Spasenje

Čuj mudrija. Ona za godinu dana stvori deset hiljada godina. Ja ne znam ni šta
to znači. Brzina njene misli dostiže brzinu misli Boga. A opet je žena, čovek,
ljudsko biće. Onako savršena kako niko nije bio od postanka.

Opasne su to stvari. Hristos je i upozoravao na to. Kazao je da će doći lažni Hristosi i Mesije, razni ljudi sa nadljudskim moćima da prevare. Naravno, iza njih po učenju Svetog Pisma stoje "bogovi podzemlja" tj. demoni. Takvi ljudi fasciniraju i mogu da čine nadljudske napore i čudesa. Kao da znamo jesu li oni pravi? Pa jedino ako govore u skladu sa onim što je Isus govorio i proročanastva apostola i ako tako žive. Ako neko govori drugačije od toga onda se zna ko stoji iza scene. Nije Anastasija ni prva ni poslednja sa čudesnim moćima i kojoj se zbog toga dive misleći da je to uvek od Boga a nije tako.
 
daj mi neki novinski clanak o tom cudu od zene..stvarno jos nisam cula da postoji neka supermenka na ovoj planeti..

Novinski članak? Pa nije ona estradna zvezda. Ti ili ne znaš čemu novine služe ili se šališ.
I da na pišu nešto o njoj mogu misliti na šta bi ličilo.

Imaš knjige o njoj, pozajmi iz biblioteke. Il guglaj odlomke po internetu.
 
Opasne su to stvari. Hristos je i upozoravao na to. Kazao je da će doći lažni Hristosi i Mesije, razni ljudi sa nadljudskim moćima da prevare. Naravno, iza njih po učenju Svetog Pisma stoje "bogovi podzemlja" tj. demoni. Takvi ljudi fasciniraju i mogu da čine nadljudske napore i čudesa. Kao da znamo jesu li oni pravi? Pa jedino ako govore u skladu sa onim što je Isus govorio i proročanastva apostola i ako tako žive. Ako neko govori drugačije od toga onda se zna ko stoji iza scene. Nije Anastasija ni prva ni poslednja sa čudesnim moćima i kojoj se zbog toga dive misleći da je to uvek od Boga a nije tako.

Nema Anastasija nadljudske moći već ljudske.

Kako su onda znali da li su Isusova čuda prava, tako ćeš sada i ti znati.
A mnogi se onda o Isusa ogrešiše zato što su previše verovali u ono što im je zapisano bilo.

Pa ti sad vidi kako ćeš.

Meni se čini da si već odlučio. Previše straha.
 
U ovoj poslednjoj, Kali Jugi, još će se jedan avatar Višnjeg pojaviti. Hinduisti je zovu boginja Kali.
Doćiće da iskoreni zlo i započne novi period zemaljskog raja.

A tamo negde u Sibiru, u naše vreme Anstasija kaže ''Preneću ljude kroz mračno razdoblje''.
Ima viziju i ima moć. Ne čarobni štapić kojim će sve preobraziti, a mi samo gledamo i divimo
se. Ne oružje kojim će da potepa sve zle, a pravedne da ostavi. I ona, kao i svi Čoveci do
sada, govori kako i šta svakome od nas valja činiti. Na silu nas neće preneti niko nigde.
Ona je Čovek i svojim primerom pokazuje šta to zapravo znači.

Načisto mi je simpatična i inspirativna priča o Anastasiji. Taman i da je izmišljena, trebalo
bi je izmisliti.
Ne mogu da kažem da je probuđena, prosvetljena ili tako nešto. Ona nije ni zaspala da bi
se budila. Od rođenja se kao Suština razvijal i razvijala.. I šta je sad ona u odnosu na nas,
to se ne da uporediti. Ni najfantastičniji naučnofantastični film ne bi ono dočarao. Takva su
bića i zaslužila da prežive mračno razdoblje i sagrade novi svet. Mi, ovakvi kakvi jesmo
za drugo i nismo.

A vi kako ste?

Vidi sad ovo. Sve to slično je priči o dolsaku Hrista.
Zašto. Pa zato jer su iz svih tih religija pa i u indiji uzeli od hebreja najjače misli. A neko će reči da su priče od indije starije od jevrejskih. Ali to nije tako. Naučni luciferizirani svijet je mnogo toga slagao zbog podrške teorijama svojim poput evolucije da bi se te teorije držale na nekim temeljima morali su lažirati datiranja i mnogo toga to mora da je tako. Zato imamo danas pogrešna mišljenja o starosti i porijeklu nekih priča. To je moje lično mišljenje.
 
Novinski članak? Pa nije ona estradna zvezda. Ti ili ne znaš čemu novine služe ili se šališ.
I da na pišu nešto o njoj mogu misliti na šta bi ličilo.

Imaš knjige o njoj, pozajmi iz biblioteke. Il guglaj odlomke po internetu.

pa kako znas da je stvaran lik ..a mozda se pisac i zaljubiska u anastaziju pa joj pridodao bozanske osobine..zaljubljen covek lud covek..
 
