Srbi u rasejanju i njihova integracija u lokalna društva

Nisu Srbi muslimani pa da ne mogu postati veći zapadnjaci od samih zapadnjaka iako po forumu glume Srbende.

Ima jedna čudna stvar kod muslimana koji se odsele na zapad. Jedna trećina nastavi da živi kako su živeli i ranije (ukoliko su bili u nekoj iole normalnijoj sredini), druga trećina postane ekstremnija nego što su bili pre odlaska, a poslednja trećina zaboravi da su ikada i bili muslimani.
Nešto slično se dešava i sa Srbima koji odu napolje.
 
Ima jedna čudna stvar kod muslimana koji se odsele na zapad. Jedna trećina nastavi da živi kako su živeli i ranije (ukoliko su bili u nekoj iole normalnijoj sredini), druga trećina postane ekstremnija nego što su bili pre odlaska, a poslednja trećina zaboravi da su ikada i bili muslimani.
Nešto slično se dešava i sa Srbima koji odu napolje.

Sve to zavisi od VELICINE MOZGA.:aha2:
 
Bas sam se pre neki dan setila kako su neki moji ne tako daleki preci ( pradeda i prababa) dosli iz Slovacke u Vojvodinu nekada davno kad je sve to bila Austro Ugarska. Nesto se ne secam da mi je iko pricao Slovacki i drvio kako oni nisu Srbi ili Madjari... ljudi su ziveli i zenili/udavali i niko nije drvio o tome kako su veliki Slovaci. Veliki Slovaci zive u Slovackoj.

Bas volim to sto jesam, ali to me ne vezuje da zivim tamo gde sam rodjena, svi smo mi homo sapiens i zivim medju svojim srodnicima. Ne idem ni u kakve klubove, probala sam, to su sve stranci i nemam nista zajednicko sa njima. To nisu moji prijatelji i ne mogu ih zameniti.
 
Poslednja izmena:
By BiznisInfo on 22/10/2017 Ekonomija

Stopa nezaposlenosti u Kini do kraja septembra bila je 3,95 posto što je najniže u proteklih nekoliko godina, saopšteno je danas iz kineskog Ministarstva za ljudske resurse i socijalnu zaštitu.

U saopštenju se navodi da je u periodu od januara do septembra oformljeno 10,97 miliona novih radnih mjesta, što je u odnosu na prošlu godinu povećanje od 300.000.

U saopštenju se ističe da ovi podaci ukazuju na to da je ispunjen cilj Ministarstva za ljudske resurse u socijalnu zaštitu.

Kineski premijer Li Keqiang izjavio je u martu da je u urbanim sredinama u Kini tokom 2016. godine stvoreno 13,14 miliona novih radnih mjesta.

http://www.biznisinfo.ba/u-kini-39-posto-nezaposlenih-samo-u-2016-otvoreno-13-miliona-radnih-mjesta/

zemlja buducnosti
 
Stopa nezaposlenosti u Kini do kraja septembra bila je 3,95 posto što je najniže u proteklih nekoliko godina, saopšteno je danas iz kineskog Ministarstva za ljudske resurse i socijalnu zaštitu.

zemlja buducnosti

Mislim da je glavna prednost Kine način na koji tretiraju muslimansku manjinu. Ujguri su dovedeni u red, a problematični su isporučeni sve sa porodicama u Siriju da tamo ostave kosti.

Inače, ne dao ti Bog (Alah) da budeš zaposlen u Kini na nekom ne-menadžerskom poslu.
 

Back
Top