Sad odjednom - NE TREBA FAKULTET ???
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Sad odjednom - NE TREBA FAKULTET ???

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    54
    Reputaciona moć
    698

Podrazumevano Sad odjednom - NE TREBA FAKULTET ???

Jelena Vasilijević Skokić iz Užica već dvanaest godina čeka na posao u struci građevinskog inženjera. Radila je razne poslove, a na sajam zapošljavanja je došla jer, kako kaže, ne gubi nadu.
    "Nikada me nisu pozvali da radim u struci. Radila sam razne poslove, neko vreme i u trgovini. Ovde sam došla da vidim šta se nudi i da li ima nešto novo", kaže Jelena Vasilijević Skokić, Užice.

Posetioci koriste svaku priliku da dođu bar do povremenih poslova.
    "Trenutno sam bez posla, nakon više od trideset godina rada. Prihvatam sve, razne privremene poslove. Radio sam i fizičke poslove i kao noćni čuvar i gde god me pozovu", kaže Ljubodrag Ječmenica, Užice.

Poslodavci kažu da nije dovoljna samo diploma već i određene veštine. Najtraženiji su radnici sa srednjom stručnom spremom.
    "Uglavnom su nam potrebni vozači, rukovodioci građevinskih mašina, inženjeri. Ima interesovanja, posebno su zainteresovani mladi ljudi", kaže Tatjana Marić, "Tehnogradnja" Kruševac.

U Gornjem Milanovcu predstavilo se 18 poslodavaca. Traže se radnici mašinske i prehrambene struke, i nude poslovi u oblasti osiguranja, obezbeđenja i ekonomije.
    "U ispostavi Gornji Milanovac prijavljeno je oko 2.700 nezaposlenih lica, a najviše su to lica sa srednjom i visokom stručnom spremom", kaže Ana Dojčilović, NSZ, Filijala Čačak.

U Srbiji je u prva četiri meseca, prema evidenciji Nacionalne službe zapošljavanja, zaposleno 1,7 odsto više nego u istom periodu prošle godine. Oko 15 odsto nezaposlenih preko sajmova dolazi do povremenih i stalnih poslova.

Najznačajniji rast beleži se u IT sektoru, zatim u administraciji, računovodstvu, ugostiteljstvu, pravu i dizajnu.
    Ipak, najtraženije su zanatlije: bravari, zavarivači, monteri, stolari, kuvari, frizeri, automehaničari i vozači.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/57/srbija-danas/2910036/na-sajmovima-zaposljavanja-najtrazenije-zanatlije.html
    I ♥ Ceca

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6219

Podrazumevano Re: Sad odjednom - NE TREBA FAKULTET ???

I biciklisti<3
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Domaćin Lord Gledston (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    493
    Reputaciona moć
    111

I...kakav tuzan kraj je doziveo taj "Heroj rada",Alija Sirotanovic.Njegova slika na novcanici,a on...umro u bedi,zaboravljen od svih.! Nije fazon biti "heroj rada".treba danas
    biti "bimismen".Lagati,varati,surovati sa politikantima...to su danas "heroji" rada.Sto rece Balasevic u onoj kultnoj pesmi:"Napred momci moji sinovci,ja varam malo bolje..."
    MENS SANA IN CORPORE SANO!

Iskusan mizaca (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    428

Pa naravno da sefovi sa maksimumom zavrsene srednje skole traze zanatlije.
    Tesko je intelektualcu (prirodnom) da radi sa molerom vozacem ili seficom koja vec dobro unovcila dar majke prirode.Jbg neko je trljao klupu i knjigu u prosjeku min 5 god,a neko je za to vrijeme postao direktor komunalnog preduzeca sa privatnom diplomom.
    Ljudi su postali najgori psi,a psi najbolji ljudi !!!!!!

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    396

Citat Original postavio Lord Gledston Pogledaj poruku
    I...kakav tuzan kraj je doziveo taj "Heroj rada",Alija Sirotanovic.Njegova slika na novcanici,a on...umro u bedi,zaboravljen od svih.! Nije fazon biti "heroj rada".treba danas
    biti "bimismen".Lagati,varati,surovati sa politikantima...to su danas "heroji" rada.Sto rece Balasevic u onoj kultnoj pesmi:"Napred momci moji sinovci,ja varam malo bolje..."
    arif heralic.
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    192

Citat Original postavio mizaca Pogledaj poruku
    Pa naravno da sefovi sa maksimumom zavrsene srednje skole traze zanatlije.
    Tesko je intelektualcu (prirodnom) da radi sa molerom vozacem ili seficom koja vec dobro unovcila dar majke prirode.Jbg neko je trljao klupu i knjigu u prosjeku min 5 god,a neko je za to vrijeme postao direktor komunalnog preduzeca sa privatnom diplomom.
    Onaj što je samo trljao klupu a rezultat "prošo ko pas kroz rosu" gubio samo vreme.Već ko je tako trljao klupu i može to trljanje da proda,to već vredi.

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    54
    Reputaciona moć
    698

Citat Original postavio Lord Gledston Pogledaj poruku
    I ♥ Ceca

Slične teme

1. Fakultet Dramskih Umetnosti
    Autor LUDICA u forumu Fakulteti
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.05.2010., 20:27
  2. medicinski fakultet-Nis
    Autor Sterka© u forumu Fakulteti
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 06.02.2010., 16:40
  3. Ekonomski fakultet
    Autor bety u forumu Fakulteti
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.07.2009., 13:36
  4. Gradjevinski fakultet
    Autor nikola_o u forumu Fakulteti
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 26.06.2009., 19:35
  5. Kako uspjesno upisati Farmaceutski fakultet?
    Autor dajana u forumu Fakulteti
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 20.01.2004., 20:22

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •