Ispred pošta širom Srbije ponovo stajali REDOVI PENZIONERA ...

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
"NEZAPAMĆEN SKANDAL Ispred pošta širom Srbije ponovo stajali REDOVI PENZIONERA, a zbog toga treba da odgovara OVA ŽENA

Penzioneri su posle nekoliko godina opet u redovima. Čekaju penzije. Ovog puta uzrok čekanja su potezi stranke, koja bi makar, sudeći po svom nazivu, trebalo da ih najviše štiti - Partije ujedinjenih penzionera Srbije.

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/...I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

edSktkqTURBXy8yY2NiNTQwNmY5YzlmMjNiMzZiOTExZGY4OGNiMTdiMi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA



:)

(To je "osoba sa desne strane" ... :) ...!


Mira Petrović, potpredsednica PUPS-a i dugogodišnja saradnica lidera te stranke Milana Krkobabića, direktno je ugrozila upravo penzionere nameštanjem ugovora za kompaniju koja ne ispunjava uslove za transport i obezbeđenje novca i penzija. Isporuka penzija kasnila je i prvog i juče, drugog dana transporta. Najstariji građani, koji sudeći po prosečnoj penziji od 23.000 dinara i žive najlošije, našli su se u višesatnim redovima i to isključivo zbog bahatog poteza potpredsednice PUPS.

Petrovićeva koja je direktorka “Pošte Srbije”, umesto da štiti korisnike, to Javno preduzeće i poštuje zakon, uradila je sve suprotno. Iako je znala da firma “Ineks plus” ne ispunjava uslove iz javne nabavke za transport i obezbeđenje novca, nije odustala, već je izvršila pritisak na saradnike u “Pošti” i namestila ovaj posao vredan preko dva miliona evra.

Prvog dana isplata penzija (10. oktobar) koji je i najudarniji dan, u preko 50 pošta novac je kasnio. Prema saznanjima “Blica”, upravnici pošta počeli su da javljaju u centralu da novac nije stigao.

- Penzija nema, a da se narod buni. I javljaju, imamo problem - kaže za “Blic” izbor iz “Pošte Srbije”.

Nastala je pometnja u kojoj se nije snašla ni direktorka čije su odluke do svega i dovele. Izvor “Blica” navodi da je komentarisala: “Kako su ovo mogli da mi urade.”

Drugog dana isplata (11. oktobra) počinje “konsolidacija” u redovima direktorke i saradnika. Kako kaže naš izvor, kompanija “Ineks plus” dovela je ljude i iz drugih gradova da rade, ali niko u “Pošti” nema precizne podatke da li su svi imali licencu za taj posao koji im je poveren.

Ipak, skandaloznije je ono što je posle prvog haotičnog dana direktorka namerila kako bi sačuvala sebe, a i opravdala ugovor. Kako saznajemo, Mira Petrović izdala je internu naredbu da - vreme dostave penzija nije striktno.


https://ocdn.eu/pulscms-transforms/...I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

6t-ktkqTURBXy8zOTAyYzk4Y2U5YzU1ODRmNjkxMjI2NzYyMDU4ZTY2ZC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA



- To praktično znači, kad god pare stignu - dobrodošle su. Ne više u osam, nego bilo kad tokom dana, odnosno kada ova kompanija stigle da razveze novac - navodi izvor “Blica”.

Juče nismo uspeli da dobijemo direktorkinu naredbu u pisanoj formi i nije poznato da li je ostala samo na usmenom obaveštenju ili je opravdanje za sebe “overila” i pisano. Poslednjih nekoliko godina postojalo je striktno vreme za transport koje je poštovano u minut.

Drugog dana penzije su kasnile u poštama u Meljaku, Barajevu, Boljevcima, Vrčinu, Vraniću... Najdrastičnije kašnjenje bilo je u Četvrtom osnovnom sudu u Beogradu, gde je novac stigao u 15.45, a pošta radi do 15. U najveću poštu na Karaburmi novac je kasnio satima, a pošta u Mirijevu penzije je dobila oko 11 časova, iako je trebalo u osam ujutro.

Haos u poštama u mnogim mestima Srbije

Nosili penzije u džakovima, a negde nisu ni stigle

*Penzije u Beogradu razvozilo je 10 „Ineksovih“ vozila, a optimalan broj je 19. Od 10 vozila, četiri su bila blindirana.

