Koju kombinaciju boja izabrati?

Marko Lepojevic

Početnik
Poruka
7
Koja boja zidova i ostatka namestaja bi se najbolje uklopila uz ovu garnituru? Hvala unapred!

jt9e2u.png
 
С обзиром да је гарнитура у црној и белој боји, онда би и остатак намештаја требало да буде преовлађујуће црни и бели. А зидови у некој боји која ће дати контраст са црном и белом, можда било која јарка боја, или на пример беле тапете са неким јарко обојеним цветићима, или бели зидови, али да окачиш неке слике са јарким бојама да разбију монотонију, то ми прво пада на памет.
 
neka topla boja, koja je ok za prostor ako ne želiš da deluje hladno ili sterilno
ne napadna, uz to kombinacija detalja koja se uklapa sa nijansom ziddova, tipa vaza i sl
u svakom slučaju, nikako ovo uklapati sa smeđim delovima nameštaja, ako ga već imaš..

- - - - - - - - - -

beli stočić je ok
cvetni print u detaljima ti ne trebaa, da ne bi delovalo psihodelično, ako hoćeš neki deo sa detaljem cvetnim, onda one tapete, koje prave neki ugao ili dijagonalu, ne mnogo, samo u svrhu detalja
 
Рекао бих да се црно-бела комбинација генерално уклапа са чистим и јарким бојама: црвеном, жутом, зеленом, плавом. На пример, уз ову гарнитуру, може да дође и неки комплет чисто црвених или жутих или зелених или плавих столица, и тако нешто, али нипошто сива или браон.
 
Рекао бих да се црно-бела комбинација генерално уклапа са чистим и јарким бојама: црвеном, жутом, зеленом, плавом. На пример, уз ову гарнитуру, може да дође и неки комплет чисто црвених или жутих или зелених или плавих столица, и тако нешто, али нипошто сива или браон.

plava je hladna boja za ovu kombinaciju..i ne razbija hladnoću ako ti je to bio cilj da naglasiš..
sad ne kapiram ni šta će mu stolice, stolice idu u trpezariju..ovo nije garnitura za trpezariju, čak i da živi u garsonjeri, vizuelno treba da razdvoji prostor..
ovde ide fotelja ili tako nešto..
 
Hvala vam na savetima. Zelim da izbegnem da soba izgleda hladno i sterilno. Razmisljao sam da ubacim namestaj gde ce dominirati bela boja i zelene zidove, uz neke ukrase u crnoj i zelenoj boji. U sobi ce se nalaziti jos radni sto za racunar, komoda za tv i neki standardni sto za dnevne sobe.

Ovako nesto sam zamisljao, uz mozda malo topliju nijansu zelene boje.

15naypt.jpg


Zaboravio sam da napomenem da u sobi ima bas dosta prirodne svetlosti.
 
plava je hladna boja za ovu kombinaciju..i ne razbija hladnoću ako ti je to bio cilj da naglasiš..
sad ne kapiram ni šta će mu stolice, stolice idu u trpezariju..ovo nije garnitura za trpezariju, čak i da živi u garsonjeri, vizuelno treba da razdvoji prostor..
ovde ide fotelja ili tako nešto..
Плава и зелена јесу мало хладније, али ако је чиста и пуна боја, и ако човек баш не жели ништа дречаво већ жели смирене боје, онда би могло. Овде у гарсоњери где сам ја, на пример, имам све у светло беж основи - зидове, итисон, намештај - само изузетно засићене тамно плаве столице, и плус неке пастелно зелене детаље около, и ти тамно плави и светло зелени детаљи разбијају монотонију, и одлично су легли на светло беж као неутралну и умирујућу основу. Плус кад додам још једну црвену шољу за кафу, све је на свом месту.

Hvala vam na savetima. Zelim da izbegnem da soba izgleda hladno i sterilno. Razmisljao sam da ubacim namestaj gde ce dominirati bela boja i zelene zidove, uz neke ukrase u crnoj i zelenoj boji. U sobi ce se nalaziti jos radni sto za racunar, komoda za tv i neki standardni sto za dnevne sobe.

Ovako nesto sam zamisljao, uz mozda malo topliju nijansu zelene boje.

15naypt.jpg


Zaboravio sam da napomenem da u sobi ima bas dosta prirodne svetlosti.
Ово изгледа лепо, ако желиш да доминирају бела и зелена, црни детаљи су добри за контраст са белом, само ти још требају неки детаљи из спектра топлих боја - црвени, наранџасти, жути, или лила - да чине контраст са доминантном зеленом.
 

Back
Top