Nasilje u porodici

Poruka
1
Zelela bihda mi neko objasni par stvari oko povlake tuzbe o nasilji u porodici. Prijavila sam muza da me je tukao. Policija je izasla na uvid. Lekar itd. Dobio je zabranu mesec dana na decu menw i pozive. Zelela bih da povucem tuzbu. Kako i sta treba da uradim. Kome se obratim za to. Da li se placaju neke kazne. Hvala unapred.
 
Tako mi zvali muriju i hitnu lemao lik zenu na avali,kaze pandur ako hocete da svedocite mada sigurno nema svrhe povuci ce tuzbu,gledamo mi to nonstop,i posle kao da se mesamo i sudimo zabole me nisam im ja birao iebaca
 
Zelela bihda mi neko objasni par stvari oko povlake tuzbe o nasilji u porodici. Prijavila sam muza da me je tukao. Policija je izasla na uvid. Lekar itd. Dobio je zabranu mesec dana na decu menw i pozive. Zelela bih da povucem tuzbu. Kako i sta treba da uradim. Kome se obratim za to. Da li se placaju neke kazne. Hvala unapred.

sta reci...samo ti povuci tuzbu, a i sledecih ko zna koliko dok te ne napravi invalidom ili ne daj Boze ubije

i posle kako da ne pobesnis kad procitas ovako nesto :dash:
 
sta reci...samo ti povuci tuzbu, a i sledecih ko zna koliko dok te ne napravi invalidom ili ne daj Boze ubije

i posle kako da ne pobesnis kad procitas ovako nesto :dash:

Normalno reaguje za osobu koja je istraumirana,prestravljena i navikla na zlostavljanje.Nasilnik manipulator menja stanje svesti osobi/osobama koje zlostavlja.
Jos ako nema niciju podrsku uzivo niti ikog na njenoj strani...Kraj.
Nista cudno.
 
Zelela bihda mi neko objasni par stvari oko povlake tuzbe o nasilji u porodici. Prijavila sam muza da me je tukao. Policija je izasla na uvid. Lekar itd. Dobio je zabranu mesec dana na decu menw i pozive. Zelela bih da povucem tuzbu. Kako i sta treba da uradim. Kome se obratim za to. Da li se placaju neke kazne. Hvala unapred.

Ako ne mislis na sebe misli na to da tuzbom i sklanjanjem nasilnika od dece cuvas decu od nasilja,trauma i posledica toga koje se pokazuju mnogo kasnije.
Zastiti decu,neka to bude osnovni motiv da se tuzba ne povuce.

Nasilnici ispiraju mozak zrtvi.Manipulisuci dodju do toga da te nabede kako "ne mozes bez njega".Mozes.Ne treba ti ta losa osoba da unistava zivot deci ako ti nije stalo do tebe.Misli na decu i izguraj tuzbu do kraja.
 
...da ima i toga, ali nekad nije ni sposobna da rascisti jer je psihicki dotucena...a onda nije ni potpuno svesna ni sposobna da realno sagleda situaciju...

Danas sam imao razgovor s jos jednom zrtvom... I opet se ponavlja stari model. Nasilnik najcesce nije za to da zrtva radi jer naravno onda je finansijski zavisna a opet kad udje u neke godine nece imati ni penziju niti ce je neko primiti da radi... I onda zrtva prakticno zauvek biva vezana za nasilnika.
 
Danas sam imao razgovor s jos jednom zrtvom... I opet se ponavlja stari model. Nasilnik najcesce nije za to da zrtva radi jer naravno onda je finansijski zavisna a opet kad udje u neke godine nece imati ni penziju niti ce je neko primiti da radi... I onda zrtva prakticno zauvek biva vezana za nasilnika.

..jedina uteha takvima je da ce nadzuveti nasilnika pa naslediti njegovu penziju :malav: sto naravno nije nikakva uteha nego eto, mnogi tako razmisljaju...

...osobama kao postavljacici teme, treba podrska porodice, prijatelja, drugarica, ali samo ako su hrabrije i odlucnije od nje, ako su osobe uplasene kao ona,
ili u slicnoj situaciji to je sve pisi propalo...
 
....njoj treba podrska da bi mogla to da nastavi, a podrsku je skroro nemoguce naci u takvim situacijama...na zalost...

Jeste, podrska porodice (narocito muskog dela) je u ovakvim slucajevima veoma vazna. Nadam se da ona ima nekoga da je zastiti. Pre nego sto nastavite da osudjujete i ismevate ovu zenu stavite se u njenu kozu. Njen motiv je strah! Policija i sudstvo apsolutno nista ne rade po tom pitanju. Mozda ga zadrze u policiji par dana, dobije glupavu zabranu prilaska koju i policija i sud mogu da okace macku o rep a bolesni psihopata ce tek tad biti jos ljuci i motivisaniji da se osveti.
Ovakva situacija veoma cesto zavrsi sa ogranicenim zivotom u braku gde se trpi nasilje. Da ne kazem - bezizlazna situacija.
 
Jeste, podrska porodice (narocito muskog dela) je u ovakvim slucajevima veoma vazna. Nadam se da ona ima nekoga da je zastiti. Pre nego sto nastavite da osudjujete i ismevate ovu zenu stavite se u njenu kozu. Njen motiv je strah! Policija i sudstvo apsolutno nista ne rade po tom pitanju. Mozda ga zadrze u policiji par dana, dobije glupavu zabranu prilaska koju i policija i sud mogu da okace macku o rep a bolesni psihopata ce tek tad biti jos ljuci i motivisaniji da se osveti.
Ovakva situacija veoma cesto zavrsi sa ogranicenim zivotom u braku gde se trpi nasilje. Da ne kazem - bezizlazna situacija.

...kad sam je ja osudjivala...? naprotiv, tacno sam to i rekla, da joj treba podrska inace je sve uzalud...sve se slazem sto si rekao....
 
zvuci kao nada macura,upakovana sablonska izlizana teorija koju ne zna da sprovede u praksi.al je ubedjena da ce imati efekta ako je pompezno ponavlja

Svaki tvoj post je isti - "niko ne zna nista,samo ti znas da svako gresi i ti si superioran."Tipicno nasilnicki zvucis uvek na forumu.Uzivo se tako unisti samopouzdanje zrtve i onda radis sta hoces sa njom.
Ovde nema efekta.
 
Da sam na tvom mestu, ja ne bih povukla tužbu, jer verovatno je nisi ni podigla zbog "malog šamara" (mada bi meni i to bilo dovoljno za tužbu), ali razmisli malo: povlačenjem tužbe daješ mu zeleno svetlo za sledeće batine, jer će videti da "mu se može", a tabe sledeći put niko neće shvatiti ozbiljno kad ga budeš tužila.
 

Back
Top