*Kašnjenja su bila u skoro svim poštama u starom delu Beograda - novac je trebalo da stigne oko osam, a u pošte BGD 102 u Kliničkom centru i Koste Todorovića nije stigao do 12.45 (radno vreme pošte je do 14 h).

*Pošti u Umčarima nisu ni donete pare.

*Pošti BG 52 u Narodnih heroja 42 doneli u 10.20, trebalo do 8.30.

*Pošti BG 62 u Milutina Milankovića doneli u 10.50, trebalo do 8.30.

*Pošti BG 43 u Jurija Gagarina doneli u 13.50, trebalo do 8.30.

*Pošti 67 „Kozara“, Dr Ivana Ribara, doneli u 13.50, trebalo u 9.00.

*Pošta BG 95, Ledine, Obrenovačka bb, nije dobila pare do 15.15, trebalo do 9.30.

*Pošta Resnik, BG 137 u Aleksandra Vojinovića dobila dotaciju u 9.30, a trebalo je u 8.00

*Istureni šalteri pošte - „Ineks“ došao po suvišak u 16.05, a šalter Kasacioni sud zatvara se u 15.00.

*Istureni šalter Prekršajni sud u Ustaničkoj, nisu došli do 16.10, a trebalo je do 15.30

*U opštini Vršac i okolini, kao i celom istočnom Banatu, razvoženo vozilima „Pošte“.

*Na potezu Veternik - Futog - Mladenovo - Bač - Novi Sad - Sremska Kamenica - Beočin - Sremski Karlovci - Zmajevo - Bačko Dobro Polje - Vrbas - Srbobran - Bečej - Temerin - Žabalj - Čurug - Đurđevo i u Titelu po planu transport je trebalo da bude okončan do 8.10, ali je kasnio sve do popodnevnih časova."..


Sa :

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/ne...novo-stajali-redovi-penzionera-a-zbog/nqkmnpj


:think:


Ovo kao u pesmi "Sve je isto , samo njegi nema'...!
 
Dok je medju njihovom decom (i unucima) slojevita podela na forumima,
dotle partizani, četnici, ljotićevci, nedićevci, rusoljubi i *******i marljivo čekaju svoje sledovanje.

Lepo je znati da imaš sledovanje od države


Čim se podignu nacionalne penzije kreće čuveno narodno prčenje
Iako je Beograd krvnički raskopan očekujemo dva dana još žešćih gužvi
prosto da svi vide da imamo za benzin makar napravili dva kruga po kraju


a biće i komad mesa u bistrijoj supi :D
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se s tom Postom zaista nesto dogadja, niti se javljaju na telefone, niti rade svoj posao kako treba, ne urucuju posiljke a napisu da su urucene, da je to strasno sta rade u zadnje vreme. Stavrno ne znam dokle ce tako i sta misle u tim lenjim glavama (cast izzecima kojih ima na srecu ali to se ne zna gde ces da zateknes i da li ces).

Doduse ni u nekim bankama nije bolje, kaobajagi su privatne ali sluzbenice su im spore i lenje i nista ne znaju, pa se covek pita kakva je to privatizacija?
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se s tom Postom zaista nesto dogadja, niti se javljaju na telefone, niti rade svoj posao kako treba, ne urucuju posiljke a napisu da su urucene, da je to strasno sta rade u zadnje vreme. Stavrno ne znam dokle ce tako i sta misle u tim lenjim glavama (cast izzecima kojih ima na srecu ali to se ne zna gde ces da zateknes).

Doduse ni u nekim bankama nije bolje, kaobajagi su privatne ali sluzbenice su im spore i lenje, pa se covek pita kakva je to privatizacija i znaju li ti ljudi uopste nesto?

Stranačko i zemjlačko zapošljavanje "po Beograd", narodni primitivizam medju kolegijumom a kamoli prema nama korisnicima.
Napisao sam im ne kilometarsku nego pedesetokilemtarsku žalbu da je retkost naći dobar šalter i dobrog poštara..

Smaraju nas po poštama da znamo šta je broj pošte šta je PAK i ostala administracija koja mene kao korisnika ne treba da zanima naročito.
To vam je kao da želite da koristite Outlook Express za slanje i primanje mailova ali da vas teraju da znate kako funkcioniše server.

