Knjiga za UI/UX

Poruka
7.101
Pozdrav svima.

Da li ima neko ovde ko se bavi UI/UX dizajnom (a i ostalim od istrazivanja do strategije) ili generalno sa HCI da mi preporuci neku knjigu, literaturu iz ovih oblasti, na srpskom ili engleskom, po mogucstvu u .pdf .doc da se skine za dzabe, ako nema, kupicu, kopiracu nekako?

Gledan neke tutorijale po netu, interesujem se dosta, pravim neke prototipcice, ovako ponekad programiram u php, js, html/css, wordpress kad stignem tu za neke ljude, pa sam upucen, ali pitam ako neko ovde ima time da se bavi pa da kaze ''e brate ova je dobra knjiga, ja je citao, jasno objasnjava kako dizajnirati korisnicko iskustvo/interfejs'', pa da se malo vise udubim, da prostudiram teoriju, valja se.

Unapred zahvaljujem.
 
a da gledaš neke kurseve? mada neki se i plaćaju ali opet moguće ih je možda nekako hakovati
nekad sam gledala onaj skillcrush.com možda deluje blentavo ali možda je ok baš
mada ih nisam skoro posećivala i nije baš jeftino ali kao vrate pare ako nećeš
 
Nisu knjige za te stvari.Za UI treba imati osecaj i inspiraciju,uglavnom za takve stvari preporucujem Dribble,Behance odnosno posmatranje i proucavanje dizajna kao i vezbanje.Sto se tice UX-a takve stvari se uglavnom proucavaju i istrazivaju.
Verujem da postoje knjige koje objasnjavaju teoriju ali kao i u slikarstvu,ili znas da crtas ili ne,knjiga ti slabo sta tu moze pomoci.
 

Back
Top