VPN konekcije DA ili NE?

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
img_how_vpn_works.png


Narode daj da raščistimo više jel da idemo na internet sa golom golcatom IP adresom ili kroz VPN?
Ja nešto razmišljam, mnogo brz internet danas a treba da naidje uskoro onaj od 1Gb/sec na mobilnom...
Pa sad sve te brzine i jačine... dal da se vezujemo direktno ili kroz VPN servere?
Mislim server ko server loguje aktivnosti ko levak tako da neće biti baš oduševljeni za šta meni treba internet, onako ko penzionerski...

Kakva su Vaša iskustva i šta generalno mislite o tome?
Ima li nekih ograničenja i sl?
 
Poslednja izmena:
Mnogi korisnici računara i mobilnih uredjaja danas se povezuju preko kablovskim mrežama, adsl ili wi-fi
i medjusobnim umrežavanjem uredjaja žele da isoriste sve mogućnosti tih širokopojasnih mreža.
Stalna veza sa internetom zahteva da više pažnje posvetite pitanjima bezbednosti

To znači da morate da isključite usluge koje se mogu lako zloupotrebiti
(lepo zvuči da povežete računar od kuće, e-mail nalog, facebook i mobilni, mnogo super )
a ako mreža sadrži i operativne sisteme koji su em nesavršeni em na udaru hakera jer je najrašireniji
te računaju na polovično ili nikakvo znanje oni koji to koriste, pitanja bezbednosti postaju još važnija

Ovde iebi ga braćo hakeri ja kad želim da podelim neko elementarno iskustvo jave se oni sa istim ili većim da se zajebavaju
A ja to da ukažem početnicima jer meni nije problem da kuckam obašnjenja pa sve sa sličicama pride
niti smatram da poznavajem korišćenja neke opcije u aplikaciji nešto mnogo vredim,

Ali avaj, nigde srpskih naprednih kolega kad treba da razmotrimo naprednije stvari malo dalje od dileme "dal da brišem temporary fajlove"?
Može da se Googla slažem se... ali tu ima toliko nedorečenosti i kontradiktornosti i neiskrenosti...
 
Poslednja izmena:
Ovde iebi ga braćo hakeri ja kad želim da podelim neko elementarno iskustvo jave se oni sa istim ili većim da se zajebavaju
A ja to da ukažem početnicima jer meni nije problem da kuckam obašnjenja pa sve sa sličicama pride

Svesni su oni opasnosti neenkriptovanog saobracaja, ali ne dovoljno. Uglavnom su to procitali negde da je nebezbedno, ostalo im je negde u malom mozgu, ali im nista ne znaci, niko ne shvata dovoljno ozbiljno.
Svi misle da to njima ne moze da se desi, i da njih nece niko.

Sto se tice VPN-a, koristio bih ga kad mi je bezbednost jako znacajna, ili ako ne zelim da provajder vidi nesto sto ne zelim, tipa kad vrsis footprinting sa nmap-om.
Naglasio bih da je potrebno promeniti i default DNS servere, pored koriscenja samog VPN-a, jer zbog DNS leak-a mozete biti razotkriveni. DNS query ode na provajderov DNS, i toliko o prikrivanju i kojecemu :)
 
Ne bih rekao. VPN omogucava da pristupis nekoj udaljenoj mrezi, recimo kad radis za firmu remote. Jedino sto VPN sakriva je tvoja IP adresa, ako izlazis na net preko VPN-a, naravno da ce se videti IP kompjutera sa kog izlazis na net. Zasticen si isto koliko i kad pristupas direktno net-u...
Inace ako vec hoces sakriti svoj IP onda bolje koristi TOR.
 

Back
Top