Kuda posle gimnazije?

gost 386492

Poznat
Poruka
8.208
Ucenik sam 13 gimnazije u Beogradu prosek 4,33 i iskreno ništa mi ne ide od ruke ne znam koji bih fakultet upisao a i ne verujem da bi uspeo bilo sta da upisem. Zanima me da li znate nesto sto bih mogao posle gimnazije( jedino sto ja znam je konobarisanje itd) jer nemam ni neki zanat za neki konkretan posao?
 
kako ti nista ne ide sa prosekom 4,33...
Uci programiranje ili developing, za to ti treba samo internet..

Imam prosek 4.33 sto ne zvuci bas tako lose ali to je 7 petica 6 cetvorki i 2 trojke a medju tim peticama u likovno muzicko vladanje... Samo u mom odeljenju ima 19 odlicnih koji imaju vise znanja a i nose vise poena za faks znam da je kljucni prijemni ali opet kazem mislim da imaju i vise znanja a tek koliko ih ima u celoj skoli, Bgu ili u Srbiji...
 
Imam prosek 4.33 sto ne zvuci bas tako lose ali to je 7 petica 6 cetvorki i 2 trojke a medju tim peticama u likovno muzicko vladanje... Samo u mom odeljenju ima 19 odlicnih koji imaju vise znanja a i nose vise poena za faks znam da je kljucni prijemni ali opet kazem mislim da imaju i vise znanja a tek koliko ih ima u celoj skoli, Bgu ili u Srbiji...

:roll:
Tvoj problem je manjak samopouzdanja a ne znanja.. Svako ko je prosao faks ce ti reci da znanje iz srednje ne igra nikakvu ulogu tu.
Upisi sta te interesuje i sta imas volje da ucis i proces lagano.
 
Sta te zanima?Istorija?Knjizevnost?Slikarstvo?Bibliotekarstvo?Geografija?Hemija?

Ako vec imas privilegiju da ti je studiranje dostupno iskoristi to maksimalno.

Ne razmisljaj "koliko boljih od mene ima".
Idi ovako.
Ovo sam ja,ovo je MOJ zivot.Sam se borim za svoje sutra i gledam sebe.
Tako da bori se za sebe.

Sutra taj posao treba da radis.Zivis od njega.Privilegija je baviti se onim sto volis a ti imas sansu da se obrazujes za to.Iskoristi maksimalno sve sto mozes.
 
Ja sam u sva četiri razreda gimnazije imao prosek ispod 4 pa opet nisam smatrao da mi "ništa ne ide od ruke".

Pregledaj spisak svih fakulteta i viših škola, vidi koji bi ti "legao", razmisli dobro o tome šta bi želeo da studiraš, šta te zanima.
 
To je jaka gimnazija, bar bila u moje vreme, tako da bi sa tim prosekom trebalo da si solidnog kova. Fakultet, kako kome. Ako kapiras da jos nije vreme za njega, odaberi neki od zanata pa zavrsi. Posle njega trazi negde da segrtaris tj da ga peces u praksi. Zanat je uvek sigurica.
 
Problem je što ni sam ne znam šta me zanima( bolje reći ništa), i ja pokušavam da se izborim zato i jesam pitao obo jer nemam sam ideju pa možda ovde nađem rešenje, a to da li me nesto zanima ili ne, manje vise nije mi ni bitno, bitno mi je samo da se snadjem nekako.

- - - - - - - - - -

Ja sam u sva četiri razreda gimnazije imao prosek ispod 4 pa opet nisam smatrao da mi "ništa ne ide od ruke".

Pregledaj spisak svih fakulteta i viših škola, vidi koji bi ti "legao", razmisli dobro o tome šta bi želeo da studiraš, šta te zanima.
Da li si završio nešto na kraju kako si se snašao?

- - - - - - - - - -

Razmisljao sam o tome ali treba mi nesto sigurniie ipak su to sezonski poslovi.

