da li smarate restoran/ kafanu decurlijom koja dosadjuje gostima?

Bas bih volela da vidim onog ko je u stanju da "vaspita" i natera dvogodisnjaka da mirno sedi, to je nemoguca misija.
Upravo zato tako maloj deci nije mesto po kafanama i restoranima. Postoje lokali koji u sklopu objekta imaju igraonice, ne razumem zasto bi bilo ko vukao klince po drugim mestima, gde ce da im bude dosadno i gde ce da jasu po drugim ljudima, koji su dosli da popiju pice ili jedu u miru.
 
Nevaspitanu decu ne podnosim a jos manje vaspitavanje dece na javnim mestima tipa restoran, kafic, pozoriste...na mnoga desavanja nisam isla jer nisam imala gde da je ostavim, a na svadbe i takve manifestacije ako se ja pitam deca se ne vode jer em je njima smor em smaraju roditelje a onda i druge goste.
A onda ubrzo dodje vreme kad i nece da idu sa nama. Meni se to sada desava upravo...
 
Ми смо наше дете водили свуда, не зато што је нисмо имали где, него зато што смо желели да будемо заједно.

Али се никада није десило да сви седимо за столом..

Кад је ухвати неиздрж, једно од нас устаје и шета је, тако смо јели на смену, пили кафу на смену, све док није одрасла довољно да може да издржи у месту неко дуже време.

Ужасно ме нервирају и деца кад од њих не може да се седи на миру...

Али ме више нервирају родитељи који све то кулирају.
 
i to sam primetio. nije svadba/krstenje i cesto vidjam mlade bracne parove koji dodju na pice i dovukljaju decu koja se smaraju i drkaju goste okolo. trce zavlace se ispo tudjih stolova.... sat vremena su dosli na kratko vidjenje i dovode decu od 8-10 godina koji jebavaju celu kafanu... radite li to?

(samo bez replika tipa ''nemam ih gde'')

ovo mi liči na scenario svadbe
ne pamtim kad sam zadnji put bio u kafani...svadba ili drugi povod, nebitno
i kad bih išao mali bi bio vođen na čuvanje kod babe i dede
i to ne da ljudima ne bi smetao, nego da meni ne bi smetao
 
Ma bezveze, ne znam kako nekom deca mogu da smetaju. Jednom je neka zena u supermarketu nazvala moje decake double trouble onako sa osmehom i totalno me istraumirala, sad gledam da ne idem vise u tu radnju jer necu da im budem neugodna, a decu ne mogu da vezem u lance. Vodim ih samo u mega markete gde ih nadam se nisu jos zapamtili.
Mogu da smetaju i to vema lako.
Neretko mi se desilo da sedim need, rucam npr ili sa muzem ili sa psolovnim partnerima a neko dete se dere, trci, nalece na konobare, vristi jer hoce ili nece da jede, a za to vreme roditelji mirno obeduju bez idee da reaguju, jer oni su izasli u restoran i valjda treba da uzivaju.
Ali ago istom tom roditelju to dete prospe nesto u krilo ili mu licno narusi konfor e onda dobiaj cusku posle koje sledi jos jaca dreka jer zasto sada kada ja to stalno radim i prolazi mi?
Deca se vaspitavaju kod kuce pa se vode na javna mesta. U jednom kaficu stoji na ulazu tabla gde pise: deca bez nadzora roditelja bice predata cirkusu...
 
ma sitnež i kratež smara na svim mestima, treba ih odvojiti u geta :mrgreen:

Ne samo ih treba vaspitavati. A samo gledam pre neki dan u jednom restoranu gde je svedski sto za rucak kako se deca ponasaju...i to ne mala deca.
Ne nam, ja sam tu malo rigorozna ali ne zato sto bih se izivljavala nego sto ih ne naucis do sedme godine posle ti je dzaba...
 
Ne samo ih treba vaspitavati. A samo gledam pre neki dan u jednom restoranu gde je svedski sto za rucak kako se deca ponasaju...i to ne mala deca.
Ne nam, ja sam tu malo rigorozna ali ne zato sto bih se izivljavala nego sto ih ne naucis do sedme godine posle ti je dzaba...

ma, ša znaju sitniši od 3 godine....meni često znaju da se u restoranu nameste da ih stavim u krilo i hranim...zabrinuo sam se več da im ličim na majku :lol:

slažem se, od malih nogu, sistematski i polako decu treba učiti redu...ali rodotelji vole da im deca maltreriraju druge ljude, ne zanima ih, smatra se da na osnovu "malo je i slatko, ništa ne zna" ili eto, u pubertetu je, pa je trapav i buntovan...svi drugi trpe..

namam trenutno uši za sitnu decu, ni strpljenja, možda me prođe...
 
ma, ša znaju sitniši od 3 godine....meni često znaju da se u restoranu nameste da ih stavim u krilo i hranim...zabrinuo sam se več da im ličim na majku :lol:

slažem se, od malih nogu, sistematski i polako decu treba učiti redu...ali rodotelji vole da im deca maltreriraju druge ljude, ne zanima ih, smatra se da na osnovu "malo je i slatko, ništa ne zna" ili eto, u pubertetu je, pa je trapav i buntovan...svi drugi trpe..

namam trenutno uši za sitnu decu, ni strpljenja, možda me prođe...

