PREŠAO POLA GRADA, JURILO GA 10 PATROLA

Novosadski Mič

Iskusan
Banovan
Poruka
6.684
PREŠAO POLA GRADA, JURILO GA 10 PATROLA Policajci ostali u šoku kada su saznali zašto je dečak (12) juče UKRAO AUTOBUS




Dečak star 12 godina iz Niša koji je 15. oktobra sa parkinga u Beogradskoj ulici ukrao međugradski autobus požarevačkog prevoznika „Ariva“ i vozio ga niškim ulicama, krenuo je kod svog dede da se pohvali jer mu je životni san bio da vozi autobus, saznaje „Blic“





Dečaku je životni san da vozi autobus. Nikome nije jasno kako je naučio da vozi tako veliko vozilo. Kao mali se često vozio autobusom pa je gledao vozače u gradskom prevozu kako startuju autobus i menjaju brzine, ali je prosto neverovatno da tako nešto sam nauči. Ovo mu, inače, nije prvi put da se nađe za volanom. Ranije su ga zatekli za upravljačem automobila jedne svoje rođake, ali autobus je mnogo veći, i odrasla osoba bi se zamislila pre nego što sedne za vozan autobusa i sa vozačkom dozvolom a kamo li dete, pričaju poznanici.

Dečak je rešenjem Centra za socijalni rad u Nišu smešten u hraniteljsku porodicu pre pet meseci. On se toga dana javio hraniteljima i pitao da ide da se prošeta po kraju u kojem živi. Hranitelji su mu dozvolili, uz obećanje da vrati za dva sata, ne sluteći šta će da uradi. Pošto ga nije bilo posle četiri sata, zvali su ga na telefon, ali se nije javljao. Onda ih je pozvala policija.




Dečak se smejao kada je došao kući. Pričao je da ga je jurilo 10 policijskih vozila dok je vozio autobus po celom gradu. Rekao je da je morao da se zaustavi jer su mu preprečili put. Očigledno je da je to za njega bila odlična zabava ali je sreća da nije zgazio nekog pešaka ili izazvao saobraćajnu nesreću s obzirom da ima svega 12 godina i da još nema položen vozački ispit - pričaju u naselju u kojem dečak živi.
Kako je "Blic" pisao, dečak je podigao nišku policiju na noge nakon što je prijavljeno da ukradenim međugradskim autobusom vozi po Nišu! Saobraćajce je alarmirao jedan komunalni policajac kome se učinilo da za volanom autobusa sedi dete, nakon čega je počela potera. Dečak je uspeo da pređe šest kilometara autobusom od Beogradske do Hilandarske ulice, bukvalno ga ne ogrebavši, pre nego su ga policajci pronašli i zaustavili.


http://www.blic.rs/vesti/hronika/pr...i-ostali-u-soku-kada-su-saznali-zasto/nyz2yv5



 
mali niki lauda :)
a ne kao onaj profesionalni vozac koji je pre dva dana u sred dana u centru beograda zakacio i oborio zastitnu ogradu, oborio dve zene i polomljene ih vukao a da se okrenuo nije
eto razlike izmedju profesionalca i maloletnog amatera - dve zrtve koje su zavrsile na ortopediji i vracen autobus bez ijedne ogrebotine
 
Isti kao jedna koja živi možda kilometar od mene . Upoznam je ispred spuštene rampe na pružnom prelazu .
Ja na malom kruzeru honda rebel 125 a ona na skuteru . Poslije se nismo ni viđali ali je prepoznam na fb i sklopim
sa njom prijateljstvo . Kaže mi da obožava sve što ima motor a onu moju hondicu ne može da zaboravi . Pošto je već bilo
proljeće kažem joj da dođe kod mene jer imam još jedan puno jači motor pa ćemo se zajedno provozati .
Krenemo na vožnju a ona me pita gdje je prva brzina . Odmah sam vidio da vozi bolje od 90% bajkera .
Poslije nekog vremena joj dam i jamahu virago 750 ccm mada je nisam nikome davao .
Sjedne ona na jamahu , odvali po gasu i nestane . Ja je pojurim hondicom al džaba jer je više nisam ni vidio .
Vrati se poslije pola sata a ja poludio . Poslije se smirim ali je pred sobom istestiram da vidim kakve su joj vozačke sposobnosti .
Vozi motor od 240 kg kao da je perce . Pao sam na dupe kad mi je poslije dva mjeseca rekla da ide da polaže "A" kategoriju .
Inače je instruktor vožnje za "B" i "C" kategoriju . Plakala je kao kiša kad su je odbili da vozi autobus u gradskom saobraćajnom ..
Interesantno je još da se zaljubljuje isključivo u vozače autobusa , ostali je ne interesuju . Ne bih se iznanadio da mazne neki autobus
i ode na neku dužu relaciju . Svojevremeno je i igrač Zvezde Bogićević maznuo autobus i otišao malo da se provoza .
 
Isti kao jedna koja živi možda kilometar od mene . Upoznam je ispred spuštene rampe na pružnom prelazu .
Ja na malom kruzeru honda rebel 125 a ona na skuteru . Poslije se nismo ni viđali ali je prepoznam na fb i sklopim
sa njom prijateljstvo . Kaže mi da obožava sve što ima motor a onu moju hondicu ne može da zaboravi . Pošto je već bilo
proljeće kažem joj da dođe kod mene jer imam još jedan puno jači motor pa ćemo se zajedno provozati .
Krenemo na vožnju a ona me pita gdje je prva brzina . Odmah sam vidio da vozi bolje od 90% bajkera .
Poslije nekog vremena joj dam i jamahu virago 750 ccm mada je nisam nikome davao .
Sjedne ona na jamahu , odvali po gasu i nestane . Ja je pojurim hondicom al džaba jer je više nisam ni vidio .
Vrati se poslije pola sata a ja poludio . Poslije se smirim ali je pred sobom istestiram da vidim kakve su joj vozačke sposobnosti .
Vozi motor od 240 kg kao da je perce . Pao sam na dupe kad mi je poslije dva mjeseca rekla da ide da polaže "A" kategoriju .
Inače je instruktor vožnje za "B" i "C" kategoriju . Plakala je kao kiša kad su je odbili da vozi autobus u gradskom saobraćajnom ..
Interesantno je još da se zaljubljuje isključivo u vozače autobusa , ostali je ne interesuju . Ne bih se iznanadio da mazne neki autobus
i ode na neku dužu relaciju . Svojevremeno je i igrač Zvezde Bogićević maznuo autobus i otišao malo da se provoza .






Ето и није вероватно пала са мотора
 
Igralo dete GTA :D

- - - - - - - - - -

a i imaće silan CV kad bude konkurisao za posao u GSP-u :lol:

- - - - - - - - - -

mali niki lauda :)
a ne kao onaj profesionalni vozac koji je pre dva dana u sred dana u centru beograda zakacio i oborio zastitnu ogradu, oborio dve zene i polomljene ih vukao a da se okrenuo nije
eto razlike izmedju profesionalca i maloletnog amatera - dve zrtve koje su zavrsile na ortopediji i vracen autobus bez ijedne ogrebotine

ti bilmezi od profi vozača su najobičnije seljačke seronje zaposlene preko stranke
nikakav oni ispit nisu polagali
 
Sva sreća pa je mali odvozao dobro i nikog nije povredio.

mali niki lauda :)
a ne kao onaj profesionalni vozac koji je pre dva dana u sred dana u centru beograda zakacio i oborio zastitnu ogradu, oborio dve zene i polomljene ih vukao a da se okrenuo nije
eto razlike izmedju profesionalca i maloletnog amatera - dve zrtve koje su zavrsile na ortopediji i vracen autobus bez ijedne ogrebotine

Ceo Beograd je raskopan i autobusi idu kroz ulice koje nisu namenjene za autobuse. Gužve su strašne i u takvim situacijama je normalno da vozačima padne koncetracija. Sva sreća pa nije bilo više nesreća, još uvek.
Ljudi rade u nemogućim uslovima.
 
Sva sreća pa je mali odvozao dobro i nikog nije povredio.



Ceo Beograd je raskopan i autobusi idu kroz ulice koje nisu namenjene za autobuse. Gužve su strašne i u takvim situacijama je normalno da vozačima padne koncetracija. Sva sreća pa nije bilo više nesreća, još uvek.
Ljudi rade u nemogućim uslovima.

ajde ne preteruj
u nenormalnim uslovima
nenormalni uslovi su bili u obrenovcu kad je bio poplavljen
ovo sa autobusom je bila klasicna uobicajena bahatost i neprofesionalizam koju pokazuje vecina vozaca autobusa na ulicama
raskopane ulice, pa sta
ne drzi mu niko pistolj uperen u slepoocnicu, nego treba samo da opreznije vozi da ne bi nekog povedio
 

Back
Top