- - - - - - - - - -

To je jaka gimnazija, bar bila u moje vreme, tako da bi sa tim prosekom trebalo da si solidnog kova. Fakultet, kako kome. Ako kapiras da jos nije vreme za njega, odaberi neki od zanata pa zavrsi. Posle njega trazi negde da segrtaris tj da ga peces u praksi. Zanat je uvek sigurica.
Gimnazija je i dalje jaka, jedna od jačih u Bg ali naučim pred odgovaranje/kotrolni tako da već posle mesec dana nemam pojma sta sam učio što za prijemni baš i ne pije vodu a tek da se dođe do diplome... Zanat može da bude opcija ali i ti zanati nestaju npr. obućar je nekada bio odličan posao ali sada je jako retko prosto kada se obuća iscepa kupuje se druga brzo se menjaju stvari.
 
Uglavnom, na faksu najbolje prolaze gimnazijalci. Trenutno sam pod utiskom jer sam upoznala devojku koja je zavrsila snajdersku i sada sije ves za jednu estradnu umetnicu, a ja sa fakultetom radim manje inspirativan posao od nje.
 
Uglavnom, na faksu najbolje prolaze gimnazijalci. Trenutno sam pod utiskom jer sam upoznala devojku koja je zavrsila snajdersku i sada sije ves za jednu estradnu umetnicu, a ja sa fakultetom radim manje inspirativan posao od nje.
Jeste sve to lepo ali malo je njih koji uspeju da rade za estradne zvezde vecina tako nesto nauci pa to radi uz neki posao jer im samo to nije dovoljno
 
Većina dece ne zna šta bi upisala pa upisuju zajedno sa najboljim prijateljima jer se zajednički sve lakše prolazi.
Pa ako te baš ništa konkretno ne zanima, idi tamo gde ide tvoja neka dobra ekipa.
Ili upiši ono što ti lakše ide, što će ti biti lakše da učiš. Eliminiši sve što ti je teško i nikako ne voliš pa vidi šta ti ostaje.

A što se tiče učenja pred kontrolni, tako većina naše dece uči. Zato se ide na pripreme pred prijemni da se opet podsetiš svega onoga što si zaboravio.
Glavu gore, imaj više samopouzdanja i znaj da se ništa ne razlikuješ od drugih. Retki su oni koji znaju tačno šta žele.
 
Cime se bavis, kad si rekao da si bio manje od 4,00 i nisi se obeshrabrio ja pomislio da si posle ipak shvatio sta ti ide...
Učim ljude engleski preko onlajn kurseva, kao neka privremena stvar. Da, nisam se obeshrabrio što nisam bio odličan u srednjoj školi, a to što se posle nje nisam pronašao (trebalo je neku stručnu da upišem), to je odvojena priča.
 
Posle gimnazije nisi niko i nista. Probaj da nadjes testove neke za profesionalnu orijentaciju, ili odes kod nekoga ko bi te posavetovao. U mom okruzenju najvise je vrlo dobrih djaka uspesno i brzo zavrsilo fakultete a oni odlikasi su se malo umorili od bubanja u gimnaziji pa su i posustajali.
Danas si bez fakulteta niko i nista.
Srecno u izboru!
 
Samo uči engleski i malo radi kao konobar, zatim postaneš somelije i odeš u Dubai ili Nju Jork da radiš. Dobra plata, a još uživaš u vinima i hrani. I ***** ženske iz cijelog svijeta!

**** ove naše fakultete, nema od toga ljeba.
 
prva trecina je znanje stranih jezika, druga trecina je kompjuterska pismenost i treca trecina diploma. bilo sta sto nedostaje ce ti biti problem. iz licnog iskustva govorim. jako je vazno da jos dok studiras se ukljucujes u grupe koje imaju veze sa tvojom strukom. prvenstveno mislim na internacionalno povezivanje, strucne ekskurzije, razmene studenata...
 

Back
Top