Ovo mali ako su slatki i imaju to decije ponasanje, umiljati i druzeljubivi nemam nista protiv i uvek se podruzim sa takvom decom u restoranu da me mine zelja...ali od onih drugih ludim tacnije vise od njihovih roditelja.
Inace sam misljenja da te klince od 3-5 godina i ne treba voditi po svadbama i tim masovkama jer im je dosadno, bucno i nista ne kapiraju a roditeljima je provod uskracen.
 
ma, ša znaju sitniši od 3 godine....meni često znaju da se u restoranu nameste da ih stavim u krilo i hranim...zabrinuo sam se več da im ličim na majku :lol:

slažem se, od malih nogu, sistematski i polako decu treba učiti redu...ali rodotelji vole da im deca maltreriraju druge ljude, ne zanima ih, smatra se da na osnovu "malo je i slatko, ništa ne zna" ili eto, u pubertetu je, pa je trapav i buntovan...svi drugi trpe..

namam trenutno uši za sitnu decu, ni strpljenja, možda me prođe...

Никада нисам имала стрпљења за такво понашање, ни за туђу, а богами ни за своје дете.

Кад је ухвате пундравци, једно од нас двоје је изведе напоље, и тако на смену,

Знала сам да моје дете није ништа слађе од остале која дивљају по објектима, те да ако мени сметају њихова деца, мора да и моје смета некоме.
 
Danasnji roditelji ne predstavljaju autoritet svojoj deci. Kad sam ja bila mala, roditelji koji nemaju gde da ostave dete pa ga povedu sa sobom, samo kazu sedi tu i budi miran/mirna i dete ce da sedi i cuti jer zna da ako pravi sr*nja, em ce dobiti batine kod kuce, em ga nece vise nikuda voditi. Posle se ta poslusnost nagradi kolacima ili zimskim sladoledom i limunadom, a ako je bolji dan padne i Mikijev zabavnik.

Danas vecina kafica ima one odeljke za decu sa igrackama, kockama i auticima/konjicima koji se njisu, a deca i dalje k'o besna.

Ono sto meni veoma smeta je sto neki ljudi kupovinu u supermarketu vide kao idealnu priliku za porodicni izlazak, pa dodju sa decom. Ono malo stave u odeljak za decu na kolicima, starije trckara i neretko se otrgne i ode svojim poslom, zakucava se u druge ljude i njihova kolica, a u redu na kasi oboje zapevaju jer hoce da otvore slatkise sad i odma',a roditelji ne daju. Ako vec nemaju s kim da ostave decu neka samo jedno dodje u kupovinu. Valjda zena ima toliko poverenja u muza i njegov intelekt, da ga posalje u supermarket sa unapred pripremljenim spiskom i da se ne plasi da ce nesto z*jebati. Ili neka mu ostavi decu a ona neka obavlja kupovinu. Znam da se neke zene vade na to da ne umeju da voze, ali onda neka uzmu taksi, a ne da dolaze svi coporativno.
 
Danasnji roditelji ne predstavljaju autoritet svojoj deci. Kad sam ja bila mala, roditelji koji nemaju gde da ostave dete pa ga povedu sa sobom, samo kazu sedi tu i budi miran/mirna i dete ce da sedi i cuti jer zna da ako pravi sr*nja, em ce dobiti batine kod kuce, em ga nece vise nikuda voditi. Posle se ta poslusnost nagradi kolacima ili zimskim sladoledom i limunadom, a ako je bolji dan padne i Mikijev zabavnik.

Danas vecina kafica ima one odeljke za decu sa igrackama, kockama i auticima/konjicima koji se njisu, a deca i dalje k'o besna.

Ono sto meni veoma smeta je sto neki ljudi kupovinu u supermarketu vide kao idealnu priliku za porodicni izlazak, pa dodju sa decom. Ono malo stave u odeljak za decu na kolicima, starije trckara i neretko se otrgne i ode svojim poslom, zakucava se u druge ljude i njihova kolica, a u redu na kasi oboje zapevaju jer hoce da otvore slatkise sad i odma',a roditelji ne daju. Ako vec nemaju s kim da ostave decu neka samo jedno dodje u kupovinu. Valjda zena ima toliko poverenja u muza i njegov intelekt, da ga posalje u supermarket sa unapred pripremljenim spiskom i da se ne plasi da ce nesto z*jebati. Ili neka mu ostavi decu a ona neka obavlja kupovinu. Znam da se neke zene vade na to da ne umeju da voze, ali onda neka uzmu taksi, a ne da dolaze svi coporativno.
Ali lepo si rekla to je porodicni izlazak...zbivanje od obicne zivotne radnje a to je nabaviti nesto da se prezivi.
 

Back
Top