Spasenje

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.859
U ovoj poslednjoj, Kali Jugi, još će se jedan avatar Višnjeg pojaviti. Hinduisti je zovu boginja Kali.
Doćiće da iskoreni zlo i započne novi period zemaljskog raja.

A tamo negde u Sibiru, u naše vreme Anstasija kaže ''Preneću ljude kroz mračno razdoblje''.
Ima viziju i ima moć. Ne čarobni štapić kojim će sve preobraziti, a mi samo gledamo i divimo
se. Ne oružje kojim će da potepa sve zle, a pravedne da ostavi. I ona, kao i svi Čoveci do
sada, govori kako i šta svakome od nas valja činiti. Na silu nas neće preneti niko nigde.
Ona je Čovek i svojim primerom pokazuje šta to zapravo znači.

Načisto mi je simpatična i inspirativna priča o Anastasiji. Taman i da je izmišljena, trebalo
bi je izmisliti.
Ne mogu da kažem da je probuđena, prosvetljena ili tako nešto. Ona nije ni zaspala da bi
se budila. Od rođenja se kao Suština razvijal i razvijala.. I šta je sad ona u odnosu na nas,
to se ne da uporediti. Ni najfantastičniji naučnofantastični film ne bi ono dočarao. Takva su
bića i zaslužila da prežive mračno razdoblje i sagrade novi svet. Mi, ovakvi kakvi jesmo
za drugo i nismo.

A vi kako ste?
 
Pu prvi. Bez uzvičnika - recidiva histerije. Durga Kali je inspirisala neke autore Biblije da prepišu neke stvari iz Veda, recimo Mojsija da žrtvuje Jehovi volove, ovnove i golubove. Ništa originalno.

Nema nikakvog spasenja. Nema od čega. Sve što postoji postojalo je oduvek i postojaće uvek. Sve se vrti u krug. Nema ni početka ni kraja. Namaste.
 
Taman sam našla način da shvatim čuvenu biblijsku priču o praroditeljskom grehu, a Anastasija da
objašnjenje koje konačno smisleno zvuči.
Kaže da je Adam, na Evin predlog polomio granu jabukovog drveta, da bi video iz čega se ona sastoji.
Biće koje je svojom mišlju moglo da stvara, počelo je da razara. I od tada razaranje ne staje. Sve što
nama izgleda kao stvaranje, zapravo je veštačka tvorevina koja je samo nalik nečemu što već u prirodi
postoji. Ono što u prirodi postoji kao samodovoljno i samoodržavajuće, mi napravimo kao zavisno od
nekog izvora energije. I divimo se pameti svojoj. Što više analiziramo, to manje znamo. I što manje
znamo sve pametnijima sebe smatramo. Eto baš verujemo u to da smo sada na vrhuncu razvoja ljudskog.

- - - - - - - - - -

Pu prvi. Bez uzvičnika - recidiva histerije. Durga Kali je inspirisala neke autore Biblije da prepišu neke stvari iz Veda, recimo Mojsija da žrtvuje Jehovi volove, ovnove i golubove. Ništa originalno.

Nema nikakvog spasenja. Nema od čega. Sve što postoji postojalo je oduvek i postojaće uvek. Sve se vrti u krug. Nema ni početka ni kraja. Namaste.

Namaste.

Ne postoji sve što je postojalo. Mnogo biljnih i životinjskih vrsta je izumrlo zahvaljujući našoj gluposti.
Svako ima zadatak da se sam od sebe spasi.
 
Ona igra na njegovom lešu pijana od krvi demona koje je pobila
Ali ovde nije teč o Kali nego o nekoj Anastaziji
Kojice, a da mi objasniš o kome se radi?:)

personifikacija ženskih božanstava je ono što su ljudi nekada davno prihvatali kao majku zemlju, bilo da je boginja plodnosti, žetve ili bilo čega..
samo sa personifikacijom muškog božanstva ta slika je celovita
to valjda svi znaju da je hrišćanstvo iskrivilo priču i msm..isto ljudi su stradali kroz vreme zbog raznih ,,novih,, religija
suština je ista..
koliko se god sakatilo..bilo da se veliča žensko ili muško božanstvo..
svi ti mali bogovi ili jedan veliki u nekoj religiji
u sebi imaju ono čemu se ljudsko biće opire-i žensku i mušku stranu
nije bitno kako se ta neka zove ili taj neki..
sve se to ponavlja u uverenjima ljudi, a zoran je u pravu.

