Eko-gorivo
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Eko-gorivo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Eko-gorivo

Da li ce se i kada neko iz struktura na vlasti setiti da je krajnje vreme da pocnemo da razmisljamo o proizvodnji biodizela iz uljane repice? Naravno, kao i svaki drugi pocetak, i taj bi iziskivao dosta truda ali posle se to ipak isplati. Finansijki i ne toliko mnogo koliko ekoloski ali i strateski (jer ne bismo toliko zavisili od dobavljaca nafte).
    Tu je takodje i bio-gas. Drzava bi trebalo da stimulise stocare da proizovde bio-gas ali ocigledno da imaju "pametnija" posla.

Početnik Magog (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Eko-gorivo

Ma sve je to OK, ali mi smo suvise siromasni da bi mogli da se bavimo nekim istrazivanjima i proucavanjima, a oni bogati, koji imaju sredstva za takve stvari ne zele da ih potrose da omoguce cistiji svet jer jos ima nafte i oni gledaju kako da sto vise zarade na njoj, bez obzira sto ce to da unisti i nas i njih zbog ocigledne promene klime kojoj prisustvujemo!

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Citat Original postavio Thalasoma
    .....uljane repice?
    Jadna uljana repica...
    Meni je, noćas, sve nešto jadno, malo i slatko
    Janidebi

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Jes', Magože, to što kažeš, jerbo nam jedino ostaje da čekamo tih 40-ak godina, da se rezerve istroše... Onda će da izmisle nešto još gore
    Janidebi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

E,caos narode!Moj tata je mnogo zauinteresovan za biodizel.Ima napisan ceo elaborat o tome.Nego ne znam koliko je ovo moje pitanje za ovu temu ali interesuje me ako moze neko od vas da mi odgovori nesto ako zna o smeru inzinjerstvo zastite zivotne sredine na tmf-u?Znate sve one korisne informacije:kakav je smer,sta se uci,gde se moze zaposliti,koliko je zanimljivo,a koliko tesko,...Planiram da upisem sledece god.tehnoloski u Beogradu,pa se malo interesujem za smerove posto jos uvek se nisam odlicila koji bih.Hvala u napred onome ko odvoji vremena i napiskara mi nestoCisto da ne otvaram novu temu na ovom forumu

Obećava
    Učlanjen
    21.04.2005.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio samuilov
    E,caos narode!Moj tata je mnogo zauinteresovan za biodizel.Ima napisan ceo elaborat o tome.Nego ne znam koliko je ovo moje pitanje za ovu temu ali interesuje me ako moze neko od vas da mi odgovori nesto ako zna o smeru inzinjerstvo zastite zivotne sredine na tmf-u?Znate sve one korisne informacije:kakav je smer,sta se uci,gde se moze zaposliti,koliko je zanimljivo,a koliko tesko,...Planiram da upisem sledece god.tehnoloski u Beogradu,pa se malo interesujem za smerove posto jos uvek se nisam odlicila koji bih.Hvala u napred onome ko odvoji vremena i napiskara mi nestoCisto da ne otvaram novu temu na ovom forumu
    Postoji u Nisu na mom faxu smer zastita zivotne sredine.Stigao sam do 3. god. i bas je cool (naravno ako te zanimaju tehnicke nauke). Inace u Evropi je malo takvih fakulteta, pa treba iskoristiti sansu.
    Nemam plave oci, nisam visok, ruzan sam, zao i glup, i nisam bas iskren!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

E,da!Inace pisem rad iz hemije,a tema mi je upravo biodizel!Ja sam odlucila da upisem tehnoloski u Beogradu,pa se interesujem za ovaj smer.A mozes da mi kazes nesto vise sem da je cool?Kakav je taj smer sta se uci,gde posle moze da se zaposli,sta moze da se radi?Cisto neke korisne informacijeNemoj da te mrzi

Obećava
    Učlanjen
    21.04.2005.
    Reputaciona moć
    47

Pa ne znam za Beograd ali sto se tice Nisa svari stoje ovako: s obzirom da Fakultet Zastite na radu Nis spada u tehnicke fakultete, bice tu puno predmeta kao sto su mehanika, primenjena mehanika fluida, osnovi projektovanja, naravno fizika, matematika, urbanizacija... Medjutim trebas ocekivati i dosta hemije, ekotoksikologije, i nekih predmeta vezanih za medicinu i boilogiju. Prvenstveno zanimanje bi ti bilo vezano za smanjenje posledica industrije i urbanizacije.
    Sto se tice zaposljenja mogucnosti su bezgranicne, od bilo koje privatne i drustvene firme, do ministarsva, mozas raditi bilo gde. ALI !!!!! U nasoj zemlji sve to funkcionise na ponozavajucem nivou. Zelim ti puno srece, i slobodno zatrazi bilo kakvu pomoc. Imas moju podrsku.
    Nemam plave oci, nisam visok, ruzan sam, zao i glup, i nisam bas iskren!!!

Aktivan član Novcic_u_fontani (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Reputaciona moć
    64

Koliko sam informisana u Srbiji trenutno postoji par firmi koje su zainteresovane za pokretanje takve proizvodnje, i to je sigurno neminovnost koja nas čeka, mada ne u skorijoj budućnosti. Mislim da je prava stvar koristiti obnovljive izvore energije i na tome treba težiti, jer približavamo se potrošivosti iscrpivih resursa. U Evropi jedna grupa stručnjaka postavili su pitanje da li ova generacija ima uopšte pravo da troši u tolikoj meri gorivo, a da ne ostavlja budućim pokoljenjima, jer ako smo dužni prenositi duhovno bogatstvo npr. jedne nacije, ko nam daje za pravo da potrošimo "materijalno bogatstvo" za buduće generacije? Lično smatram, budućnost je u obnovljivim resursima.

Slične teme

1. Voda kao gorivo
    Autor Microwave u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 04.03.2012., 12:01
  2. Gorivo
    Autor >>PIG<< u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 02.01.2007., 13:19

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor