POLITICARI KRADU I STA JE RESENJE??

Uri

Početnik
Poruka
14
Pozdrav ljudi,

Podelio bih sa vama neke svoje analize i razmisljanja, i voleo bih da cujem vasa misljenja o svemu tome.

1. Ko god da dodje na vlast, krao bi. SVI! politicari bi krali. Cak i mi obicni ljudi kad bi dosli na vlast, krali bi, jer je plata ministra i predsednika, premijera itd premala. Ako sam dobro informisan,
to je oko 1000e. Dakle ako pretpostavimo da je potrebno 4 godine bavljenja politikom do sledecih izbora, zatim da budes na vlasti 2 mandata tj 8 godina, to je ukupno 12 godina bavljenja politikom, od kojih
8 godina si deo vlasti. Ako primas 1000e mesecno 8 godina, to je ukupno 8god x 12 meseci = 96 meseci x 1000e = 96.000e, dakle ako si 8 godina na vlasti, a posten si, maximalno sto mozes zaraditi sa platama
kakve su danas je oko 100.000e . Ljudi koji su zaistaaa sposobni za to vreme, tih 8-12 godina zarade daleko vise i imaju jake firme koje uspesno rade i napreduju. Ili jednostavno odu u inostranstvo i tamo
rade za mnogo vecu platu. Pa vecu platu od 1000e imaju i nasi ljudi bez skole koji rade u Austriji neke bzvz poslove.


Iz gore navedenih razloga, ubedjen sam da SVAKO ko se bavi politikom ima za cilj izmedju ostalog i da krade novac za sebe. Tako da u Srbiji ne postoji posten politicar niti ce ga biti.

Ono gde ja vidim sansu i motiv da se u politiku ukljuce stvarno strucni i sposobni jeste da ljudima koji su na vlasti ide po 0.5 ili 1% od suficita, cime bi zaradili veliki novac ako su na vlasti, a cilj bi
im bio da suficit bude sto veci. Ali to je samo ideja, nije razradjena opcija.








2. Jedina sansa koju ja vidim je da na celo drzave dodje neko ko ce da krade, ali ce i raditi u interesu naroda. Ko bi to bio ne znam. Trenutno, po mom misljenju, postoje samo 4 vece stranke koje imaju neke
sanse da jednog dana budu na vlasti. Sve ostale stranke su potpuno identicne, osim Seselja, ali iz mnogo cega je jasno da on ima dogovor sa Vucicem.

Stranke u srbiji koje postoje, a nisu vlast ili kopija vlasti su: Dveri, Preletacevic Beli, Dosta je bilo i Sasa Jankovic. Jankovic je, hvala bogu, odustao od saradnje sa DS-om i nadam se da ce napraviti
koaliciju sa DJB. Tada cemo imati jednu Proevropsku koaliciju sacinjenu od ljudi koji nisu do sad bili na vlasti, jednu srBsku - Dveri, i jednu koju vodi "Covek iz naroda" - Beli.

E sad, koja od ove 3-4 opcije je dobra, stvarno ne znam.

Mislim da cu glasati za DJB ili Belog, ali opet, bojim se da i oni nisu kao ds. S druge strane, Dveri nude nesto sasvim drugacije, medjutim mislim da oni nikad nece uspeti da imaju dovoljno glasova da bi
bili deo vecine u skupstini.






Sta vi mislite o svemu ovome pojedinacno? Ili svemu generalno?
 
https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn....=1301236b4b688553d7442f3369610e75&oe=5A476315

22195641_1464310643650783_5525497562041320794_n.jpg
 
Pozdrav ljudi,

Podelio bih sa vama neke svoje analize i razmisljanja, i voleo bih da cujem vasa misljenja o svemu tome.

1. Ko god da dodje na vlast, krao bi. SVI! politicari bi krali. Cak i mi obicni ljudi kad bi dosli na vlast, krali bi, jer je plata ministra i predsednika, premijera itd premala. Ako sam dobro informisan,
to je oko 1000e. Dakle ako pretpostavimo da je potrebno 4 godine bavljenja politikom do sledecih izbora, zatim da budes na vlasti 2 mandata tj 8 godina, to je ukupno 12 godina bavljenja politikom, od kojih
8 godina si deo vlasti. Ako primas 1000e mesecno 8 godina, to je ukupno 8god x 12 meseci = 96 meseci x 1000e = 96.000e, dakle ako si 8 godina na vlasti, a posten si, maximalno sto mozes zaraditi sa platama
kakve su danas je oko 100.000e . Ljudi koji su zaistaaa sposobni za to vreme, tih 8-12 godina zarade daleko vise i imaju jake firme koje uspesno rade i napreduju. Ili jednostavno odu u inostranstvo i tamo
rade za mnogo vecu platu. Pa vecu platu od 1000e imaju i nasi ljudi bez skole koji rade u Austriji neke bzvz poslove.


Iz gore navedenih razloga, ubedjen sam da SVAKO ko se bavi politikom ima za cilj izmedju ostalog i da krade novac za sebe. Tako da u Srbiji ne postoji posten politicar niti ce ga biti.

Ono gde ja vidim sansu i motiv da se u politiku ukljuce stvarno strucni i sposobni jeste da ljudima koji su na vlasti ide po 0.5 ili 1% od suficita, cime bi zaradili veliki novac ako su na vlasti, a cilj bi
im bio da suficit bude sto veci. Ali to je samo ideja, nije razradjena opcija.








2. Jedina sansa koju ja vidim je da na celo drzave dodje neko ko ce da krade, ali ce i raditi u interesu naroda. Ko bi to bio ne znam. Trenutno, po mom misljenju, postoje samo 4 vece stranke koje imaju neke
sanse da jednog dana budu na vlasti. Sve ostale stranke su potpuno identicne, osim Seselja, ali iz mnogo cega je jasno da on ima dogovor sa Vucicem.

Stranke u srbiji koje postoje, a nisu vlast ili kopija vlasti su: Dveri, Preletacevic Beli, Dosta je bilo i Sasa Jankovic. Jankovic je, hvala bogu, odustao od saradnje sa DS-om i nadam se da ce napraviti
koaliciju sa DJB. Tada cemo imati jednu Proevropsku koaliciju sacinjenu od ljudi koji nisu do sad bili na vlasti, jednu srBsku - Dveri, i jednu koju vodi "Covek iz naroda" - Beli.

E sad, koja od ove 3-4 opcije je dobra, stvarno ne znam.

Mislim da cu glasati za DJB ili Belog, ali opet, bojim se da i oni nisu kao ds. S druge strane, Dveri nude nesto sasvim drugacije, medjutim mislim da oni nikad nece uspeti da imaju dovoljno glasova da bi
bili deo vecine u skupstini.






Sta vi mislite o svemu ovome pojedinacno? Ili svemu generalno?


Нико и словима нико од свих понуђених и тренутних.
Све то треба да оде у ТПМ и да се после 30 година појави неко нов
Е проблем је што таквих има али неће да се баве политиком.
 
Прича да политичари краду је глупа предрасуда.

Можда се по неки омрси. Од тих који се омрсе, најчешће највећи део не буде ухваћен.

Који то политичари краду и шта су украли?

- - - - - - - - - -

Иначе, решење ти је глупо (прочитах само онај малоумни део да на чело државе дође неко ко ће да краде а и народу да да).


Једино решење је да политичари имају што мање власти и да имају што мање пара у буџету за крађу (и јачање правосуђа, ал' то мало теже).


А то се простиже тако што се држави одузму ингеренције и ставе у руке тржишта.
 
Ova jednačina nema rešenje.

Има.

Да поновим.

Једино решење је да политичари имају што мање власти и да имају што мање пара у буџету за крађу (и јачање правосуђа, ал' то мало теже).


А то се простиже тако што се држави одузму ингеренције и ставе у руке тржишта.
 
Има.

Да поновим.

Једино решење је да политичари имају што мање власти и да имају што мање пара у буџету за крађу (и јачање правосуђа, ал' то мало теже).


А то се простиже тако што се држави одузму ингеренције и ставе у руке тржишта.
To se ne postiže tako jer je to oligarhija !

iebe im se za državu !

I dokle mislite da oduzimate tu "državu" državi.

Tebi treba naplaćivati i mostarinu i vazduh kroz koncesiju koju otme oligarhija da bi ti došlo iz d. u glavu

Vidim ja da vama pljačke nije dosta,

Hoćete da vas oligarhija dalje jaše, samo napred !
 
To se ne postiže tako jer je to oligarhija !

iebe im se za državu !

I dokle mislite da oduzimate tu "državu" državi.

Tebi treba naplaćivati i mostarinu i vazduh kroz koncesiju koju otme oligarhija da bi ti došlo iz d. u glavu

Vidim ja da vama pljačke nije dosta,

Hoćete da vas oligarhija dalje jaše, samo napred !

Радо бих ти одговорио али нисам разумео шта си тија рић.
 
To se ne postiže tako jer je to oligarhija !

iebe im se za državu !

I dokle mislite da oduzimate tu "državu" državi.

Tebi treba naplaćivati i mostarinu i vazduh kroz koncesiju koju otme oligarhija da bi ti došlo iz d. u glavu

Vidim ja da vama pljačke nije dosta,

Hoćete da vas oligarhija dalje jaše, samo napred !

Tako je. Drzava je popustila upravo tamo gde treba da bude najaca: u pravosudju. Najveci kriminalci se kriju upravo u drzavnim organima koji treba da stite zakon. Policija, tuzioci, advokati, opstinski, apelacioni, ustavni sud... Nema tog zakona na koji te jajare nisu spremne da se po$eru, zarad sopstvene guzice.. Ova politicka olos ce da krade i udara dokle god drzava cuti.. Nema veze koja je stranka u pitanju, eurofanatici, rusofili, rusofobi, druga Srbija, treca Srbija.. Ideologija je samo paravan iza kojeg se ovi dripci zaklanjaju - cilj im je isti.
 
Kada neko nauči vizantijsku lekciju i kako su se oni odrekli države tako što su im Venecijanske kompanije vodile trezor, carinu i trgovinu (čitaj privatni sektor), onda će razumeti o čemu se piše.

Odricanjem od države neznalice nesvesno stvraju oligarhiju.

Pa to je nekoliko puta opisano kroz istoriju politike i filozofije !!!
 
И тако ћемо заједно сви да се вртимо у круг јер не разумете две унакрс'.

Прво закључимо - политичари су лопови држава не функционише.

Онда кажете - пошто су лопови и држава не функционише, треба да дамо још више овлашћења држави и политичарима да би ти исти политичари похапсили себе због корупције.

А кад испадне да вам је идеја глупа онда кажете - довешћемо друге политичаре и даћемо им још више власти да би могли да похапсе политичаре који су на власти.

Је л' примећујете колико је то глупа шема?
 
Jebla te demokratija i slobodno tržište koje takođe ne postoji !

- - - - - - - - - -

Pa to je tek glupo i to tek ne postoji bez države, morala i suvereniteta !!!

- - - - - - - - - -

Zašto bi oligarhija stvarala pravnu državu-kada sprovodi šta hoće, šta će joj tržište kada se bavi špekulacijama, pa šta će joj moral ako je sve izvrgla i potplatila svakav oblik vladavine
 
Jebla te demokratija i slobodno tržište koje takođe ne postoji !

- - - - - - - - - -

Pa to je tek glupo i to tek ne postoji bez države, morala i suvereniteta !!!

Каће доведеш моралне политичаре на власти и како ћеш да их псречиш да око себе немају неморалне? И по ком то критеријуму ако је моралан да уједно значи и да доноси исправне одлуке?

Држава је војска полиција и судство (плус основна Влада и нешто мало локалне самоуправе). Што је дражва мања (апарат) она је озбиљнија. Што је гломазнија (за шта се ви залажете) то је неозбиљнија.

- - - - - - - - - -

Jebla te demokratija i slobodno tržište koje takođe ne postoji !

- - - - - - - - - -

Pa to je tek glupo i to tek ne postoji bez države, morala i suvereniteta !!!

- - - - - - - - - -

Zašto bi oligarhija stvarala pravnu državu-kada sprovodi šta hoće, šta će joj tržište kada se bavi špekulacijama, pa šta će joj moral ako je sve izvrgla i potplatila svakav oblik vladavine

Олигархија текве као ти обожава, а знаш зашто? зато што такви као ти траже да политичари уређују односе у друштву а не друштво само. Јер кад политичари уређују односе у друштву, како ти тражиш, онда олигарси могу лако да утичу на тог политичара директно или индиректно да донсои одлуке које им одговарају, а тржиште је непредвидиво и не могу да утичу на тржиште или не у великој мери.
 
hahaa... tržište je nepredvidivo - špekulacije su čista kocka- pa nije !


