Psi - ta divna stvorenja

Na slici je bio jel crni pas, crnih komondora nema, tako da nisam nista "meshala";)

Ovaj tvoj "medo" omiljen pas mog supruga , (al ne i mene) nije akita, chau-chau je to, a jos je nezgodniji od akite
jer je totalno nepredvidljiv, nedruzeljubiv, ponasa se kao potomci engleske krune:zcepanje:


nisam nista "meshala";)

Можда и ниси мијешала густи с Колом, али не читаш пажљиво. :)

Прво, црни пас јесте на слици (и то је свакако пули), али то је слика у одговору на питање, а питање је било:
koja je ovo rasa?

200.gif


Нина је одговорила што бих и ја:
to bi trebalo da bude Puli....kao cetke su ..:lol:
20740gn.jpg
Баш тако, требало би да је пули, и мени се тако чини због „шлампавости”, мада сам виђао и комондоре који шлампаво трче па зато не бих баш стављао руку у ватру. О црном псу на слици нисам ни говорио, јасно поменух лош снимак и гомилу бијеле длаке: „Кад имаш на лошем снимку гомилу ,растрчане’ бијеле дредасте длаке без репера који би послужио за процјену величине пса, лако их је помијешати.”

Друго, наравно да на слици коју сам поставио није акита. Па акиту и чау-чауа разликује и ћорав. Зна се ко међу псима важи за „меденог намћора”, а чау јесте мало „намћораст” баш због те недружељубивости, не трчи ником ко га зове да га мази, није љубитељ ни других паса, држи се свог власника. Јесу и тврдоглави, јесу и непогодни за дресуру, али не због глупости него зато што их нимало не забавља да ти 15 пута доносе бачени штап. Ајде да ти га једном можда и донесе, али кад га бациш опет, мораћеш сам по њега. :D
Наравно да се сви пси и унутар исте расе разликују, нпр. имам у комшилуку једну предивну кремасту чау кујицу од годину дана која ми је пришла сама (кад сам је први пут срео, чучнуо сам и рекао: „Знам да си намћор па нећу да те чачкам, само да те поздравим.”, на шта је власница уз осмијех одговорила: „Ма она је неки изрод, воли да се мази.” Пришла ми је сама, намјестила врат да је мало чешкам, а онда се ипак одмакла и незаинтересирано „краљевским кораком” продужила својим путем. :D) Волим их управо због тог њиховог „мачкастог” карактера.

Е, да не заборавим, вееелики поздрав за супруга! :bye:
 
Ma ajde, necu sada da se prekonisiram s tobom:D
Imam u komshiluku mladjaHnog komondoreTa, svakog se jutra druzim s njim ( i gazdaricm, naravno), to cudoviste je izgubilo
svoje gene ( ovo moje nije jer ih nikada nije ni imalo) pa se igra. ludira, na pamet mu ne pada da se bavi seriJoznim stvarima
tipa cuvanja necega i nekoga.
 
Podeli

Naučnici sa Univerzitet u Meksiku proučavali su emocionalnu reakciju psa na sliku čoveka. Jedini problem ove metode je što pas mora da bude potpuno miran, što im je znatno otežalo posao – prenose mediji.

Tehnologija zvana MR pokazala nam je ono što većina ljubitelja i prijatelja pasa već zna – kada vas vaš pas ugleda to doživljava kao nagradu.

Pet škotskih ovčara, jedan retriver i jedan labrador iz lokalnih porodica prošlo je trening kako bi usled MR-a bili mirni i opušteni. Pokazano im je 50 fotografija ljudi i 50 neživih objekata. Kada bi psi ugledali čoveka, njihov slepoočni režanj mozga imao bi neku aktivnost, što znači da je nadražaj na visokom nivou.

Naučnici smatraju da je taj deo psećeg mozga vrlo sličan ljudskom, što znači da se takođe bavi procesuiranjem lica i za to koristi potpuno istu aktivnost. Aktivnost je pronađena i u subkortikalnim strukturama kada su im prikazivali lica, dok bi prikazivanjem drugih stvari ta aktivnost sasvim izostala.

Taj deo mozga takođe je povezan s procesima nagrađivanja, pa se pokazalo da reaguju na različite facijalne ekspresije koje bi trebalo da sugerišu različita emocionalna stanja njihovih vlasnika.
Slični tekstovi

Pas spasio čist gol i šokirao sve prisutne na utakmici (video)

Život bez psa bio bi dosadan, a evo i zašto (video)

Ništa slađe od ovoga niste videli: Pas ovako reagovao na bolesno dete…

Ovo je nešto najslađe što ćete danas videti (video)

Dakle, vaš pas tačno zna kada ste tužni. U životinjskom svetu nije neobično uspešno tumačenje emocija, ali sada je dokazano da psi to mogu i kod ljudi. Verovatno zato što se uspešno družimo preko 18.000

Ову су чињеницу знају они који чувају псе и без научних истраживања , али је сада научно потврђена. Заправо би овај текст требало да ћитају они који немају псе, али презиру људе који имају.
 
Poslednja izmena:

Back
Top