I šta sad?
Minimalna greška, mada je ja zaista ne vidim, za adresovaje na prihvatnu poste restante lokaciju a ionako ih na prste jedne ruke.
To vam je da kad niste u mogućnosti ili ne želite da ukućani budu iznenadjeni pre vremena ili štagod za razlog ne želite isporuku na kućnu adresu.
Pošiljka stiže u navedenu poštu i čeka vas sledećih 30 dana. Poštansko pravilo starije od isporuke na kućnu adresu.

Pošiljalac je pogrešio navodeći poštanski broj i uslugu ali je eto narodski za svaki slučaj naveo i moje podatke, iz najbolje namere.
Epilog?
1) Anonimna osoba bez predstavljanja i bez uvidjajnosti da uznemirava kreće sa arogantnim cinizmom ko da smo zajedno ovce čuvali
-"Jel vi možda živite u pošti"?
- Prvo DOBRO JUTRO, dalje nisam a popunjavao adresnicu a lepo sam objasnio pošiljaocu
- "E pa pošto ste ovime potvrdili da ne stanujete u pošti mi ovaj paket šaljemo dalje"
- "Kome šaljete i gde dalje?"
- "Nije pravilno popunjeno"
- "Majstore, ako je taj paket tu stigao evo me dolazim maksimalno za 20 minuta"

2) Stignem ja za 10 minuta, gde mi paket?
dolazi neka po modelu šta oči vide a u glavi ništa i kultura ništa, nadlaktila se preko one stvari na šalter da me skine jer ima ona svojih obaveza
- "Dobar dan dobih obaveštenje za paket kaže..."
- "Ma taj paket sam izbacila iz pošte, okrenite CALL CENTAR"
- "A to ste se vas dvoe uvatili baš za moj paket od svih ovde nemate šta da radite a ja ću ko Luda Mara sad da idem kući"
- "Nemam vremena da se raspravljam"
- "E okrenućemo mi i ko te zaposlio ni srpski ne pričaš a radiš u Beogradu"
razrogači ona oči... izadjem besan...

3) Nećemo da vrtimo CALL CENTAR nego napismeno,
Srbija je ovo "ja rek'o ona kazala" nije nikakav dokaz, od napismenog svi cvikaju.
"Dragi poštovani, pošaljite svoje osoblje prvo na časove dikcije i lepog vaspitanja a onda im objasnite poštanska pravila"
izvučem odeljak sa njihovog PDF-a sa uputstvima koje očigledno sami ne znaju...
Pa onda kreće tirada kako se po unutrašnjosti šetau pošiljke kako kom komšiji odgovara ali je ovo Beograd.
Ako žena naruči paket poštar nosi NJENOM čoveku, da on to prvo proveri... iebeš ime i prezime priomaoca
a onda takvi dodju u Beograd...

4) Oćeš nećeš, meni treba ne treba njima,
iznenada zove Upravnica - vraćen paket... dodjite... izvinite
 
Poslednja izmena:
Otišao nama naš poštar u penziju i dobijemo novog... pa sad dok se malo uhoda i dok se upozna sa komšilukom kakav je ko...
Mene upoznao po silnim prekršajnim pozivima, 99% odbijeno kao nonsens 1% stornirano i jedan slučaj gde sam tražio besplatnu hranu o državnom trošku.
Prosto da se ne zajmim...

E sad počnu da mi stižu pošiljke....
prvo naši iz Njemačke, hvala poštare...
pa iz Japana, hvala poštare,
pa iz Turske hvala poštare
pa liker iz Estonije... hvala poštare

kako da zahvalim čoveku, da se ne potucam po pošti, nije pisao "nije tu" nego vucarao sa onom torbetinom?
setim se!
iz kolekcije nadjem jednu starinsku jubilej PTT značku pa navatam poštara i okitim ga
on zbunjen, mlad momak ne zna on šta su značke
posle tri dana dolazi da se zahvali kaže - kolege ljubomorne
ja kažem kolege treba da budu ljubomorne na tvoj rad a ne na značku i tako bla bla
 
Stranačko i zemjlačko zapošljavanje "po Beograd", narodni primitivizam medju kolegiumom a kamoli prema nama korisnicima.
Napisao sam im ne kilometarsku nego pedesetokilemtarsku žalbu da je retkost naći dobar šalter i dobrog poštara..