Država je 1:) Teritorija, 2.) Narod nad tom teritorijom i 3.) suverena vlast za 1 i 2.

Demokratija prava i slobode (tržišta, ličnosti, svojine....) su izvrgnuta i demokratija zbog udvaranja rulji ima sledeći kraj:

1.) Tiranija oligarhije u krvi

i

2.) Anarhija rulje u krvi

- - -
Više sreće posle sledećeg prevrata - sledeći put ideš na 6.oktobar samo ne znam da li će ti biti pod 1 ili pod 2 ??
 
Да. Тржиште је непредвидиво јер имаш превише учесника на тржишту.

Али су зато одлуке политичара и функционера јасне. Шта треба великим корпорацијама, то ће политичари и функционери у име народа да одлуче.
 
Има.

Да поновим.

Једино решење је да политичари имају што мање власти и да имају што мање пара у буџету за крађу (и јачање правосуђа, ал' то мало теже).


А то се простиже тако што се држави одузму ингеренције и ставе у руке тржишта.

Tržište? Da li je to isto ono tržište kojim caruju tajkuni, monopoli, korupcija, razne vrste "mafija"?

I to "tržište" će da radi u interesu naroda, kažeš?
 
Tržište? Da li je to isto ono tržište kojim caruju tajkuni, monopoli, korupcija, razne vrste "mafija"?

I to "tržište" će da radi u interesu naroda, kažeš?

То што ти пишеш није тржиште већ држава. Видиш, не можеш да корумпираш на тржишту, већ у држави. тајкун корумпира политичаре да доносе прописе који њима одговарају. Тајкун ће да купи сваког, а посебно оног вашег "поштеног" политичара коме се целог живота надате да ће да дође а никад не доше.

Тајкуни царују државом а не тржиштем. јер на тржишту имаш превише играча да би могло да се контролише.

ДА не мислиш да ће "држава" да ради у интересу народа. Која то држава ради у интересу народа? Ни једна на овом свету. Само је питање да ли врши репресију мање или више. Она која врши мање је успешнија, тј. она која се мање меша у свој посао. Што се више меша и регулише, то више штете наноси народу а за рачун тајкуна, политичара, функционера и службеника.
 
@Alter_Ego_

Kako mislis da se konkretno uradi to o cemu pricas?

Смањиш државу.

Држава треба да има само основне функције. Судство, полиција и војска. Мора и основна управа и локална власт.

Шта значи да смањиш државу?

Нпр. у реду је да имаш локалну власт која ће да гради локални пут и да издаје извод из матичне књиге рођених. ТЕ основне ствари су ок. Али свака амдинистрација тежи да се увећава и онда полако власт преузима све више и више задатака а самим тим све више задире у друштво, а самим тим мора више да се финансира, јер јој треба више пара а онда повећава порезе и доприносе, па уместо да ми трошимо наше паре, ми дајемо држави да их она распоређује.

Тако рецимо, локална самоуправа каже - хајде да финансирамо локалну телевизију да извешава о нашим активностима (уместо да само на сајту објављује све што ради). Хајде да направимо фонтану на Славији. Хајде да направимо Јарбол. Хајде да направимо сајам предузетништва у хали Чаир тако што ће халу Чаир да нам да бесплатно јер смо општина, а ми из општине ћемо приватнику то да уступимо који ће да организује сајам предузетништва и да наплаћује од закупаца простора и себи стави у џеп.

И тако могу да набрајам до сутра. Свака власт смишља разне програме које НЕ ТРЕБА ДА СМИШЉА, цела идеја је да власт не треба да ради. Што више ради, више штете направи. Нпр. кад реши да пошаље воз у Косовску митровицу офарбан, онда је потрошила паре за фарбу да би себи правила лошу рекламу. ДА је само то трошак. Власт реши да државни функционери обиђу радове на ауто путу у околини Пирота или Владичиног Хана и онда 12 владиних возила крене ка другом крају Србије да би се политичари сликали уместо да седе у својим канцеларијама и раде оно што је корисно. На тај начин потроше силне паре за гориво и дневнице а реално, они ни на који начин доласком не помажу изградњу ауто пута, чак супротно, тог дана радници не могу да раде на изградњи ауто пута јер се политичари сликају.

