ кореје да се прилагоди новонасталим околностима?


Хоће ли бити као две Немачке? (Њемачке)
 
Prirodno je da se Koreje ujedine. Znamo da Zapadna Nemacka nije prihvatila tekovine Istocne, vec obrnuto, tako da je jasno kako ce se kretati proces i u ovom slucaju.

Можда ће јужна кореја своје фабрике да пребаци у северни део земље, након уједињења, јер ће имати јефтину радну снагу? Тиме ће доћи до индустријализације северне кореје, народ ће коначно моћи из својих села да се сели у градове (индустријске центре). Појавиће се пренасељеност, проституција, криминал, убиства, јефтина забава, новац, алкохол, потрошачко друштво, политичке партије, различите идеологије, различита мишљења, слобода говора, развој предузетништва, страни капитал ће ући у северне делове земље...
 
bolje pitanje je kako ce izgledati amerika kada se svet oslobodi nato fasizma? da li isto kao i kad se svet oslobodio hitlerovog fasizma ili ce mozda biti drugacije?

А ти брате дардо отвори тему са тим твојим бољим питањем па ћемо да дискутирамо и на ту тему.

Овде причамо шта ће бити кад са власти у Северној Кореји оде дебели вепар који само што није експлодирао од дебљине. Више не може ни људски да хода.
 
Али ће се тиме смањити увоз пелена за одрасле, а самим тим и спољнотрговински дефицит.

Za nas je ipak bolje da Severna Koreja ostane ovakva kakva je.Kad se oslobodi debelog,više nećemo biti popularni po jeftinoj radnoj snazi.Koreanci će da budu jeftiniji,a poznati su po boljim radnim navikama i disciplini.
 
ne znam u cemu je problem da se nesto pita svima je vise dosta natovog fasizma i mnogi ocekuju da mu vide ledja svima je dosta vise genocida i pljackanja koje nato sprovodi po svetu zadnjih 30 godina kao sto je hitler morao biti unisten tako i nato mora biti unisten tako da je legitimno se zapitati kako ce svet izgledati kada fasisticka amerika bude porazena i skupa sa njom i ostatak fasistickog natoa mislim da ce sve i jedna drzava da se pocne razvijati na svim poljima i sami ce odlucivati o svemu dok ce oni porazeni da mole za hleb kao onomad nacisti posle njihovog kraha to ce biti lep prizor za oci koje ce citav svet pozdraviti
 
Јел' кад јој дође слобода од памети ?

Кад буде дозвољена педерастија,
наркоманија,
содомија,
експлоатација,
аутодеструкција,
црна магија,
и увоз из масонских држва ?

Па изгледаће као што је сад код нас, ето тако ће изгледати !
 
Можда ће јужна кореја своје фабрике да пребаци у северни део земље, након уједињења, јер ће имати јефтину радну снагу? Тиме ће доћи до индустријализације северне кореје, народ ће коначно моћи из својих села да се сели у градове (индустријске центре). Појавиће се пренасељеност, проституција, криминал, убиства, јефтина забава, новац, алкохол, потрошачко друштво, политичке партије, различите идеологије, различита мишљења, слобода говора, развој предузетништва, страни капитал ће ући у северне делове земље...

Nece to ici tako brzo. Istocni deo Nemacke i dan-danas kaska za zapadnom posle bezmalo 30 godina. Sto dovoljno ukazuje kako su katastroficne razmere komunjarizma. Kambodza se nikad nije oporavila, i dalje je uz Srbiju, Moldaviju i Banglades, supak sveta. Treba ocekivati da ce J. koreja iz patriotizma da ulozi maksimum da povuce sever. Slicnog su mentaliteta kao Japanci, ne sumnjam da ce se cela zemlja zrtvovati da pomogne ubogoj braci sa severa, no pitanje je koliko moze sama i koliko brzo.

Pitanje je i koliko ce i da li ce zapad upumpati sredstva, jer ih i sam sve manje ima. Drugo pitanje je sta bi Kina u tom slucaju radila. Da li bi podrzala ujedinjenje, da li bi pomogla oporavku. Po Kinu bi najbolja opcija bila da smakne Krme svojerucno i instalira marionetsku vladu, upumpa pomoc i postavi je na zdrave kapitalisticke ekonomske osnove kao sto je uradila sa sobom. U sustini, neka vrsta protektorata mora da bude uvedena, jer posle toliko decenija ispiranja mozga, tesko je verovati da taj narod tamo moze samostalno da odlucuje i razmislja.
 
ne znam u cemu je problem da se nesto pita svima je vise dosta natovog fasizma i mnogi ocekuju da mu vide ledja svima je dosta vise genocida i pljackanja koje nato sprovodi po svetu zadnjih 30 godina kao sto je hitler morao biti unisten tako i nato mora biti unisten tako da je legitimno se zapitati kako ce svet izgledati kada fasisticka amerika bude porazena i skupa sa njom i ostatak fasistickog natoa mislim da ce sve i jedna drzava da se pocne razvijati na svim poljima i sami ce odlucivati o svemu dok ce oni porazeni da mole za hleb kao onomad nacisti posle njihovog kraha to ce biti lep prizor za oci koje ce citav svet pozdraviti

Очекујемо да отвориш тему са тим питањем, а да не спамујеш ову тему.
 