Smaraju nas po poštama da znamo šta je broj pošte šta je PAK i ostala administracija oja mene kao korisnika ne treba da zanima naročito.
To vam je kao da želite da koristite Outlook Express za slanje i primanje mailova ali da vas teraju da znate kako funkcioniše server.

I šta sad?
Minimalna greška, mada je ja zaista ne vidim, za adresovaje na prihvatni poste restante lokaciju a ionako ih na prste jedne ruke.
To vam je da kad niste u mogućnosti ili ne želite da ukućani budu iznenadjeni pre vremena ili štagod za razlog ne želite na kućnu adresu.
Pošiljka stiže u navedenu poštu i čeka vas sledećih 30 dana. Poštansko pravilo starije od isporuke na kućnu adresu.

Pošiljalac je pogrešio navodeći poštanski broj i pošti ali je eto narodski za svaki slučaj naveo i moje podatke, iz najbolje namere.
Epilog?
1) Anonimna osoba bez predstavljanja i bez uvidjajnosti da uznemirava kreće sa arogantnim cinizmom ko da smo zajedno ovce čuvali
-"Jel vi možda živite u pošti"?
- Prvo DOBRO JUTRO, dalje nisam a popunjavao adresnicu a lepo sam objasnio pošiljaocu
- "E pa pošto ste ovime potvrdili da ne stanujete u pošti mi ovaj paket šaljemo dalje"
- "Kome šaljete i gde dalje?"
- "Nije pravilno popunjeno"
- "Majstore, ako je taj paket tu stigao evo me dolazim maksimalno za 20 minuta"

Stignem ja za 10 minuta, gde mi paket?
dolazi neka po modelu šta oči vide a u glavi ništa i kultura ništa, nadlaktila se preko one stvari na šalter da me skine jer ima ona svojih obaveza
- "Dobar dan dobih obaveštenje za paket kaže..."
- "Ma taj paket sam izbacila iz pošte, okrenite CALL CENTAR"
- "A to ste se vas dvoe uvatili baš za moj paket od svih ovde nemate šta da radite a ja ću ko Luda Mara sad da idem kući"
- "Nemam vremena da se raspravljam"
- "E okrenućemo mi i ko te zaposlio ni srpski ne pričaš a radiš u Beogradu"
razrogači ona oči... izadjem besan...

Nećemo da vrtimo CALL CENTAR nego napismeno
"Dragi poštovani, pošaljite svoju osoblje prvo na časove dikcije i lepog vaspitanja a onda im objasnite poštanska pravila"
izvučem odeljak sa njihovog PDF-a sa uputstvima koje očigledno sami ne znaju...

Oćeš nećeš, meni treba ne treba njima, zove Upravnica - vraćen paket... dodjite...

Bezobrazluk to oko posiljaka stvarno.. ali isto je ili gore na kucnu adresu jer ih mrzi da zazvone, pokucaju tamo gde je tako odredjeno preporucenim pismom. Ove na salterima sa uplatama-isplatama i nekako ali ovi sto rade sa posiljkama, pa to niakd nije bilo tako.
 
"NEZAPAMĆEN SKANDAL Ispred pošta širom Srbije ponovo stajali REDOVI PENZIONERA, a zbog toga treba da odgovara OVA ŽENA

Penzioneri su posle nekoliko godina opet u redovima. Čekaju penzije. Ovog puta uzrok čekanja su potezi stranke, koja bi makar, sudeći po svom nazivu, trebalo da ih najviše štiti - Partije ujedinjenih penzionera Srbije.

http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1...I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

edSktkqTURBXy8yY2NiNTQwNmY5YzlmMjNiMzZiOTExZGY4OGNiMTdiMi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA



:)

(To je "osoba sa desne strane" ... :) ...!


Mira Petrović, potpredsednica PUPS-a i dugogodišnja saradnica lidera te stranke Milana Krkobabića, direktno je ugrozila upravo penzionere nameštanjem ugovora za kompaniju koja ne ispunjava uslove za transport i obezbeđenje novca i penzija. Isporuka penzija kasnila je i prvog i juče, drugog dana transporta. Najstariji građani, koji sudeći po prosečnoj penziji od 23.000 dinara i žive najlošije, našli su se u višesatnim redovima i to isključivo zbog bahatog poteza potpredsednice PUPS.

Petrovićeva koja je direktorka “Pošte Srbije”, umesto da štiti korisnike, to Javno preduzeće i poštuje zakon, uradila je sve suprotno. Iako je znala da firma “Ineks plus” ne ispunjava uslove iz javne nabavke za transport i obezbeđenje novca, nije odustala, već je izvršila pritisak na saradnike u “Pošti” i namestila ovaj posao vredan preko dva miliona evra.

Prvog dana isplata penzija (10. oktobar) koji je i najudarniji dan, u preko 50 pošta novac je kasnio. Prema saznanjima “Blica”, upravnici pošta počeli su da javljaju u centralu da novac nije stigao.

- Penzija nema, a da se narod buni. I javljaju, imamo problem - kaže za “Blic” izbor iz “Pošte Srbije”.

Nastala je pometnja u kojoj se nije snašla ni direktorka čije su odluke do svega i dovele. Izvor “Blica” navodi da je komentarisala: “Kako su ovo mogli da mi urade.”

Drugog dana isplata (11. oktobra) počinje “konsolidacija” u redovima direktorke i saradnika. Kako kaže naš izvor, kompanija “Ineks plus” dovela je ljude i iz drugih gradova da rade, ali niko u “Pošti” nema precizne podatke da li su svi imali licencu za taj posao koji im je poveren.

Ipak, skandaloznije je ono što je posle prvog haotičnog dana direktorka namerila kako bi sačuvala sebe, a i opravdala ugovor. Kako saznajemo, Mira Petrović izdala je internu naredbu da - vreme dostave penzija nije striktno.


http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1...I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

6t-ktkqTURBXy8zOTAyYzk4Y2U5YzU1ODRmNjkxMjI2NzYyMDU4ZTY2ZC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA



- To praktično znači, kad god pare stignu - dobrodošle su. Ne više u osam, nego bilo kad tokom dana, odnosno kada ova kompanija stigle da razveze novac - navodi izvor “Blica”.

Juče nismo uspeli da dobijemo direktorkinu naredbu u pisanoj formi i nije poznato da li je ostala samo na usmenom obaveštenju ili je opravdanje za sebe “overila” i pisano. Poslednjih nekoliko godina postojalo je striktno vreme za transport koje je poštovano u minut.

Drugog dana penzije su kasnile u poštama u Meljaku, Barajevu, Boljevcima, Vrčinu, Vraniću... Najdrastičnije kašnjenje bilo je u Četvrtom osnovnom sudu u Beogradu, gde je novac stigao u 15.45, a pošta radi do 15. U najveću poštu na Karaburmi novac je kasnio satima, a pošta u Mirijevu penzije je dobila oko 11 časova, iako je trebalo u osam ujutro.

Haos u poštama u mnogim mestima Srbije

Nosili penzije u džakovima, a negde nisu ni stigle

*Penzije u Beogradu razvozilo je 10 „Ineksovih“ vozila, a optimalan broj je 19. Od 10 vozila, četiri su bila blindirana.

*Kašnjenja su bila u skoro svim poštama u starom delu Beograda - novac je trebalo da stigne oko osam, a u pošte BGD 102 u Kliničkom centru i Koste Todorovića nije stigao do 12.45 (radno vreme pošte je do 14 h).

*Pošti u Umčarima nisu ni donete pare.

*Pošti BG 52 u Narodnih heroja 42 doneli u 10.20, trebalo do 8.30.

*Pošti BG 62 u Milutina Milankovića doneli u 10.50, trebalo do 8.30.

*Pošti BG 43 u Jurija Gagarina doneli u 13.50, trebalo do 8.30.

*Pošti 67 „Kozara“, Dr Ivana Ribara, doneli u 13.50, trebalo u 9.00.

*Pošta BG 95, Ledine, Obrenovačka bb, nije dobila pare do 15.15, trebalo do 9.30.

*Pošta Resnik, BG 137 u Aleksandra Vojinovića dobila dotaciju u 9.30, a trebalo je u 8.00

*Istureni šalteri pošte - „Ineks“ došao po suvišak u 16.05, a šalter Kasacioni sud zatvara se u 15.00.

*Istureni šalter Prekršajni sud u Ustaničkoj, nisu došli do 16.10, a trebalo je do 15.30

*U opštini Vršac i okolini, kao i celom istočnom Banatu, razvoženo vozilima „Pošte“.