Цела поента је да држава треба што мање да има својих програма и што мање да ради.

А и кад ради, увек измурдари нешто.

Имамо другу тему која је заебанциа коју је отворио пивосок а предлаже субвенције за женидбу.


Ја прокоментарисао да држава треба да нам доводи Рускиње а не Албанке, а онда сам даље прокоментарисао, каква је држава, ко зна какве лоше девојке има да нам доведе.

Држава све што ради ради лоше. Јер службеник нема мотив никакав да одради посао а често је и он сам кочен од те исте администрације за коју отпужујемо њега. Зато држава не треба да ради оно што не мора да ради, јер ће да усере ствари још више. Нпр. не треба држава да гради хотел на Старој планини, већ приватник. Јер кад држава гради, прелива на све стране, а кад приватник гради, он се понаша као домаћин, јер гради својим парама. А кад функционер гради државним парама Хотел на старој планини, онда га баш брига да ли ће нешто да кошта 500 000 динара или 800 000 динара (нпр. огледала у тоалетима), јер не даје своје паре. Такође ,баш га брига да ли је квалитетна столарија или није, јер није његово.

Зато држава треба да има што мање програма. Наравно, увек мора да е има нешто од тога. али само основно. Направиш пут, имаш полицију да одржава ред, војску да чува земљу, суд да пресуђује ко је прав а ко крив, и тако те основе ствари, али не и хотеле, јарболе, београде на води, финансирање пројеката НВО, итд..итд..
 
заборавих да напишем.

Што мање држава да има тих програма и пројеката, то ће имати и мање трошкова.

Нпр. укине финансирање НВО, укине субвенције, укине изградњу Београда на води, укине изградњу јарбола, укине братимљење општина из Србије са оштинама из Бугарске и тиме спречи трошкове превоза и трошкове репрезентације, укине причу о родној равноправности, па самим тим укине и комисију за родну равноправност (онда неће бити трошкова за чланове комисије, трошкова за папир који користе итд.), укине хиљаде других програма (ово наведено дођу општински програми, јер сам ушао у неки општинкси буџет). А колико би тек уштеда било да се држава не меша у привреду.

Па нпр. да држава каже - више не финансирамо 10 000 евра по радном месту. Ко хоће нека сам дође да отвара фабрику. Скоро сам читао истраживање да би 2/3 радних места у тим фабрикама иоанко било отворено и да није било субвенција. Или нпр. држава рецимо донесе пропис - да би се заштитили радници недељом трговинске радње неће моћи да раде, морају да буду затворене (ово је предлагано пре годину дана, ал' није прошло). И онда крене велика кампања како се тиме штите радници у трговини, да их газде не муче. А шта је у ствари истина и ко води такву кампању? Такву кампању воде тајкуни који поседују велетрговине. Јер та одредба не би требала да важи за недељу у велетрговинама, већ само за обичне радње. Тако да би људи морали неељом да купују само у великим трговинама, не би могли у локалној радњи да купе ништа, јер им држава затрава радње недељом. А нпр. то уопште није против радника, јер у тим радњама често раде саме породице, па шта има ти породични бизнис да ограничаваш. Опет, четрдесеточасовно радно време је право радника и тиме што му недељом затвараш радњу, тиме ниси спасио радника од неплаћеног прековременог, већ се четрдесеточасовно радно време на други начин обезбеђује. Као и дан одмора.

Ево текста о томе. http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/...aranja-trgovina-nedeljom-i-praznicima/qexxhyv

и сад би људи као онај Вибе мислили да се овим штите нејаки радници од манипулација и експлоатације трулих капиталиста, па ако држава донесе такав пропис, заштитиће раднике.

Истина је да тајкуни на овај начин утичу на политичаре да доносе овакве прописе како би ограничили конкуренцију, јер тајкуни конкуренцију побеђују државним правилима која погодују великима, а не тржиштем. Јер ако бисмо пустили тржиште да регулише трговину, онда би све трговине биле отворене онолико колико је то потребно потрошачима.
 

Back
Top