:)

Ti , Vilka , kao da smatras , "da zaljubljen covek nije sav svoj" ...?
Mozda i nije , jer je receno "Volite jedni druge , kao sto volite sami sebe..." ...

kako moze biti svoj kad vise njega nema...ona se uvalila u njegovu dusu a i kod nje je ista situacija..sad je on tu prisutan umesto nje...oboje posandrcali...
 
pa kako znas da je stvaran lik ..a mozda se pisac i zaljubiska u anastaziju pa joj pridodao bozanske osobine..zaljubljen covek lud covek..

Da, ženama se dešava da čitaju knjigu o njoj kao nekakav ljubavni roman ili bajku.
Ruske bajke su najbolje na svetu. :lol:

Mislim da nije važno kako ja znam da je stvaran lik. Svako za sebe treba vidi ko je ona.

- - - - - - - - - -

Vidi sad ovo. Sve to slično je priči o dolsaku Hrista.
Zašto. Pa zato jer su iz svih tih religija pa i u indiji uzeli od hebreja najjače misli. A neko će reči da su priče od indije starije od jevrejskih. Ali to nije tako. Naučni luciferizirani svijet je mnogo toga slagao zbog podrške teorijama svojim poput evolucije da bi se te teorije držale na nekim temeljima morali su lažirati datiranja i mnogo toga to mora da je tako. Zato imamo danas pogrešna mišljenja o starosti i porijeklu nekih priča. To je moje lično mišljenje.

U ovom slučaju se može utvrditi ko je od koga ideju uzeo po obimu priče.
Vede poznaju deset pojavljivanja Boga, a jevreji samo jedno.

Ali to tome postoji tema https://forum.krstarica.com/showthread.php/644228-Dashavatara-Deset-avatara-Višnjeg
 
Da, ženama se dešava da čitaju knjigu o njoj kao nekakav ljubavni roman ili bajku.
Ruske bajke su najbolje na svetu. :lol:

Mislim da nije važno kako ja znam da je stvaran lik. Svako za sebe treba vidi ko je ona.

evo sad sam malo procitala..i dete napravljeno ..
sve izmislio vladimir pisac...anastazija je ustvari on..

V Anastasijino dete

Sledeće godine, tokom Vladimirove treće posete, Anastasija mu je pokazala njihovog sina kojem je dala isto ime, Vladimir. Zamolila je oca da bude tih i pokazala na bebu koja je ležala ispod prednje noge Megreove stare prijateljice, ženke medveda. Dete je ustalo, uprljano, a medvedica je brisala njegovu malu zadnjicu svojim jezikom. Tako je Vladimir dobio poruku da, pelene koje je doneo sa sobom iz grada, nikome neće biti potrebne.

Tada, na Vladimirovo iznenađenje, kada je medvedica otišla da radi nesto što medvedi obično rade, sta god to bilo, vučica je nastavila brigu o bebi.

Kasnije je Vladimir video još jednu spektakularnu scenu života u divljini. Orao, prijatelj Anastasijinog dede, je uzeo bebu i poneo je sa sobom da vidi zemlju sa visine. To je bio poslednji let ove ptice koja je nekada u visine nosila i malu Anastasiju. Orao je uginuo ubrzo pošto je bezbedno vratio Anastasiji njenog sina. Svi koji su bili prisutni smatrali su ovakvu smrt lepim krajem
 
Nema Anastasija nadljudske moći već ljudske.

Kako su onda znali da li su Isusova čuda prava, tako ćeš sada i ti znati.
A mnogi se onda o Isusa ogrešiše zato što su previše verovali u ono što im je zapisano bilo.

Pa ti sad vidi kako ćeš.

Meni se čini da si već odlučio. Previše straha.

Pa ima..eto te misli koje pominješ jel...10000 godina za tili čas...i tako to. Tosu neke stvari koje odmah fasciniraju ljude. Ali koliko to veze ima sa onim o čemu je Hristos govorio i apostoli...samo ne znam. Zapravo nikakve. A ako mi izneseš neka njena učenja...da preispitamo Biblijom koliko imaju utemeljenja.

Pozdrav.
 
O Isusa su se ogrešili upravo zato što nisu čitali ono što je o Njemu napisano:). Recimo Isaiju 53 glavu su Jevreji potpuno prenebregnuli(većina naravno, ne svi) a ona jasno govori o stradanju Mesije od bezbožnika kao i o njegovoj neuglednoj spoljašnjosti ali o vaskrsu. U drugim knjigama je prorečeno i vreme kada će doći tj. pojaviti se i biti pomazan Duhom( i Buda je to znao jer je čitao), neki su prorekli druge detalje o Isusovom životu tako da je problem što nisu čitali i udubljivali se u Pismo. To je i sada problem...ne čitaju da je Isus najavio lažne proroke i dobročinitelje i duhovnike ali baš ih briga...važno je da im se dopada neka spoljašnja manifestacija.

Pozdrav.
 