- - - - - - - - - -

Pu prvi. Bez uzvičnika - recidiva histerije. Durga Kali je inspirisala neke autore Biblije da prepišu neke stvari iz Veda, recimo Mojsija da žrtvuje Jehovi volove, ovnove i golubove. Ništa originalno.

Nema nikakvog spasenja. Nema od čega. Sve što postoji postojalo je oduvek i postojaće uvek. Sve se vrti u krug. Nema ni početka ni kraja. Namaste.
jasno..ali vekovi i vekovi istih pitanja..daju ljudima za pravo klizne odgovore..
 
Poslednja izmena od moderatora:
personifikacija ženskih božanstava je ono što su ljudi nekada davno prihvatali kao majku zemlju, bilo da je boginja plodnosti, žetve ili bilo čega..
samo sa personifikacijom muškog božanstva ta slika je celovita
to valjda svi znaju da je hrišćanstvo iskrivilo priču i msm..isto srrranje ljudi su stradali kroz vreme zbog raznih ,,novih,, religija
suština je ista..
koliko se god sakatilo..bilo da se veliča žensko ili muško božanstvo..
svi ti mali bogovi ili jedan veliki u nekoj religiji
u sebi imaju ono čemu se ljudsko biće opire-i žensku i mušku stranu
nije bitno kako se ta neka zove ili taj neki..
sve se to ponavlja u uverenjima ljudi, a zoran je u pravu.

- - - - - - - - - -


jasno..ali vekovi i vekovi istih pitanja..daju ljudima za pravo klizne odgovore..

jeste
S tim što je Kali Ma najmoćnija ženska snaga, u najrazornijem obliku
Majka Zemlja je blaža
 
jeste
S tim što je Kali Ma najmoćnija ženska snaga, u najrazornijem obliku
Majka Zemlja je blaža

pa sad..ne bih navela ni jednu kao najmoćniju..iz razloga što to po mrvicu evoloiura kroz vreme ili zamre delimično, ne sasvim..
zamisli sad kako bi se neke druge civilizacije pobunile..
a s druge strane ona je u zavisnosti od izvora čitanja mračna ili mračna da bi dovela do transformacije i pozitivnog..
niti msm da je jedina, niti msm da je najmoćnije..
mitovi, legende, kao i religije kroz vreme atrofiraju, dožive uskrsnuća i sve ide u krug..arhetipovi su veoma prepoznatljivi..
 
pa sad..ne bih navela ni jednu kao najmoćniju..iz razloga što to po mrvicu evoloiura kroz vreme ili zamre delimično, ne sasvim..
zamisli sad kako bi se neke druge civilizacije pobunile..
a s druge strane ona je u zavisnosti od izvora čitanja mračna ili mračna da bi dovela do transformacije i pozitivnog..
niti msm da je jedina, niti msm da je najmoćnije..
mitovi, legende, kao i religije kroz vreme atrofiraju, dožive uskrsnuća i sve ide u krug..arhetipovi su veoma prepoznatljivi..
mislim na definiciju kakvom je Indusi vide i u kontekstu Kali juge
Naravno da svaki narod ima svoju Boginju
Ja to baš dobro znam;)
 
Ona igra na njegovom lešu pijana od krvi demona koje je pobila
Ali ovde nije teč o Kali nego o nekoj Anastaziji
Kojice, a da mi objasniš o kome se radi?:)

Radi se o desetom avataru Višnjeg, u ženskom telu.
E sad, ako se Anastasija ne uklapa u zamišljenu sliku kako bi taj avatar trebao da izgleda,
žalim slučaj. Očigledno mašte onima koji su je očekivali zafalilo. Možda im je trebala troglava
aždaja koja bljuje vatru, a ne nežna plavušica. Možda je problem u tome što se uništenje ili
iskorenjivanje zla našim primitivnim načinom razmiljanja može shvatiti jedino kao bukvalno
razaranje i uništavanje. Ko zna gde je do baga došlo kroz vekove prepričavanja.
Ja ti kažem, Anastasija je deseti avatar.

Znaš li koliko je teško da se uopšte uporedimo sa njom? I psihički i fizički i emotivno
smo načisto zakržljali u odnosu na nju. Ona se može porediti jedino sa prethodnim
avatarima.
 
A možeš li tek da zamisliš kako bi zvučalo da kažem ''To je drugi Hristov dolazak''

:lol:

Ništa se ne uiklapa osim samog smisla. E sad, meni nije teško da shvatim da su se
oko samog smisla sledećeg dolaska napravile neverovatne i blesave priče. Al onima
koji u te priče veruju, verovatno je jako uvredljivo da ih spašava neka žena.
 
