ШАХ

Не, и даље један шампион. У новембру га изазива Каруана! Биће то веома занимљив меч два млада генија.
 
Ја сам читао да у Америци велемајсторе који то желе аутоматски уписују у организацију МЕНСА, без потребе да раде и-ку тест.
 
Сад има пуно велемајстора и у АМерици. Они доста улажу у шах плус што су им пребегли многи совјетски велемајстори.
 
chess.com је мој избор, више играча и могућности за учење.
lichess је добар да убациш партију да ти стокфиш анализира.
 
Isti slučaj. Na chessu igram, na lichessu analiziram. Teško mi je da se koncentrišem preko ekrana, pa i ne igram često. Ovako volim da se nađem sa društvom i da igramo šah, tad imam fokus i ne pravim glupe previde (bar ja tako mislim :lol:)
 
Ја играм ужасно блиц онлајн. Зато ми је и тактички рејтинг за 300 већи од играчког што је ретко...
 
zapravo igram šah nekih dva meseca, ako ne računamo kao dete što sam igrao bez razumevanja, i za sada sam zadovoljan. Ne mogu da prežlim što nisam ranije počeo, trčanje za loptom mi je bilo prioritetnije.
Igram partije na 5 ili 10 minuta, sve ispod mi je premalo vremena
 
Доста зависи од концентрације, често ми се деси да док играм партију мислим на нешто десето и наравно пукнем. Ал зато ми је тактички рејтинг око 1800, некако сам боље концентрисан за те проблеме.
 
У суверници на средини Кнез Михаилове са леве стране (заборавио сам име, старим) има много леп шах комплет са мотивима словенске митологије. Прави и продаје фирма РОД, ако не грешим.
 
Sah je velika kolicina rada inace skoro prevazidjena igra. 64 polja i 32 figure mnogi sahisti vec imaju u glavi do 20tog poteza i sve zavrsnice, pa je koncentracija najveci problem.
 
Превазиђена игра никад неће бити. Превише је комбинација да би могли да држе у глави све тако напамет.
 

Back
Top