Klub Kornfleks

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
87.649
Želim da svima poželim dobrodošlicu na prvi podforum Foruma Krstarice posvećen društvenim igrama, nečemu što je isuviše zapostavljeno i previše se često dovodi u vezu sa igrama za (isključivo) decu.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Možda je najbolje bilo temu otvoriti i sa jednom srpskom verzijom inače klasične kartaške igre:

 
Poslednja izmena:
Nekad sam znao igrati riziko sa društvom po celu noć. Posle su ta druženja zamenili telefoni i društvene mreže tako da sad niko ni sa kim ne razgovara, samo se kuckaju.

Da, to je otprilike tragedija o kojoj je reč i u Mondo TV prilogu...ali srećom, danas živimo u određenoj 'renesansi' društvenih igara, koja je zahvatila i Srbiju.

Ono što danas, pored tolike dominacije elektronskog druženja, pa i video igrica naravno, predstavlja određenu prepreku, jeste i što mnogi dovode društvene igre u vezu sa nečim dečiji pa i neki stariji koji uživaju u tako nečem se ponekad stide toga. Iako su čak mnoge igre i dizajnirane da kao igračke za odrasle, u suštini. Sa izuzetkom, doduše, jedino šaha koji je dostigao toliko popularnost da nikada neko ne bi nazvao tako nešto dečjom šalom.

Zato je i otvoren ovaj podforum, a namera je da malo uđemo i mi u trend koji je već druge uveliko i zahvatio.
 
Poslednja izmena:
Podržavam poduhvat otvaranja ovog pdf-a, čudi me što se niko ranije nije setio.

Meni je Riziko bio komplikovan, a voleo sam Monopol. Briljirao sam u Kluedu, to mi je omiljeno, ali nisam igrao baš, baš dugo.
 
Jamb igram ali i remi. Nekada sam igrala kanastu ali ne mogu da se setim pravila pa bi bilo lepo da neko ko zna otvori temu i objasni kako se koja igra igra. Igrala sam i raub ali isto sam zaboravila kako se igra.
 
FANDbi7.jpg
 

Back
Top