A možeš li tek da zamisliš kako bi zvučalo da kažem ''To je drugi Hristov dolazak''

:lol:

Ništa se ne uiklapa osim samog smisla. E sad, meni nije teško da shvatim da su se
oko samog smisla sledećeg dolaska napravile neverovatne i blesave priče. Al onima
koji u te priče veruju, verovatno je jako uvredljivo da ih spašava neka žena.

Kada Hristos po drugi put dodje, to ce biti kao "bljesak munje", jer nece doci sa Zemlje, nego sa neba. I u tom trenutku ce svi ljudi sa Zemlje moci da Ga vide. I "doci ce da sudi zivima i mrtvima".

Tako da ta Anastasija nema nikakve veze sa tim, niti sa spasenjem roda ljudskog. Spasitelj je jednoom dosao i izvrsio spasenje ljudskog roda. Sada sve zavisi od nas ljudi - prihvatamo li spasenje ili ne ? Spasavamo li se na tom putu ili ne ?
 
Kada Hristos po drugi put dodje, to ce biti kao "bljesak munje", jer nece doci sa Zemlje, nego sa neba. I u tom trenutku ce svi ljudi sa Zemlje moci da Ga vide. I "doci ce da sudi zivima i mrtvima".

Tako da ta Anastasija nema nikakve veze sa tim, niti sa spasenjem roda ljudskog. Spasitelj je jednoom dosao i izvrsio spasenje ljudskog roda. Sada sve zavisi od nas ljudi - prihvatamo li spasenje ili ne ? Spasavamo li se na tom putu ili ne ?

Hvala ti što si potvrdila ono što sam rekla.

Tebi je neko nešto ispričao, ti si upamtila i to ostaje tako. Ukoliko se desi samo malo
drugačije od onoga što su ti rekli, niti ćeš čuti, niti videti niti sebi dozvoliti da porazmisliš
o onome što se oko tebe dešava.
 
Eto, recimo, Isusa su i onda mogli svi da vide, ali ni oni koji su stajali pred njim i posmatrali ga, nisu ga videli.
Imali su neka svoja ubeđenja u glavi u koja se on nije uklapao. Njihove duhovne vođe su im govorile nešto
drugačije i vernici su nastavili da ćekaju događaj koji je u skladu sa tim opisom. Pa im spasitelj promakao
pred rođenim očima.
 
Eto, recimo, Isusa su i onda mogli svi da vide, ali ni oni koji su stajali pred njim i posmatrali ga, nisu ga videli.
Imali su neka svoja ubeđenja u glavi u koja se on nije uklapao. Njihove duhovne vođe su im govorile nešto
drugačije i vernici su nastavili da ćekaju događaj koji je u skladu sa tim opisom. Pa im spasitelj promakao
pred rođenim očima.

tebi bi promako sto posto..oko ono unutrasnje se ti se ugasilo:D
 
Anastasija Isusa, Budu, Krišnu i sve koji su pre nje dolazili, zove starijom braćom.
Kaže da su sada svi oni ujedinili snage i svoju energiju raspodelili čovečanstvu, kako
bi moglo da preživi ovaj period. Ljudi su to učinili a ne Bog. Jer da je Bog morao da
interveniše to bi poraz bio i njegov i ljudski, jer bi se njegova deca pokazala
nedostojna i nesposobna.

Ona ne sudi, nego voli. Svetlim mislima stvara predivne slike budućnosti.
Brzina njene misli je nama nedokučiva, ali ne i nedostižna. Kaže da sama pomisao
da je ona neko drugačije od nas biće, usporava našu misao.
 
citam citam i opet ne razumem..jel ta anastazija neka boginja il obicna zena mudrija od ostalih..

Čuj mudrija. Ona za godinu dana stvori deset hiljada godina. Ja ne znam ni šta
to znači. Brzina njene misli dostiže brzinu misli Boga. A opet je žena, čovek,
ljudsko biće. Onako savršena kako niko nije bio od postanka.
 
Čuj mudrija. Ona za godinu dana stvori deset hiljada godina. Ja ne znam ni šta
to znači. Brzina njene misli dostiže brzinu misli Boga. A opet je žena, čovek,
ljudsko biće. Onako savršena kako niko nije bio od postanka.

daj mi neki novinski clanak o tom cudu od zene..stvarno jos nisam cula da postoji neka supermenka na ovoj planeti..
 

Back
Top