Pa ima..eto te misli koje pominješ jel...10000 godina za tili čas...i tako to. Tosu neke stvari koje odmah fasciniraju ljude. Ali koliko to veze ima sa onim o čemu je Hristos govorio i apostoli...samo ne znam. Zapravo nikakve. A ako mi izneseš neka njena učenja...da preispitamo Biblijom koliko imaju utemeljenja.

Pozdrav.

Učenje? Pa kako da učimo?
Da bubamo napamet, to znamo, al nije nas to daleko dovelo.

Vidiš, ti od nje pokušavaš da napraviš neko nadnaravno biće koje razmišlja 10000 puta brže
i koje će ljudima puniti glavu čime ono hoće. A ona kaže da razmišljati treba. Kada dostigneš
brzinu kojom ona razmišlja, znaćeš sve što i Bog zna.
 
evo sad sam malo procitala..i dete napravljeno ..
sve izmislio vladimir pisac...anastazija je ustvari on..

Bravo. Malo si pročistala i odmah si donela zaključak.

Anastasija za tebe ne postoji i problem je rešen.

- - - - - - - - - -

Još si i dobro prošla. Jovan je u gorem problemu. Za njega postoji neki lažni mesija ko ji će ko zna kakav ršum da napravi. :lol:
 
Bravo. Malo si pročistala i odmah si donela zaključak.

Anastasija za tebe ne postoji i problem je rešen.

- - - - - - - - - -

Još si i dobro prošla. Jovan je u gorem problemu. Za njega postoji neki lažni mesija ko ji će ko zna kakav ršum da napravi. :lol:

sta se desava sa autorom ovog projekta o raju na zemlji...misis da je napustio biznis i grad...ma malo sutra...
 
sta se desava sa autorom ovog projekta o raju na zemlji...misis da je napustio biznis i grad...ma malo sutra...

Sve ti to lepo proveri, pa uteši Jovana da se ne stresira bez potrebe.

- - - - - - - - - -

Zavisi ko se njima pojavljivao pa se predstavljao bogom :whistling:

Radi se o tome na sebe niko nije ni predstavljao Bogom, nego su ga ljudi za Boga proglašavali.
 
Vidi ovog ufinjenog sa bičem.. ma najbolje uzmi motku gomnj... khm...
il lopatu...




Ko je stvorio ranjivog čoveka?

:lol:

Uvek sam se sa lošom mitologijom razračunavao komercijalnim klišeima.

Ko je stvorio čoveka? Zašto je ranjiv po vertikali? Zašto je žena produžena ruka ka mudrosti koja muškracima nedostaje? Zašto je ljudski greh čak i u najavi toliko očigledan? Zašto spasenje većina traži pre smrti? Zašto nam jedan život nije dovoljan?
Algoritam svakog softvera se bazira na istim pitanjima.

- - - - - - - - - -

Najgore je nositi virus nepogrešivosti.
 
:lol:

Uvek sam se sa lošom mitologijom razračunavao komercijalnim klišeima.

Ko je stvorio čoveka? Zašto je ranjiv po vertikali? Zašto je žena produžena ruka ka mudrosti koja muškracima nedostaje? Zašto je ljudski greh čak i u najavi toliko očigledan? Zašto spasenje većina traži pre smrti? Zašto nam jedan život nije dovoljan?
Algoritam svakog softvera se bazira na istim pitanjima.

- - - - - - - - - -

Najgore je nositi virus nepogrešivosti.

Svakog softvera?
Prosečan softver ograničen je pitanjima.
Kako da se naručkam? Kako da se naseksam? Kako da se napavam?

Jel ima neki virus koji se zove komplikator? Neki što sve probleme množi u beskonačno?
 
Učenje? Pa kako da učimo?
Da bubamo napamet, to znamo, al nije nas to daleko dovelo.

Vidiš, ti od nje pokušavaš da napraviš neko nadnaravno biće koje razmišlja 10000 puta brže
i koje će ljudima puniti glavu čime ono hoće. A ona kaže da razmišljati treba. Kada dostigneš
brzinu kojom ona razmišlja, znaćeš sve što i Bog zna.

Ja mislim da ta brzina mišljenja ne sme da bude preporuka da je ona na Božijoj strani a kamoli da ona baš zato može Boga bolje razumeti. A znanje o Bogu jeste otkriveno u Bibliji. Dovoljno i za onog ko sporo razmišlja i ko brzo razmišlja. Problem je kada nekog čoveka zbog njegoovih izvanrednih svojstava automatski stavimo u položaj bliskosti Bogu baš zbog toga a ne gledamo šta taj priča i govori o Bogu. I sad kada vidimo kako on "brzo" razmišlja pomislimo "e taj može lakše Boga doživeti". Važno je šta taj priča i kakve zaključke o Boga ima a što je najvažnije koji mu je izvor znanja o Bogu. Zato je to opasno...posebno kada se neko poziva na čuda i čulne doživljaje kao siguran znak da je Bog na toj strani. Tu su najsuptilnije prevare.

No, naravno svako ima pravo da bude prevaren.
 

Back
Top