*Na potezu Veternik - Futog - Mladenovo - Bač - Novi Sad - Sremska Kamenica - Beočin - Sremski Karlovci - Zmajevo - Bačko Dobro Polje - Vrbas - Srbobran - Bečej - Temerin - Žabalj - Čurug - Đurđevo i u Titelu po planu transport je trebalo da bude okončan do 8.10, ali je kasnio sve do popodnevnih časova."..


Sa :

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/ne...novo-stajali-redovi-penzionera-a-zbog/nqkmnpj


:think:


Ovo kao u pesmi "Sve je isto , samo njegi nema'...!
a zašto je potrebno lagati?
Isplata prvog dela penzija „bivših zaposlenih“ za septembar – isplata u oktobru 2017:

  • na kućne adrese – sreda, 11. oktobar
  • na šalterima pošta – sreda, 11. oktobar
  • preko tekućih računa – utorak, 10. oktobar

https://www.penzin.rs/isplata-penzi...nzije-samostalne-delatnosti-bivsih-zaposleni/
 
Bezobrazluk to oko posiljaka stvarno.. ali isto je ili gore na kucnu adresu jer ih mrzi da zazvone, pokucaju tamo gde je tako odredjeno preporucenim pismom. Ove na salterima sa uplatama-isplatama i nekako ali ovi sto rade sa posiljkama, pa to niakd nije bilo tako.

Malo sam re-editovao tekst pa da ga ne čitaš ponovo:

u unutrašnjosti se ne poštuje ime primaoca
Na primer žena naruči poklon za muža, a poštar odnese NJENOM čoveku pošto je firma u koj radi blizu pošte
nit ime nit adresa :lol:
e a sad zamisli nešto ozbiljnije, neki dokaz koji tek treba da se upotebi - odnese poštar glavnijem u familije po njegovo mišljenje
 
Koliko je ta Mira Petrović dobra u tom poslu?

ПОШТАovani sagovorniče, STRUČNI KRADOVI su birani po proverenom ključu i budite bez brige.
To vam je onaj ključ - "ako je pamet koju dotična osoba poseduje neprihvatljiva za privatni sektor zapošljavaj u državni"

ISTI TAJ ŠLJAM, znajući ŠTA SAM UME da uradi, kad daleko bilo započne nešto svoje privatno, BAŠ TO ZABRANJUJE KOD SEBE
Jbg, ne isplati se...

Čuvena zajebancija savremenog demokratskog društva - ima fakultet al pamet neprimenjiva
 
Ако пензионер нешто воли, то је ред.


РЕд у пошти, за зејтин, за брашно, за шећер.

(1)

a koja ti je pa zabava ostaje u tim godinama?

kako život odmiče vidiš nove i nove i nove naraštaje pune onih istih ideja kojima smo boli vodjeni ali nam nisu pomogle
pojedini iz tog naraštaja misle da su najpametniji, pojedini da su najlepši a neki misle da sve postoji samo zbog njih i da njima treba da služi
ako bar malo budemo pošteni bar prema sebi, a sigurno ćemo se setiti nekog odavno blagopočivšeg koji nam je govorio: sine, ne valja ti to
sad mi možemo tim novim i novim i novim naraštajima da ponovimo, čisto da prebacimo predanje s kolena na koleno
ne valja ti to sine da se kitiš tim perjem ništa neće biti videniji,
ne valja ti sine što se samo doteruješ nije to život
ne valja ti sine što si toliko sebičan i alav, ne vrti se svet oko tebe
a oni...
heh...
oni će da u najboljem slučaju prećute ali će svejedno da misle isto što i ti kada si dobija te savete:
"matori, ne smaraj, stani sa svojima u neki red pa tamo pametuj"

i to ti je život: prodje, a taman smo se navikli...

(2)

Mladima i da ne zamerimo al šta da radimo sa ovim MATORIM DRTINAMA koje OD KAD ZNAJU ZA SEBE kradu i nikako da nakradu?
Ajmo sad pošteno...
....
Daj bre pomeraj se kad ne umeš...
SJAŠI BUDALO
Hajde koliki ti ćordjam za sve ove godine?
samo toliko?
serem ti se i na džip i na tri stana...
Rokfeler je to stručnije i brže nego ti pa opet - rikno

i na kraju čemu sve to?
 

Back
Top