Predviđam scenarij sličan Kini , postupno otvaranje ka svetu, planski dolazak stranih investicija sa javo-privatnim partnerstvom (ovima se to isplati zbog bagatelne radne snage i potencialnog tržišta). Političko uređenje diktatura ili neka vrsta oligarhije , veliki rast proizvodnje i privrede (postupno i standarda). To je jedan sasvim realan scenario koji zaobilazi ideološke zablude da samo slobodno demokratsko društvo (sa političkim, ljudskim i dr. slobodama) ima perspektive rasta i napretka.
 
Poslednja izmena:
ne znam u cemu je problem da se nesto pita svima je vise dosta natovog fasizma i mnogi ocekuju da mu vide ledja svima je dosta vise genocida i pljackanja koje nato sprovodi po svetu zadnjih 30 godina kao sto je hitler morao biti unisten tako i nato mora biti unisten tako da je legitimno se zapitati kako ce svet izgledati kada fasisticka amerika bude porazena i skupa sa njom i ostatak fasistickog natoa mislim da ce sve i jedna drzava da se pocne razvijati na svim poljima i sami ce odlucivati o svemu dok ce oni porazeni da mole za hleb kao onomad nacisti posle njihovog kraha to ce biti lep prizor za oci koje ce citav svet pozdraviti

Otvori temu, ne spamuj. Ne budi glupko.
 
Неће бити као Либија и Сирија. Народ северне Кореје има своју браћу са југа који ће их штитити и преузети одговорност за њих.

juzna koreja je marionetska tvorevina kojom upravlja imperija tako da im se braca tamo pitaju koliko ja i ti
a rostilid i rokfeler nemaju vise neki interes da nastampaju zelenih novcanica i da ih tamo upumpaju kao sto su radili sa teritorijama koje su okupirali posle ww2 japanom,j,korjeom i zapdnom evropom
imas primjer DDR ..teritorije koje su pripadale DDR su i danas crna rupa Njemacke
nema vise besplatnog djeljenja zelenih novcanica i marasalovih planova

- - - - - - - - - -

stanje u s koreji podsjca dosta na zivot u sfrj
imao sam 6 god i krenuo predskolsku kad su javili da je umro drug tito
kakva je to tragedija bila svi su plakali ko za cacom ovog malog debelog
 
komunizam je bio bolji ljudi moji a nije zbog toga sto sam bio mlad
upamtio sam komunizam a zvim ovu reptilsku demokratiju
ovo sad je zlo veliko
bolje je tim zutacima da zadrze malog debelog nego da puste reptile da im krv na slamku sisaju

- - - - - - - - - -

Severna Koreja je jedna od retkih slobodnih zemalja.
Njihovo društveno uređenje je njihova stvar.

isto ko i japan ili njemacka sa stotinama cemerickih baza i 2 miliona njihovih vojnika u njima
 
juzna koreja je marionetska tvorevina kojom upravlja imperija tako da im se braca tamo pitaju koliko ja i ti
a rostilid i rokfeler nemaju vise neki interes da nastampaju zelenih novcanica i da ih tamo upumpaju kao sto su radili sa teritorijama koje su okupirali posle ww2 japanom,j,korjeom i zapdnom evropom
imas primjer DDR ..teritorije koje su pripadale DDR su i danas crna rupa Njemacke
nema vise besplatnog djeljenja zelenih novcanica i marasalovih planova

- - - - - - - - - -

stanje u s koreji podsjca dosta na zivot u sfrj
imao sam 6 god i krenuo predskolsku kad su javili da je umro drug tito
kakva je to tragedija bila svi su plakali ko za cacom ovog malog debelog

Да је твој пост заебанциа, заиста би био смешан. Али ти си озбиљан у томе што пишеш, а то није смешно, већ тужно.

- - - - - - - - - -

Severna Koreja je jedna od retkih slobodnih zemalja.
Njihovo društveno uređenje je njihova stvar.

Зашто кажеш "њихова ствар" а мислиш "његова ствар"?
 

Back
Top