Politicka situacija u Srbiji i sta dalje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Uri

Početnik
Poruka
14
Pozdrav ljudi,

Podelio bih sa vama neke svoje analize i razmisljanja, i voleo bih da cujem vasa misljenja o svemu tome.

1. Ko god da dodje na vlast, krao bi. SVI! politicari bi krali. Cak i mi obicni ljudi kad bi dosli na vlast, krali bi, jer je plata ministra i predsednika, premijera itd premala. Ako sam dobro informisan,
to je oko 1000e. Dakle ako pretpostavimo da je potrebno 4 godine bavljenja politikom do sledecih izbora, zatim da budes na vlasti 2 mandata tj 8 godina, to je ukupno 12 godina bavljenja politikom, od kojih
8 godina si deo vlasti. Ako primas 1000e mesecno 8 godina, to je ukupno 8god x 12 meseci = 96 meseci x 1000e = 96.000e, dakle ako si 8 godina na vlasti, a posten si, maximalno sto mozes zaraditi sa platama
kakve su danas je oko 100.000e . Ljudi koji su zaistaaa sposobni za to vreme, tih 8-12 godina zarade daleko vise i imaju jake firme koje uspesno rade i napreduju. Ili jednostavno odu u inostranstvo i tamo
rade za mnogo vecu platu. Pa vecu platu od 1000e imaju i nasi ljudi bez skole koji rade u Austriji neke bzvz poslove.


Iz gore navedenih razloga, ubedjen sam da SVAKO ko se bavi politikom ima za cilj izmedju ostalog i da krade novac za sebe. Tako da u Srbiji ne postoji posten politicar niti ce ga biti.

Ono gde ja vidim sansu i motiv da se u politiku ukljuce stvarno strucni i sposobni jeste da ljudima koji su na vlasti ide po 0.5 ili 1% od suficita, cime bi zaradili veliki novac ako su na vlasti, a cilj bi
im bio da suficit bude sto veci. Ali to je samo ideja, nije razradjena opcija.








2. Jedina sansa koju ja vidim je da na celo drzave dodje neko ko ce da krade, ali ce i raditi u interesu naroda. Ko bi to bio ne znam. Trenutno, po mom misljenju, postoje samo 4 vece stranke koje imaju neke
sanse da jednog dana budu na vlasti. Sve ostale stranke su potpuno identicne, osim Seselja, ali iz mnogo cega je jasno da on ima dogovor sa Vucicem.

Stranke u srbiji koje postoje, a nisu vlast ili kopija vlasti su: Dveri, Preletacevic Beli, Dosta je bilo i Sasa Jankovic. Jankovic je, hvala bogu, odustao od saradnje sa DS-om i nadam se da ce napraviti
koaliciju sa DJB. Tada cemo imati jednu Proevropsku koaliciju sacinjenu od ljudi koji nisu do sad bili na vlasti, jednu srBsku - Dveri, i jednu koju vodi "Covek iz naroda" - Beli.

E sad, koja od ove 3-4 opcije je dobra, stvarno ne znam.

Mislim da cu glasati za DJB ili Belog, ali opet, bojim se da i oni nisu kao ds. S druge strane, Dveri nude nesto sasvim drugacije, medjutim mislim da oni nikad nece uspeti da imaju dovoljno glasova da bi
bili deo vecine u skupstini.






Sta vi mislite o svemu ovome pojedinacno? Ili svemu generalno?
 
http://opusteno.rs/slike/2014/05/smesne-slike-22463/pljacka-politicara.jpg

pljacka-politicara.jpg
 
Pa sta je onda po vama resenje ako je buducnost duplo golo?

Otici iz Srbije po svaku cenu? Ili sta?

Решење је преузети локал. Мукотрпним радом на терену створити потражњу за принципима британског либерализма почевши од Лока и Берка, па наовамо све до Фридмана и Рис-Мога.

Уколико 10-20 покрета преузме власт на локалу, формирање националне странке постаје пука формалност.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top